Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Linkyc

Název filmu podle českého distributora předem odhaluje podstatu celého snímku. Avšak já se řídil originálním názvem a nenechal se odradit menším spoilerem. Dobře jsem udělal, film jsem si pouštěl v noci a atmosféra v mém pokoji by se dala krájet. Za celou dobu jsem měl oči pouze mezi monitorem a dveřmi od pokoje. Nepamatuji si na podobný okamžik, který bych prožil u takto laděného hororu. Skvělá hudba, jak jsem již jednou napsal velice hutná atmosféra, humorné momenty a nepředvídatelný konec katapultuje výsledné hodnocení na plný počet. ()

U.Tarare

Pár věcí mi docela vadilo: 1) Atmosféra zdařilá, až na hudbu jak z nějakýho porna. 2) Tatík byl příliš v klidu vzhledem k tomu, že kolem všichni padají, jak mouchy po Biolitu. 3) Ve Francii se běžně chodí honit do lesa? 4) Čupr vtipy drsnýho synka mi tam neseděly. 5) Chvílemi prapodivný chování našich hlavních kumpánů nevyvolávalo pocit napětí, strachu či čehokoliv jinýho ani k ničemu jinýmu nevedlo. 6) "Taxikář " na konci vypadající jak z konkurzu na Karlíka v továrně na čokoládu byl už moc... Jinak kočárek, "mobilní ucho", zvuky z lesa, blijící matka a stopáž byli fajn. ()

giovanni3

No čekal jsem jaksi víc... Zajímavý název, zajímavé hodnocení atd.. jenže nesympatičtí herci v kombinaci s nic moc scénářem a nic moc hereckými výkony celý film sráží a ani dialogy tomu jaksi moc nepomáhají. Konec, kdy se vše objasní je sice krásný, ale ne moc zábavný... Nevím jediné co mne uhranulo na tomto filmu byla celá úžasná atmosféra. Slabší 3z5 ()

zsn

Miluji filmy odehrávající se v autě uprostřed noci a dlouhé cesty. Ovšem toto byla amatéřina prvního kalibru. Kde to nabralo 70%? ()

Anticque

Už z prvního doslechu, že byl vydán nízko rozpočtový horror, jsem musel tento film vidět. Převládá zde hlavně celkem nabitá atmosféra, která je hlavním bodem filmu. I když nejsou ve filmu litry krve nebo zombie, je na co koukat. Člověk nešťastnou náhodou vjede na jinou silnici a pak zjistí, že je nekonečná, jezdí sem a tam, a přitom na číhá ženská v bílých hadrech, která jednoho po druhém vraždí. Nechtěl bych jet po téhle silnici. ()

Opsha

Děkuji za doporučení, mráz mi běhal po zádech a to byly dvě hodny odpoledne.. Dobře zahrané postavy, nápad atmosféra, pointa (ani ta po titulkách mi nepřišla úplně mimo mísu), ale bohužel jsem to viděl v mizerném intersonickém dabingu, a co se týče původního filmu, hudba mi přišla dost rušivá. Ale co : Tady jsem nakreslila Brada.... ()

sedm.1

Netušil jsem,že bych se ještě někdy po těch všech hrůzách(v dobrém slova smyslu) co jsem kdy viděl,mohl u nějakého filmu ještě bát.A tu náhle zjevil se jeden velmi nenápadný,skrytý klenot a já u něj byl vyprděný jak malé děcko celou stopáž.Dead End je opravdu doslova strašidelný malý filmeček,který si vystačí jen s pěti herci,jedním autem a jednou lesní cestou,a věřím tomu,že většina diváků stejně jako já,nebude ani dýchat a ani tušit.To,co z toho nakonec vyjde,je sice krapet diskutabilní,rozhodně né ale hloupý.Dávám sice přednost hororům postaveným na co největších morbidnostech,Dead End je ovšem velmi příjemnou vyjímkou a překvapením.DOPORUČUJI všem,kdo se rádi inteligentně bojí. ()

skinnee

Na zaciatku som to bral ako normal z hororov, ktore az tak nemusim. Potom sa mi zdalo za sa film hra na parodiu hororov, ale nakoniec som mal z tohto filmu velmi dobry pocit. teraz myslim ako to bolo vsetko urobene a pekne to hralo dokopy. Viem dost zvlastne opisanie hororu. Proste, ani nemam potuchy preco, ratalo sa mi to! ()

BMAJTZ

Bát jsem se nebál, ale zápletku a atmosféru to mělo. Navíc jsem až do konce netušil jak to vlastně může skončit. ()

The Viper

Nevím jestli to tvůrci mysleli vážně, ale zřejmě ne, protože se film snažil být vtipný za každou cenu a i když ze začátku se to jevilo jako zajímavá duchařina s kapkou humoru, vyklubovala se z toho laciná sračka s otravnými postavami a ještě sračkodnější koncem. ()

coscarelli

Odhalenie dvadsiatehoprveho komentara.:Jeden z mala filmov (mne sa paciacich) kde platí " za malo dengi , vela muziky" V tomto atmosferickom, strasidelnom , humorom jemne odlahcenom a vyrovnanom hororiku sa to velmi prejavilo .Nezaoberal som sa nejakymi postavami, charaktermi , logicnostami, nelogicnostami, na to nasrať, chcel so sa baviť a báť a sice som sa ,podla prepočtov, zľakol až devatkrat a citil som pocas celeho filmu prst strejdu mraza prechadzajuci mi pozdlz celej chrbtice. Takže očakavania sa naplnili, bol som maximalne spokojny a pobaveny , vylakany, a neskor uz aj prebaleny. I ked zaver a pointa mi asi dvakrat potrapili moje hemisfery, (z dovodu mojho nizkeho inteligencneho kvocientu 19, pozn. red.) napokon som si vsetko dal dohromady a vyslo mi ze si píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp píp ..ala.... a ked som to zle pochopil tak neviem potom. Odkaz pre Micione: "Very dakujem za ten skvely tip" ()

