Dožeň, co se dá!

Blast from the Past

Príchod z minulosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1999, 99 min

Mne táto komédia, ktorá okolo seba nevzbudila príliš veľa pozornosti, prišla strašne dobre obsadená aj zahraná a hlavne si myslím, že svojím NÁMETOM má hooodne navrch pred všetkými svojimi bračekmi a sestričkami.(13.7.2002)

Už od suprových úvodních titulků jsem věděl, že mě to bude bavit. Ten film je prostě fajn. Začátek v bunkru je moc hezky udělanej a Christopher Walken se Sissy Spacek jsou geniální manželskej pár. No a nejlepší je, že i Brendan Fraser drží tempo a je fakt skvělej naivní dobrák. Ta romantická linie nezklamala a byla taková příjemně uvěřitelná. Alicia Silverstone byla sympaťačka. Prostě skvělej film na odreagování.(19.2.2011)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $26,511,114Tržby Celosvetovo $40,263,020║ komercia je niekedy neúprosná, na čo dopadol aj tento príjemný film, nuž nevšednosť si hľadá ťažko miesto u širokého publika _Jedna z mála komédii, čo ovplívajú nadmernou tematickou sviežosťou a aj vďaka tomu je sprostredkovaný humor tak krásne svojský a nevtieravý.(15.4.2007)

Perfektní námět a první polovina filmu, bohužel poté se jedná o klasický holywoodský brak s předvídatelným happy endem. Za námět ale všechny palce nahoru, je to jak Fallout - narozen v protiatomovém krytu za hitovek z šedesátých let a nad hlavou postapokalyptický svět... Jen s tou apokalypsou jsem to trochu přehnal, jak jistě pochopíte po shlédnutí. Pokud máte chuť na kvalitní nenáročnou komedii s výbornou hereckou rolí Christophera Walkena, směle do toho.(18.10.2010)

Velká sranda. Fraser v tradiční roli ňoumy je skvělý, ale zcela netradiční jsou Spaceková a hlavně Walken - na ty je opravdu radost se dívat.(7.7.2003)

• - Všechny kartičky basebalistů, které mají ve filmu značnou hodnotu, jsou pouze repliky, které by stály jen pár dolarů dohromady. (don corleone)

• - Když se objeví nápis podzim 1991, přenese se scéna do baru, kde hraje v pozadí malý kluk hru Primal Rage. Tato hra byla na hrací automaty vydaná ale až v roce 1994. (don corleone)

• - V bombovém úkrytu promítá otec na plátno projekci a tvrdí, že používá zrcadlo a schválně je kvůli tomu obraz na plátně obráceně. Pokud by však skutečně zrcadlo při projekci použil (což byla běžná technika v 70. letech), obraz by byl normální a ne obrácený, protože ho promítal zezadu plátna, čímž by se přes zrcadlo znovu obrátil. (don corleone)