Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

lucijelucije

Několikrát jsem projížděla profil tohoto hororu..a neměla jsem absolutně náladu se do něčeho takového pouštět..ovšem po doporučení Fonyho..jsem neotálela, a dokopala se k tomuto mrazivému příběhu..nevím, jak to popsat..ale horor "smrt přichází v bílem" měl jakýsi nádech něčeho neurčitého, tajemného..ani ne tak lekacího, a krvelačného a možná proto tak strašidelného, co na vás působí takovým tím nepříjemným pocitem..který už chcete mít rychle za sebou..opravdu dobře zpracovaný..a prvky humoru?jednoznačné velké plus..bylo to chvilkové oddechnutí..jinak by mi asi prasklo srdce =) ()

Ještěřák

JAKTOŽE SE TO DÍTĚ NEUDUSÍ? NEMŮŽE. JE MRTVÉ. _____ Dvoumetrový Drákula sbírající mrtvé a mrtvější v nablýskaném starém zďorbu. Kráva, obšourník, pseudodrsňák, onan a psychomicinka v jednom autě. No nevžijte se do postav! Alexandra Holden jako sexy psycholožka hledá a nachází v sobě bod zlomu. Tma jak v prdeli. Soustavná lekací špína. Jak myslim řekl Sulik ve Falloutu, všechny cesty někam vésti, krom těch, co nikam nevésti. Bohužel také nulová konektivita s realitou. A teď mě omluvte, našel jsem v nohavici hovno a jdu ho vytřepat. ()

Arach.No

Humor zde funguje poměrně dobře a dívat se na to člověk sám uprostřed noci, asi se strachu místy neubrání. Obsazení je většinou povedené (především Ray Wise), bohužel postavy se často chovají naprosto nesmyslně a pointa je tak od půlky filmu jasná jako křišťál (titulkovou scénu jsem se rozhodl ignorovat). Pokud se chcete jednorázově příjemně bát a zároveň se pobavit, Dead End by mohl být to, co hledáte. Mimochodem tak debilní český název se jen tak nevidí. ()

Prochy38

Další z bohužel kratší řady hororů, který je posouvá zase o nějaký ten stupínek výše v kvalitě. Nádech komedie tomu přidává. Napětí se zde dalo opravdu krájet. Film se odehrává celý v noci, což napětí rozhodně nesnižuje. Vždycky, když se ta kočka objevila mezi stromy, zatajil jsem dech a čekal, co bude následovat. Na kvalitě ještě přidává hodně dobré herecké obsazení. Do posledních minut jsem netušil, jak to dopadne a bez hnutí seděl a čekal, co bude. Dlouho už jsem nekoukal na horor, který by mě takto zaujal. Jasný důkaz, že hektolitry krve a honění se po lese není zárukou kvality. Ještě bych moc rád zmínil, že sílu mnohých žánrových záběrů umocňuje hodně kvalitní hudba! A závěr? Hmmmmmm.. ()

J*A*M*A*L

Docela zvláštní duchařina ve které se však hlavně mluvilo, než "horrorovalo", ovšem Smrt přichází v bílém má tu výhodu, že u něj mě to nevadilo, jako naopak u jiných.To neustálé mluvení mě vůbec nevadilo, spíš naopak i bavilo, protože se tam i mluvilo k tématu a když ani ne k tématu, tak pořád to stálo za to.Ovšem čekal jsem více horroru a jako horror to ani taky žádná sláva nebyla.Ale i tak dobrá podívaná. ()

iampatrik

50% Pro mě až neskutečně nadhodnocený hororový kousek (divím se, že jak hororovými fans, tak i "csfd elitou"). Odpudivé, občas uměle působící prostředí, bez atmosféry, humor je zde jako "pěst na oko" a "vážnost" celého děje shazuje, ani postavy a jejich projev nepočítám nadprůměrné. Musím uznat (a jakožto jediné plusy filmu) je závěr filmu, který nechá diváka přemýšlet jak to teda asi bylo a že tvůrci film zasadili prakticky do jedné místnosti - v tomto případě kousek silnice obklopená lesem. ()

