Hlavní postavou dobrodružně akčního příběhu je mladý newyorský muž Christopher Dubois, který s přáteli okrade místního mafiána a na útěku před jeho zabijáky se omylem ocitne na palubě lodi pašeráků zbraní. Ti se ho chtějí zbavit, ale před smrtí v zubech žraloků ho zachrání útok pirátů vedených elegantním lupičem Dobbsem. Chris se k pirátům přidá spolu s nimi pokračuje v cestě v naději, že se dostane zpět do New Yorku. Dobbds ho však vysadí na siamském ostrově, kde prodá svůj lup starému zákazníkovi, mistrovi bojových umění Khaovi. Ten si všimne jeho dovednosti, pokud jde o bojová umění a zařadí ho mezi své svěřence. O půl roku později se Chris opět setká s Dobbsem a požádá ho, aby mu pomohl dostat se do tibetského kláštera, kde se má konat velký turnaj v bojovém umění. Sjíždí se na něj zápasníci celého světa a hlavní cenou má být velká socha draka, celá z ryzího zlata. Dobbs souhlasí, ale protože nevěří v Chrisovo vítězství, vmyslí si vlastní plán, jak se zlaté sošky zmocnit. A zatímco on připravuje drzou loupež, Chris Dubois se řadou soubojů propracovává do finálového střetnutí, kde na něj čeká brutální zabiják, mongolský válečník Khan. (oficiální text distributora)

mr.twizta

Bozi. JCVD se rozhodl v ramci sve rezijni prvotiny (a s nametem Franka Duxe) totalne obslehnout vsechno, v cem v minulosti bodoval. The Quest (nazev, kteryzto vlastne vubec nedava smysl) je tak de facto Bloodsport smrncnuty Kickboxerem. Tajny turnaj, ktereho se ucastni exoticti fighteri, blondata novinarka, muay thai a bracha Tong Poa jako hlavni zaporak. Ingredience navic? Nepochopitelne velky rozpocet (udajne 35 mega) a zcela mimozni pritomnost Rogera Moorea. Zbytek se jinak nese v duchu klasickych arenovek - spousta akce a pitome promlouvajicich postav, kterym vevodi ten americky boxer, jehoz kazda scena vyvolava pobaveny usmev. A jak si JCVD vede jako rejza? Urcite se to dalo zkonit vice. Uvod je prekvapive vypravny a solidne vypraveny, ale turnaj samotny je nasnimany daleko rozpaciteji a vsechny ty priserne zpomalovacky pusobi zatracene kontraproduktivne. Ale pro fanousky belgickeho fenomenu, mezi ktere se radim i ja, je The Quest zabavna jednohubka, ve ktere se furt neco deje a ktera zaroven nepostrada primerenou davku kyzene slaboduchosti. ()

JesterKruger

Mě přišlo, jako kdybych viděl nějakou Verneovku, která byla natočená z knížní předlohy. Překvapilo mě, že Van Damme tenhle film točil, a je opravdu povedený, a jsem z tohoto filmu hodně překvapen. Souboj cti by si určitě zaslouží větší hodnocení, než 56%, protože to je fakt sakra málo. Dobrých 5*. ()

Sunwheel

Nepodarený mix Lionheart a Bloodsport zaobalený do Mortal Kombatu. JCVD vie dobre bojovať, keď mu niekto urobí dobrú choreografiu a scenár si nepíše sám. Miestami toto béčko bolo príjemne zabalené do áčkového hávu, ale perly typu "má pohyby ako zviera...NIE, má pohyby ako had!" to dávajú aj z priemeru niekde nižšie. ()

Drky

Jen by mě zajímalo, proč všichni odsuzují Van Dama. U těchto filmů se prostě ani jinak nedá hrát. Van Dame ukázal všechno co umí a o herecký výkon ani tak nejde! Originální námět zasazený na počátek 30tých let minulého století, 3 hvězdy dávám proto, že mi to hodně připomínalo Krvavý sport, ale ten je nepřekonatelný!:-) Hodnocení 3* a 65% ()

Andy.222

Děj je naprosto o ničem, ale vyjma toho závěrečného (který je typicky béčkově přehnaný) jsou všechny souboje velmi chutná pochoutka pro oči. Hodnocení proto berte s rezervou, hodnotím spíše souboje. ()

Tomulka

JCVD by se měl nad sebou zamyslet. Nemůže myslet vážně , že bude takovéto filmy točit ze scela vážnou tváří. ()

komando20

tak tento film už somnou nerobi to čo ked som bol malý ale stale je pozeratelni suboje medzi jednotlivými bojovnikmy su ozaj dobre natočene ()

Pritok

Neviem asi je to tym, ze mam v poslednej dobe docela slinu na bojove filmy a van damme pred 40tkou posobil na placi hodne dobre. neviem do akej miery je to vykradacka, kedze to vyslo asi rok po mortal kombat, ale podoba je tam teda miestami az nechutna. moore dal zas spomenut miestami na jeho jamesa bonda a mal tam celkom fajn rolu. tento film mi jednoducho sadol a bavil som sa pri tom. O tom to predsa je. ()

mine.slayer

Takový pokus o oprášení Van Damovi slávy z dob Krvavého sportu. Scénáře i režie se ujal sám a podle mě to dopadlo víc než dobře, příjemná akční odechovka na dlouhé zimní večery. ()

Naby

Nebýt občasných zajímavých ukázek bojového umění tak je to totální odpad, stejně jako samotný příběh. ()

ouki81

On ten film není vyloženě špatný. Jen se Van Damme evidentně nemohl rozhodnout co vlastně točí. Dobrodružný film? Drama? Arénový akčňák? Evidentně nečetl o tom jak pejsek a kočička pekli dort. A je to škoda, protože kombinace dobrodružného filmu z meziválečného období a arénové mlátičky by vůbec nemusela být špatná kdyby se lépe příběhově a režisérsky uchopila. A taky si mohl obstarat lidi kteří opravdu umí bojovat. Je ovšem pravda že oproti některým jiným Van Dammovým filmům je The Quest ještě docela v pohodě. ()

Chuan525

Jeden z najlepších Van Damových filmov. Je pravda že všetky jeho filmy sú dosť trápne v tomto sa apoň laik oboznámi s rôznymi bojovými umeniami. ()

padlar

Můj oblíbený film s van Dammem. A asi i jeden z jeho nejlepších. Líbí se mi jednotlivé souboje mezi různými styly bojových umění. ()

opicakuz

Po shlédnutí filmu jsem si položil dvě otázky a to: 1) O čem film sakra byl? 2) Dělá si z nás režisér dobrej den? ()