Krankovi vždy chystali úchvatné vánoční oslavy s velkolepou výzdobou, spoustou dárků a největší party v ulici. Letos však Luther ani Nora nemají chuť nic zařizovat, protože jejich jediná dcera Blair odletěla s mírovými sbory do Peru. Když Luther navíc při sčítání nákladů předchozích Vánoc dojde k částce 6000 dolarů, rozhodne se k radikálnímu kroku. Letos žádné Vánoce nebudou! Místo toho si za 3000 dolarů vyrazí na výletní plavbu, plnou slunce a opalování. Včas všem spolupracovníkům a přátelům rozešle zprávu, aby mu letos nic nekupovali, protože škrtl Vánoce z kalendáře. Nebude kupovat stromek, posílat pohlednice a nebude se namáhat s náročnou výzdobou domu. Sousedi jsou v šoku, zejména Vic Frohmeyer, pod jehož vedením místní komunita každý rok zvítězila v soutěži o nejlepší vánočně vyzdobenou ulici. Rozhodne se, že to tak nenechá, a zorganizuje nátlakovou kampaň, která by Krankovy donutila alespoň vyzdobit dům. Když už mají Krankovi sbaleny plavky, sluneční brýle a košile s havajskými vzory, zazvoní telefon a Blair jim oznámí, že přiletí na Vánoce domů a vezme s sebou peruánské přátele, aby poznali, jak vypadají pravé americké svátky. Luther s Norou mají dvanáct hodin na to, aby vše zorganizovali. (TV Nova)

HonzaMag

Místy jsem se s hlavními hrdiny i ztotožnil ... Také máme ve svém okolí "sympatického organizátora" Dana Aykroyda. ()

sarfian

U mňa priemer. Ale neviem či to bolo len tou vianočnou atmosférou, alebo sa to celkom dalo príjemne stráviť. VIDENÉ 1x ()

kukkik

Třebas je to v principu blbost. Třebas je to pro někoho trapnost nad trapnost. Mě si tenhle film získal, protože nejen že pobavil, což by komedie měla, ale především z něj čiší taková ta typická klišé vánoční atmosféra amerického snu, která mi ale tentokrát vůbec nevadila. Je tam pár vážně krásných scén, které zahřejí u srdíčka. Za mě 4* :) ()

Kritik.

Dobry film, pekny film, fajn herci, ale nechapem jednu vec. Preco je pointou filmu údajné sebectvo hlavneho hrdinu (manzela, otca), ked on bol jediny normalny a vsetci ostatni boli sebeckí, šibnutí, krutí, krivdiaci, súdiaci a hnusní k nemu? ()

mira.l odpad!

Teda to byla ale trapárna... Celý ten film je blbý, ale asi nejblbější scéna je ta, kde se kutálí poněkud šišoidní obří  plechovka šunky po parkovišti jako by to byl fotbalový míč. ()

BaronX

Oddechovka u které jsem se solidně bavil, Tim Allen mi v téhle roli konečně seděl a Jamie Lee Curtis má v plavkách fakt monstrózní výstřih - no pane jo ;-) ()

casef

Za začátku hodně divný na vánoční film a dosahovalo to stěží na jednu hvězdičku, ale nakonec na mě dýchlo vánoční kouzlo a jenom kvůli vánočnímu rozpoležení si to 3 hvězdičky vykoledovalo. Ale jinak ten film není ničím originálním a zapamatovatelným. ()

Scraffy

Niektoré vtípky sú už cez čiaru a nemuseli tam byť, ale celkom dosť som sa pri filme bavil. Už dlho sa mi pri komédií nestalo, že som sa skutočne bavil. Má to príjemnú atmosféru, obsadenie je super a celkovo príbeh je jednoduchý a predsa len zaujímavý. U mňa priemer. ()

Alfie

Když bych to měl srovnat s u nás ve stejné době na dvd uváděným titulem Přežít Vánoce,tak snímek s Affleckem je podle mně lepší a minimálně průměrný.Tohle je o dost horší. ()

Zadri

Smrk smrk smrk fňuk. Utírám slzičku z amerického patosu, který je v této "komedii" servírován v míře vrchovaté. Vzpomínám si jen na jednu vtipnou scénu, a to když Tim Allen podstoupí botulotoxinové injekce. Uplné vánoční utrpení se nekonalo, ale jak vlastně můžu hodnotit film, který jsem již zapoměl. ()

Pitryx

Tak jsem se nějak moc nesmál. Neříkám, že to bylo úplně špatné, ale mi nějak Tim Allen nesedí v roli komika. Už ani jako Kutil Tim mi neseděl a proto jsem viděl jen pár dílů. Tady jsem se párkrát zasmál, ale celkově tím nijak nadšený nejsem. Znám lepší komedie. ()

Pharlap

Příjemná oddechová chuťovka. Zas trochu jiný pohled na americké klišé spojené s Vánoci, zas trochu jiná ironie a humor. Tim Allen, kteého mám jako herce velmi rád a opět nezklamal. Bavil jsem se a o to předsi v komediálním žánru jde. ()