Hlavní postavou dobrodružně akčního příběhu je mladý newyorský muž Christopher Dubois, který s přáteli okrade místního mafiána a na útěku před jeho zabijáky se omylem ocitne na palubě lodi pašeráků zbraní. Ti se ho chtějí zbavit, ale před smrtí v zubech žraloků ho zachrání útok pirátů vedených elegantním lupičem Dobbsem. Chris se k pirátům přidá spolu s nimi pokračuje v cestě v naději, že se dostane zpět do New Yorku. Dobbds ho však vysadí na siamském ostrově, kde prodá svůj lup starému zákazníkovi, mistrovi bojových umění Khaovi. Ten si všimne jeho dovednosti, pokud jde o bojová umění a zařadí ho mezi své svěřence. O půl roku později se Chris opět setká s Dobbsem a požádá ho, aby mu pomohl dostat se do tibetského kláštera, kde se má konat velký turnaj v bojovém umění. Sjíždí se na něj zápasníci celého světa a hlavní cenou má být velká socha draka, celá z ryzího zlata. Dobbs souhlasí, ale protože nevěří v Chrisovo vítězství, vmyslí si vlastní plán, jak se zlaté sošky zmocnit. A zatímco on připravuje drzou loupež, Chris Dubois se řadou soubojů propracovává do finálového střetnutí, kde na něj čeká brutální zabiják, mongolský válečník Khan. (oficiální text distributora)

Wacoslav1

No zadnej zazrak souboje obstojny ale co si budem rikat po herecky strance je JCVD proste prkno at se jeho fanousci nehnevaji to neni urazka to je fakt no a reziser z nej uz tuplem nebude mel se drzet toho v cem je dobrej a to herectvi a reziserstvi proste neni ()

Xmilden

Po dvou vánočních kinopremiérách, které dopadly po kvalitativní stránce prachmizerně, Van Damme dostává poslední šanci u Universalu a do ruky 30 míčů a hodně důrazné várování, aby to tentokráte dopadlo podstatně lépe než v předešlých dvou případech. Výsledek? Snímek utržil jen 57 a to i přesto že Van Damme se poprvé v kariéře uvelebil v režisérské židličce a žánrově se pokusil rozpomenout na kouzlo Krvavého sportu. Vyhlásil tedy vyřazovací turnaj pro bojovníky z různých zemí a různých stylů s tím, že vítěz vyhraje kromě prestiže také Zlatého draka. Možná že kdyby Jean-Claude uvedl v život pouze tuto ideu, výsledek by nemusel být zcela nejhorší, přestože choreografie soubojů nedosahuje ani náhodou úrovně o 8 let staršího originálu. Mistr měl zapotřebí udělat ze Souboje cti epos o jistém Chrisi Duboisovi, který se z newyorské ulice dostane k Muay Thai na Thajském pobřeží a spřáhne se s dvojicí elegantních pirátů, z nichž jednoho hraje Roger Moore. Pokud si někdo už dopředu myslí že z toho bude kravina, tak má pravdu. Je to neskutečná slátanina zřejmě všeho co si VanDamme vysnil že bude fungovat. Režie, střih scén a kamera jsou vyloženě často divné. Jediné co oceňuji je fakt, že Van Damme se evidentně na roli fyzicky náležitě připravil a také vrátil na scénu bájného toporného Attilu z Leona. Snímek svou nízkou kvalitou navazuje na předchozí dvě "pecky" a tedy 30% ()

