V roce 3000 se skupina tzv. jeskynních lidí radí o tom, zda se mají pokusit přesídlit někam jinam za potravou. Starší mají strach, že by se to nelíbilo Démonům, ale na druhou stranu je nutné Démony vyhnat, aby se vrátili Bozi a opět chránili člověka (kvůli lidské sobeckosti a krutosti před nějakou dobou Bozi dovolili Démonům sestoupit na Zemi). Mladý Johny na Démony nevěří a vydá se prozkoumat možnosti. Zanedlouho se setká se dvěma lovci, kteří nejsou právě přátelsky naladěni, avšak náhle se společně ocitnou v situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz. Jakási podivná klec je někam unáší – později se zjistí, že do tzv. centra lidské výroby. Ocitnou se mezi jakýmisi podivnými bytostmi, které si říkají Salk a mají v rukou nadvládu na planetě. Lidé jsou pro ně jen „lidská zvířata“, podřadné bytosti, které nejsou schopny se naučit ničemu složitějšímu. Když se ale při sesuvu půdy v horách objeví zlatá žíla, šéf bezpečnosti Terl a jeho asistent se rozhodnou, že se pokusí vyškolit lidská zvířata, aby pro ně těžili toto zlato z hory plné uranu, kde hrozí udušení. Zápletka akčního sci-fi filmu pak spočívá v tom, že se dělníci pod vedením Johnyho odhodlají ke vzpouře proti obludám – Salkům – a speciálně proti největšímu ze zloduchů, Terlovi, který se chce na úkor jejich úmorné práce obohatit. Na vítězném konci vzpoury stojí osvobození lidské rasy a otvírá se nová budoucnost pro jejich děti. (TV Prima)

jonyyy

Nejhorší film všech dob? To asi ne, viděl jsem hodně horších filmu, i když ty byly rozpočtově a ambicema trošku jinde, ale o ocenění nejhloupější film všech dob, by se Bojiště Země určitě ucházet mohl. Banda "pralidí" z budoucnosti, kteří si myslí, že sklo je boží kámen se naučí za 7 dní ovládat zbraně, atomové bomby a !!!lítat se stíhačkama!!! no prostě je to sranda. Obsazení hlavních 3 postav je opravdu hvězdné, to byli tak naivní a neviděli, co to bude za průser? A nechal bych to povinně pustit všem, co se mi naváží do mého milovaného Dne nezávislosti. 20% ()

HellFire

O Battlefield Earth jsem nikdy neslyšel nic pozitivního a mnoho lidí jej nazývá jedním z nejhorších filmů vůbec. Já bych to tak černě neviděl. Jistě, jde o film velmi hloupý a špatně natočený, ale neuráží mou inteligenci, protože si nehraje na něco víc. Například takový Amazing Spider-Man 2, Hunger Games nebo čtvrtí Transformers jsou mi rozhodně více proti srsti. Jsou to totiž blockbustery, které si dovolují považovat diváka za idiota, který jim vše spolkne. Battlefield Earth nemusel být tak špatný film. Měl jsem ale pocit, že každý účastník natáčení se snažil, aby z něj udělal špatný film. Střihač si občas zahrál na amatéra a dokázal do filmu dostat střih jako vyšitý z Movie Maker. Scénárista musel při psaní spolykat spoustu houbiček, jinak si nedokážu vysvětlit ty hluboké mezery v logice děje (mimozemšťané nechají zcela volně pozemské zajatce, aby se potulovali po velitelské kabině a ještě k tomu jednoho z nich naučí všemu, co ví; zajatci tak získají přístup ke zbraním a vědomostem; no a taky fakt, že v podstatě domorodí pozemšťané dokáží za pár měsíců pilotovat stíhačky a obsluhovat atomovou bombu, aby zničili celou rasu mimozemšťanů v jednom dni). Herci dostali zaplacen možná tak oběd a na protest jeli tak na 10%. Chudáci z kostýmního nedostali zaplacený ani ten oběd, a tak přišli s nápadem na jakýsi dýchací přístroj, který vypadá spíše jako nudle z nosu a mimozemšťanům instalovali chůdy do obrovských bot, aby vypadali vyšší. Není divu, že většina záběrů na ně je obličej nebo do půl těla, protože jejich chůze je směšná :). ()

SOLOM.

