Hlavní postavou dobrodružně akčního příběhu je mladý newyorský muž Christopher Dubois, který s přáteli okrade místního mafiána a na útěku před jeho zabijáky se omylem ocitne na palubě lodi pašeráků zbraní. Ti se ho chtějí zbavit, ale před smrtí v zubech žraloků ho zachrání útok pirátů vedených elegantním lupičem Dobbsem. Chris se k pirátům přidá spolu s nimi pokračuje v cestě v naději, že se dostane zpět do New Yorku. Dobbds ho však vysadí na siamském ostrově, kde prodá svůj lup starému zákazníkovi, mistrovi bojových umění Khaovi. Ten si všimne jeho dovednosti, pokud jde o bojová umění a zařadí ho mezi své svěřence. O půl roku později se Chris opět setká s Dobbsem a požádá ho, aby mu pomohl dostat se do tibetského kláštera, kde se má konat velký turnaj v bojovém umění. Sjíždí se na něj zápasníci celého světa a hlavní cenou má být velká socha draka, celá z ryzího zlata. Dobbs souhlasí, ale protože nevěří v Chrisovo vítězství, vmyslí si vlastní plán, jak se zlaté sošky zmocnit. A zatímco on připravuje drzou loupež, Chris Dubois se řadou soubojů propracovává do finálového střetnutí, kde na něj čeká brutální zabiják, mongolský válečník Khan. (oficiální text distributora)

manonfire

Van Damme si chtěl zavzpomínat na turnajovou poetiku Bloodsportu, ale ikdyž Krvavý sport byl béčko jak prase, byl natočen v době, kdy se takové filmy daly tolerovat. Tohle je avšak opravdu blbina a romantika ala vůdce chlapecké bandy a únos zlatého draka???...Kde to jsme? To jsou fórky co ale vůbec nejsou na místě. Zvlášť když se Jean Claude tváří tak vážně. 10% ()

Josefin

Jako režijní debut van Damma to zas nebylo tak zlé, ale celkově ať ho sebevíc mám ráda nemohu to hodnotit jako dobrý film. Hlavně proto, že v dějové linii je dosti zmatený, přestože nápad to nebyl špatný, ale celkově ten scénář byl prostě slátanina. ()

HomeAlone

Chyba tomu nieco ? Nie ! Velmi ale velmi sa JCVD priblizil mojmu oblubenemu Kickboxerovi a to ma potesilo . Stale je vo forme a vie natocit zabavny film plny bojoveho umenia a do konca sa mi ratalo ze film bol jemne odlahceny aj humornou castou ()

Ironfood

Souboj cti připomíná starý Bloodsport, jen už to nemá tu správnou béčkovou osmdesátkovou atmosféru. Je tu snaha o výpravný epický příběh, která je ovšem naprosto nezvládnutá. No a hlavní záporák, to je jedno velké zoufalství, zlatí Chong Li nebo Tong Po. ()

sedm.1

V zásadě velmi podobný jako Krvavý sport.Jen trochu lepší příběhem(ten v Krvavém sportu byl skutečně vrchol jednoduchosti),ovšem v podstatnějším horší,a to v soubojích.Krvavý sport byl sice tupý film,ale právě ono koření filmu tam hrálo prim,soupeři byli solidní a souboje kvalitní a bylo jich dost.Zde je jen nevelká přehlídka souborů kopyt a nemehel,navíc jsou zápasy nanic nasnímané a i dost choreograficky nevýrazné.Souboj cti je zkrátka van Dammův průměr,má jak lepší tak horší snímky. ()

Rudinsky

Najlepší Žán Klád. Keby sa mu táto mašinéria podarila v časoch Kixboxera a podobných "kultoviek", je z toho príspevok do zlatého fondu tohto žánru. Takto to ostáva iba pestrá, tradične teatrálna, ale za to dramaturgicky neskutočne dynamická a výpravná prehliadka svetovýh bojových štýlov a Van Dammovho záverečného "veľkého postavenia sa z prachu". Výborný kasting. ()

Tjaden

Nebýt skvělých ukázek bojových umění z různých koutů světa, jednalo by se o typicky podprůměrné béčko devadesátých let. Člověk se bohužel musí prozívat nenápaditým začátkem a několika klišovitými scénemi, aby se dočkal velmi vyvedeného turnaje o Zlatého draka. ()

