V roce 1939 se známý rakouský lyžař a horolezec Heinrich Harrer vydal s expedicí zdolat Nanga Parbat. Výprava však není úspěšná. Nejprve se Heinrich zraní na noze mačkou, ale zatají to před ostatními, potom uklouzne Peter a Heinrich, kterému brání zraněná noha, ho zachrání jen s vypětím všech sil. Vůdce výpravy rozhodne o návratu, což se Heinrichovi nelíbí, ale nakonec se podřídí. Po sestupu jsou členové výpravy zatčeni britskými vojáky. V Evropě totiž vypukla válka a oni jsou jako nepřátelé uvězněni v indickém zajateckém táboře. V poslední chvíli se rozhodne přidat k uprchlíkům. Útěk z vězení se podaří, ale okamžitě se od ostatních oddělí. Protlouká se drsnou zemí, krade jídlo, přespává v jeskyních. Když se po čase setká s Peterem, který jako jediný nebyl dopaden, vydají se spolu na obtížnou cestu do Tibetu. S poutníky proniknou až do svatého města Lhasy, kam cizinci nesmějí. Vyhladovělých a zbědovaných mužů se ujme místní velmož. Ubytuje je ve svém domě, a dokonce jim zajistí u regenta povolení k pobytu. Oba jsou okouzleni pohlednou švadlenou Pamou, její přízeň si ale získá Peter. Heinrich se chystá zpátky do Rakouska, je však přijat na audienci u dalajlámy. Na jeho prosbu mu postaví kino, stane se jeho učitelem a později také přítelem. Zůstane po jeho boku i ve stále se zhoršující politické situaci, když se v Číně dostanou k moci komunisté a netají se záměry připojit ke své zemi i Tibet. Když pak čínská vojska Tibet napadnou a obsadí, pokusí se zorganizovat dalajlámův útěk. (TV Nova)

Maq

Když jsem se rozhodl podívat se na ty "tibetské" filmy, sliboval jsem si víc od Scorseseho Kunduna. A dopadlo to právě naopak. Tohle není hold polobožskému dítěti, nýbrž dobrodružný příběh smrtelníka s ne zcela obdivuhodným charakterem. Je to naleštěné a hodně to spoléhá na genia loci (v tomto případě se točilo v Argentině, což pokládám za dobrou volbu). Ale obstojí to jako zajímavý dobrodružný film. ()

Damiel

Kdyby tam místo Pitta byl takový Jude Law nebo Clive Owen... Ale jinak mám Seven Years in Tibet mezi svým nej filmy, jednak je mi tahle tematika blízká, pak ta nádherná kameram hudba apříběh... ()

runner85

Film je síce sám o sebe krásny no bohužiaľ aj dosť nudný. Každopádne raz by som do Tibetu chcel ísť, ale až ked ho Čína vráti ... ()

willow666

Nenáročný film, který je skvělou ukázkou toho, co se dělo v Tibetu za čínské okupace. Neurazí ani příliš nezaujme, možná bych uvažovala i o vyšším hodnocení, konec bohužel poněkud ubírá na vážnosti. Pro Pitta dobrá role. ()

*Elfík*

Je pravda, že Brad Pitt je... prostě je hezký! Ale to jeho herectví už tak moc hezké není. Jediná herecká akce byla, když sváděl krejčovou. To mu tedy šlo. A to je celé. Kromě roztomilého Dalajlámy se tam vlastně moc nedělo. Na začátku hlavní postava chtěla dobýt jeden z nejvyšších štítů v Himalájí. Ale nějak z toho sešlo. Protože se ocitneme v Tibetu, jak už název napovídá. Ale proboha proč? Proč bylo vše tak zmatkovité, proč to bylo tak strašně zdlouhavé? Proč, proč? Ale jedno vím jistě. Pokud se mi tento film dostane ještě jednou do ruky, popřípadě do televize, přetočím půlku filmu a podívám se jen na prostředek s Dalajlámou v akci a se zubatým úsměvem! ()

