Dračí život Bruce Lee

• USA Dragon: The Bruce Lee Story (více)

Životní příběh krále kung-fu filmů, který vedl z ulic Hongkongu až k hvězdné slávě... “Vždy buď sám sebou. Projevuj svou osobnost a vždy si věř”. Legendární herec kung-fu filmů Bruce Jun Fan Lee se narodil v San Franciscu a dětství prožil v Hongkongu. Jako třináctiletý začal studovat bojová umění, ale věnoval se i tanci. V osmnácti letech odešel do Spojených států a zde se zformovalo jeho vlastní bojové umění Jeet Kune Do, které Bruce Lee předával řadám svých studentů. Filosofie Jeet Kune Do spočívala v jednoduchosti, přímosti a osobní svobodě. Hollywood objevil Bruce Lee v polovině 60. let, ale průlomem v jeho kariéře se stal hongkongský film Velký šéf, který se setkal s obrovským úspěchem. Následující filmy “Malého draka” z Bruce Lee udělaly mezinárodní hvězdu, která ale zářila jen velmi krátce. Bruce Lee zemřel náhle v roce 1973, ve věku nedožitých 33 let... Film Roba Cohna představuje Bruce Lee nejen jako odhodlaného bojovníka, filozofa, filmovou hvězdu i muže stíhaného temnými démony, ale především jako nesmrtelnou legendu. (Česká televize)

BlueZero

Príbeh legendy bojového umenia, ktorý sa stala nepohodlným. Filmu trochu škodí, že bol natočený američanmi. Cítiť to v hudobnom sprievode a v spracovaní. Režisér chcel dať divákom, to na čo boli zvyknutý v Brucovych filmoch aj v úsekoch, ktoré neboli z natáčania filmu. Škoda. Tak záhadne ako zomrel otec, žial zomrel aj jeho syn. Česť ich pamiatke. ()

spiritus

Překvapivě velmi dobře zpracovaná biografie legendy Kung-Fu. Film se nijak křečovitě nedrží historických faktů a mnoho věcí je přibarveno, ale základní dějová linie odpovídá skutečnému životu Bruce Leeho. Co mě skutečně uchvátilo jsou kvalitní bojové scény, za které by se ve filmu nemusel stydět ani sám mistr. Film je navíc okořeněn o mysteriozní linku, kdy Bruceho stíhají jeho vlastní stíny a rodové prokletí, které se mu nakonec stává osudným. Ano, takto má vypadat kvalitní životopisný snímek. ()

Strike

Dost dobrej životopisnej film. Hlavně mě zaujala ta ,,mystická linie" zabývající se smrtí Bruce a jeho otce a ,,prokletí" jeho rodiny. Jason Scott Lee byl dobrej i v kvalitních akčních scénách. ()

petikacka

Toto je moje srdcovka. Bruce Lee je můj hrdina a jeho tragický osud potažmo jeho syna Brandona při natáčení filmu Crow je opravdu brutal. Tento film osud Bruce ukazuje opravdu celkem fakticky a věrohodně. Za mě 85% ()

zdeny99

Tak jestli je tohle pravdivý životopisný film o životě Bruce Lee, tak jeho život byl takřka podobný těm, které vídáme v těch nejlepších akčních filmech s Jackiee Chanem a převážně s Jeanem Claudem van Damem (DVOJITÝ ZÁSAH, KICKBOXER, SOUBOJ CTI, KRVAVÝ SPORT). Až mám teď pocit, že filmaři těchto filmů se inspirovali životem Bruce Lee. Začínal jako nenáviděný Asiat vyučovat bojová umění. Poté musel podstoupit nemilosrdný souboj v aréně, ze kterého odešel na nosítkách a skončil na invalidním vozíku. Jenže se z toho dostal, podstoupil druhý souboj se stejným rivalem, aby jej poté ještě vyzval jeho bratr... Opravdu to je jak z akčního filmu a tento životopisný film je skutečně tak i natočen. Spousta bojových scén vypadá sice spíš jako parodie na akční filmy, ale mě to nevadilo. Hezky se na to koukalo. Stejně jako na Lauren Holly, tu co měla strašně malou uniformu ve filmu PERISKOP NAHORU A DOLŮ. [3008. hodnocení, 111. komentář, 72%] ()

hEROic

prijemna akcnarna s dramatickym podanim zivota jednoho z nejlepsich bojovniku vsech dob... nastesti dopadlo vse dobre, teda alespon co se filmu tyce... pres 70% ()

bolf!k

no nevidel sem v tom moc vnitrni sily..spis takovyho cinana co sikanuje tlusty a nabubrely amiky...prislo mi to prilis sentimentalni a trochu zbytecny...od Cohena mam radeji jiny filmy ()

