Dračí život Bruce Lee

• USA Dragon: The Bruce Lee Story (více)

Životní příběh krále kung-fu filmů, který vedl z ulic Hongkongu až k hvězdné slávě... “Vždy buď sám sebou. Projevuj svou osobnost a vždy si věř”. Legendární herec kung-fu filmů Bruce Jun Fan Lee se narodil v San Franciscu a dětství prožil v Hongkongu. Jako třináctiletý začal studovat bojová umění, ale věnoval se i tanci. V osmnácti letech odešel do Spojených států a zde se zformovalo jeho vlastní bojové umění Jeet Kune Do, které Bruce Lee předával řadám svých studentů. Filosofie Jeet Kune Do spočívala v jednoduchosti, přímosti a osobní svobodě. Hollywood objevil Bruce Lee v polovině 60. let, ale průlomem v jeho kariéře se stal hongkongský film Velký šéf, který se setkal s obrovským úspěchem. Následující filmy “Malého draka” z Bruce Lee udělaly mezinárodní hvězdu, která ale zářila jen velmi krátce. Bruce Lee zemřel náhle v roce 1973, ve věku nedožitých 33 let... Film Roba Cohna představuje Bruce Lee nejen jako odhodlaného bojovníka, filozofa, filmovou hvězdu i muže stíhaného temnými démony, ale především jako nesmrtelnou legendu. (Česká televize)

campix

Zdařilí životopisný snímek osobnosti bojových sportů Bruce Leeho. Má tempo a spád, vše je podáno bez zbytečných oklik se spoustou dobrých bojových scén, jen jsem si říkal proč u těch bitek tak divně kvičí. Zároveň smekám před Jasonem Scottem Leem, když jsem si přečetl okolnosti, které doprovázeli točení tohoto snímku. ()

andrii

Vyhlášené šlehy. Vybroušené šermy rukou, nohou a hlavy. Postavení, tanec svalů. Úchvatné ohnivcovy chvaty, kterými se vyšvihl do vaty. ()

Jizni Tlapa

Skvělý herecký výkon J.S.Leea a tvárné L.Holly, promyšlená choreografie, dublované reálné momenty které se opravdu v životě Leea staly (scéna při premiéře v kině) a úchvatně zpracovaný hudební doprovod řadí Dračí život k vůbec nejzdařilejším životopisným dílům o Bruce Leem!!! Vezmu-li v potaz, že legendárního Leea napodobit prostě nelze, ubírám pátou hvězdu za minimální výtky,týkající se klasických Leeových gest (např výzva k boji), které ve filmu chybí! ()

SantaKlaus

prosim vás mužete nás vyfotit můj syn poprve bruslí ! ... Bruce Lee ? noo Chuck Norris ... mno je pravda že Cahen si ten jeho život trochu přikráslil ale i tak je to fajn životopisák a Jason Scott Lee Bruce zahral DOKONALE jestě teď slyším ty jeho skřeky xD ... 4* ()

ecceHOMMO

Autori sa zjavne snažili v snímku zachytiť všetko čo sa dialo v živote legendy menom Bruce Lee. Avšak mnohokrát zostávali len na povrchu., alebo nedokázali dobre preklenúť jednotlivé časti, tobôž nie vedlajšie postavy. Mnohokrát mi to prišlo až príliš zholywoodizované a nekompaktné. Určite však treba pochváliť obsadenie hlavných postáv, to sa podarilo na výbornú. **/*** ()

MiCM

Jsem teda velký fanda Bruce Leeho a film považuju za naprosto perfektní, i přes to, že ho ztvárnili jako trošku většiho dobráka než ve skutečnosti byl. On to byl totiž docela chuligán. Ale každopádně film super! ()

hanagi

Příběh Bruce Lee je natočen ve stylu, který připomíná jeho role - a to ozvláštňuje jinak tuctový životopis a ospravedlňuje určitý patos a nadsázku. Zpracování legendy o rodinném prokletí mě ale stejně bavilo nejvíc. Viděno během Season Challenge tour 2015. ()

