Součástí boje proti světovému terorismu je elitní letka vojenského námořnictva vybavená experimentálním typem stíhačky F-37 Talon. Existují zatím jen tři a pilotují je vzdělaný filozof Henry Purcell, sebejistý rebel Ben Gannon a veselá kráska Kara Wadeová. Kapitán Cummings jim oznámí, že jejich letku doplní čtvrtý člen - Edi, prototyp bezpilotního letadla řízeného umělou inteligencí. Je vybaven příjemným hlasem, schopností učit se a aktualizovat vlastní programy a od lidských kolegů se má naučit bojovým manévrům. Kolem Ediho se okamžitě rozhoří spor. Během prvního nasazení se však Edi projeví jako velmi platný člen letky, když bleskově vyhodnotí cíle a vypočítá optimální způsob zásahu. Na zpáteční cestě je však zasažen bleskem, který způsobí změny v neuronové síti a odstartuje proces zrození Ediho ega. Při misi, kde by mohlo být cíle dosaženo bez civilních obětí, se Edi odmítne podřídit. Je rozhodnuto letoun zničit, Edi se však hodlá bránit všemi prostředky, ale chce také zahájit dvacet let starý válečný plán, který by se mohl stát impulsem k rozpoutání válečného pekla. Zabije Henryho a těžce poškodí stroj Kary, která se zřítí na území Severní Koreje. Jediný, kdo teď může Ediho zastavit, je Ben. Jenže je také jediný, kdo může zachránit Karu dřív, než padne do rukou nepřítele. Jak se rozhodne... (TV Nova)

vodkasesemte

scenárisi by měli fetovat, ale kokain, a né tohle čínský svinstvo! 2019 - War is about tools. Claws to clubs, bronze to steel. Best guy with the best weapon wins - 16.10 - Study break is over - Něco duležitýho… - Terror Summit - Baptism by fire - I just dont think war should become some kind of video game - Instincts, feelings, moral judgment (computers can never have) - I just dont think that in war the actions should ever be divorced from the consequences - I hope that is your love is powerful - Pick up the pace on sonfirmationst, dont make me ask twice (už jsem se lek, že to neřekne) - EDIs mind going everywhere, he can learn from Hitler, Captain Kangaroo - We are in this together, so we have to act fast - Experimantal drone that went HAYWIRE ()

szabi

Ze vraj TOP GUn noveho storocia, to stalo na booklete! Ma to od seba moc daleko! Ako mozu producenti nieco taketo zafinancovat...no vdakabohu dileko si zasluzilo odmenu vo forme najvastsie prepadaka tohto roka!!! Spravodlivost existuje a spoliehat sa na SGI by ich po tomto prepadaku malo prebrat. ()

mijano

Tak toto môže napadnúť iba amíkov. A.I. lietadielko, dej bez hlbšej myšlienky, nič nepredvídané sa nestane, a ak sa stane, tak je to presne to, čo aj očakávate. 1* za celkom dobré bojové scény a 2* za Jessicu Biel. ()

jjjerry

Tak tohle je přesně jeden z těch filmů kde trailer docela zaujme, ale je nakonec lepší než celý film. Mám rád letadla a filmy s touto tématikou, ale tohle je překombinovaná pohádka. Jediný za co jsou 2 hvězdičky je letadlová loď a scéna s migy. Ten fim by byl dobrej tak sestříhat a udělat z něj intro a herní videa pro nějakej leteckej simulátor na pc=) Zlatej Top gun, to je sice taky trochu pohádka, ale s dějem a trochu reálná. Cohen mě zklamal, čekal jsem od něho teda víc. Mně připadá že si někde přečetl diskuzi o Rychle a zběsile, ale místo toho aby to co diváci kritizovali vypustil, on to ve Stealth ještě víc zvýraznil. škoda. ()

wray

Taka prijemna oddychova akcia na nedelne popoludnie. Je v tom filme par nezmyslov ale - ked to clovek velmi pozorne nesleduje tak to nevadi. Hlavny hrdina aj hrdinka vyzeraju dobre takze sa potesi aj zensky aj muzsky divak. Je tam aj vela rychlej akcie, takze sa potesi aj nastrocny divak (ktoremu je jedno ci je to naozaj alebo digitalne). No a stredne narocny divak bude dokonca na seba hrdy ako presne vedel predpovedat, kto zomre, kto prezije, kto je dobry a kto zly, a ze napokon dobro zvitazi nad zlom. A na konci budu "vsetci" divaci spokojni. Splnilo ocakavania - odychova nedelna akcia. ()

djcremo

Súhlasím s tým, že to nie je skvost medzi filmami, ale ja som sa pri tomto filme bavil a nenudil. Film je svižný, akčný, hudba je tiež príjemná, takže ak si to zoberiem ako oddychovku, pri ktorej môžem vypnúť tak ho hodnotím pozitívne. ()

JP84 odpad!