Jediný důvod proč jsem na tenhle scifi brak vůbec podíval, byl sám John Travolta a počet nominací na Zlatou malinu. Chtěl jsem prostě vědět (vidět), jestli je ten film vážně tak otřesný, jak se o něm povídalo. A ukázalo se, že nešlo o tlachání do větru. Ani se moc nedivím, že někteří herci dodnes litují své účasti. Bídný scénář a především režisérova neschopnost mají největší podíl na tomto propadáku. Jestli jde o nejhorší film za posledních 25 let – to vážně nevím (znám ještě horší a to už je co říct), každopádně co vím, je fakt, že jsem tohle viděl naposledy ve svém životě. Ta přemrštěná stopáž a tragický děj už vážně vidět znovu nemusím. 20% ()

Ilicka

Nevím proč jsem se u toho prochlamala půlkou filmu... Asi proto, že Travolta vypadal tak srandovně divně... ()

eraserhead666

Travolta vzal pár filmařů, román svého náboženského guru a pokusili se natočit nejhorší a nejstupidnější sci-fi film všech dob, plný typického nechutného nadřazeneckého amerického vlastenčení. Ano, neboť jen podprůměrný americký vidlák, jež sotva umí napočítat do tří z novostředověku se dokáže za 7 dní naučit lítat se stíhačkou a pochopí podstatu atomové bomby. Je to stejně debilní, jako kdyby se Kopčem z Lovců mamutů rozhodl sestrojit si raketu a odletět na jinou planetu. Jenže největší problém celého filmu je, že se tvůrcům nepovedl ani původní záměr, neboť opravdu ultranejhorší a nejsračkovitější filmy mají občas tu čest být tak špatné, až se stanou kultovní. To tomuhle filmu zdaleka nehrozí. Je prostě jen hloupý, nelogický, trapný, nechutně klišovitý a přehnaný a (a za to ta jedna hvězdička) nechtěně humorný a komediální. Travolta ve své nejšílenější (ať v jakémkoliv smyslu, hlavně v tom komickém) roli. A to jsem na to kdysi chtěl jít do kina, ještě, že jsem nakonec nešel. ()

Gary

"To by mi mohla taky narůst třetí ruka!!!" Tři maliny pro Travoltu, sága roku 3000 a tři hvězdy ode mě za tu neskutečnou švandu! ()

ProjectAlice

Béčkové sci-fi so zaujímavým príbehom. Hviezdička za masky, obsadenie, scenár a prostredie, bohužiaľ jednu som odobral za odpudivé strihy, resp. to ani nie sú strihy, ale prelínanie scén. 85% ()

Lacike odpad!

Jediny film u ktoreho som vážne uvažoval, ze odídem z premietania, lebo mi z neho prislo doslova fyzicky zle. ()

bouncer odpad!

Vydržím opravdu hodně, ale TOHLE bylo na mě moc. TOHLE je nevyslovitelné hrůznost, která se nedá sledovat, abyste nežasli nad tím, jak se dá vše pokazit. Nebo jednoduše se to nedá sledovat...Nakonec mě trápí jen otázka, kde se sehnali peníze na ucházející triky, protože scénář byl už asi od začátku velkým prů... (průměr to opravdu nebude!) ()

Wewik

Já nechápu, co se lidem na tomhle filmu nelíbilo? Spíš někdo vyslal do světa špatnou recenzi a každý se toho chytil. Zezačátku jsem si myslel, že je to film spíše z 80. - 90. let, fajn, koukat se na tento film v roce vzniku 2000 (což už je 14 let zpátky) tak bych si asi pomyslel, že je to kravina. Ale v dnešní době, když každý pátý režisér žijící na tomto světě točí film “z minulosti“… Doporučuji se na tento film podívat znova, a myslím, že by se našlo dost lidí, kteří by své hodnocení změnili… ()

