Když v roce 1962 profesor Webber vyslechl v televizi projev prezidenta Kennedyho o kubánské krizi, rozhodl se uchýlit s těhotnou manželkou Helen do protiatomového krytu pod svým domem, který po léta budoval a vybavil vším potřebným. Když záhy otřese domem exploze, profesor v domnění, že jde o atomový útok, uzavře východ. Netuší, že výbuch byl způsoben havárií stíhačky, která se zřítila na jeho dům. V krytu, který připomíná dobře zařízený byt, se manželům narodí syn Adam, který zde s rodiči prožije harmonické a spokojené dětství. Když uplyne pětatřicet let, dveře krytu se automaticky otevřou. Otec se v ochranném obleku vydá na průzkum. Najde zchátralou čtvrť plnou špíny, bezdomovců a zděšeně se vrátí dolů v domnění, že svět je plný mutantů. Chce žít i nadále v krytu, jenže pak dostane záchvat a Helen pošle syna nahoru, aby opatřil zásoby na další roky v podzemí. Dobrácký Adam, který se ve svých pětatřiceti letech poprvé ocitá na denním světle, okouzleně prochází městem, až nakonec zabloudí. Pokusí se prodat sbírku baseballových kartiček, a když ho chce majitel obchodu podvést, zastane se ho prodavačka Eva. Šéf ji za to vyhodí, ale dívka odmítne mladíkovu vděčnost. Adamovi se nakonec podaří Evu přemluvit, aby mu pomohla nakoupit zásoby. Postupně se seznamuje se světem i jeho obyvateli... (TV Nova)

ZnalecH

Kdyby jste mi i po tom, co jsem si přečetl obsah řekli, že to je hodně dobrá komedie a že se budu smát většinu filmu, tak bych vám nevěřil. Ale bylo tomu tak. K tomu velice originální námět a herecké výkony. ()

markotter

Miloučký Brendan a rozkošná Alice (a ulítlý Christopher) v pitomince s velmi originálním nápadem, která rychle uběhla a měl jsem po ní docela dobrý pocit, že nakonec všechno dobře dopadlo. ()

Likan7

Moje totální guilty pleasure. Příjemný humor, skvělej Fraser, který kluka, co všechno miluje a všemu se diví, hraje dokonale, a božsky kouzelná Alicia Silverstone. Vtip je nenucený, délka tak akorát a celý je to takový elegantní. I díky skvělýmu scénáři. Takový romantický komedie se dnes už netočí a je to obrovská škoda, tohle je klasika, která ani po 21 letech nezestárla ani o sekundu. Brilantní. ()

kukkik

Z těch nádherných dob, kdy i "hloupá" komedie měla promyšlenější scénář, než mnohá dnešní dramata a Brendan Fraser válel. 4/5 ()

gemi

Příjemná komedie, ve které z hlediska vtipnosti naprosto exceluje Joey Slotnick, který hraje dějově nepodstatnou vedlejší postavu vůdce sekty. Motiv je originální a místy umí být až dojemný (taneční scéna v klubu). Člověk se ale nesmí zamýšlet nad celou logi(sti)kou akce "zůstaneme 35 let v bunkru a nebudeme mít žádný radiopřijímač, vysílačku, dokonce ani periskop", protože tím by si to pokazil. (Druhé zhlédnutí, první 21. 2. 2009) ()

diabolique

Syn prehovoril!:" Ak tam hra Christopher Walken, tak to nemoze byt blbost, nie?...a viete co? - nie je! Vyborna komedia s excelentnym obsadenim. Brendan ako mladik z "minulosti" je absolutne presvedcivy a Aliciu tu fakt zeriem:) No a tatko Walken?...kto iny by to zahral lepsie? Myslim, ze scenarista by si zasluzil premie za to, ze sem-tam sa najdu aj komedie, ktore su vtipne aj bez fekalnych a sexualnych podtextov.... a nedotykajte sa mojho vytahu!" ()

Dantte..

Přijemná romantická komedie na kterou se dá dívat i v pravidelných intervalech, které nám servírují veřejnoprávní televize. Prostě něco jako Pretty Woman - neokouká se to a příjemně pobaví. 70 % ()

Godhaj

Vtipný příběh, svižené tempo, převážně inteligentní vtipy a sympatičtí hlavní postavy dělají z tohoto filmu vynikající odpočinkový zážitek. Brandon Fraser se na svou roli opravdu hodí, takže mu zcela věříte jeho chování z 60. let. Tento film mohu jen doporučit. ()

lakiboy

Bombový film. :) Dej začína hneď od začiatku, nechýba trošku napätia, ale naozaj, iba trošku, aby to tej príjemnej atmosfére neublížilo. Nevyhlo sa to kúskom absurdity, ale to už vychádzalo aj zo scenára. A tá piata hviezdička je za ten tanec na retro diskotéke. To bol frajer! :) ()

dogma97

Příležitostně (s odstupem několika let) se znovu podívám na film, u něhož je moje hodnocení výrazně nižší než to celkové - abych se přesvědčil, že poprvé nešlo jen o nepříznivou konstalaci či nepozornost. Nešlo. ()

TommyDiamond

Brandan Fraser a Christopher Walken v naivní komedii, která umí pobavit. Tento skvělý film jsem viděl hned několikrát a nikdy mě nezklamal a neztratil lesk. Jasné čtyři hvězdy ()

Megynka

Moc pěkná komedie, která vám tak trošku přiblíží, jak moc se svět dokáže za pár let změnit. Až je z toho člověku vlastně docela smutno ... ()

Scraffy

Zaujímavý nápad na film. Obsadenie je super a celkovo je napísaný dobre. Ale neviem sa zbaviť dojmu, že je až moc obyčajný. ()

Ex_Machina

"Dobrými spôsobmi ukážeme ľuďom, že k nim máme úctu." Brendan má dobré spôsoby, pretože nieje poškvrnený dnešnou dobou, verí v čestnosť, slušnosť, ale hlavne v lásku. Bodaj by aj nie, keď 35 rokov žil mimo spoločnosť z dôvodu obáv jeho rodiny z nukleárnej vojny. Všetky tieto vlastnosti robia z neho mimoriadne žiadaného muža v mimoriadne zaujímavej komédii, ktorá nás záverom donúti sa zamyslieť nad ľudskyým šťastím. ()

wege

Zůstalo mi ten film dlouho skrytý, ani v televizi či v programu jsem ho nezahlédl. Pěkné téma, pěkné herecké výkony, trochu slabší konec, mohl být i klidně jiný a bylo by to silnější. Nevím, jestli jsem někdy viděl Brendana v lepší roli. Alicii určitě ne, pro ni vrchol kariéry, což je trochu smutné. Nicméně i po více jak dvaceti letech má ten film co nabídnout. ()

Shitonit

Ve svý době jsem to moc nepobíral. Tak jsem na to vlítnul po mnoha letech znova, a přirovnal bych to k prima vyzrálý buchtičce :-)  Pohodička. Prostě film k pomilování. ()

scarlock

Studená válka, atomové kryty a širší časová linka. To mám rád. Skvělý Brandan Fraser a až poetická dějová linka. Slaďárna bez patosu, která vlastně není ani tolik sladká. Co navíc, je vtipná! Jsem rád, že jsem viděl. ()