Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiální text distributora)

iXtr3m3 odpad!

Preboha, ako sa sem dostal Ben Kingsley? Alebo Michelle Rodriguez? Nespomínam plejadú vedľajších postáv, ktorých sem nabrali ako z nejakej videohry. ()

sQelle odpad!

Sejde se T-X z Terminátora, Letty z Rychle a zběsile, Budd z Kill Billa a Mandarin z Iron-mana ve středověkém cirkuse, loví upíry nebo se nechávají lovit. Ne, tohle nefunguje ani jako blbej vtip. Takhle to dopadá, když chceš mít vlastního Blejda, ale seš Němec. ()

Holina odpad!

Slyšel jsem, že Uwe Boll jde s posledními filmy trochu do sebe, ovšem vzhledem k tomu, že jeho filmy nvyhledávám, mohu zatím zhodnotit jednu z jeho největších peachovin "Bloodrayne". A mohu konstatovat jediné: Filmařina je to vskutku příšerná. A to nejsem žádný odborník. Nebudu vyprávět co je na filmu všechno špatně, to prostě musíte sami vidět, ale dovolím si zamyšlení. Říká se, že Boll má jakousi schopnost tahat k sobě hvězdy, což není až tak pravda. Počítejte se mnou. Michael Madsen je rád za každou roli, kterou mu někdo nabídne. Ben Kingsley už bere taky kdeco. Michelle není žádná hvězda. Udo Kier tam prosimvás hrál kde? Paré a Zane mají kariéru za limitem. A Kristanna je kromě Terminátora všude jak pěst na voko, takže nabídky se asi taky zrovna nehrnou. Takže hromada podřadných celebrit pod taktovkou neschopného režiséra na kvalitní marketingovou masáž nestačí... ()

I.AM.NOT odpad!

UWE FUJ! Tohle už mi příště nedělej! První film, který jsem viděl od "legendárního" Uwe Bolla. Říkal jsem si, že je to největší sračka, promiňte mi to slovo, ale ještě jednou sračka a ještě jednou sračka a když jsem se nesmál dialogům jak od Trošky v "Z Pekla štěstí (, že to skončí)" jsem přemýšlel, kolik to může mít hodnocení. 21% mi připadá opravdu moc, ačkoli nějaký úchyl se prostě v tématice upírů může vyžívat a tu hvězdičku či dvě tomu dát. Fakt příšerná slátanina, ke které je škoda napsat i tak slaboduchý komentář jako jsem právě vyplodil já. ()

LittleMonste odpad!

Vážně jsem nevěřil, že by tenhle celkem zajímavý příběh, mohl být na plátně takhle špatný...stalo se. Bohužel to je opravdu děs, primitivní postavy s ještě primitivnějšími dialogy, směšné souboje, ty masky (!!!) a třešnička na dortě v podobě Michelle Rodriguez.... (5%) ()

kwoky

Neco tak samoucelne brutalniho a krvaveho jsem snad jeste nevidel. Ve hre se to da pochopit, ale ukazovat to ve filmu a vyzivat se v usekanych hlavach mnichu? Akce je neskutecne hloupe natocena. Ono i kdyz se to sestriha, tak jsou videt unyle pohyby vsech hercu. K dialogum se ani vyjadrovat nebudu. Kristanna to zachranuje z odpadu. Od pulky dal se to trochu zvedne, ale vys nez na jednu hvezdu to vazne neni. A to jsem si myslel, ze to nebude zas tak hrozne. Bohuzel je. ()

Mauric

U těchto filmů se člověk prostě neubrání lehkému srovnání s hrou.Bohužel jsou hry téměř vždycky tou lepší variantou a BloodRayne není vyjímkou,ba naopak toto pravidlo nemilosrdně potvrzuje.Takže za 1)BloodRayne patří mezi nácky a ne do středověku(je smutnou pravdou,že středověk je nyní prostředí velmi populární a cpe se do něj úplně všechno,zejtra tam bude snad i OldMcDonald).Za 2)Nic proti Kristianně Loken,ale řekl bych,že i ta herní BloodRayne uměla líp hrát(obzvlášť když udělala svůj jump-to-nazi s následným sladkým políbkem) a do třetice všeho zlého - žádnej řetízek,žádný řezáky na podrážkách a styl boje se kterým by jí nakopal prdel snad i řadovej galskej bijec.Doufám,že Uwemu se nikdy pod ruku nedostanou moje lásky od Blizzardu... ()