Jedním slovem stupidita.Takhle to prostě dopadá když se někdo rozhodne natočit reklamu na americkou armádu.Jediné,co tady schází k úplné hovadině,je pouze Michael Bay jako režisér. ()

Aethra

Lehce nadprůměrný akčňák... Jistě, mnoho věcí bylo přitažené za vlasy, ale s tím se prostě počítá, ale povedené akční scény a sympatičtí herci leccos zachrání. Jedinou věc jsem ale nepochopila - JAK mohli v té klíčové akci (z čistě geografického hlediska) obsáhnout polovinu Asie? :D ()

Logout

Jednoduché, celkem předvídatelné, schematické a téměř nepřekvapující. 116 minut u TV obrazovky sice vysloveně nelituju, ale opakované sledování bych asi nedoporučil. Druhá hvězda je zejména za poslední scénu před titulky (jsem romantik) + titulky (mám rád tuto počítačovou grafiku) + scénu po titulcích (byť moc nedává smysl). ()

rytir1

Tohle mohl být Top Gun moderní doby, ale musel by mít jiného režiséra a jiný scénář. Nebýt sympatického Joshe a krásné Jessicy, šel by v hodnocení zřejmě ještě níže. Ale jako jednoduchý akčňák není toliko špatný, dívat se na něj příjemně dá. ()

DansteR

Trochu to celé nedává smysl, dalo by se to shrnout do polovičního času a nemuseli by tam hrát ani tak "dobří" herci. Ta moderní myšlenka (což je dnes vlastně skoro skutečnost) tam sice je, ale zpracovaní za moc nestojí a ta Severní Korea je vyloženě na zabití. 40% ()

FantoMaSk

Heršif, safrlot! Jak je možné, že tenhle čistokrevný, luxusní, akční kousek tak strašlivě vyhořel v kinech a ani na csfd mu pšenka příliš nekvete? Já se u něj tedy parádně bavil - báječné kamerové záběry, sympatické obsazení, mluvící zlá stíhačka s hlasem Michaela Scofielda z Prison Break, SPOJLER smrt Jamieho Foxxe (kterého nemám rád) KONEC SPOJLERU, souboj v hořícím nebi... Hernajz, hned bych si to zas pustil :D Proto dávám pět hvězd, a Stealth si v TV vždycky rád najdu a dám mu přednost před rádobyfilozofickými bláboly, které se s devatesátkovými hodnoceními hřejou na výsluní. Poctivý akční film, jak má být (mnohem lepší, než režisérův předchozí kousek XXX). ()

Chlo0opek

Film, jehož námět asi vzal režisér z našeho Večerníčku o Mašinkách. Také zde byla jedna taková zlá mašinka;) Scénu, kdy se asi typická americká pilotka katapultuje z letadla, sem si prostě MUSEL pustit ještě jednou. Když vemu náraz jako kráva, kusem trosky velkým jako bejk, při kterém jí ani nepřeskočil hlas, přes její komentář či téměř supermanovské vyhýbání troskám a skončím u zásahu padáku kusem z letadla ve výšce asi kilometr nad zemí, letícím pod takovým úhlem, že by letadlo, které vybuchlo asi o 10 km výše, muselo mět několik kilometrů, protože další trosky prosím padají i na druhou stranu pod opačným úhlem...ano, u toho sem si fakt myslel, že se jedná o parodii. Ale on to asi doopravdy myslel vážně! :-o Závěr po titulkách napovídající, že by mohl být další díl, bude doufám jen planý.. 1* hvězdičku dávám za jinak slušné speciální efekty a za to, aby si mě jiné zlé letadlo nenašlo a neublížilo mi také:) ()

Rob Cohen jde za mříže

Rob Cohen jde za mříže

28.09.2006

Jestli si teď myslíte, že ho tam poslali producenti jeho posledního filmu Stealth, na kterém prodělali téměř šedesát milionů dolarů, tak jste na omylu. Pravda je totiž někde úplně jinde tento rodák… (více)

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

13.04.2005

Režisér Rob Cohen (na obr.) prezradil, že po Stealth bude jeho ďalším projektom THE 8TH VOYAGE OF SINBAD, odohrávajúci sa v ére liteajúcich kobercov a aladdinových lámp - v Číne 8. storočia.… (více)