Dožeň, co se dá!

Blast from the Past

Príchod z minulosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1999, 99 min

Docela příjemný a nový nápad, s poněkud již horším a zbytečně moc konvenčním zpracováním. Chtělo to trošku více se odvázat a možná nechat Brendana Frasera ať ukáže, co v něm opravdu je. Christopher Walken v roli starostlivého otce je dobrou volbou. Příběh se vyvíjí postupně po předpokládaných drahách, takže Vás asi nic moc nepřekvapí. Škoda že se celý film nesl v naivním a konec sentimentálním duchu. Jinak se mi líbila skupina lidí nad krytem, kteří uctívali rodinu "z podzemí" jako božstva :-)(13.3.2009)

Včera večer ověřeno, že vše, co bylo k smíchu i mile dojímalo poprvé i podruhé, neztratilo na síle ani potřetí - džentlmenský trouba Adam, svérázní rodiče, kousavě ironická Eva, osvícený bezdomovec i naše přeměna v mutanty :-)(23.5.2013)

Paranoidní vědec Calvin Weber byl připraven na vše. V roce 1962 zaměnil pád letadla za jaderný výbuch a hbitě se s těhotnou manželkou zavřel do atomového krytu. Narozený Adam proto prožil prvních 35 let pod zemí ve společnosti poločas rozpadu měřícího otce a potajmu alkohol nasávající matky. Od rodičů se mu dostalo skvělého vychování i vzdělání, ale je to žalostně málo ke splnění úkolu proniknout na zdevastovaný zemský povrch, zajistit potravu a přivést do krytu co nejméně zdegenerovanou mutantku pro zachování rodové linie. Adam se tedy vydává hledat svou Evu, což skýtá (alespoň pro mne) dostatek zábavy.(4.11.2009)

Brendan Fraser je v roli mladíka narozeného v protiatomovém bunkru, nepolíbeného dívkou ani civilizací, k pomilování. Umí jen to, co ho naučili jediní spolubydlící - jeho rodiče, ale přirozená inteligence a bezelstnost mu ukáže "tam nahoře" vždycky tu správnou cestu. Kašlu na to, že to není kdovíco, mám tuhle milou komedii prostě ráda.(30.10.2004)

Naivní a trochu zdlouhavá komedie s roztomile přiblblým Brendanem Fraserem a spolehlivě hrající Alicii Silverstone. Některé gagy překvapivě fungují, ale ze všeho číší taková naivita, že se k ní tvůrci pomalu hrdě hlásí.(21.2.2009)