Přece neutekl od pařížských mafiánů, aby se stal terčem pro amazonské zabijáky! Francoisi Perrinovi se vždy podařilo nějakým způsobem své dluhy z karet zaplatit. Život na vysoké noze přece jen něco stojí. Ale tentokrát těch sto tisíc dolarů ne a ne sehnat. Mafiánské dluhy bývají mnohem nebezpečnější než dluhy u banky. První výstraha se ještě přežije, ale druhá… Perrin má starostí až nad hlavu, nebo lépe řečeno o hlavu, a tak, když si ho v noci uprostřed Paříže vybere polonahý Indián jako muže, který má zachránit jeho duši kdesi v Amazonii, je to pro něj jen špatný vtip v nejméně vhodnou dobu. Avšak velmi brzy a rád přijme závazek, který mu pomůže zbavit se mafiánských vymahačů. Čeká ho cesta k brazilským indiánům, kde má, uprostřed deštných pralesů, najít šamanovu duši. V té chvíli ještě tento lehkovážný pohledný muž zdaleka netuší, že při záchraně duše toho druhého je jen krůček k nalezení duše vlastní... Hvězdami filmu režiséra Francise Vebera jsou Jean Reno a herec a zpěvák Patrick Bruel. (Česká televize)

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +několik zábavných scének a situací, pěkný příběh -Patrick Bruel mi docela lezl krkem, hodně jsem se nudil/// Čekal jsem příjemnou zábavu, bohužel jsem se po celou dobu dost nudil. Fakt mě to moc nebavilo. Neustálá změna v chování hlavního hrdiny byl dost protivná. Jean Reno se taky moc nepředvedl. Z filmu mám hroznej pocit, ale možná je to únavou./// Celkem 42%/// ()

kingik

Francois Perrin je vášnivý karetní hráč a tentokrát visí sto tisíc dolarů když mu nešla karta. Ještě horší je, že dluží mafii, která rozhodně dluhy neodpouští. Perrin má starostí plný kotel a jednou v noci uprostřed Paříže si ho vybere polonahý indián s tím, že má kdesi v amazonském pralese zachránit jeho duši. Hlavně, aby se zbavil mafiánských vymahačů. Ocitá se tedy uprostřed deštných pralesů a najednou nalézá cestu k sobě samému. Francis Veber už dávno netočí odlehčené komedie s třeskutým humorem, ale pokusil se také natočit film s myšlenkou, kterou narouboval dost nešikovně do už tak splácaného scénáře a navíc se to k němu ani moc nehodí. Výsledkem je chaotický film, který má do komedie daleko, ale velmi blízko k podivnému a hlavně dysfunkčnímu skloubení několika žánrů. Klady: francouzská dvojka Reno & Bruel + pěkné lokace + náznak originality. Zápory: film se nedrží jednoduché myšlenky a pokouší se o víc než na co stačí - zbytečně filosofický nádech - nekompaktní příběh - nefunkční skloubení žánrů - nudné a zdlouhavé procedury v chabém příběhu - nevýrazný žánrový slepenec - slabá režie - levná triková a technická stránka filmu. Mé hodnocení: 40% ()

Snorlax

To je krásný paradox, když Bruel hraje špatného hráče pokru. Veber si vyzkoušel i dobrodružný žánr, v němž samozřejmě nesměly chybět prvky komedie. Trošinku mě zklamala Cosmova hudba, výjimečně mě neokouzlila. O to víc mě však okouzloval Patrick Bruel v roli zbabělého hrdiny. ()

Anderton

Francis Veber nakrútil niekoľko veľmi vtipných komédií, Jaguár ale do tejto škatuľky prípiš nezapadá, ide skôr o ľahký odpočinkový film ťažiaci z krás exotického prostredia. Treba ale rátať s tým, že do pralesa sa dostaneme až v polovici filmu a osobne tento prístup celkom oceňujem, keďže západný- rozumej prehnitý svet a ten nedotknutý- prírodný dostávajú rovnaký priestor. Tak aj chovanie Perrinovo sa na základe nových okoností mení. Len škoda, že je tu všetko tak predvídateľné a fantastický prvok trochu lacný. Skôr jednohubka ako vec, ktorú by som si pre zlepšenie nálady plánoval púšťať pravidelne. ()

klerik

Miestami zábavná zlátanina s drsným Jeanom Renom. "Nadprirodzenosť" film skôr ubíja akoby mu pomohla... Ale ten Reno by si to mohol rozdať aj s Bruceom Willisom... ()

