Přece neutekl od pařížských mafiánů, aby se stal terčem pro amazonské zabijáky! Francoisi Perrinovi se vždy podařilo nějakým způsobem své dluhy z karet zaplatit. Život na vysoké noze přece jen něco stojí. Ale tentokrát těch sto tisíc dolarů ne a ne sehnat. Mafiánské dluhy bývají mnohem nebezpečnější než dluhy u banky. První výstraha se ještě přežije, ale druhá… Perrin má starostí až nad hlavu, nebo lépe řečeno o hlavu, a tak, když si ho v noci uprostřed Paříže vybere polonahý Indián jako muže, který má zachránit jeho duši kdesi v Amazonii, je to pro něj jen špatný vtip v nejméně vhodnou dobu. Avšak velmi brzy a rád přijme závazek, který mu pomůže zbavit se mafiánských vymahačů. Čeká ho cesta k brazilským indiánům, kde má, uprostřed deštných pralesů, najít šamanovu duši. V té chvíli ještě tento lehkovážný pohledný muž zdaleka netuší, že při záchraně duše toho druhého je jen krůček k nalezení duše vlastní... Hvězdami filmu režiséra Francise Vebera jsou Jean Reno a herec a zpěvák Patrick Bruel. (Česká televize)

Lucas87

Není to klasický Veber jak ho známé, ale přiznám se francouzská dobrodružná komedie udělaná zajímavým způsobem. To kouzlo Amazonie i Jean Reno jak tlumočník. Docela se mi to líbílo, spravedlivé hodnocení leží někde na pomezí čtyř a tří hvězd. ()

Lupes

Skvěle rozehraná zápletka, situační humor v první půli docela baví, střet dvou světů dodává působivé kontrasty a nechává vyniknout přírodní scenérii (úvodní titulky stojí samy o sobě za shlédnutí). Útěk před pronásledováním v civilizovaném světě do ohrožení "na konci světa" dává zase vzpomenout na nejslavnější díla rozvíjející tento paradox. A navíc hudba Vladimíra Cosmy! Za první půli bych bez rozmyšlení sáhl ke 4*. Jenže pak se to celé pokazí. Reno dostává překvapivě málo prostoru v akčních scénách, šamanská kouzla se začnou brát příliš vážně a akce s tím související je více než trapná. Korunu tomu ovšem nasadí drsný mafiánský boss, co si to na férovku rozdá v kroužku indiánů. WTF? To je tak max. na jednu*. Takže slabý průměr. Nebo po půli vypnout. ()

papadoce

Pre mňa má tento film zvláštnu príchuť. Po celú dobu na mňa pôsobí úžasne optimisticky, vzbudzuje pocity že všetko bude dobré a že všetky tie sračky okolo sú bezvýznamné. Navyše je to podľa mňa nádherne francúzsky vtipné, ak Vám tento humor sedí. Funguje tu dokonale každý detail, no na druhej strane chápem prečo to mnohí ohodnotia ako priemer. Žije sa dnes v takej záplave blockbusterov, že už je úsudok pokrivený a čokoľvek vymykajúce sa väčšine pôsobí priemerne ak nie béčkovo. Jaguár je v mojej osobnej filmotéke klasikou, ktorú si nedám vziať. Ungamurunga, kunpaua. ()

Bigfuckman

Tento film si mě získal nejen skvělými výkony panů Jean Reno a Patrick Bruel ale i nádhernými amazonskými pralesy, které jsou opravdu uchvativé. Ješte když autoři zvolili jako hudební doprovod hudbu od Vladimira Cosmo jen mě tím utvrdili v tom, že tento film je prostě skvělý jak v originálním francouzském dabingu tak i ve velmi povedeným českém. Jo a Danny Trejo hraje zparchantělého indiána velmi velmi dobře. Co ztrácí jeho mexickej ksicht na důvěryhodnosti to nahrazuje jeho herecký výkon. ()

