Krankovi vždy chystali úchvatné vánoční oslavy s velkolepou výzdobou, spoustou dárků a největší party v ulici. Letos však Luther ani Nora nemají chuť nic zařizovat, protože jejich jediná dcera Blair odletěla s mírovými sbory do Peru. Když Luther navíc při sčítání nákladů předchozích Vánoc dojde k částce 6000 dolarů, rozhodne se k radikálnímu kroku. Letos žádné Vánoce nebudou! Místo toho si za 3000 dolarů vyrazí na výletní plavbu, plnou slunce a opalování. Včas všem spolupracovníkům a přátelům rozešle zprávu, aby mu letos nic nekupovali, protože škrtl Vánoce z kalendáře. Nebude kupovat stromek, posílat pohlednice a nebude se namáhat s náročnou výzdobou domu. Sousedi jsou v šoku, zejména Vic Frohmeyer, pod jehož vedením místní komunita každý rok zvítězila v soutěži o nejlepší vánočně vyzdobenou ulici. Rozhodne se, že to tak nenechá, a zorganizuje nátlakovou kampaň, která by Krankovy donutila alespoň vyzdobit dům. Když už mají Krankovi sbaleny plavky, sluneční brýle a košile s havajskými vzory, zazvoní telefon a Blair jim oznámí, že přiletí na Vánoce domů a vezme s sebou peruánské přátele, aby poznali, jak vypadají pravé americké svátky. Luther s Norou mají dvanáct hodin na to, aby vše zorganizovali. (TV Nova)

HiddenDragon

Takovy prumerny, ale pohodovy vanocni snimek podle knihy J. Grishama "Skipping Christmas" (2001), coz je zajimave, protoze tento autor je znam spise adaptacemi z pravnickeho prostredi (Firma, Vyvolavac deste, Porota...). Namet na vanocni crazy komedii je to vpravde americky a na nase pomery docela pritazeny za vlasy. Nemame tu podobne komunity, a tak nasinci urcite prijde divne, proc by mel clovek o Vanocich plnit tolik "povinnosti" v ramci ulice. Proc by mel dodrzovat to nebo to, zdobit si to ci ono (i kdyz je to ve filmu ocividne brano s nadsazkou). A priznam se ze Luther mi je trochu podobny (takovy trochu Grinch :) Ale to by nebyl americky film, aby z toho nevykresal tu typickou vanocni pohodu, vztahy a solidaritu. Misty je humor sice trochu "na silu", ale najdou se i opravdu vtipne momenty a rozhodne film nenudi. Jen je holt takovy opravdu blaznivy. Takoveho toho typu, kdy se matka chova pri kazdem telefonatu dcery jak utrzena ze retezu. Ale ten namet takovy ztresteny je, takze Curtisova asi jinou moznost nemela, nez nasadit tuhle jecici notu. A docela netradicni je i zapojeni Santa Clause :) ()

dopita

Tenhle film mě naštval. První půlku filmu mě mocně štvali sousedi a jejich nerespektování rozhodnutí rodiny Krankových a druhá mě přímo vytočila. To jak se všichni mohli posrat, jen aby jednej rozmazlenej holce udělali vánoce - to můžou vymyslet a natočit jedině američani. Knížku sem čet asi před vděma lety a byla výrazně lepší. Samozřejmě ten debilní závěr tam byl zhruba stejnej, ale dalo se to. Navíc první půlku knihy sem si tu revoltu Krankových přímo užíval, zatímco ve filmu ne. Ale to vše je spíš o příběhu než o zpracování. To ale taky nestojí za nic. Navíc do scénáře Chris Columbus (mám ho celkem rád) nacpal uplně zbytečnej bláznvej humor (pobryndávající-se Tim Allen). Vánoční atmosféra tam sice ňáká byla, jenže hodně násilně vtlučená. ()