Gyorgy

Společně se Záhadou Blair Witch asi nejzvláštnější film ve svym žánru. V době, kdy jsem se registroval na csfd.cz pro mne bylo celkem překvapení, že je tu v červených číslech. To dokáže někdo ocenit? Očividně ano a dodnes mi to dělá radost. Opravdu zvláštně natočené a tak jako u Blair Witch s nejnepříjemnější atmosférou, jaká se divákovi může zažrat pod kůži. (což je myšleno samozřejmě v dobrym – a taky myšleno na projekce pozdě večer.) Kromě toho si taky nepamatuju u hororu zajímavější pointu, kterou jsem pochopil až na třetí zhlédnutí (teda co si aspoň pamatuju). A kombinace žánrů horror & comedy asi nikdy nebyla funkčnější. Škoda, že toho Jean-Baptiste Andrea nezkusil víc. Patří do hororový top 10. ()

herr_carter odpad!

Ten žánr "komedie", co je pod názvem filmu, by měl být hned jako první,hlavní a navíc by měl nést označení "nesnesitelná komedie". 70 %? Svět se zbláznil, toto je toho skvělým důkazem....tak nevím kde mám začít - u fotra cholerika, který celý film akorát řve a všechny posílá do prdele, matka (Lin Shaye, v Insidious možná excelovala, ale tady bych jí nechal umřít - byť už vlastně od začátku mrtvá byla - hned na začátku) jejíž otravný a podbízivý výkon by jistě sklidil kdejakou anticenu, dvě děti, obě blbé jak pučtok a ve finále samotný závěr, kde tedy ta "nečekaná" pointa byla tak inteligentní a překvapivá, až jsem pro samou euforii málem skočil z okna. Film si tu svou sračkoidní kvalitu nalajnoval již na samotném začátku, kdy (začátek spoileru) povedená rodinka potká u cesty onu zbědovanou ženu v bílém a vysadí svojí vlastní dceru, aby onu ženu mohli do auta naložit,vrátit se pár kiláků zpátky do lesní boudy a aby mohli zavolat o pomoc(konec spoileru),WTF???!!!??????? Celkově ty emoce jednotlivců, když zrovna "ztráceli" svoje bližní byly prostě nulové a já se tak celou stopáž díval na nepovedenou parodii na..nevím co.................moje hodnocení = 0 z 10. ()

Tejkina

Napínavý thriller s prvky komedie, který mě udržel v pozoru od začátku do konce. Ten černý humor obsažený ve filmu byl prostě dokonalý, za to musím přidat hvězdičku navíc. Málokdy se mi totiž stane, že se u thrilleru i pobavím.  A závěr filmu je taky skvěle vymyšlený. Rozhodně doporučuji. ()

NICOX

Bála jsem se, pak se to trochu odlehčilo rodinnýma hádkama... a pak sem se zase bála. Občas mi fakt mrazilo v zádech. Konec je... no já vlastně nevim jestli to zhoršil nebo zlepšil. Nebyl tak debilní jako u "Noci s nabroušenou břitvou", ale zase ne nic převratnýho (tyhle rádoby "šokézní" konce mě začínaj fakt nudit). Ukázka toho, že docela dobrej horor se dá natočit s 6 lidma a bez litrů krve. Dávám 3+. 70 % ()

SkyLukey

Ve skutečnosti je to něco mezi třemi a čtyřmy hvězdami. V pvní polovině filmu mě nehorázně pleskala přes oblyčej suché a násilné rádoby hůmorné vsůvky. A film mi přišel spíše jako nepovedená parodie na komedi, při by se snad jen děti bály. Druhá půlka je však úplně o nečem jiném. Až v druhé půli začínala atmosféra houstnoust a já si mohl říct: "Jo, tohle je horor". ()

BlackTom

Nádherne natočený horor s brutááálne čiernym, až morbídnym humorom. Nebyť toho, že pointu som už vedel z Reeker: Na pol cesty, tak by bolo hodnotenie stopercentné (čo ma mrzí, keďže Dead End je staršia záležitosť). Určite však vyľaká, pobaví, neznechutí. Tvrdé ****. "On bude tiež mŕtvy?" ()

sidny

Tenhle film mě celkem mile překvapil. Na začátku filmu, to vypadalo dost nudně. Uprostřed filmu jsem si myslela, že je to snad ten nejpředvídatelnější horor, co jsem viděla. Ale pak to začalo být docela zábavné a kupodivu mě překvapil i konec. Zatím jsem vždy odhadla skoro na začátku hororu tyto ,,neočekávané konce´´, ale tentokrát mě to nenapadlo, škoda jen že ten humor mohl být i lepší, jako například v hororu Reeker, taky jako horor, to bylo sice originálně pojaté, ale strach u toho snad nikdo nemohl mít, ale jako komedie výtečné. ()

Nemik96

Horor který je pobrán velmi zvláštním stylem. Nechyběly nechutné scény, temná atmosféra, ale co mě nejvíce dostalo byly velmi humorné dialogy hlavních postav u kterých jsem se s chutí zasmál a chvílemi jsem přemýšlel jestli nesleduji nějakou komedii. U mě dobrý dávam tedy 4****. ()