Krankovi vždy chystali úchvatné vánoční oslavy s velkolepou výzdobou, spoustou dárků a největší party v ulici. Letos však Luther ani Nora nemají chuť nic zařizovat, protože jejich jediná dcera Blair odletěla s mírovými sbory do Peru. Když Luther navíc při sčítání nákladů předchozích Vánoc dojde k částce 6000 dolarů, rozhodne se k radikálnímu kroku. Letos žádné Vánoce nebudou! Místo toho si za 3000 dolarů vyrazí na výletní plavbu, plnou slunce a opalování. Včas všem spolupracovníkům a přátelům rozešle zprávu, aby mu letos nic nekupovali, protože škrtl Vánoce z kalendáře. Nebude kupovat stromek, posílat pohlednice a nebude se namáhat s náročnou výzdobou domu. Sousedi jsou v šoku, zejména Vic Frohmeyer, pod jehož vedením místní komunita každý rok zvítězila v soutěži o nejlepší vánočně vyzdobenou ulici. Rozhodne se, že to tak nenechá, a zorganizuje nátlakovou kampaň, která by Krankovy donutila alespoň vyzdobit dům. Když už mají Krankovi sbaleny plavky, sluneční brýle a košile s havajskými vzory, zazvoní telefon a Blair jim oznámí, že přiletí na Vánoce domů a vezme s sebou peruánské přátele, aby poznali, jak vypadají pravé americké svátky. Luther s Norou mají dvanáct hodin na to, aby vše zorganizovali. (TV Nova)

Xeelee

Zbytečnej kýčovitej vánoční film pro celou rodinu, ze kterýho si určitě každej odnese nějaký to ponaučení. Já ho tu radši zveřejňovat nebudu, aby náhodou někoho můj komentář zbytečně nepohoršoval, když máme ty svátky klidu a míru. ()

d.beseda

Do poloviny filmu to byla docela příjemná podívaná. S úmyslem Luthera neslavit Vánoce jsem se plně ztotožnil :-) ()

Johny_fork

Vím, že jindy než na Štědrý večer bych se na něco podobného nepodíval a po prvních minutách filmu jsem byl zděšený a bál se mozkového výplachu, ovšem po chvíli jsem navykl stylu snímku založeného na vtípcích, kterou jsou tak trapné, až se zasmějete. ()

moviesfan

Typický vánoční film vyrobený v USA. Opět se zde setkáme s nepřítelem Vánoc, záhadným člověkem, ze kterého se vyklube Santa Claus, a také s lidmi, kteří pozitivem jen hýří. Sice je tento film čistým průměrem, ale i přesto jsou ,,Vánoce naruby" občas dobrá zábava. ()

liquido26

Jsem opravdu hodně rád, že bydlím v paneláku v centru města a jsem ušetřen jakýhokoliv zdobení, světýlek, sněhuláků a vánočních večírků. Vánoce mám sice rád, ale to, jak to měli v týhle čtvrti, bylo už trochu moc :-) Jinak ale vtipná komedie. Tom Allen je sympaťák. ()

corpsy

Tak teda potencionálnych triumfov na okázalú vianočnú filmovú parádu mal tento snímok neúrekom ( herecká zostava, výprava, soundtrack - a vlastne aj samotná story ). Lenže všetko dohromady sa to akosi sprasilo. Kto za to všetko môže najviac? Herci, ktorý zabudli aký majú komediálny talent? Scenárista, ktorý zabudol, že niekedy natočil jednu z najväčších vianočných klasík a namiesto toho napísal nudný scenár? Alebo režisér, ktorý nedokázal ani hercov ani scenár dohnať k lepšiemu celku? Nakoniec tu ostala iba technicky skvelá scenéria mestečka, žijúceho sviatočnou náladou, ale ktorého nálada ostala iba na plátne. ()

themic

Ze začátku docela vtipná komedie částečně proti vánocům, ale zbytek filmu už nesrší tolik vtipem jako začátek. Druhá část filmu už je skoro o ničem, pár vtípků se objeví, ale to je tak všechno. Tim Allen a Jamie Lee Curtis tu jsou dobrá dvojce. 50% ()

Orlau32

Ani jednou jsem se s chutí nezasmála. Možná pro děti v pubertálním věku dobrý, ale jako rodinný film mě to připadalo ujetý. ()

Her0.89

Poněkud ospalý začátek, ale konec se mi líbil. Smíchy jsem se rozhodně neválel, ale občas jsem se pousmál. Komedie byla spíše příjemná než zábavná. Typická amerika ( když jseš v koncích, sousedé a známí ti vždy pomůžou). ()

blackrain

Krankovi se rozhodli,že nebudou slavit Vánoce, když jejich dcera opustila rodné hnízdo. Radši by odjeli na dovolenou a svátky vymazali z kalendáře. Bojkot se nepodaří. Jenže jejich dcera má přijet na svátky domů i se svým přítelem. Proto mají Krankovi pár hodin na to, aby nachystali báječnou vánoční párty, na kterou se jen tak nezapomíná. ()

MATADOR

Vůbec ne špatný vánoční film, jen má hromadu nedotažeností a postrádá ve výsledku smysl. Ale ústřední dvojici si zamilujete. ()

Chen

Vánočním komediím lze odpustit spoustu prohřešků s ohledem na snahu navodit atmosféru svátků. Vánocím naruby se to celkem daří. Některé gagy sice hraničí s trapností, ale Tim Allen a Jamie Lee Curtis je z 90 % zachraňují. ()

Joe321

Podle mě Kranks přesně splňují podmínky vánočního filmu. Atmosféra je výborná a Allen sedí na rodinný týpky jako hrnec na frdel. K tomu Lee Curtis jako lehce bláznivá mamka. Nepřišlo mi to ani tak trapné. Spíš naopak, spousta fórků byla povedená (déšť, krčení před sousedy, stěhování stromečku, rozhovor po telefonu s dcerou). Trošku mi to zkazil akorát konec. -"I'm with Enrique." -"What's a rique?" -"He's a doctor. We went to Brown together." -"I don't remember." -"He's Peruvian." -"Great. A Communist!" ()