VanTom

"Sladká" oslava, nebo lépe pocta želbohu velmi krátké životní dráze i ambiciózní osobnosti Bruce Lee, která jako by z oka (samozřejmě přimhouřeného, západního a o dvě dekády modernějšího) vypadla snímkům, jež (by) sám natáčel? Proč ne, už jméno režiséra Roba Cohena dávalo tušit, že tady umění a jemnocit duše nečekejme, spíš klasické -fiktivní- bitky. Mám ale 'Draka' rád (dobře natočený s líbivou hudbou) i s vědomím, že většinu událostí si filmaři přikrášlili, když ne kompletně vyfabulovali. ()

blackJag

Jeden z povedenějších životopisných filmů. Odpovídající herecké výkony v kulisách života legendárního Bruce Lee, téměř opomíjející jeho filmovou tvorbu - ta je jen nahozena, širším způsobem nezpracována. Je to přitom škoda, protože hlubší zabroušení do této tématiky mohlo z filmu udělat atraktivnější podívanou... Jedna věc je ovšem jistá: Zatím co David Carradine, který Brucemu podle filmu přebral roli v seriálu KUNG-FU, sám sebe ztrapňoval (až do své smrti) v "dílech" jako KRVAVÁ ODPLATA nebo VELKEJ BIJÁK, z Leeho se stala nepopiratelná legenda bez postupné devalvace. 65% ()

Ichabod

Skutečně povedený životopis se Robu Cohenovi opravdu povedl. Asi hodně povrchně pojatá látka je ale podána s citem a Jason Lee Scott s Lauren Holly jsou výborní, ačkoliv nehrají nijak na efekt. Jejich charisma a vztah tak nějak naivně pro diváka funguje. Samotný příběh prochází i skutečné situace z Leeho života, které nefanoušek zaslechl a o to je sledování atraktivnější. Po jeho zkončení nejen díky skvělému hudebnímu motivu tenhle film v paměti chvíli rozhodně zůstane. ()

JohnSmith

Nebyl to vyloženě špatný snímek, ale osobnosti jakou byl Bruce Lee, by měl být vzdán větší hold. Zvlášť závěr filmu je tak trochu mdlý, jako by tvůrci buď nevěděli, co můžou o Brucovi říct nebo nevěděli, co vůbec říct. ()

ranp

Velice zajímavý a značně nadprůměrný film. Bruce Lee neměl lehkej život a přesto se s tím vším dovedl velice dobře poprat. Natočil několik výborných filmů a ještě hodně jich natočit mohl, zemřel však bohužel příliš mladý. ()

Maynard.

Vzhledem k tomu, že sem viděl všehovšudy jeden film s Brecem Lee, tak se mi ani tenhle kousek moc nepáčil. Já nevím čím to je, ale Bruceho Lee a Jackiho Chana prostě nemůžu ani vystát. Tohle je teda skutečný příběh týpka, kterýho nemám rád, tak proč bych měl mít rád tenhle film? :o). ()

PALINO

Život Bruca Lee je určite zaujímavý a dramatický a tak je škoda, že Cohenov film využil tento potenciál iba z polovice. Zvľášť prvá polovica filmu je spracovaná až mierne nezáživným spôsobom, čo ale následne vynahradzuje lepšia druhá polka. Príjemná je hudba Randyho Edelmana a Jason Scott Lee sa na úloha Bruca Lee určite hodí, ale z hereckého hľadiska strieda dobré i slabšie chvíle. ()

BlackTom

Skutočný "triumf vôle" nepriniesli nacisti, ale práve Bruce Lee a jeho dračí život. Pozeráme sa na jeho detstvo, príchod do USA, prvé miniroličky a neskôr aj veľké role, no najmä ťažký úraz, z ktorého sa Bruce našťastie spamätal. Ktovie, ako to vlastne bolo s tou jeho smrťou... Jedno je ale isté - Bruce Lee nebol len bojovník z filmového plátna, ale skutočný bojovník, ktorý aj 30 rokov po smrti ostáva legendou, ktorá inšpiruje tisícky ľudí po celom svete. Veľmi dobre natočený životopis. ()

Fordzy

Očekával jsem jen nějakou blbinu, co se snaží akorát přiživit na jménu Bruce Lee ale naopak jsem dostal skvělý film o jeho životě. Jason Scott Lee odvedl skvělý výkon a přesně vystihnul mimiku Bruce Lee a v martial arts scénách byl taktéž vynikající. 70% ()