dopitak

Veber dobré náměty prostě umí, a ani zdánlivě nesmyslný příběh o šamanovi z Amazonie uprostřed Paříže není výjimkou. Snad jen postavu Dannyho Treja a jeho mačetové kruťárny si mohli odpustit, do žánru dobrodružné komedie se nehodí. Nádherná příroda, kvůli které stojí za to cestovat. Natáčelo se v Brazílii a Venezuele. Výborný dabingový výkon Oldřicha Víznera ("jsem čestný muž a šlechtic"). ()

korbitch22

super stylizovaná,dobrodružná jízda,místy trochu komplikovaná režie,ale jinak se jedná opravdu o klasiku vebera.reno a bruel předvádí nadprůměrné výkony. ()

duklak2

Film splnil přesně moje očekávání. Výborný indián, ale tak dotěrného člověka bych potkat nechtěl. Je to příjemná dobrodružná komedie, které dodává na spádu Jean Reno-jeden můj z nejoblíbenějších herců. Ta zápletka je vcelku efektní. Indián se „zamiluje“ do jednoho člověka a ten mu hledá duši někde v džungli. A pak ten indián toho člověka ovládá. Prostě super. ()

aniiicka

Výborná francouzská dobrodružná komedie z dílny Francise Vebera. Skvělí herci - Jean Reno a Patrick Bruel (v roli tadičního Francoise Perrina:), krásná hudba Vladimira Cosmy. Lepší čtyři. ()

Tommassi3

"Je vám něco ??" - "Ne, jen poprvé pohřbívám hlavu kněze !!" ;) Zde si naplno uvědomuji, jak moc mě mrzí, že se mi právě tahle velká filmová jména Francis Veber a Jean Reno bohužel jen o prsa děvčete z Amazonie nevešla do mé Top desítky režisérů, potažmo herců, a tak jsem byl opravdu velmi zvědavý na zejména pro Vebera velmi netypické dílko s vůní dobrodružství !! Rozhodně jsem nebyl zklamaný, dostalo se mi skvělého zážitku v podobě velmi originálního příběhu s typickými Veberovskými dialogy i geniálním komediálním timingem, parádním hereckým obsazením, když trio Jean Reno, Patrick Bruel, Danny Trejo bych opravdu v podobném snímku nečekal, obzvlášť mlčenlivý strejc Roberta Rodrigueze si roli opravdu užívá, a samozřejmě tradičně parádním soundtrackem nedoceněného veterána Vladimira Cosmy.. Na plný počet však Jaguár nedosahuje, protože Francisi Veberovi to v těch vážněji míněných pasážích a především v těch akčních prostě tolik nejde, jeden silně cítí ten kontrast s chytrým humorem a nadsázkou, kde se naopak cítí jako ryba ve vodě, a film tak coby nenápadná agitka maličko drhne, navíc i ta brazilská lokace Amazonie zůstala až trestuhodně poněkud nevyužita, jako by i kameraman Luciano Tovoli navyklý převážně interiérovému natáčení nevěděl, kam dřív koukat.. ()

Pink.Panther

Doména Francise Vebera je v sofistikované komické frašce, tam je doma, nikoliv ve vysokorozpočtovém dobrodružném filmu. Zápletka je směšná. U Vebera je tu vzácně lepší režie než scénář. A dvojici Campana - Perrin jsme viděli v mnohem lepším filmu. Produkce: Gaumont International ()

MikO_NR_1909

Taká milá a prostá dobrodružná jazda, ktorá sa chvalabohu neberie vážne. Nepôsobí ani nejak extra blbo, skôr je bláznivá tým, že dbá na všakovaké rituály a tým, že nie je fekálna sa na ňu dá aj pozerať. Veber už toho dokázal viacej, zasadenie Jaguára do okolitého prostredia však filmu svedčí. Len nechápem to nasadenia od Rena, snáď nechce ašpirovať na sequeli Terencea Hilla a Buda Spencera, ale skôr k váženejším rolám. Od 1996teho sa toho ale zmenilo a nič z toho neplatí. Čiže brať to s úsmevom a nie ako dáku enviromentálnu agitku. To je potom smrteľný prístup :). ()

Pierre

Francis Veber natočil trochu jiný film než je pro něj obvyklé a ze začátku jsem ani moc nevěřil že to bude fungovat. Opak byl pravdou, bylo to moc pěkné dobrodružství a upřímně jsem se u něj i dost nasmál. Divím se že film není označen jako komedie, protože ty suché hlášky do sebe zahleděného a sobeckého Patricka Bruela mě místy fakt dostávali. O to víc mi přišla zajímavě napsaná jeho závěrečná proměna. Tahle postava se Veberovi moc povedla. I Jean Reno neselhává a předvadí soliidní výkon a z Dany Trejo je záporák jedna báseň. Jaguár tedy sice nepatří mezi nejlepší počiny Francise Vebera ale rozhodně není špatný. Mě tedy příjemně překvapil. Dobré 4. ()