Hlavní postavou dobrodružně akčního příběhu je mladý newyorský muž Christopher Dubois, který s přáteli okrade místního mafiána a na útěku před jeho zabijáky se omylem ocitne na palubě lodi pašeráků zbraní. Ti se ho chtějí zbavit, ale před smrtí v zubech žraloků ho zachrání útok pirátů vedených elegantním lupičem Dobbsem. Chris se k pirátům přidá spolu s nimi pokračuje v cestě v naději, že se dostane zpět do New Yorku. Dobbds ho však vysadí na siamském ostrově, kde prodá svůj lup starému zákazníkovi, mistrovi bojových umění Khaovi. Ten si všimne jeho dovednosti, pokud jde o bojová umění a zařadí ho mezi své svěřence. O půl roku později se Chris opět setká s Dobbsem a požádá ho, aby mu pomohl dostat se do tibetského kláštera, kde se má konat velký turnaj v bojovém umění. Sjíždí se na něj zápasníci celého světa a hlavní cenou má být velká socha draka, celá z ryzího zlata. Dobbs souhlasí, ale protože nevěří v Chrisovo vítězství, vmyslí si vlastní plán, jak se zlaté sošky zmocnit. A zatímco on připravuje drzou loupež, Chris Dubois se řadou soubojů propracovává do finálového střetnutí, kde na něj čeká brutální zabiják, mongolský válečník Khan. (oficiální text distributora)

Seejey8

Pro mě další z nepovedených filmu Van Damma - bohužel. Akční scény laciné,, příběh bez jakéhokoliv nápadu, nebo zvratu. Celž film je připitomělý.... Při posledním souboji (vlastně ve všech) mě minuly emoze jakéhokoli druhu. Pro mě ztráta času. 2 hvězdy za Van Damma jako mého oblíbence a za začátek filmu ()

mysiak

Jednoduchý Van Damme v celkom slušne obsadenom akčnom filme...v ktorom nejde o nič iné len o veľký turnaj, ktorý "nečakane" Van Damme vyhrá...bohužial to okolo toho je vážna scenáristická hnačka...a ani samotný turnaj nie je tak dobrý ako by sa podľa námetu dalo čakať... ()

numi

K smíchu. Od close-upů na prkenného Van Damma až po přehlídku kostýmních bojových tanců v "ringu". ()

Bat55

Jeden z tých lepších JCVD filmov.Príbeh a dej filmu je veľmi jednoduchý,zlodej Chris Dubois utečie pred policajtmi a dostane sa až na turnaj najväčších zápasníkov sveta v Ghan-Ghengu.Súboje medzi bojovníkmi sú exceléntne,kamera parádne spomaluje akciu,JCVD je až neuveriteľne dobrý.Roger Moore ako námorník a zlodej,mi moc do úlohy nesadol,ale jeho výkon nebol zlý.Znovu som sa rozhodol na tento akčňák pozrieť a aj dnes ma to celkom baví,pre poobedňajší odpočinok,prečo nie?Slabý príbeh,slušní herci,super akcia a B-čkovosť dá vzniknúť celkom slušnému akčňáku,ktorý ani neurazí,ani daako nenadchne./65%/ ()

Derek

môže byť niečo horšie ako van damme pred kamerou? snáď len van damme za kamerou. film zachraňuje od toho aby to bola totálna brečka široká plejáda rôznych bojovníkov a ich bojových štýlov (i keď i tento nápad je okopírovaný z klasiky - krvavý šport). ()

CageDepp

Klasický film, že se od začátku čeká na velký turnaj. A kdo jinej by moch prohrát v americkém filmu první zápas, než sovětský svaz. ()

kajas

V první polovině pokus o zápletku, v druhé už uvidíme v podstatě jenom ring a údery všeho druhu. Nic jiného jsem ani nečekala. ()

OG_Swifty

Je to klasický Céčko s JCVD v hlavní roli, ale na způsob Mortal Kombatu a byla to docela zábava. Debilní bullet timy a close-upy na ksichty bojovníků mě ale už ke konci dost otravovaly, a taky mě otravovalo všechno ostatní okolo vyjma toho turnaje. ()