Haymar

Bylo by to skvělý (vč. mýho hodnocení), vidět to o cca 10let dřív - kdy to natočili. Tenhle typ filmu bohužel strašně stárne a z dnešního pohledu už to není nijak zvlášť zajímavý a co hůř - už vůbec ne originální (v podstatě už od začátku víte "s čím" máte tu čest)... ()

willis

Docela dobře jsem se bavil. Film zase tak hrůzostrašný jak tady píšou někteří není (nebo už jsem toho hodně viděl), ale je tam spousta vtipných scének a dialogů. viz."nakreslila jsem Breda", při tomhle jsem musel na chvilku vypnou dvdčko, protože jsem dostal záchvat smíchu. ()

listr

Já se u hororů už nedovedu bát, ale tohle mě trochu děsilo. Nebýt toho konce, kterej mi přišel slabej a nebo sem ho zrovna přesně nepochopil, by bylo za 5*. ()

system

V dnesni dobe je tezke narazit na horor bez specialnich efektu a jeste tezsi na horror ze ktereho beha mraz po zadech. To vse splnuje Smrt prichazi v bilem, jenom nevim jestli by nebylo lepsi vynechat ty komedialni sceny, ale jinak se opravdu vyplati na to podivat. ()

sona123

Kriste, to byl masakr! Fuj! Uf! Jen pro otrlé. A připojuji se k té skupině, která si myslí, že humor tu byl na místě, nebo spíš hodně přispěl k tomu, že to bylo tak - no jo, dobré. Byla to pekelná jízda. Konec mi trochu unikl, byl tak trochu zbytečný, ale nepůjdu kvůli tomu ani o fous níž. Tak a teď to jen vydýchat. ()

jarmik

Opravdu skvělý komediální horor. Ovšem pozor, nepředstavujte si pod tím něco jako Scary movie, to absolutně ne! Tohle je skrytá komedie ve hrůzu nahánějícím hororu, nikoliv obstojné narážky na horory v obstojné parodii. Pokaždé, když kolem projížděl ten pohřebák, měl jsem husí kůži (přítelkyně: "Pane bože!!"). To snad stačí, ne? Co víc byste chtěli? Vše ostatní uvidíte ve filmu, nemá cenu to prozrazovat, stejně jako skvělý konec, jehož význam možná někomu "nedocvakne" hned. Musí stačit to, že hrůzu nahání už jen projíždějící auto. Tedy, někomu možná ne. Ovšem to jsou lidé, kteří od hororu očekávají honičky s mutanty nebo praskající kosti a stříkající krev (a ti mu také srazili hodnocení, které by jinak bylo ještě vyšší). Mezi ty já ale nepatřím, a proto dávám 5 stars. PS: Popeláři (hodnotící odpadem) se mohou těšit na Saw 15 a dalších 100 minut nechutnosti a nudy... ()

MiaMahoney

Z deníčku nefkusné pičinky: Hele, jako jo... I když jsem čekala po tom všem doporučení, že budu shíleně napjatá jako u takového Zmrda ve tmě nebo Wudjůredr a vyděšená tak, že sledovat budu výhradně zpod gauče, jako třeba u Synystru, Kondžuringu nebo Selského rozumu, což se nestalo, tak jsem se ale nenudila. I přesto, že divákovi z těch spáchaných brutalit moc neukážou a postavy se chovají na pomezí černé komedie a obyčejné demence tak, že máte sto chutí je vyliskat, jde o koukatelný horůrek s milou, klaustrofobní atmosférou. Pičoidní chování osazenstva auta omlouvá ten konec, kvůli kterému jsem na malou chvíli váhala i nad přidáním čtvrté hvězdy. Žel, srovnám-li to s jinými očtyřkovanými horory, nechám si raději status nefkusné pičinky a zakotvím na třech. :) Každopádně je příjemné vidět, že bába z Inshitdiots umí taky něco jiného, než jen bafat na démony v trapně nestrašidelném, starém baráku a Lílend Pálmr je namísto Boba pouze pod vlivem wizoura a prozměnu ojíždí jen pneumatiky staré herky místo svojí dcery. ()

Illy

Půjčil jsem v domnění že půjde jen o další béčko a byl mile překvapen. Hlavně masáží obnaženého mozku:-) ()

newt17

Strašné psycho. Tak strašné, že už nemám odvahu pouštět si jej znovu a zkoumat, jestli to celé dávalo aspoň trochu smysl. ()

Geller

Celý film jsem se bavil, nenudil, uplynul rychle, tak jak to má býti. Ale jak již jsem v některém z komenářu psal: Nemám rád seriozně tvářící se horory s komediálními prvky. Tenhle film měl tak velký potenciál. Jeho hororová stránka a atmosféra je dechberoucí. Jen škoda těch fórků. Většině z vás to takhle může vyhovovat, ale pro mne to vždy kazí výsledný dojem. V tomto ohledu zatím nepřekonatelný Blair With Project. Přitom tenhle film by za jistých okolností měl k němu tak blízko :-( ()