Prochy38

Tak teď vážně. Proč by někdo utratil tolik peněz, aby dal dohromady takovou výpravu, udělal takové kostýmy, angažoval tolik jakože fakt Herců a pak natočil takový paskvil!! Děj? Nulový. Dialogy? Idiotské. Jednání postav? Protipudové. Akce? Když si někdo dá záležet jen na tom, aby vystříklo co nejvíc krve, nebo ten meč rozrthl co největší část hlavy a ne na tom, aby ty bojové scény alespoň trošku byly reálné, tak je to celkem těžké. * za to, jsem to asi vydržel. Pan Kingsley vysoce zastínil všechny herce. * asi za K. Loken, která je fakt kus ženské, ale Terminátor 3 jí sedl teda víc. Už ne, pane Boll, už ne! Výsledná 1* je důsledkem nepochopitelné pasáže na konci filmu, kdy jsme se museli znovu pokochat snad všemi nechutnými záběry, které film slavně provází. Nechápu, jak se v tom někdo může takto vyžívat. ()

Klay

Začíná to poctivě béčkovými 2*. Jak se ale přetane bojovat, dojde filmu i nechtěný humor a zbyde jen nuda. Škoda. I když oproti HOTD a AITD je to trochu lepší. Hodně taky zachraňuje krásná Kristanna, o jejímž herectví mám sice pochyby, ale ona tu vážně nehraje o nic hůř než všichni ostatní a navíc chtít od filmu Uwe Bolla herecké výkony, to by byl přílišný luxus. Jestli bude kvalita Bollových filmů stoupat tak, jako doposud, tak příště už by to mohlo být za 2* a o dvacet filmů déle za 3* ()

Macik

Jedna hvězda za to, že jsem ani po hodině a čtvrt nevěděl o co tam jde.. A to tedy klobouk dolů, uwe.. ;-) ()

berry.77 odpad!

Asi od začátku sem se na tenhle film těšil jako malí kluk co hrál hry Bloodrayne a film bych si nenechal ujit,ale když sem zjistil kdo to dostal do ruky měl sem strach a oprávněně tenhle režiser by měl dát výpověd a za svým stolem mu musí selhat pistole nebo to uďelá někdo jiný "krystepane Uwe Bolle ser už na to ty skazíš všechny herní hity" Raduj me se velice náš nepřítel číslo 1 končí gembléři a milovníci filmů napište tvůrci dopis jak ho litujem,že tu není!!! ()

zelvicka. odpad!

Jediná scéna, která za něco stojí, je to cvičeníčko u mříže. Víc nesmyslů v jednom filmu jsem dlouho neviděl a neslyšel, vše vrcholí závěrem, kdy už ani chladná hlava a dvojité přehrání nepomůže pochopit nic. Za perličku považuju osvobození dvojice zabijáků upírů z cely, to jsem fakt nečekal, Bond hadr. "Stráž! Můj společník je pryč, netuším, kam se poděl." Fakt kruťárna. Viděl jsem celej Twilight, ale dalšího dílu týhle věci se fakt bojim. ()

hell_boy odpad!

Mé první setkání s populárním režisérem bylo plné očekávání. Byl jsem zvědavý, jak si tento umělec poradí s překážkami, které na něj byly připraveny v podobě zajímavé herní předlohy a velmi slušného hereckého obsazení (Madsen, Rodriguez, Kingsley,...). Mé obavy ještě více vzrostly, když jsem po prvních sekundách zjistil, že se nejedná o zrovna nízkorozpočtový projekt. Ale božský Uwe veškeré mé obavy během následujících devadesáti minut vyvrátil, poněvadž se mu i přes všechny výše zmíněné překážky podařilo natočit sračku jak řemen, u které jsem při scéně, kdy hlavní hrdinka prohlásí něco ve smyslu "Nemyslete se, že jsem tak hloupá, abych si myslela, že jsem silnější než Kagan, ale přesto budu bojovat!", která je natočena opravdu dramaticky, málem spadl z gauče v hysterickém záchvatu smíchu. A proto můžu s radostí oznámit, že Uwe Boll rozhodně nezklamal. ()

maty39

Rozpočet 25 milionů? Ten asi dostala Kristanna za to, aby se svlékla. Pak se museli herci složit na to, aby mohli natočit film. Kdo dal nejvíc, tak vystupoval při nahé scéně Kristanny. Jinak si to nedokážu vysvětlit :-) ()

tragicus

Po tomto filmu jsem se zacal budit s krikem: "Ne, Gordona Freemana ne!" Doufam, ze proto je v popisku zanr horor, jinak bych musel snizit hodnoceni... ()

Jiu

Keďže som hru nikdy nehral, nemôžem povedať žeby ma film nejako napálil. Zatial jediný film od Uweho ktorý som mal tú česť vidieť a mám taký pocit že aj posledný ... Akokeby aj tých pár slávnych hercov vedeli v čom hrajú tak sa dohodli, že nemá zmysel niečo predstierať. Ale Uwemu treba priznať, že producent je veľmi schopný, aj keď režisér na zaplakanie. ()

Simgal

Asi jediný film Uwe "fucki*g" Bolla, kterému nedávám odpad. Občas se na to dalo i dívat, ale hlavně jsem si celý film zoufal, jaký je to další promarněný potenciál. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)