Dan Foreman je už dvacet let marketingovým ředitelem časopisu Sports America a má hlavu plnou starostí. V kuchyni našel krabičku od těhotenského testu, dlouholetý klient Eugen Kalb mu oznámil, že už nebude v časopise inzerovat, a vydavatelství, pro které pracuje, koupil nový majitel. Strach, že je jeho dcera Alex těhotná, se sice nepotvrdí, ale šok ho přece jen nemine. Nejprve mu manželka oznámí, že čeká dítě, a pak mu šéf řekne, že nové vedení na jeho místo dosadilo někoho jiného. Šokovaný Dan zjistí, že jeho novým nadřízeným je teprve šestadvacetiletý Carter Duryea, který nemá s reklamou žádné zkušenosti. A to ještě netuší, že se mladík, kterého právě opustila manželka, ve výtahu seznámil s Alex. Zmatený Carter není schopen předložit oddělení obchodní strategii, a tak jen uhýbá pomocí naučených frází. Jediné, na co se zmůže, jsou výpovědi. Navíc se vnutí k Danovi na nedělní oběd, kde se opět setká s Alex... (TV Nova)

Pavlínka9

Je to již 10 let, co jsem tento film viděla poprvé a byla jsem totálně odvařená z Tophera :D :D A toto stále trvá :D Film o tom, jak "mladí" nahradí "dinosaury", kteří se přes to velice těžko přenášejí. Film, ve kterém je zatím pro mě nejvíce vyhazovů či řešení co bude s firmou dál, která se poté stěhuje z patra do patra :) Dvojice Quaid x Grace je skvělá - přesně jako otec se synem :) A jelikož si film nehraje na nějaké specialitky, i ten závěr se mi líbil, že se žádný happyend nekonal :) Je to podle mě až moc jednoduché, uvěřitelné, příjemné a nenáročné :) Pohoda :) ()

Antek

Nic jiného než příjemný film (přece jen na kritku korporací a "yuppie" to má až příliš tupé hrany -- a to už ani nemluvím o typicky americkém konci, kdy jsou nesympatičtí parchanti potrestáni), ale příjemný zatraceně a se sympaticky civilním Dennisem Quaidem. ()

OHI

Především báječně obsazená komedie - nekomedie, ve které zaujme hlavně Topher Grace, jehož výkon je excelentní. ()

Brain-D

Poměrně průměrná dramatická jednoduchá slátanost z oblasti pracovníků v kancelářích. Má to určité skvělé myšlenky, ale prostě mi to nic nedalo. Zasmál jsem se párkrát, ale prostě nic víc. ()

liuk

Moc pěkné malé odlehčené drama, které přestože se tam vlastně jen povídá v pár interiérech, tak nenudí a občas i vyvolává úsměv na rtech. Takový film bych čekal spíše od Britů než od Američanů. Ze začátku jsem si nemohl na roli úspěšného manažera v podání Tophera Grace moc zvyknout, protože jsem si ho nemohl představit v jiné roli než jako Erica ze skvělého sitcomu That 70s Show, ale během patnácti minut mě přesvědčil, že dokáže hrát velmi dobře i jiné role a doufám, že se mu ve filmové branži povede prorazit. Scarlett Johansson a Dennis Quaid jsou také velmi dobří. Moc mě potěší filmy, které donutí člověka pozastavit se nad tématem a popřemýšlet o něm, tento je rozhodně jeden z nich. Nedokážu pochopit, že stejný režisér natočil brak jménem American Pie. P.S.: Ta režisérská finesa s běháním "v parku" je úplně výborná. ()

blackJag

Chytře napsané a zrežírované lehce komediální drama ve spolehlivém obsazení. Z pohledu romantického filmu také nestandardně zakončené, což jedině přináší svěžest do zkostnatělých postupů tohoto (spolu)žánru. Bavil jsem se i na podruhé nehledě k tomu, že na Scarlett se dobře dívá i po sté :-) ()

Blackberry

Dostatočne inteligentná polodráma s výborne hrajúcim hlavným duom (Dennis Quaid je s vekom čoraz lepší) a asi len v Amerike (USA) možnou zápletkou, ale konečne trochu míňajúcou ten tradičný americký pátos. Takmer bez hluchých miest a s otvoreným koncom. Nadpriemer. ()

Pipes

Vcelku povedená oddechová záležitost - taková milá, pěkná, romantická (i neromantická). Skvělý výkon Dennise Quaida a obstojný Tophera Grace a koneckonců i Scarlett Johansson. ()