Diamant

Muž, ktorý má za sebou veľké dobrodružstvo... Bol chlapcom ulice, chodil na choduliach, žongloval, ale aj kradol... Teraz je z neho majster bojových umení, no hlavne charakterný, poctivý človek, ktorý nestrpí bezprávie... ()

MartinNDL

"Dubois se řadou soubojů propracovává do finálového střetnutí, kde na něj čeká brutální zabiják, mongolský válečník Khan." Ano, distributoři to vystihli, mají naprostou pravdu. Je tam brutálně stupidní mongol a Jean-Claude je brutální mongol a celý je to mongolský a blééé. Když se tenhle belgičan pustil do režie, zavánělo to katastrofou, ale nakonec překvapil, natočil "pouze" další zbytečnou hloupou vandammovinu. ()

Joe321

Taková pohodovka s Van Dammem, kde má Roger Moore asi svojí jedinou normální postbondovskou roli. I když se tam moc nikdo nemidlí, je to relaxační podívaná s hezkým hudebním tématem a lehkým smyslem pro humor. Finální mezinárodní turnaj (soudruh z SSSR jde první k zemi) má pěkné souboje, možná trochu krátké, ale řezník z Mongolska dá na koneci docela zabrat. -"Lucky punch." -"Yeah, yeah... lucky punch." ()

Martin741

Van Damme sa filmom Souboj Cti rozhodol rezisersky debutovat, a na prekvapenie mu to celkom solidne ide. Film je sice klasicka arenovka s kopou subojov a prehladom najrozlicnejsich bojovych umeni, ale tie su aspon solidne natocene. Film drzi nad vodou akurat ucast Rogera Moore-a /Spy who loved Me, Vyhlidka na Vrazdu/. Pribeh je sice predvidatelny, ale arenovky mam rad, preto aspon tych 32 % ()

Figu

Jako kluk jsem Souboj cti žral jako prase! Prostě dvojka Krvavýho sportu jak vyšitá! Van Damme v životní formě, lacinej, i když aspoň nějakej příběh a k tomu jeden zákeřnej "mongol", kterej každýho prasí, masí, liská a drtí, jako by se nechumelilo! Trochu za zmínku stojí i herecká vsuvka v té době celkem váženýho Rogera Moora, za což mu určitě JC mohl ještě donedávna líbat ruce/nohy! Stopro to filmu pomohlo. Nicméně si chci někdy snad v nejbližší době The Quest zoapakovat, i přes to, že tuším jak to asi dopadne... Snad přijde i paní nostalgie a vrátí mě nějakej rok zpět, kdy jsem veřil v sílu JC a na hrdiny!!! Za dětskou vášeň 75% ()

O´Neill

Jeden z nejlepších a nejklasičtějších filmů s Van Dammem. Dobře zvolený čas, jednoduchý ale funkční námět, vsuvka vtipu a prostě taková ta old school atmosféra. Nebyla to nějaká extra řezba, ale já jsem byl spokojený. ()

Wormboy

Film,ktory mohol Jean Claudeovi zachranit karieru a ktory ho mozno aj nespravodlivo potopil. Ide o podstatne epickejsi Krvavy sport. Van Damme akoby zaspal domu a neuvedomil si,ze era "karate akcnych" filmov skoncila a ze vakuum nemozno naplnit len takto. Celkovo myslienka nemusela byt zla.Len opat to spracovanie.Skoda.2,5/5 ()

pakobylka

Zápletka v podstatě představuje jenom vatu nezbytnou pro předvedení AKCE. Dobře ... to beru. Jenomže tady prostě schází to nejdůležitější: Přímý a nekompromisní tah na branku, který by mě nenechal přemýšlet nad lehkou demencí dějové linie. Výsledek je upocený a nemotorný ... jako když si okresní přebor hraje na Ligu mistrů - a nic na tom nemění fakt, že za USA kope charismatický Belgičan se smutnýma očima. ()