Barak

Musím se přiznat, že s Brucem Lee jsem neviděl ani jeden film, takže vůbec nevím, co všechno svýma údama dovede - ale jelikož se o něm říká, že je to legenda, tak asi hodně, možná že ještě víc ;) Určitě výborný nápad, natočit takové "menší" ohlédnutí za takovou velkou osobností. Ze všeho nejdřív ale musím zprznit český dabing, který si zase vybral hodně slabou chvilku - zvlášť v kombinaci s těma původníma Leeho "skřekama" to zní děsně. Vůbec nemám ponětí o tom, jaký vedl život, ale nepochybuji o tom, že si scénáristé příběh aspoň trochu přikrášlili, což mi zas tak nevadí, když většina bude pravdivá - aspoň je to zajímavější.. ale na druhou stranu zase - kdo by točil film o nudné osobnosti, že ;) Jeho život je zmapován docela solidně - mládí není zase tak důležité, ale jakmile se dostává do Ameriky, tak se děj přibrzdí a začíná nová a zajímavější etapa jeho života. Akční scény se docela povedly - ještě tomu ale přecejen něco chybělo - a i úplného neznalce, jako jsem já, to dokáže připoutat k obrazovce. Akorát se mě nelíbilo, jak rychle to skončilo, protože to se mohlo ještě aspoň o těch deset - patnáct minut rozvinout, místo té snůšky keců, která to nahradila.... 7/10 ()

Haide

Tento film jsem viděla už velmi dávno a doopravdy mi uvázl v paměti. Bruce Lee jsem před tím vůbec neznala. Musím přiznat, že právě tento film o jeho životě byl pro mě jakousi branou do světa asijských bojových umění, promítnutých na stříbrné plátno, což jsem si následně zamilovala. ()

tranquill

Výborné životopisné drama s bojovými scénami. Jason Scott Lee byl pro roli Bruce Leeho jako stvořený. Jeho vnitřní síla jít si za svým cílem a překonávat všechny překáźky, byla obdivuhodná. Téma osobního démona má něco do sebe, protože ani Brandon mu, bohužel v ještě mladším věku, neunikl... Rodinné vztahy byly zvláštní, ale dobře podané, a kritika 60.let, kdy sice asi začalo svobodumilovné hippie hnutí, ale společnost v Americe byla poznamenaná rasismem a americký sen byl opravdu jen pro Američany, jistě popravdě popisovala skutečnost. ()

geek.ondra

Rob Cohen položil základy pro nejvýdělečnější akční sérii současnosti a pak natočil dvě divácky oblíbené žánrovky. Ještě předtím ale zprasil jednu z největších legend bojového umění. 4/10 ()

AnanAss

Nedávno jsem shlédl pár zajímavých dokumentů o tomto mistrovi rychlých kopů, hrůzostrašných skřeků a nejen bezchybné práce s nunčaky. Mohu tedy alespoň trošku porovnat s výsledným (jakože) životopisem této legendy. Snímek se snaží nést na vlně úspěchu série Karate Kida a arénovek, má tedy blíže ke kung-fu pohádce o jednom nadaném floutkovi, který se vydá za velkou louži lámat nejen dívčí srdce, ale hlavně kosti v tělech svých protivníků. Brzy si uvědomí, že v obyčejném zaměstnání mu to půjde těžko a kolegové v práci ho moc nemusí… možná s tím souvisí i to, že je všechny do jednoho pořádně a pravidelně seřezává. Rozhodne se proto vyučovat bojová umění a hlavně se pokusí prosadit jako úspěšný herec. Jak to dopadne, ví už většina z nás. Solidní průměr (ale čekal jsem více), před kterým bych určitě neváhal doplnit si informace alespoň v této podobě. Jedna docela důležitá výtka - vynechat Steva McQueena a hlavně Chucka Norrise, jakožto jeho věrné studenty, je téměř neodpustitelné. ()

fandalehy

Nemám rád biografické filmy, ale Dračí život Bruce Lee je prostě něco jiného. Snímek zachycuje tolik sociálních skutečností 60. a 70. let, že je zajímavý i ze sociologické stránky. Po filmové stránce vás dostane kladas Bruce Lee...jeho postoj k životu a bojovým umění...:-)))) Výborná hudba, scénář i bojové scény...já jsem se celých 105 minut bavil a tak to má být... ()

Jaxx84

Bruce Lee má v sobě něco co je pro mě strašně pozitivní. Nedokážu to přesně vyjádřit, něco jako stav mysli, vizionářství...Tento napůl dokument, toto napůl akční drama na vás tuto pozitivitu přenese. U některých filmů prostě nejde přesně vyjádřit, čím to je, že jsou výjimečné...4**** ()