Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (436)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Bylo-li všechno ostatní ošizeno a zjednodušeno jen proto, aby byl Draco dokonalý, záměr se zdařil. Je to právě on, proč mám tenhle film rád, kromě něj pak libé exteriéry, má osudová Dina Meyer (v zrzavé verzi, ač jí ta paruka občas dost neseděla, je prostě........ :-), ne zcela otřelý příběh (hlavně tam nejsou dětští osudem vyvolení hrdinové, a to já ve fantasy hóóóóóódně oceňuji) a v neposlední řadě krásy slovenské země. Kdyby to bylo trošičku více krvavější, trošičku méně patetičtější a Eva Vejmělková dostala více prostoru (v řece, pod splavem, nejlépe ve společnosti Diny :-), byl by to takřka dokonalý zážitek. Jo, když na scénu nastoupil Milan Bahúl, málem jsem se zechcal smíchy. Ale je tam skvělý, jen na tuhle jeho polohu člověk není zrovna moc zvyklý. Takže, když už fantasy, tak takovéhle. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Téda. Nu, i Eragon se mi zdál lepším fantasy snímkem a tím je zřejmě řečeno takřka vše. ~~~ Tomuhle spíše přísluší zařazení Fantasy / Komedie / Parodie. ~~~ Hláškující mnich ála Robin Hood, poslední z čestných rytířů starého řádu, kterému ale šíblo a v každé třetině filmu byl přesvědčen o něčem jiném, David Thewlis jako princ nebyla nejlepší volba, animace draka byla drahá, takže ze začátku máme fantasy jen díky scénám "Hele, mimo záběr kamery je drak, jéééé", sám Drak by mohl vystupovat v nějakém baru ve one-man bavičské show, scénář protkán lacinými gagy a na konci nesmí chybět důvod k urození slzy a hluboce moudrý proslov. Jediný klad tu snad byl Dennis, kterému ten rytíř celkem sedl. ~~~ Safiro, ty to vidíš... ()

Reklama

necisty 

všechny recenze uživatele

Krásná pohádka s na tu dobu dost parádním drakem a neposlušným princem. Spoil: Docela mě zarážela jeho drzost už třeba ke svému umírajícímu otci hned na začátku, ale asi to tak v takových vrstvách chodilo :). David T. mi v této roli vůbec nepasoval, ale možná, že kdybych viděl nejdřív tohle a teprve potom Harryho, tak bych ho zas nedával v roli Lupina. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

To, že sa jedná o slovenskú scenériu som zistil až neskôr a až potom som pochopil, prečo mi bol film tak úchvatne srdcu blízky. Navyše postava draka na mňa vplýva ohromným kľudom a rozprávkovosťou. Svojou charizmou u mňa predčila aj Falca! A príbeh milý, jednoduchý, zábavný, pekná nostalgia. 80%. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Celkem neotřelý příběh, který se však ve druhé polovině zvrtává v mnohokrát dokola omílané mlýnské kameny. Dennise Quaida mám celkem rád, takže mi to jeho fousatý rytíř živící se zabíjením draků vynahrazuje. Ale zápletka je tak čiročirá, že křišťálověji čistší být ani nemůže (vždycky jsem to chtěl použít). Vlastně ten konec je doslova hroznej, ale proti druhýmu dílu je to supr film. Vlastně i proti mnoha jiným fantasy je to skvělej film. A dobrá je i atmosféra středověku, přestože středověk to není. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (21)

  • Náklady na výrobu byly zhruba 57 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Jména pěti drakobijců jsou Uhlric, Cavan, Ivor, Tavis a Trahern. (KucC)
  • Počiatočná scéna sa natáčala na Bátoryčkou preslávenom hrade Čachtice, o ktorom počul i Jules Verne, a vzal si ho ako podklad pre svoju knihu "Tajomný hrad v Karpatoch" (tiež sfilmovaný). Ďalšie scény sú natáčané na hrade Strečno, Spišskom hrade (neskôr jeho hradby poslúžili pri natáčaní filmu Posledná légia, 2007) a nesmiem opomenúť nádherný skvost Slovenského raja Tomašovský výhľad. (andykovac)

Související novinky

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (více)

Reklama

Reklama