Divočák

Van Damme se pro svou režijní premiéru (a zatím taky bohužel derniéru) rozhodl zrecyklovat zajímavé téma kosmopolitního turnaje ze svého úspešného Bloodsportu a už od začátku se pustil do odstraňování jeho chyb. Příběh je přeci jen trochu zapletenější, výprava úžasná, režie nečekaně povedená (jedna z nejlepších, jaká se v jeho filmech vyskytla) a hlavně samotní bojovníci už se neliší pouze barvou trenek, ale rozeznáte je jak podle výrazného zjevu, tak podle odlišných bojových stylů. Nechybí třeba Sumo, Muai thai, Capoira a další a některé styly si snad autoři sami vymysleli pro účely filmu. (Mým oblíbeným závodníkem se stal Španěl, co vypadá jako Antonio Banderas, postoj má jako toreador a při každé otočce udělá Trrrrraa!!!). Při všem tom režírování ale Van Damme nejspíš zapoměl na to nejdůležitější - na souboje. Ty jsou totiž odfláklé až hrůza. Většina zápasníků nevydrží ani dvě rány (některým dokonce stačí jedna) a než vůbec zjistíte, kdo bojuje, je konec zápasu. Hlavního záporáku tu navíc dělá nějaký dvoumetrový mongol, co má místo svalů rosol, celou dobu se tváří jako strašný geroj a pak ho neskutečně pomalý a nemotorný?!? Van Damme párkrát kopne a je po souboji. Časy Tong poa už jsou holt asi nenávratně pryč a časy Van Damma taky. ()

Jacinda

Ještě jsem asi neviděla hrát JCVD takového dementíka. Nechápu pointu filmu, ani jak do toho zapadá něžný kukuč jinak zákeřného bojovníka-zabijáka. korunu tomu nasazují zpomalené záběry. ok některé ty boje na mě udělaly celkem dojem. ovšem závěrečný boj totální sračka ()

mzss1

Pěkná hudba, pěknej příběh. Kvalitní souboje - to se mi na filmu líbí nejvíc. Připomíná mi to Kickboxera a Krvavý sport. Ale chybí trošku něco k tomu. Roger Moore mi moc nesedl ve filmu. Jinač mě celkem nic nevadilo ve filmu, režii zvládnul výborně Van Damme, ale přeci tomu filmu něco chybí, abych dal plné hodnocení. Takhle ja to na skvělých 88% = **** ()

kingik

Newyorčan Christopher Dubois okrade s přáteli mafiána a rázem jsou mu v patách jeho zabijáci. Je potřeba po sobě bleskurychle zahladit stopy a dát se na útěk. Shodou okolností se na svém útěku ocitne na pirátské lodi. Chris v touze dostat se do New Yorku se k pirátům přidá, ale netuší, že bude následně vysazen na ostrově a prodán mistrovi bojových umění. Tomu se dobře stavěný muž zálíbí a spatřuje v něm potenciál nadaného žáka bojových umění, který by se mu mohl hodit v chystaném kontestu nejlepšího z nejlepších. Van Dammova režijní prvotina se v podstatě láme na dvě poloviny. V první polovině je dobrodružným filmem se sympatickým hrdinou a s několika originálními nápady a tedy tím lepším, co snímek nabízí. Druhá polovina se smrskne na standardně odvednou přehlídku bojů, ve kterém nedá práci vsadit si na vítěze. Právě od Van Damma bych čekal větší režijní nasazení v bojích muže proti muži, ale tady jsem si na soubojích moc "nepošmákl", protože se převážně odehrávaly v mizerném nasvícení scény a s neobratnou kamerou v zádech. Mechanické střídaní bojů mělo dost jednotvárný rytmus a z filmu se vytratila svěžest první poloviny. Van Dammeho režijní rukopis nebyl v konečném hodnocení nijak mimořádný, ale dal mu zřejmě nezbytný pocit uspokojení, že se ani jako režisér neztratí. I když to nemusí platit stoprocentně, protože tenhle film nebyl zrovna na jedničku dramaturgicky zvládnutý. Mé hodnocení: 60% ()

Legas

Van Damme si sám natočil svůj Krvavý sport 4. Několik opic se sejdou v ringu, aby si mohli nakopat. Kdysi se mi to celkem líbilo, ale už jsem vyrostl. ()

InJo

Pár slušných soubojů, ale s filmem a láskou k němu to skoro nic společného nemá. A se ctí už vůbec ne. ()

