Medvěd

JohnCZ

Pěkný film s krásným poselstvím. Film o přírodě, která je vlídná i krutá zároveň. Místy trochu zdlouhavý, ale díky medvědům v hlavních rolích je stále na co koukat. V zásadě jsem s tím měl pouze dva problémy: zbytečný "dabing" medvíděte, které kňourá jak malé dítě a nehodící se snové/halucinogenní pasáže tvořené českým animačním týmem. Vyústění mi nevadilo. Sice je krajně nerealistické, ale za tu krásnou myšlenku to myslím stojí. ()

corpsy

Najkrajší film o prírode. Annaud so štábom sa pri nakrúcaní museli fakt zapotiť. A tie medvede mali dostať aspoň nomináciu na Oscara : ) ! Odporúčam každému, bez rozdielu. ()

Marek1991

Nádherný príbeh zo života medveďov. Má síce starší dátum, ale pamätám si ho tým pádom ešte z videokazety. Bol to pekný zážitok. Síce pozerať sa na prírodu je niekedy nuda, ale Medveď to dokázal akosi preklenúť, bol dosť zaujímavý a veľa zo života medveďov sme sa dozvedeli, aj keď to zrovna úplne doslova opisný prírodovedný film nie je. Roztomilé a tiež aj pre väčšie deti celkom vhodné. ()

Padme_Anakin

Dobrodružně pohádkové vyprávění v krásné přírodě, emotivní záležitost, chránit mládě. Poklona tvůrcům za trpělivost, medvědi jedním slovem úžasní. ()

Falcor

Medvědí matka, do hrobu dána, sirota po ní zůstala - smutnýma očima koukala, za starým medvědem běhala, rány mu lízala, kňučela, jakoby zpívala: Chtěl bych být víc, než přítel Tvůj, dej si říct a chvíli stůj, kamarád mi schází čím dál víc, víc než táta, dá se říct.... Po vyjímečném "Boji o oheň" nám zde Annaud naservíroval medvědí obrazovou dokonalost a pastvu pro oči, pro duši a inspirativní výkony hlavních hrdinů k pompéznímu založení zvířecího Oscara (když může být černošský Oscar...). A k této přírodní lahůdce a silnému příběhu jak lovců (Karyo a spol), tak pronásledovaných, se nám jako bonus nabízí jedinečný exkurs do medvědích snů, jejichž nejedno halucinogenní vyznění je prácička Břetislava Pojara. Kdo taky jiný by měl mít větší zkušenosti se dvěma medvědy, co se někde potkali, že? ()

liquido26

Tenhle film těží hlavně z jednoho malého roztomilého medvídka a nádherné přírody. Jinak jsem se ale bohužel většinu snímku strašně nudil. Sem tam se objevila nějaká scéna, která mě pobavila nebo mi přišla hezká, ale to je asi tak vše. Myslím, že o půl hodiny míň by tomu výrazně prospělo. ()

PauloZ

Dokonalé! Postavit příběh na medvědici a medvíděti a přitom z toho neudělat čistý dokument je pro velké pány režiséry. Tenhle snímek je prostě krása a nepotřebuje komentovat :) ()

curunir

,,NAJVÄČŠIE VZRUŠENIE NIE JE ZABÍJAŤ, ALE NECHAŤ ŽIŤ." __ Po úspechu filmu ,,Boj o oheň" nakrútil Jean-Jacques Annaud film inšpirovaný románom Jamesa Olivera Curwooda ,,Kráľ sivých medveďov" zasadený do uhrančivého prostredia Britskej Kolumbie konca 19. storočia. Film s pôsobivou kamerou nádherných prírodných scenérií priniesol Annaudovi zaslúženého Cézara za najlepšiu réžiu. Azda najsilnejšia scéna je boj starého medveďa s loveckými psami na skalách (v záverečných titulkoch je zdôraznené upozornenie, že žiadne zviera nebolo počas nakrúcania zranené :-)). Nielenže najlepší film talentovaného francúzskeho režiséra, ale mimoriadny zážitok na poli kinematografie. ()

