Hlavní postavou dobrodružně akčního příběhu je mladý newyorský muž Christopher Dubois, který s přáteli okrade místního mafiána a na útěku před jeho zabijáky se omylem ocitne na palubě lodi pašeráků zbraní. Ti se ho chtějí zbavit, ale před smrtí v zubech žraloků ho zachrání útok pirátů vedených elegantním lupičem Dobbsem. Chris se k pirátům přidá spolu s nimi pokračuje v cestě v naději, že se dostane zpět do New Yorku. Dobbds ho však vysadí na siamském ostrově, kde prodá svůj lup starému zákazníkovi, mistrovi bojových umění Khaovi. Ten si všimne jeho dovednosti, pokud jde o bojová umění a zařadí ho mezi své svěřence. O půl roku později se Chris opět setká s Dobbsem a požádá ho, aby mu pomohl dostat se do tibetského kláštera, kde se má konat velký turnaj v bojovém umění. Sjíždí se na něj zápasníci celého světa a hlavní cenou má být velká socha draka, celá z ryzího zlata. Dobbs souhlasí, ale protože nevěří v Chrisovo vítězství, vmyslí si vlastní plán, jak se zlaté sošky zmocnit. A zatímco on připravuje drzou loupež, Chris Dubois se řadou soubojů propracovává do finálového střetnutí, kde na něj čeká brutální zabiják, mongolský válečník Khan. (oficiální text distributora)

Ilicka

Jean Claude se souhrou několila z nejnepravděpodobnějších náhod dostane na turnaj velkých bojovníků a celé jim to tam vymlátí, což lze očekávat. Zajímavé na tom filmu jsou především souboje všemožných bojových stylů a Jeanův zarputilý výraz:-D ()

eraserhead666

Ten úvodní (nijak špatný) příběh vás bavit nemusí, ale jakmile dojde na souboje, je to přesně to, proč jste si film pustili. Ten mix je strhující. ()

ARI50

Mám rad tyhle souboje ale musí to mít pořádný příběh pořádné herce a skvělý úvod Van Damm umí hrát ale kde se upisuješ není možné. ()

Bauer

Van Damme si zarežíroval a poměrně dobře.Film je lehce nadprůměrný a souboje jsou opravdu velice dobré.Ale kdo mi tady nesedl Roger Moore. ()

becki_tu

Kopy z otočky jdou Jean-Claudeovi rozhodně líp než psaní scénářů a režie, ale dalo se na to koukat. PS: Inspirace Mortal Kombatem zde byla hodně cítit. ()

matestlust

Pokud o další Bloodsport se nepovedl. Ale pořád to není tak špatné, jako 80% pozdější JCVD tvorby. Klasická martial art arénovka, která určitě neurazí oko milovníka tohoto žánru. ()

Hismael

Jak už název napovídá, hlavně jde o souboje, které zde najdete na každém rohu. Bohužel zásadní problém je právě v nich. Možná je neměli dělat až tak přehnaně filmově. Údery které se tady rozdávají, končí skoro pokaždé přímo na obličeji, nebo břichu a málo kdy se stane, že se někdo kryje. Ve skutečnosti by se takový uder povedl jednou nebo dvakrát za celý zápas a poté by téměř s jistotou zápas skončil K.O. Skoro každý druhý uder je zpomalený, což jsem tak nějak s rezervou přijal. Příběh je spíš okrajová záležitost a není nijak tragicky nudný. Jako kulisa k nějaké vedlejší činnosti naprosto ideální film. Krásný Bčko pro odpočinek, bez namáhání mozku. ()

Terva

Unesený, prodaný do otroctví, přinucený bojovat... Scénář : Jean-Claude Van Damme, Frank Dux, Steven Klein a Paul Mones ()

Ouwen

Je to něco jako kickboxer, ale z doby, kdy neexistovala tv, ani pc. Je tu víc soubojů, ale kickboxer byl lepší. Typická a napínavá akční podívaná s JCVD. ()

svik

tak tady bych bly velice obezřetný když si odmyslím Van Damovy rysy a mymiku a vůbec jeho selého tak mi zbývá velice pěkný film u kterého jsem se i byvil což je malý ale přece zázrak. ()

mau

V rámci akčňáků výjimečné retro, navíc orámované osmdesátiletým vypravěčem (JCVD), který je stále ve formě. Hodně zábavné představení bojovníků z různých států a jejich umění přizpůsobených lokálním stereotypům - španělský toreador, brazilská capoeira, mongolský barbar, německá mlátička, černošský domorodec (jediný zástupce kontinentu, Afriky, nikoli státu), japonský zápasník sumo, ruský hromotluk a JCVD jako americký citlivý hoch z ulice, který se vzepne k největšímu výkonu, když jde (zase) o pomstu. Karate kop tisíckrát za sebou, yes! ()

Falcor

"Když to se mnou nezvládnou jiní rejžové (nebejt jich, kdo ví?... třeba bych měl i nominaci na Oscara) , proč se nezkusit ukočírovat sám? Aspoň konečně nikdo nebude poutat mé herecké kvality... tak, teď vám všem ukážu, co ve mě je...je to otázka cti... ()

Cubinho

Jako malý jsem byl úplný blázen do statistik a všech možných turnajových výsledků. Takže jsem po tomto filmu dělal to samé, o čem píše Pohrobek - nakreslil si pavouka turnaje a pěkně si utřídil jednotlivé zápasy. :-) ()

corpsy

Van Damme o filme pred natáčaním naduto tvrdil, že to bude BEN HUR bojových filmov. No to čo natočil, sa na nič také ani zďaleka nepodobá. Film paradoxne kazia bojové scény, to znamená polovica filmu. Sú totižto nahádzané len tak na seba, ako v nejakej videohre. Jean-Claude však týmto filmom chcel vzdať poctu žánru, ktorý ho stvoril. No mal si dať viac záležať. ()

ConanVJ

Tak toto je už pro mě klasika. Je to arénovka ze starý školy, plná různých bojových stylů. Choreografie je na pěkné úrovni, prostě klasika 90. let. Příběh je zde prostý, bez sebemenčího překvapení. JCVD je zde ve skvělé formě. Za mě 90% :) ()