Krankovi vždy chystali úchvatné vánoční oslavy s velkolepou výzdobou, spoustou dárků a největší party v ulici. Letos však Luther ani Nora nemají chuť nic zařizovat, protože jejich jediná dcera Blair odletěla s mírovými sbory do Peru. Když Luther navíc při sčítání nákladů předchozích Vánoc dojde k částce 6000 dolarů, rozhodne se k radikálnímu kroku. Letos žádné Vánoce nebudou! Místo toho si za 3000 dolarů vyrazí na výletní plavbu, plnou slunce a opalování. Včas všem spolupracovníkům a přátelům rozešle zprávu, aby mu letos nic nekupovali, protože škrtl Vánoce z kalendáře. Nebude kupovat stromek, posílat pohlednice a nebude se namáhat s náročnou výzdobou domu. Sousedi jsou v šoku, zejména Vic Frohmeyer, pod jehož vedením místní komunita každý rok zvítězila v soutěži o nejlepší vánočně vyzdobenou ulici. Rozhodne se, že to tak nenechá, a zorganizuje nátlakovou kampaň, která by Krankovy donutila alespoň vyzdobit dům. Když už mají Krankovi sbaleny plavky, sluneční brýle a košile s havajskými vzory, zazvoní telefon a Blair jim oznámí, že přiletí na Vánoce domů a vezme s sebou peruánské přátele, aby poznali, jak vypadají pravé americké svátky. Luther s Norou mají dvanáct hodin na to, aby vše zorganizovali. (TV Nova)

NikiVai

Dřív jsem se u tohoto filmu asi bavila víc, dnes už si říkám, proč Krankovi nebyli více empatičtí. Nicméně se vždy pobavím a na závěr i lehoulince dojmu. ()

TopsyKrets odpad!

Prihoretá Vianočná komédia, pri ktorej sa možno dva krát zasmejete. Zlatú malinu pre T. Allena a J. L. Curtis. Radšej si pozrite 20 reprízu Sám Doma, budete sa určite viac baviť. ()

psycholog

Typická americká komedie, která se pořád pyšní svýma novýma nápadama, ale vtip mi už nějak začíná unikat. Neustále stejné tlačení na lidské city a hromady posmrkaných kapesníčků kolem. Tohle jde trošku mimo mě. Jinak tady byl Tim Allen vcelku obstojný, ale Jamie byla výborná(řečeno s velkou rezervou). Vcelku pohodová komedie na Vánoce a recept na to, jak jinak strávit Vánoce. Nevím jestli v USA takhle lidé trpí, když neudělají své vánoce po svém, ale znám dost lidí, co odlétá na Vánoce pryč :((( Není to špatné, ale je to takový ten průměr americké komedie - dobrých 55% víc ani mák. ()

ajne

Pár vtipných momentů, ale většinou mi kane na mysl: abyste se z té blonďaté blbky nepos***i! Sousedi a zbytek města kecající do něčeho, do čeho jim je putna. Bych všem ukázal prostředník a odjel na dovolenou. ()

Jirik95

Nejlepší americká Vánoční komedie, co kdy mohla vzniknout. Rodiče, kteří chtějí vynechat Vánoce, když jejich dcera odjela a odcestovat místo toho k moři, ale to by v tom nebylo, kdyby se něco nezvrtlo... Spoustu vtipných scén, ať už se jedná o Frostyho nebo nakupování šunky, jsem v žádné jiné Vánoční komedii ještě neviděl. Celý příběh je podle knižní předlohy Johna Grishama a režisér Chris Columbus ho lépe dát do filmu opravdu nemohl! Herecké obsazení v čele s nepřekonatelným Timem Allenem a Jamie Lee Curtisovou dalo filmu tu poslední třešničku na dortu, která by zajisté nebýt toho velmi scházela. FIlm hodnotím 90%, protože je to jeden z filmů bez kterého už si Vánoční pohodu nedokážu představit. ()

Thamilka

Standardní americká komedie o Vánocích... hodně mě pobavil, není to tak špatný film. Klasická komedie na odpoledne ;-) ()

evelouch

Vánoční komedie Vánoce naruby mě více než pobavila.Šla jsem k televizi s příšernou náladou, ale asi po pěti minutách sledování jsem měla co dělat, abych sebou v salvách smíchu neplácla na zem. Sněhulák Frosty mě pobavil. Američtí manželé, kteří chtějí jeden rok vynechat Vánoce? Nápad dobrý, zfilmování skvělé a herci jedna radost. Americká rodinná Vánoční komedie,která stojí za to! ()

krab007

Když smradi řvou "pusťte Frostyho", mám chuť zatlačit a pustit krakena. Je to jako vánoční díl Kutila Tima, akorát je to delší, blbější a manželku mu tam hraje jiná bába. ()

andydufrsn

No jo typické americké hraní na vánoční notu a typická myšlenka, že Vánoce jsou tím pravým časem si uvědomit, co je v životě opravdu důležité. Zas, ale na druhou stranu, je to prostě pravda! A film sám, je tak pohodově lehkej, že se na něj dá dobře koukat a navíc všichni zúčastnění herci se opravdu snaží. Takže dobrej film na zpříjemnění předvánočního odpolende ()