Philippa

No to jsem si zase včera dala :-). Pod vlivem zdejšího hodnocení jsem zakoupila Medvědy. Říkám si co s načatým večerem a tak ,že se synkem budem koukat. Hned po pár minutách mi začalo nějak vysychat v krku. Koukám a mladýmu se koulí po tváři slzy jak hrachy. Nepřestaly až do konce. Po skončení byl tak vyřízenej ,že jsme vedli dlouhou debatu o tom ,že ty medvědi to fakt hráli (nechtěl mi to věřit) a nakonec z toho stejně byla noc s maminkou (takže jsem se nevyspala). Já byla ta statečnejší. Tedy musela jsem být že. Mě už neměl kdo utěšovat ,ale povim vám ,že snad takhle se mnou cloumává jen Bergman (i když vnitřně trochu jinak) :-D. ()

Krt.Ek

Hle, nejen Vašek Chaloupků, on to ví i Jean-Jacques, totiž že máme rádi zvířata, zvířata, zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst... A medvědi nevědí, že tůristi nemaj zbraně... ehm... konec (chvalo)zpěvů! Medvěd si je v mém světě nezaslouží! Seberozkošnější medvídek mě do kolen nedostane, nemám-li na výběr a musím-li celou tu relativně dlouho dobu sledovat jen jej a jeho vrtošení, ježto nic jiného mně nabídnuto nebylo. Challenge Tour Speciál - Filmový lov, červen 2015 ()

_Moon_

Bart the Bear potvrzuje, že svým procítěným hereckým projevem strčí většinu současné holywoodské enklávy hravě do kapsy. Je až s údivem, jaký tematický a žánrový záběr Annaud má. A jakých úchvatných výsledků přitom dosahuje. ()

MissJ

"Největší vzrušení není zabíjet, ale nechat žít." Nádherný a výjimečný film. And the Oscar goes to Bart a Youk :) Předloha: James Oliver Curwood ()

GodComplex

Neskutecne relaxacni a prirozeny snimek z krasne prirody. Medvedi jsou ocividne excelentni herci, myslim, ze by do vice filmu meli prestat obsazovat lidi a nechat to hrat medvedy a ostatni zviratka. Medvedi jsou urcite lepsi herci, nez treba Ben Afleck. 8/10 ()

MikO_NR_1909

Miestami iracionálne nafúknuté, samozrejme so všetkým tým, čo je pre nízke emócie potrebné, ale kvitujem za ten nestranný pohľad a taký ten fotografický dokumentarizmus. Pre deti a rodičov ideálny čas strávený s kvalitným filmom, ktorý nie je nasilu patetický, je milý, občas dojemný. Medzi tými, ktoré sú a pojednávajú zápletkovosť zo zvieracieho prostredia - prvá liga. Stále sa mi ale od Annauda najviac páči trochu nenápadný Milenec (1992) z exotického Vietnamu. ()

Laxik

Tak tenhle experiment mě minul. Když už si místo užívání děje nekladu otázku, jak to kruci mohli natočit, ruší mě nepřirozené lidské hýkání, hekání a funění malého medvíděte. Jakmile se dočasně přenesu přes ně, lámu si hlavu, jestli se v jistých scénách nejedná o týrání zvířat. Do toho má tenhle méďa béďa pěkně ujeté sny. No a když už to všechno mohlo skončit jak zákon přírody káže, zakročí happyend sladký jak med horských včel. Příště se radši mrknu na dokument od National Geographic, protože takovouhle "oslavu" matky přírody skrze obracení všeho, co je na ní tak fascinující, naruby, bych toleroval možná tak v animáku. PS: Aspoň že je ten prcek roztomilej. ()

Vojcl

Neskutečně silný příběh volně inspirovaný slavnou knihou Král šedých medvědů. Ačkoli se od předlohy v některých bodech liší, jedná se o velice pozoruhodné dílko, které by si nikdo neměl nechat ujít. Překrásné záběry kanadské divočiny, výtečné herecké výkony zvířecích i lidských představitelů a mistrná režie J.-J. Annauda... Není co dodat.. ()

Freemind

Tohle prostě nedokážů hodnotit dle normálních měřítek. Za a mám obrovský sentiment jak k filmu tak ke knize (jako děcko jsem ji znal nazpamět a vždycky u ni brečel jako baba), za b - vymyká se to klasickýcm "zvířatkovým" filmům. Jistě, je to někdy naivní ten dabing medvíděte si mohli odpustit, ale stejně když na to koukám, tak mám pokaždé sevřené hrdlo, ani nevím proč. ()

Orlau32

Nejroztomilejší film se zvířaty jaký jsem dosud viděla. Nádherná příroda, veselé malé medvídě, které se rozkoukává životem a též pohnuté svědomí lovce, který oplatil svou záchranu života za "nechat žít" velkého medvěda Grizzly. Prostě nádhera !!! ()