Přece neutekl od pařížských mafiánů, aby se stal terčem pro amazonské zabijáky! Francoisi Perrinovi se vždy podařilo nějakým způsobem své dluhy z karet zaplatit. Život na vysoké noze přece jen něco stojí. Ale tentokrát těch sto tisíc dolarů ne a ne sehnat. Mafiánské dluhy bývají mnohem nebezpečnější než dluhy u banky. První výstraha se ještě přežije, ale druhá… Perrin má starostí až nad hlavu, nebo lépe řečeno o hlavu, a tak, když si ho v noci uprostřed Paříže vybere polonahý Indián jako muže, který má zachránit jeho duši kdesi v Amazonii, je to pro něj jen špatný vtip v nejméně vhodnou dobu. Avšak velmi brzy a rád přijme závazek, který mu pomůže zbavit se mafiánských vymahačů. Čeká ho cesta k brazilským indiánům, kde má, uprostřed deštných pralesů, najít šamanovu duši. V té chvíli ještě tento lehkovážný pohledný muž zdaleka netuší, že při záchraně duše toho druhého je jen krůček k nalezení duše vlastní... Hvězdami filmu režiséra Francise Vebera jsou Jean Reno a herec a zpěvák Patrick Bruel. (Česká televize)

slunicko2

Lehké zklamání. 1) Klady - pěkné prostředí, námět, základní dějová linka. 2) Zápory - hrozný Indián, nezajímavé a nudné dialogy, tupohlavý hlavní hrdina s dětinským psychologicky nesmyslným chováním. 3) 37letý šansoniér, kytarista a, věřte nevěřte, po několik let profesionální hráč pokeru Patrick Bruel hraje protivného dlužníka Francoise Perrina nepříliš kvalitně, protože stejně působí chvílemi sympaticky. 4) Natáčeno ve Venezuele. 5) Výstižný koment: Subjektiv**. 6) Vážné téma 59letému scenáristovi a režiséru Francisi Veberovi moc nesvědčí a zvolená forma crazy komedie (režisérova oblíbená) filmu taky ne. O třetí hvězdičku jsem si odřel obě uši. ()

fmash

Po nějaké době (a poněkolikáté) zkouknuto a musel jsem to napálit ještě o jednu hvězdu výš. Nevidím v tom žádnou agitku na záchranu pralesů, jenom skvělou dobrodružnou komedii. Dokonale sednoucí hudba, dobrý Bruel, výborný Reno a božská Patricia Velásquez... No, bez ní by to možná nebylo úplně ono, mám pro ni fakt slabost, ale je to moje hodnocení, ne? ()

dyfur

......no nebavilo mňa to....predpoklady papierové boli...ale nuda - bez akcie vtipu,jediné pozitívum príroda...ale inak nuda.... áno nuda -ak som ešte nepísal :) ()

Diamant

Indián v Paríži a následne mešťan v amazónskom pralese... Smiech, dynamika, napätie, krásna príroda a prirodzená reklama pre úprimnosť a obetavú lásku! ()

rakovnik

Pohodový dobrodružný film z exotického prostředí. Hlavní mužské postavy jsou sympatické a ženské přitažlivé. ()

Juto

Veľmi pohodový a skôr sladký film s niekoľkými veľmi zábavnými prvkami. Pekné herecké výkony od speváka Patricka Bruela a samozrejme od Jeana Rena. Špeciálne efekty sú priemerné a niektoré hlúposti sa dajú ľahko nájsť, ale nenechajte si tým pokaziť zábavu. 6/10 ()

otík

Tradiční dobrodružně akční francouzská komedie, ve které svůj naprostý drsňácký standart předvádí Jean Reno za vydatné pomoci sličné Patricie Veasquez a jako vždy vzorového Danny Treja. Občas je příběh přeci jen kostrbatý, ale který francouzský dobrodružný film ho nemá? ()

nineweh

Francouzi jsou zjevně stejně arogantní tupci jako Američané a je jim úplně jedno, že amazonští indiáni budou jen těžko mluvit španělsky - vždyť to stejně nikdo nepozná! Ale jinak celkem zábavný film a Danny Trejo se začíná čím dál víc stávat mým oblíbeným drsňákem. ()

dr.fish

Perrin s Campanou opět vyrážejí do jižní Ameriky, tentokrát ovšem ne jako Richard a Depardieu, ale už je tu Jean Reno. Je to vlastně taková pohádka o nalezení duše a tudíž i smyslu života. Na nedělní odpoledne jak dělané. 60% ()

RabbitX

Silný a poutavý děj o šamanovi který dá sílu jaguára Patricku Bruelovi který stále těmto pověrám nevěří nakonec ho, ale přemluví Jan Reno a dojde k souboji na život a na smrt dobrý je na konci jak ten šaman vstane v tý nemocnici a jde po svejch domu. ()

filmmovier

Netypický Francis Veber, tentokrát stvořil komedie/drama/dobrodružný film a všechno poměrně dobře skloubil. Ale sice je to netypický Veber, jehož tvorbu mám rád, ale rozhodně není horší, stále si drží kvalitu. Hlavní hvězdou je tady Jean Reno, ten hraje skvěle a navíc je zajímavá i zápletka a scénář. Je to vtipné i dojemné a má to super atmosféru exotiky a dobrodružství. A to všechno za 80%. ()

kurcatovium

Nakonec z toho je skorem romantická komedie, ale stále je to natočené relativně vkusně a hlavně se na to dobře dívá. Nenudí! ()

Compadre

Veber je už téměř klasik francouzské komedie, staré fláky s Pierre Richardem nemají chybu a tahla, pro něj dost netypická záležitost se mi taky dost líbila. Výborní herci, zajímavé téma...hlavně začátek ve městě je vtipnej :) furt samé hlášky a ten srandovní malej indián. "Co mám dělat teď?? "Taky ho chyťte za nos.." ()

Autogram

Jaguár je film, ktorý netreba brať ani trochu vážne. Len si užiť tú neviazanosť na čokoľvek, trochu Paríža, trochu Amazónie, trochu mágie a náznaku romantiky. ()