Rathe

Teď jsem narazil na pár skvělých amerických vánočních komedií. A vážně, nemůžu si je vynachválit. Když jsem to spustil, čekal jsem, že to bude zase jedna z těch nudných. Ale mýlil jsem se. Naprosto skvěle se o zábavu postaral manželský pár v podání Tima Allena a Jamie Lee Curtis - ta je naprosto perfektní! Může hrát úplně cokoliv! ()

Jirkacek

Snímek Vánoce naruby z roku 2004 jsme si kdysi koupili na DVD a od té doby se objevoval pravidelně na obrazovce naší TV hlavně v čase předvánočním. Vždy dokázal vykouzlit mnoho úsměvů na našich tvářích napříč celou rodinou a to hlavně kvůli vynikajícímu hereckému obsazení. Jména jako Tim Allen, Jamie Lee Curtis či Dan Aykroyd už ve světě filmu stvořila nejednu vynikající komedii a výjimkou nebyl ani tento vánoční počin. V něm se na začátku filmu s rodiči rozloučila jediná dcera Blair a odjela do světa zrovna pár dní před vánocemi. Otec Luther Krank v podání Tima Allena a maminka Nora, kterou si střihla Jamie Lee Curtis, byli do té doby zvyklí slavit svátky ve velikém stylu, měli vždy vyzdobený dům, sněhuláka na střeše, velký stromeček plný ozdob, pojídali oblíbenou šunku, pekli tradičního krocana a pořádali oslavu, na kterou se sešli kolegové z práce i lidé ze čtvrti, kde Krankovi žili. Najednou zůstali sami a aby unikli splínu, rozhodli se vánoce neslavit a odjet do Karibiku na výletní lodi. Tím však oba způsobili poprask, protože lidé v jejich okolí byli zvyklí na jiné chování a dobrosrdečnost Krankových, Jenže oni se najednou uzavřeli, odmítali koupit od dobročinných organizací stromeček či kalendář a nechtěli obdarovat kolegy v práci ani vyzdobit dům. Tímto chováním jsme strávili polovinu 95 minutového snímku a bylo to docela zábavné, jak se schovávali před sousedy. Pak pro ně ale přišel šok, když jim dcera zavolala, že se na svátky vrátí domů i s novým přítelem z Jižní Ameriky a že se už moc těší na oslavu vánoc. Tak začala druhá půlka filmu, ve které Krankovi měli pouze 12 hodin na to, aby sehnali vyprodanou šunku, vánoční stromeček a hosty na velkou oslavu v jejich domě. A samozřejmě bylo potřeba ozdobit dům světýlky a sněhulákem, což přineslo Lutherovi velké problémy. Naštěstí tu byla komunita sousedů v čele s Danem Aykroydem, kteří jim pomohli. Tato část snímku se mi líbila možná o trošinku více než ta první, ale každopádně mne celek jako takový rozhodně nezklamal, za což jsem bylo moc rád. Americká produkce totiž málokdy přijde s milým vánočním filmem, na který jsme zvyklí tady u nás v České republice. Nicméně ač se mohlo dle nízkého hodnocení zde na ČSFD zdát, že Vánoce naruby mohou patřit mezi ně, rozhodně si to nemyslím, jelikož když jej srovnám s jinými US počiny, je to diametrální rozdíl. Nechyběl zde sníh, což bylo důležité, protože se opravdu nedokážu vánočně naladit při pohledu na americké pláže a stromečky s cinkrlátky na prosluněné Floridě. Dále snímek nabídl pořádný pytel vánoční atmosféry se vším, co k ní patří - dárky, stromeček, rodina. Romantika si zde rovněž našla své místo a také mne docela oslovil samotný příběh s netradičním rozhodnutím vánoce neslavit. Suma sumárum, Vánoce naruby si u mně vysloužily čtyři vánoční hvězdy naruby ****. ()

Reyer

Tohle musím udělat, až děti vyletí... jinak film je průměrný. A kombinace herců je pro mě deprimující....když vidím manželku Arnolda a Kutila... ()

Tucne.prasa

Komédia o tom, že i keď Vianoce v dnešnej podobe nenávidíte, môžete si k nim nájsť cestu. Podané síce s americkým pátosom, ale veľmi vtipne. Super oddychovka pre dospelých. Najvydarenejšia hláška z filmu: "Čo vyvádzaš, ešte nie je sobota!" ()

leafroller

Na ponejprv se mi to moc líbilo. Možná i na podruhé. Ale kouzlo vyprchá a zbude jen nepochopení. Jasně, že to nemohlo hlavnímu hrdinovi vyjít, protože by nebylo co točit (prostě by odjeli a leželi na pláži....vánoční sen každého normálního muže), ale způsob, jakým byl děj často velmi násilně směřován k pointě, byl na můj vkus až příliš okatý. Ale možná je to tím, že jsem celou dobu stál na straně hrdiny. Možná, že "běžný" divák stojí celou dobu na opačné straně a zaraduje se, když je hrdina vrácen na správnou cestu, cestu stáda. To je možné. ()