LION-MR.T

Poslední ještě dobrá arénovka,Van Damme se jako ražisér osvědčil. Bojovníci mají něco do sebe,nezvyklá dějová linie. Hudba byla dobře vybraná a pasuje,Roger Moore hrál skvěle a Van Damme coby stařík je taky dobrej. ()

predators

Přikláním se a plně souhlasím s Chupacabre(ikdyž k tomuto filmu žádný komentář nenapsal:-)) To ovšem nevadí, stotožňuji se s ním v plném hodnocení a to myslím stačí. Né, že nestačí? Tak dobře. Podoba s Krvavým sportem se nezapře, ale to není na škodu. Opět budete Van Dammíkovi fandit jako kdysi dávno a opět se budete perfektně bavit. Nejen u "sportu", ale taky příběhem, který vůbec není špatný! Zajímavosti: Původní myšlenka tohoto zápasu vznikla v jedné české hospodě. Chlapi sa ožrali a pak sa mezi sebů začali mydlit. No a kdo zostal poslední, dostal půllitr, tedy Červený drak. Mniši neměli nic jiného na práci, než studovat dějiny a jednou na tuto našu tradicu narazili a uspořádali podle ní turnaj. No a protože tolik nechlastali, tak si mohli dovolit draka zlatého. :-) Sakra, ale je to dlouhá zajímavost, co? :-) 80% ()

WANDRWALL

Jean-Claude Van Damme umí. Nelekne se ani mnohonásobné přesily. Někdy má namále, ale přesto to vždy nějak zvládne. ()

klerik

Ako každý bitkár, ktorý chce fušovať do režírovania, aj Van Damme urobil "takmerremake" svojho veľkého(?) hitu. Dobre odvedená technická stránka, otrpaný príbeh o súťaži v bojovaní a pekná prehliadaka bojových štýlov... ()

SeBig

Něco ve stylu Kickoboxera a Krvavýho sportu akorát u tohohle mě začátek nějak nudil. Boje v turnaji které ale následovali to zachránily včetně Dammeho. ()

SOLOM.

Taková slabší verze Krvavého sportu. Samozřejmě že oba filmy mají rozdílné příběhy, ale strašně jsem měl nutkání oba neustále srovnávat. Jean-Claude Van Damme se tentokrát vrhl i na režii a nebylo to v jeho podání zrovna nejhorší, ale mě spíš srala celá ta omáčka okolo těch soubojů v klášteře. Zbytečně zdlouhavé pasáže o ničem, spousta kecaní a stejně se každý těšil jen na to, jak si dají další drsňáci pořádně přes držku. Což se nám nakonec splní a ani tentokrát tu nechybí hlavní záporák, který je samozřejmě „ctnost sama“ – to je samozřejmě myšleno ironicky. Představitelé jednotlivých národů si to rozdají pěkně na férovku – no to slovo není zrovna nejsprávnější a konečně poteče krev… ()

HellFire

Christopher Dubois je pouliční šašek (doslova), který se stará o hromadu osiřelých dětí. Když ale ukradne peníze místnímu podnikateli, musí vzít nohy na ramena. Podaří se mu dostat na loď, která ho dopraví až na Dálný východ. Tady loď přepadnou piráti pod vedením Jamese Bonda, Rogera Moorea. Ten Duboise prodá svému thajskému příteli, který z něj vypěstuje skvělého bojovníka. Van Damme se nakonec zúčastní tajného turnaje, který nepřekvapivě vyhraje. Van Dammova režisérská prvotina dopadla v podstatě průměrně jako většina Van Dammových filmů. Jádro příběhu je až dětinsky jednoduché, tedy porvat se s dalšími bojovníky, což jde popravdě Van Dammovy nejlépe, protože nikdy nebyl extra dobrý herec, ale spíše výjimečný zápasník. Bohužel však ani ty souboje nejsou nijak zajímavé. Jde poznat, že se každý držel hodně zpět, pohyby nejsou plynulé a jsou až moc strojené. Co se technické stránky filmu týče, určitě je na čem zapracovat. Některé záběry jsou příliš uspěchané nebo podivně sestříhané a hudební podkres je víceméně zapomenutelný. Čeho bych se úplně zbavil, tak zpomalených záběrů, které ničemu nepomohly, spíše byly k smíchu. Musím ale říct, že děj rychle ubíhal a nenudil jsem se. ()