Dožeň, co se dá!

Blast from the Past

Príchod z minulosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1999, 99 min

I když mi Brendan Fraser není sympatický, tento snímek se mi s ním líbil a rád si ho pustím, určitě to podle mě má originální nápad.(25.10.2009)

Krásná komedie s "bombovým" námětem - díky tomu je ve filmu řada skvělých situačních gagů. Budou však fungovat jen na jedno shlédnutí. Přesto tleskám autorům za nápad zapojit pětatřicetiletého mladého muže do rušného současného života, když do té doby znal jen vnitřek protiatomového krytu a své rodiče. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xP-2L3jnxFY(13.3.2009)

Čtyři hvězdičky především za námět. Vyjímá se mezi všemi dnešními braky. Ne sice nijak výrazně, leč na čtyři hvězdy to stačí. Brendan Fraser se pro roli Adama dokonale hodil, snad takto poťouchle nevypadá i v normálním životě...:-) Pěkný, téměř dvouhodinový americký komediální kousek.(21.2.2009)

příjemná, úsměvná pohodovka, nic originálnějšího mě k tomu nenapadá... :-) 70%(19.12.2008)

Zabavná a originální postapokalyptická pohodovoka, které nechybí nadhled, humor, ani romantika. Svižná, úsměvná a plná nápadů. Za všechny alespoň zábavné "tak šel čas" zobrazené proměnami malého baru. Walken je výborný jako vždy a dokonce i Brendan Frazer je tentokrát natolik kouzelně roztomilý, že si ho prostě nelze neoblíbit.(5.2.2014)

• - Všechny kartičky basebalistů, které mají ve filmu značnou hodnotu, jsou pouze repliky, které by stály jen pár dolarů dohromady. (don corleone)

• - Když vyjde pan Webber (Christopher Walken) po 35 letech z úkrytu, potká prostituta transvestitu, který mu řekne, že jak se zpívá v písničce, vesnický kluci přežijí. Jde o písničku "A country Boy Can Survive" od Hanka Williamse. (don corleone)

• - V bombovém úkrytu promítá otec na plátno projekci a tvrdí, že používá zrcadlo a schválně je kvůli tomu obraz na plátně obráceně. Pokud by však skutečně zrcadlo při projekci použil (což byla běžná technika v 70. letech), obraz by byl normální a ne obrácený, protože ho promítal zezadu plátna, čímž by se přes zrcadlo znovu obrátil. (don corleone)