V roce 1939 se známý rakouský lyžař a horolezec Heinrich Harrer vydal s expedicí zdolat Nanga Parbat. Výprava však není úspěšná. Nejprve se Heinrich zraní na noze mačkou, ale zatají to před ostatními, potom uklouzne Peter a Heinrich, kterému brání zraněná noha, ho zachrání jen s vypětím všech sil. Vůdce výpravy rozhodne o návratu, což se Heinrichovi nelíbí, ale nakonec se podřídí. Po sestupu jsou členové výpravy zatčeni britskými vojáky. V Evropě totiž vypukla válka a oni jsou jako nepřátelé uvězněni v indickém zajateckém táboře. V poslední chvíli se rozhodne přidat k uprchlíkům. Útěk z vězení se podaří, ale okamžitě se od ostatních oddělí. Protlouká se drsnou zemí, krade jídlo, přespává v jeskyních. Když se po čase setká s Peterem, který jako jediný nebyl dopaden, vydají se spolu na obtížnou cestu do Tibetu. S poutníky proniknou až do svatého města Lhasy, kam cizinci nesmějí. Vyhladovělých a zbědovaných mužů se ujme místní velmož. Ubytuje je ve svém domě, a dokonce jim zajistí u regenta povolení k pobytu. Oba jsou okouzleni pohlednou švadlenou Pamou, její přízeň si ale získá Peter. Heinrich se chystá zpátky do Rakouska, je však přijat na audienci u dalajlámy. Na jeho prosbu mu postaví kino, stane se jeho učitelem a později také přítelem. Zůstane po jeho boku i ve stále se zhoršující politické situaci, když se v Číně dostanou k moci komunisté a netají se záměry připojit ke své zemi i Tibet. Když pak čínská vojska Tibet napadnou a obsadí, pokusí se zorganizovat dalajlámův útěk. (TV Nova)

klúčik

Celkom dobrý film. Natočený v úžasnom prostredí. Bratt Pitt nesklamal, ale mne sa páčil aj David Thewlis. Film hodnotím 80%. ()

Spike23

Jako dobrodružný film je to bezchybné a prostředí Tibetu je pro něco takového jako stvořené, historie a kultura Tibetu je navíc zajímavá a celkově se na to kouká skvěle. Ovšem pouze do doby, než se všude nacpe ta nezáživná politika. Najednou z ničeho nic se to stává celkem nudné a jako dobrodružný film to ztratí veškeré své kouzlo. ()

bari68

Krásny film, ktorý spája úžasné dobrodružstvo, duchovnú meditáciu a naturalizovaný zážitok z Himalájí. Film, pri ktorom premýšľate o živote, o jej podstate a kladiete si otázku, či ste skutočne šťastný ? Či k tomu potrebujete luxusné dovolenky, autá, najnovšie výdobytky techniky, rodinné vily ...... a pod. A film o jednom hnusnom znásilnení jedného mierumilovného národa. ()

Torimmer

Film stojící na vizuálu nebeských Himalájí a izolovaného magického světa, ale který vlastně neřekne skoro nic o otevření se novému životu v nové zemi, o přemýšlení tamních obyvatel, o buddhismu, a dokonce ani o přátelství jako takovém. Hollywood ve své nejarchetypálnější formě. V 90. letech tomuhle světu a místu asi hold na západě nikdo nerozuměl, takže se vlastně tvůrci rozhodli odvyprávět nechápajícím divákům nějakých pět procent toho všeho, aby o historických událostech žák základní školy mohl vyplnit jeden odstavec referátu do dějepisu. Jako hezká kulisa, a dejme tomu jako možné seznámení se s tímhle světem (ale řekl bych, že právě spíš z toho historického hlediska) by to ale mohlo fungovat. ()

TerezaVanCZ

Vždy když jsem na Sedm let v Tibetu náhodou narazila v televizi, tak už jsem se od ní nehnula přesto, že to teda žádná akční podívaná plná zvratů není. Kouzlo tkví někde jinde (a ne není to v Bradu Pittovi). Možná je to ve svíravém pocitu úzkosti nad tak přátelským a mírumilovný národem jako jsou Tibeťané. A je to jeden z těch filmů, kde by happyend potěšil každého a na celkovém hodnocení, by mu to neubralo ani jedno procento. Možná za pár desítek (kéž bych mohla napsat jednotek) let se konečně dočkáme. ()