Kuny27

typiský film od Van Damma... děj občas docela dobrý scény také dobrý, ale ty finálové zápasy, ty se v žádném filmu nepovedli... pořád stejná kaše.. začátek souboje dostává klepec, ale ten konec, to je něco, ten jim dává, ale kdyby se aspoň trochu bránily(soupeři).. bylo by to o něčem jiném. ()

iXtr3m3

Ja nemôžem inak. Je to jeden z mojich najobľúbenejších Van Dammových filmov. Je to síce v podstate stále o tom istom, v podstate je to Krvavý šport len v časoch minulých, ale tak dobre podaný, s tak dobrou výpravou, hudbou a vlastne všetkou tou naivitkou okolo Van Damma, že som si to neskutočne zamiloval. Nedám plný počet len preto, lebo by ste ma tu už považovali za debila, ale fakt ten film mám rád. EDIT 11. 05. 2019 Kašlem na to, čo si o mne budete myslieť, je to jedna zo srdcoviek s JCVD, ktorá rokmi vyzrela a od nej sa začal datovať jeho "úpadok" do súčasných vôd a kvalít. ()

wosho

Solidní vandamovka,která potěší fanoušky tohoto bijce a popudí jeho odpůrce a jeho celkové filmografii patří k tomu lepčému. ()

divak84 odpad!

tragikomický (a neuspěšný) pokus o vzkříšení krvavého sportu. pro mě osobně nejhorší van dammův film (z těcj, co jsem viděl) ()

AdamesWWE

[7/10] Van Damme veľmi dobre režíruje, príbeh napísal zaujímavý a ako hlavná postava hrá výborne. A aj zvyšok obsadenia je slušný. Milo ma prekvapila príbehová línia ktorá je rozdelená v podstate na dve rôzne časti, prvá dobrodružnejšia polovica a dalšia poriadne akčná. Ale obe boli veľmi dobre, mám rád aj dobrodružný žáner takže ma to potešilo a veľmi príjemná hudba bola tiež potešením. A akčné veci točí Van Damme dobre.. V závere je veľa súbojov a všetky sa mi páčili. Takže ked´ si to zhodnotím, určite je do dobrý akčný film ktorý nemá výrazne chyby a najviac sa mi páči tá kombinácia akčných a dobrodružných prvkov. ()

Merkin

Filmy s Jeanem nejsou mým šálkem čaje. Vlastně kdykoliv vidím, že tam hraje, tak se buď vůbec nedívám, nebo po deseti minutách přepínám, jelikož to prostě nemůžu vydržet. Souboj cti se mi však k mému úžasu líbil. Nevím, čím to je. Asi proto, že odjakživa mám velmi ráda snímek http://www.csfd.cz/film/16487-kickboxer/ , aha, vida. Tak teď vidím, že i tam hraje Van Damme. Tak to už mě neudivuje, že mně ty dva filmy přišly vlastně úplně stejné, jen se trošku změnilo prostředí. Tak tedy existují dva filmy s tímto hercem, které mě zaujaly. Narodzíl od jiných se mi zdá, že si nehrají na nic vážného a Jean chce prostě divákům ukázat bojové umění. Jelikož však není dokumentaristou a přiznejmě, že tento druh tvorby mnohé diváky ani nepřitahuje, tak Van Damme volí co nejjednodušší příběh, do něhož potom zasadí bojové scény. Odmala jsem měla slabost pro bojové umění a notno podotknout, že jsem vždycky fandila těm záporným postavám, protože se mi zdálo, že umí bojovat lépe, ale to už je čistě moje záležitost. Zkrátka si myslím, že jako druh snímku, kterému vlastně o nic jiného než o jednotlivé bitky nejde, Jean tentokrát vcelku boduje. Navíc kamera brousí ve vzdálených krajích a přírodě, žádné nudné studio či počítačové efekty jakod dnes. Jde o takovou brakovou literaturu na plátně, ale docela vkusnou. Takže, proč ne :) ()

Paity

Klasika Van Damma, tedy alespoň co se týče žánru nebo scénáře. Je zde nějaký padouch, kterému se musí "pomstít". Ach jo.... docela by mě zajímalo, zda tohle někdy bylo v kinech, nebo se na ty braky koukáme jen v TV a na DVD. ()

Wishkah

Já mám tenhe film moc rád. Snaží se být výpravný a opravdu sdělit příběh a i když to kolikrát nehraje a Van Damme je bezpochyby lepší mlátička než vypravěč patří tenhle film mezi lepší kousky "svalů z bruselu". Už jen kvůli tomu v jaké výborné formě se tu samotný režisér předvádí. Ty kousky jaké tady předvádí nepředvedl nikdy předtím ani potom. A samotný turnaj je výborný. Skvělý souboj stylů sice končí tak jak má, ale jeho průběh je nádherný a i velmi dobře natočený ()

evil_ryu

Keď som bol dieťa bol to môj milovaný film. Videl som ho asi 7milionov300 krát. Ukázali sa tu bojové umenia z celého sveta. Pekná hudba a záverećný boj je tiež obstojný. To boli časi ()