Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Cracker

Ako horor ma film moc nevydesil, na druhej strane je Dead End perfektne spracovaným mysterióznym thrillerom! Napínavá atmosféra, záhadné pozadie a tiež sa mi páčil aj ten humor ktorý tu niektorí tak moc preklínajú. Myslím že sa autori prerátali s koncom ktorý mal byť neuveriteľne prekvapivý, no ja by som asi zvolil inú alternatívu. Film by som si opäť rád pozrel, no už len s kamarátmi ako takú vedľajšiu zábavku... ()

borec999

Jeden z najlepších vianočných hororov a tak ako píše JASM vzácny príklad hororovej komédie, kedy humor vôbec neruší hutné, atmosferické hororové pasáže. A že ten humor stojí zato... dialógy kedy spolu nesúrodá rodinka komunikuje bola radosť počúvať a uchytili by sa určite aj v čistokrvnej komédii. Niektorých možno na filme bude štvať príbehová nejednoznačnosť ba až sureálnosť (čo a prečo sa deje? kto za tým stojí a v závere i otázka: stalo sa vôbec niečo z toho?), no mne tento štýl a nie 100% jednoznačný záver sadli. V skromných ale nabitých 80 minútach sme dostali: jednoduchý ale originálny námet, obstojné duo hercov z ranku "poznám tvár, nepoznám meno" (Ray Wise a Lin Shaye) a žánrovú hračku, ktorou sa debutujúce duo neznámych francúzskych režisérov pobavilo. A pobavili a zároveň trochu vystrašili aj mňa. Videné 3 krát a zážitok každým ďalším pozretím stúpal, čiže zvyšujem zo 4* na slabších 5*. 90% ()

Eraserhead

Paráda! Po dlouhé době zase horor co umí pořádně vyděsit. Chytře napsané, dobře zahrané. A hlavně strašidelné. Ten konec mě fakt dostal. ()

cold

Jak správně řekl (tedy napsal) Trellíno. Po dlouhé době dost dobrý, ale hlavně inteligentní, horor (zvláštní spojení).Hrůza z neznáma se vším všudy. ---------------- ______________ ? END ()

MareT.

I když jsem konec prokoukl rekordně rychle...asi po 10 minutách...je to moc povedený film s ponurou atmosférou, černým humorem a pěknou pointou. Věřte, že na místě, ve kterém se ocitli hrdinové byste se ocitnout nechtěli!;-) ()

cab

Horor, ktery nedesi, ale diky sve delce, par kvalitne udelanym scenam a nekolika slusnym hlaskem prostrednictvim ust dobreho hereckeho uskupeni se hodnoceni u me ustalilo na nelichotivem prumeru. 40% ()

zbysik

Na tento film jsem se nechal nalákat zde do nebe vynášejícími komentáři, obsahujícími chvalozpěv nad vysokou hladinou strachu. Bohužel, jistého mrazení se mi sice dostalo, ale vždy to tak nějak skončilo na půli cesty. Roztočení obrátek filmu v tomto směru nebylo prostě dáno zadost. O jisté béčkovosti, z toho vycházející obvyklé slabé podpory herecké posadky, se snad ani nemá smysl nějak významněji zmiňovat a navíc to většinou filmům tohoto druhu odpouštím. Závěrem snad jen, že se řadím na stranu uživatele POMO a též volám do světa: "Sranda do hororů nepatří!!". [možný spoiler] Ještě bych málem zapomněl dodal, že tím definitivním koncem filmu, po prvních závěrečných titulcích, celou logiku věci staví tvůrci takovým způsobem naruby, že si troufám tvrdit, že tento film žádnou logiku nemá. ()

Holina

Nevím jestli to byla víc komedie nebo horor, každopádně to funguje výborně. Dlouho jsem se takto u filmu nenasmál a zároveň se neděsil stínů ochomýtajících se kolem hrdinů. Pointa je jasná snad už od úvodích titulků, ale vůbec to nevadí. Rozhodně se chystám na druhý režisérův film se Simonem Peggem. ()

kery-

Jako béčko to beru, ale to že je to tu červený to vážně nechápu, zase taková pecka to podle mě neni. ()