Krasus

Chytrá komedie se zajímavově propletenou trojicí.Když jsem četl ortel k této "chytré komedii"určitě jsem nečekal¨,že se tyto slova stanou skutečostí.Jednoduchý,avšak milý příběh s hvězdami "next generation" jsem strávil bez mračení a ptaním se,kdy už to sakra skončí,jak to u většině Amerických komedií zažívám. ()

Looser

Velmi realisticky pohled do světa prebirani firem a tzv. mladych ambiciozních rychlokvašek (rozumej manazeru-workholiku), ktery je doplnen o pribeh zacinajici lasky mezi mladou studentkou a prave jednim takovym typem:-). Film nicim neurazi a pokud pujdete do kina s divkou pravdepodobne ziskate i nejake ty body navic. V mnoha ohledech mi film pripomnel "Jak na vec" takze ted kdyz vidim credits ani mne neprekvapuje, ze se jedna o stejne tvurce. ()

sedm.1

Nuda.Paul Weitz točí trochu jiné komedie,kterým já nemohu přijít na chuť.Po celou stopáž mi přišlo,že se vlastně nic neděje,všechny postavy se motaly od ničeho k ničemu,nepřišlo mi zde ani nic komického,ani nic romantického,natož pak něco dramatického.V dobré společnosti je až moc civilní snímek o společnosti,které ani trochu nevěřím.Jednání většiny postav je předvídatelné a působilo na mě strašně falešně.Nemám zde navíc ani režijně či scénáristicky co vypíchnout a tak naprostá šeď se na mě valila od začátku do konce. ()

ZkuKol

Pravý rodinný film! Předem musím upozornit, že jsem ultra fanda Scarlett. Takže, když se usměje, vyšpulí rtíky, resp. pokoketuje s divákem, skáču po místnosti (kinosále, letním amfiteátru apod.) jako gorilý samec v říji, buším se do své mužné hrudi a tančím směs kopulačních pohybů a svalové křeči. Tudíž si dokážete představit, co se dělo, když vypustila z úst: "So, why are you still talking?" No a v tomhle filmu tahle kočička krom jiného taky hraje. Navíc je tu Dennis Quaid, který hraje - po mém - druhého nejlepšího otce na světě a Topher Grace, který má tak nevinný ksichtík, že ani vlastně nemusí hrát. Hlavní ale je, že je hrát co. Příběh i dialogy mají hlavu a patu, vtip, nadsázku a samozřejmě hřejivě lidské emoce (a přesto to není zkurvené, jako ty naše české lidsky hřejivé sračky). Paul Weitz je spíše rutinér a tomuto filmu to jen svědčí, rodina je klasika a klasický přístup tomuhle žánru sedne. Jen občas by to mohlo být o něco kratší, Topherův nadřízený menší pošuk a Malcolm s Marg by si zasloužili více prostoru. Moc fajn podívaná o lásce rodině, stáří, mládí a ... Scarlett ... 75% ()

slovan1

Upřímné, strašně uvěřitelné, emotivní... Filmy, kde po sobě rodinka neječí a neřeší se trapnosti mám rád. V dobré společnosti sem patří. Scarlett okouzlující :-) ()

Red Meat

Pěkné. Možná bych dal i 4 hvězdičky, nebýt toho přeslazeného konce. Jinak ale příjemná, inteligentní komedie. Hlavně ta firemní kultura byla zobrazená velmi věrně. ()

Lukoboss

V novinách bylo napsáno "komedie". Po půl hodině sledování jsem se znova podíval do programu, jestli tam opravdu slovo "komedie" je. Ano, byla tam. Bohužel ale asi zůstala jen v tom tisku, protože já jsem se v průběhu filmu nezasmál, možná jsem asi po hodině pohnul koutky u pusy, ale to je tak všechno. Neoslovilo mě to, co se dá dělat!? ()

Madluska

Asi každý by si přál ocitnout se v dobré společnosti (tím spíš, když by výsledkem byl běh po písečné pláži :-)). Kupodivu byl tenhle koktejl dramatu a komedie namíchán celkem dobře a chutnal mi. Možná za to mohl psí kukuč Tophera Grace, možná životní moudrost čišící z Dennise Quaida a možná taky něco docela jiného. :-) Myslím si ale, že bychom celkově potřebovali hodně Danů, aby mladým hajzlíkům nakopali zadek a srovnali je do latě ne nějakým mravokárným poučováním, ale vlastním příkladem a otcovskou podporou. Jo, tahle myšlenka se mi líbí. ()