Cortyx

film se mi zamlouva svym pojetim a hlavne Jean Reno,byl pro mne v tomto filmu neprekonatelny,ale zbytkove je film takovy nanicovaty a oposlouchany ()

maoc

Příjemný film na televizní večer, ale víc v něm nezůstalo. Ten tón proti kácení pralesů působí dnes už skoro směšněji než samotný film. Bohužel. ()

TonyStark

Asi nejzajímavější na tomhle filmu byli titulkové scény na začátku a na konci. Vrtulníkové záběry na pralesní vodopády slibovali vizuální zážitek, místo kterého se dostavil otravný indián a ne příliš přesvědčivý Patrick Buel (nechtěl jsem psát dvakrát slovo otravný). Jean Reno jako obvykle to drží na koukatelné úrovni, ale to zkrátka nestačí. ()

ostravak30

Když se podíváme na filmy Francise Vebera, tak zjistíme, že tvořil často komedie a dost často byl jeho hlavní herec Pierre Richard. A jsem si jistý, že kdyby tento scénář napsal dříve, slavný francouzský komik by opět dostal možnost zazářit. Nicméně již v druhé polovině devadesátek se dostává na přetřes problém s kácením lesů, na které se snaží filmaři upozornit. Kdyby tak tehdy tušili, že se kácení nezastaví ani nezpomalí, ale rok od roku zrychluje a navíc ve druhé půlce světa se zase kácí a znehodnocuje půda pro palmový průmysl. Tato dobrodružná komedie se vyznačuje i zapojením Dannyho Treja, kterého v podobných filmech zase tak často vidět není. Jen tak pro zajímavost - o rok později se do amazonského pralesa vydal znovu a to v Anakondě. Film ani tak nestojí na hereckých výkonech jako spíše na výborných dialozích navíc okořeněný o prvky nadpřirozena a mysteriózna. Dobrodružná komedie mě bavila, je svižná, má jasné ukazatele na které chce poukázat a je hlavně zábavná. ()

helrohir

Tento film má v sebe určite pár kladov, menovite ako vždy výborný (hoc na malom priestore) Jean Reno, nádherná exotika a pohľad na Patriciu Velasquez. V rámci deja sa taktiež objaví pár zaujímavých okamihov, ale už ten základný námet mi prišiel tak trošku priblbý a nedokázal som sa tak s dianím v druhej polovici filmu tak nejak stotožniť. Rovnako tak mi to neprišlo veľmi vtipné, hoci v žánrovom zaradení svieti nápis komédia. Slabší priemer. 55%. ()

Aniki

Tak, tuhle, dnes už postarší pohádku, jsem dnes zhlédnul úplně poprvé a musím uznat, že je více než roztomilá. Svůj podíl na tom, krom Rena, nesou i mrňousek indián a taky Patrick Bruel, kterej je vlastně kladnej sympaťák, akorát o tom ještě sám neví. Děj příběhu si tak hezky uvolněně plyne, nemusíte vůbec nic řešit, neboť víte, že se vše vyřeší k vaší spokojenosti samo. Tedy, samo, to zas né tak úplně, řekněme, za pomoci šarlatánské síly, ale té na straně dobra. Plný počet hvězd ode mne dostávají většinou jenom ty úplně top snímky, ale tahle romantická komedie k nim opravdu neměla daleko. ()

koza3

Jean Reno je tahoun. Každý film s ním má váhu a tady tomu není jinak. Příběh ukradené duše šamana a troubovi z Paříže, který mu ji pomůže najít. Některé scénáristické klišé jsou tady na stříbrném podnose, ale odpustíte jim to. Je to konec devadesátek a tam tomuhle prostě kvetla pšenka. Škoda, že finální rozuzlení nebylo dramatičtější, protože jinak by si to ty čtyři hvězdy snad zasloužilo. ()

david666

Solidní dobrodružná komedie se sympatickou dvojící Reno, Bruel. Lépe mohla být však vybraná hlavní ženská role - nějak mi to mezi něma nejiskřilo. ()

zigy

Jako komedie OK, ale vtipu je tam málo, i když je typicky vebrovský.....dobrodružnou část ale vůbec nežeru, to je slabota a nuda, což nezachrání ani pěkná příroda, ani milý dabing Oldy Víznera. ()