Bobek27

Vydržel jsem do první reklamy. Ani nevim za co dávám tu jednu hvězdu asi za Tima Allena, každopádně Jamie Lee Curtis se v tomhle filmu chovala jak největší p!ča. Uplně mi ten film zhnusila. Pravda však je, že tenhle film se zhnusil sám od sebe... ()

wosho

Žít v USA a nezdobyt na Vánoce svůj domeček kilometry svítídel a na střechu nedát gigantického sněhuláka, tak je ze mě veřejný nepřítel č. 1. Vcelku průměrná vánoční komedie, u které je každému dopředu známo jak to vše dopadne (jen u toho zloděje mě překvapilo, že se nenapravil). Naštěstí hlavní herecké party jsou dobře obsazeny a Tim Allen mě po dlouhé době pobavil. ()

Hanys_

Za tři s odřenýma ušima. Rodina půl filmu odmítá slavit vánoce a tak celou vánoční atmosféru bojkotuje a druhou půlku filmu potřebuje narychlo udělat ze svého domu to nejvánočnější místo pod sluncem. 5/10 ()

Ashar

Nejlepší scéna, když si kutil Tim nechá dát botox do tváře a pak se pokouší jíst a vše mu vypadává.Vše nakonec vyřešila zakloněná hlava. ()

cmenda

Sranda téměř nulová a fráze se pořád opakují tak že člověk už si to příště raději rozmyslí než to pustí. ()

Lovely.Bones

Taková ta klasická americká vánoční komedie. To jsou Vánoce naruby, můj 4. film letošní sezóny. Co ho ale vyzdvihuje nad ostatní klasické americké vánoční komedie je scénář Chrise Columbuse. On to prostě umí. On prostě umí rozesmát celou rodinu v jednom momentu a rozplakat v druhém. Jamie Lee Curtisová "parodující" svoje akční filmy ve scéně, kde se schovává uvnitř baráku před davem, který křičí "Dejte nám Frostyho!" a volá svému manželovi o pomoc je naprosto geniální. Na konci se vám bude chtít plakat z radosti postaršího páru. Problém je v tom, že ten film o ničem není. Pár chce oslavit rok bez vánoc, na poslední chvíly jim řekne dcera, že se na vánoce vrátí a celé město jim na poslední chvíly pomůže. The End. Nevim, nevim. Ale jako jo. Jde to. Rozhodně to není trapný (až na scénu Tima Allena s botoxem v čele) a je to takové milé, vánoční. Přesně to, co na vánoce chcete ()

Sygauras odpad!

Mentalita psychycky narušených dementů, se opět ukazuje v plné síle. Nepochopitelný psyhcopatismus spojený s vánocemi, se může rovnat snad jedině retardovanosti spojenou s nejdementnějším náboženstvím. Nekoukatelný nesmyslný film, ukazující že těm USA magorům, by se mělo zakázat neustále otupovat lidské mozky. Kdo tohle ohodnotí víc jak jednou hvězdou, je divný. Já osobně dávám odpad, protože tohle, není ani humorné, ani zajímavé a už vůbec ne vánoční film. ()

kecinzer

Vánoční odreagování u kterého se párkrát zasmějete. Žádné zárzraky nečekejte. Hlavně nezapomeňte na Frostyho :). ()

RomanHyde

K této bezstarostné komedii jsem taky tak přistupoval a byla pro mne příjemným odreagováním. Určitě to není žádné veledílo, ovšem svůj účel pobavit plní a zábava je to vkusná. Ve filmu je zároveň i pár výborných gagů (vyhlazený Tim Allen :) a děj vcelku ubíhá. Nemusím tohle "pozřít" podruhé, ovšem napoprvé mi to "chutnalo a strávil jsem to v pohodě a bez následků" :) Zábava na jedno po"u"žití. ()

Dejvi21

Pěkná atmoška, ale jinak je to jeden z těch filmů, ke kterým je dobré zvolit ještě nějakou činnost a ponechat si je pouze jako kulisu, protože kromě atmosféry film ničím jiným moc neoslňuje. ()

TomasKotlant

Občas vtipné, dá se na to dívat a dokonce to má i happy end... *** Ve zkratce: Místo levných Vánoc u moře zažívají Krankovi nejhektičtější Štědrý den. ()