Aleee89

Brad docela září. Navíc je film podle skutečné události, což mu podle mě přidává nějaké ty body navíc. Příběh je to rozhodně zajímavý, prostředí Tibetu nádherné. Tenhle film se povedl. ()

kajas

Pomalu plynoucí snímek bez zásadních zvratů, a jak mám Brada ráda, v roli budoucího dalajlámova učitele mi nepřišel dost výrazný. ()

Fanucci

Strašně...prvoplánově protibetské. Nejsem příznivcem komunistické Číny (ani trochu) ale scénář nám podsouvá situaci tak okatě a zjednodušeně, že jsem se občas neubránil úsměvu (např. jak se generálové projdou po znaku míru, nebo "vy máte čáru života dlouhou, narozdíl od ostatních", jednoznačné odsuzování "benešovského" jednání tibetského politika za podepsání kapitulace). Všechno ve filmu se odehrává velice předvídatelně a proto, když si mám vybrat mezi 7 lety v Tibetu a Kundunem, jednoznačně volím Scorseseho informačně bohatší a zajímavější dílo. ()

dyfur

....žiaľ táto -možno pre niekoho veľké téma- išlo úplne mimo mňa .....nezaujal námet,spracovanie ani B.P. .... ()

maverick10

Velmi solidnimu pribehu podkopava nohy chatrny scenar a nemohoucnost vykreslit kvalitne charakterovou premenu drzeho nafrneneho Heinricha. Krasna scenerie himalajskeho raje film uz nezachrani a vsechno to pusobi az prilis ucelove. ()

easaque

4* Kupodivu tento snímek mi přiblížil dospívání Dalajlámy mnohem záživnějším způsobem než Scorseseho Kundun a nestydím se to přiznat ;) I tento film je hodně výpravný a přidává k dobru poutavý příběh, který Vás “odlehčeně” provede všemi zásadními událostmi. Chápu námitky některých, že to čistá komerce, ale věřím, že je to takhle pro většinu diváků stravitelnější než Kundun a proto obeznámí problematikou okupace Tibetu širší veřejnost a neměl by urazit. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

johny89

O tomto příběhu jsem se dočetl na wikipedii, hned jsem film který se mi válel dlouho ve filmotéce chtěl vidět. Velmi mile mě překvapil, výborné zpracování a herci! ()

Martin741

Krasny film od rezisera jean Jacques-Annauda /Medved, Jmeno Ruze....../, ktory uz mal pred tymto filmom kde zbierat svoje filmarske skusenosti. pribeh je slusny a rozprava o Strnastom Dalajlamovi a invazii cinskej ludovej armady do Tibetu. K tomu ak pripocitame vyborne herecke osadentvo, kde suverenne vedie Brad Pitt, a nadhernu sceneriu velhor Himalaji, niet co riesit. 78 % ()

marcek

Hodně dobrej film. brad pitt mi tady ani moc nevadil, ale ani nepřekvapil. Od Pitta takovej průměr, ale film krásný ()

Rocky88

Annaudův rukopis je znát v každé vteřině, stejně jako celým filmem dýchá tibetská atmosféra a ke konci I komoušská zmrdovitost. Pitt je zde výborný, ale může to být tím, že pro jeho styl hraní mám slabost. Výtku mám ke stopáži a k faktu, že po 7 letech v Tibetu Pittova postava nevypadá jako po sedmi letech v Tibetu, ale jako by zrovna dofotil pro Men's Health. ()

dubinak

Královskou roli tady sehrávají hlavně exteriéry a příroda. Právě z toho důvodu bych označila tento snímek slovem krásný a když nám hlavní roli sehrál mladinký Brad Pitt, klidně bych to slovo i podtrhla. Nicméně, má to opravdu jednoduchý příběh, hraje se spíše na lidské vztahy a asijskou kulturu, tudíž jsme očarováni tamní exotikou a už jen to nás podvědomě láká. Pro mě je Seven Years in Tibet z většiny hlavně relaxační záležitostí. ()

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (více)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (více)