Reckon

Pro mě překvapivě docela nudný snímek. Začátek vypadá hodně slibně, ale jakmile dojdou do Tibetu ztrácí film pomalu šťávu až ji přestane mít úplně a pak už jen sledujete, kolik zbývá do konce. (6/10) ()

Paity

Sedm let v Tibetu je určitě zajímavý snímek. Co ale postrádá je spád. Možná je to ale tak schválně, protože budhističtí mniši také zrovna nikam nespěchají, takže tempo tohoto filmu pro ně i tak musí být strhující. Celkově jde spíše o zamyšlení nad lidským bytím, než o nějakou zásadní tvorbu. ()

Milan25

První půlka dobrá, druhá hrozně utahaná. Jak píše PauloZ, na to, že to má docela normální stopáž, tak to bylo nekonečné. ()

veronica_mac

Achjo, kluci, proč tak málo *? Bez sdělení? To sotva. Srdce drásající. Ok, zásluhy jistě nese také Brad a David. Díky moc, miluju to! ()

J*A*M*A*L

Další film s Pittem který byl pro mě velkým filmovým zážitkem.Příběh o obyčejném nacistickém spisovateli který potom učil legendárního Dalajlámu no těžko tomu uvěřit, přesto je to pravda.I u Bílého Pekla jsem filmu nemohl uvěřit tohle už trošku vypadá že tak trošku je to přesvědčivější než Bílé Peklo protože to bylo vážně nad lidské síly a toto taky chtělo docela kuráž.85% ()

.baris.

Nádhera. Vizuálně, hudebně i myšlenkově - nádhera. Při sledování tohohle filmu vždycky cítím někde hluboko v sobě takový strašně zvláštní a nepopsatelný pocit určitýho klidu, pokoje. ()

Marrty3

Famózní reálný snímek, který opravdu vtáhne do děje. Zaujalo mě to již od prvních minut. Film opět stojí na jednom z nejlepších herců, který vůbec existuje. Brad i přes svůj mladý věk, táhne film naprosto bez problémů. Díky tomuto snímky člověk opravdu otevře oči a začne si uvědomovat ty pravé životní hodnoty. Tento snímek mi dal krásné výpravné záběry a nové informace. Přesto věřím, že se z toho dalo vyždímat ještě o něco víc a proto hodnotím 85%. ()

Rozjimatel

3,5 Kým umelecký krásne stvárnenému Kundunovi (Martin Scorsese) som vyčítal emocionálnu prázdnotu, romanticko-dobrodružný prístup Annauda k danej téme mi vyhovoval viac. Na druhej strane je ale v Annaudovom filme až príliš veľa naivity (Kundun pôsobí podstatne realistickejšie) a v závere filmu sa akosi stráca emočný náboj (okrem úplného konca filmu). A ak mám porovnať soundtracky, tak Glassova hudba v Kundunovi na mňa výrazným spôsobom pôsobila, kdežto Williamsovu hudbu som v tomto filme väčšinu času neregistroval, prišla mi akási nevýrazná. Jednoznačné plus filmu je herecký výkon Brada Pitta, ktorý skvelým spôsobom stvárnil arogantného a sebeckého človeka, ale aj človeka, ktorý rokmi a skúsenosťami nadobudol životnú múdrosť a pokoru. A nezaostávali ani ďalší herci, ako napríklad výborný David Thewlis. Ešte odkaz pre tých používateľov, ktorí tvrdia, že vo filme je zamlčaná nacistická minulosť Heinricha Harrera. Nie je. Informácia o tom je tu minimálne dva krát - na začiatku filmu (na vlakovej stanici je povedané, že Harrer je členom strany) a aj na konci filmu (sám Harrer spomína pri čínskej invázii, že on voľakedy nebol iný, mal v podstate rovnaké postoje). ()

Skalda

Na Annauda až moc líbivé a kvetoucí - přesto poctivej film ale s porovnáním s jeho dřívějším působením trochu zaostává. Asi. ()

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (více)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (více)