Scevola

Nejako ma to nechytilo, taka beckova zalezitost. Co vcelku prijemne prekvapilo bolo ze mali presmysleny koniec (s cim som uz ani neratal) a ze som po dlhom case opat videl Ray Wisa. 5/10 ()

ZdenoLo

Film hodný presne tých 50 centov čo som dal za dvdčko. Ten otravný dej aspoň mierne zachránil koniec filmu, ktorý podľa môjho pohľadu nebol až tak nepredvídateľný ale zato uspokojiví. ()

Krabak

S hororem to má společnýho asi tolik, jako Pelíšky s akčňákem. Je to spíš komedie ve stilu Dead Snow...bohužel o hodně horší. Nechápu, jak někdo může zmínit, že se má jednat o horor. Jinými slovy, ZTRÁTA ČASU--->42% ()

ClimbVibe

Dobrý horor, především proto, že si nepomáhá drahými triky a buduje atmosféru na příběhu, situaci a místě. Právě vybrané místo (noční jízda autem po nekončící silnici) je na tomto snímku to pravé. Mrazivou atmosféru shazují černohumorné vtipy (které by v takovéto situaci zřejmě nikdo na místě hrdinů nepronášel, ale budiž) a zajímavé rodinné hádky. Celkově jsem byl spokojen i přes předvídatelnou a slabou pointu... ()

CjKukis

Tak takhle hustou a napjatou atmosféru jsem dlouho v hororu nezažil. Vynikající děj a geniální postavy tomu je přidávají na dokonalosti. Vynikající je psychologie postav konečně něco dost reálného. Děj je poněkud jednoduchý nicméně spracování výtečné. Ty občasné gagy mladíka jsou fajn spestření. Koukali jsme na to s kámošeem večer a když sem měl jít domů, rozmyslel sem si to a nechal sem se dobrovolně odvést. Z černých aut mám ted docela špatnej pocit:D ()

Abiosis

*NA CESTE* Je to výrazne klaustrofobický film. Ak sa hlavní hrdinovia nenachádzajú zavretí v starom aute, tak sa nachádzajú v zovretí hustého lesa. A ak neplatí ani jedno zo spomenutého, nachádzajú sa určite na mieste, ktorého hlavným atribútom je nedostatok svetla. Dialógy rovnako ako konanie postáv sú oživené jemným a nenásilným humorom, pričom niektoré scény majú občas takmer až charakter paródie. Priznávam, že kombinácia hororu a komédie mi nesympatická nie je, ak je ich vzájomný pomer vhodne vyvážený, čo v tomto filme dosiahnuté bolo. Za veľké pozitívum tiež považujem fakt, že na rozdiel od podobných minimalistických filmov sa tu nachádza len malé množstvo "vatových" dialógov, majúcich za úlohu zamaskovať nedostatok nápadov. Rovnako je príjemným prekvapením aj herecké obsadenie, i keď postava pani Harringtonovej môže v niektorých chvíľach liezť na nervy. Ku sklamaniu dochádza až na konci, a to v podobe neinvenčného rozuzlenia, ktoré je možné tušiť už od polovičky filmu. Verdikt v 1 vete: Minimalistický film o sexy zubatej a jej klientoch. 15.12.2010 ()

Schuldiner

Nechápu proč do takovýchto filmů cpou (trapný) humor a proč postavy debatují nelogicky o věcech a tématech, o kterých by rozhodně lidé v podobně krizových a krajních situacích vůbec ani neuvažovali... no a když k tomu připočtu sem tam tradičně nelogické jednání účinkujících, tak máte celkem dost mínusů na jeden film. Ale i když to zní jako velká kritika, v podstatě jsem se bavil a jako mystery-horor to zas tak špatné nebylo. Hutná atmosféra, dobré lekačky, jen škoda těch již zmiňovaných mínusů, které film prostě kazí a tím mi bohužel zabraňují udělit vyšší hodnocení. Škoda. ()