Terva

CITÁT - Smutný pohled. Samá zeleň, modré nebe... Říkali, že ta planeta je ošklivá, ale ohavnější místo nenajdete v celém vesmíru............ Píše se rok 3000 a lidé již nejsou pány planety Země. Scénář : David J. Shapiro a Corey Mandell. Kamera : Giles Nuttgens. Hudba : Elia Cmiral. ZAJÍMAVOST - Tento, dle slov Johna Travolty, kultovní film si vzaly v roce 2000 na mušku ceny Razzie a přiřkly mu tato "ocenění": nejhorší herec (J. Travolta), nejhorší režie, nejhorší film, nejhorší herecký pár (J. Travolta s kýmkoli, kdo se s ním objeví na plátně - vskutku vtipné, že?), nejhorší scénář, nejhorší vedlejší herec (B. Pepper), nejhorší vedlejší herečka (K. Preston). Své nominaci na vedlejšího herce, nejhoršího - samozřejmě, neunikl ani letošní horký favorit na Oscara (roč. 2006) Forest Whitaker, který později veřejně vyjádřil lítost nad svou účastí v tomto filmu. V roce 2005 se připojila ještě jedna cena - za nejhorší film posledních 25 let ( ! ). A mě se to docela líbilo, no a.................... ()

JohnCZ

Film, kterej si rozhodně hodnocení "odpad!" nezaslouží. Není to nic extra, ale spíše takové béčkové scifi (které se točily v 80. letech) s áčkovými efekty (na svou dobu) a solidní hudbou. Ze začátku trochu nudí, ale pak dostane slovo akce, která je vcelku povedená. Kamera občas pitomá, občas zase dobrá a střihy mi trochu připomínaly Star Wars ságu. ()

m.krudenc

Uznávám že tohle dílko není žádná sláva, ale odpad? To by bylo příliš tvrdé, vyděl jsem horší. Docela to šlo. ()

svik

Hodnotím za 4.....No berme to jako úlet v obsazení herců možná že by v tomto případě bylo lepří kdyby John hrál nějáký strom nebo keř ale né jednu z hlavních rolí v sci-fi to fakt nééééééééééé jemu patří spečetěné místo v akčních filmech zaměřených na dialogy. příběh na h... no nebudu dál jmenovat prostě skoro všechno , ale na druhou stranu jsme poznali Johna i z jiné stránky. ()

Torision odpad!

What the fuck? Vždyť tadyto ani nejde brát jako film, tohle je prostě nonstop utrpení. John Travolta je fakt divnej a nikdy bych do něj neřekl, že bude hrát takhle krerénsky, navíc ten již zmiňovanej dabing, je něco co svět ještě neviděl. Barry Pepper byl nehorázně trapnej, ale tomu se ani nedalo smát a Whitaker to taky snad nemohl myslet vážně. Akční snény jsou neuvěřiteně nepřehledný, unbohý a laciný, no prostě hrůza. Už o tomhle nechci nikdy ani slyšet. ()

corpsy

Prečo 5* ? Podobný prípad ako PLAN 9 FROM OUTER SPACE. Bavil som sa kráľovsky. Bavil na tom, ako sa môže niekto tak zhovadiť. A za také peniaze. Takmer všetko je tu trápne, amatérske a hlúpe, ale nemohol som si odpustiť to maximálne hodnotenie. Klenot medzi mojimi ´´ guilty pleasure ´´. A výstraha pre všetkých ostatných filmárov. ()

ConanVJ

Hodně slabé sci-fi, ale zas taková sračka to není. Jasný, efekty nikoho neuhranou, příběh je pomalý a akce tu zas tolik není, ale jsou o dost horší filmy. 30% :) ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu