Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

B4TM4N

Příjemně infantilní komedie s nádechem leckdy i uvěřitelné romantiky. Hlavní hrdinka má svůj velmi specifický půvab a osobité vyjadřování náklonosti ^_^ . A jak pochválit konec, abych ho neprozradil...no...asi takhle: Když už si myslíte, že to skončí tak, tak to dopadne úplně jinak ^_^ ... No, slohově nic moc, ale víte, co myslím ^_- ()

Hanys_

Za posledních 10 let viděno asi 4x - z asijských filmů jsem dal víckrát asi už jen nějaké shaolinské boje kdysi v dětství...Jinak My Sassy Girl je u mě takový film do nepohody, ikdyž korejský humor ne každému asi sedne a někdy to taky skorosklouzává k lacinému ději jak z mexické telenovely - takže záleží jak se kdo chce nechat unášet na vlnách anebo schválně hnidopichat. U mě jednoznačně romantika do top 5... ()

Gogo333

Moc pěkná komedie o chlapci, kterého trápí jedna slečna. Holt alkohol je sviňa. Pobavil jsem se u toho dost a těch 130 min uteklo jak voda. A ten konec, prostě krása. 80% ()

XdanteX

Kapitola: 'Romantické komedie' aka to co se celému hollywoodu u mě za dlouhé roky nepovedlo (a to emocionálně zaujmout)....to sfoukla první romanťárna z korejské tvorby po které jsem sáhl. Bezkonkurenční desítka na stupnici "aww" ()

Anderas

Co to je tzv. moderní láska, o tom nám Hollywood ve své romantické demagogii bude moct velkolepě vyprávět ještě dlouhá staletí. Co je však láska skutečná a co to jsou city a jak vypadá opravdové lidské srdce, o tom bude vždy jen zarytě mlčet. Krásu a křišťálovou průzračnost lidských vztahů lze však díkybohu hledat i jinde, nejlépe co nejdál od Ameriky. Je pravda, že filmů jako My sassy girl nevzniká v Koreji každoročně zrovna málo a že se od sebe málokdy nějak zásadně liší, jejich výhoda oproti západní mašinérii však spočívá v tom, že jsou pravdivé. Ano, maximálně naivní, náhodou přecpané, zato však skutečně romantické a hodnotné, dokonale úpřimné, lidské, překrásné a vrcholně zábavné. Takové filmy jsou pak dokonalým důkazem toho, že polovina stopáže průměrné romatické komedie nemusí být nutně vyplněna samoúčelným a zbytečným sexem, že partnerské problémy semtam zasahují i o dost hloubš než k vykonstruovaným a správně "moderním" peripetiím s nevěrou a také, že opravdová láska nemyslí jen na sebe. Kdyby všechny filmy světa vypadaly jako My sassy girl, byť by jich mělo být milión, mohl bych spokojeně umřít s vědomím, že soudobý člověk má přece jen ještě pořád alespoň kousek smyslu pro krásu a hodnotu. ()

maslic

Pro me momentalne nejlepsi romanticka komedie vsech dob, ktera tim jak postrada prave ty klasicke prvky pro teenkomedii vlastne nejde takhle zaskatulkovat. Kdyby to natocili amici tak o to ani nezavadim, ale tohle byly prekrasne stravene dve filmove hodiny. Samozrejme ze hodne delalo to, ze jsem od toho nic necekal a vlastne ani nevedel o co jde:) ()

Káronoš

Nádhera!!! Nejde popsat jaké jsem z toho měl pocity, ale byla jich spousta jak dojemné tak srdcetrhající smíchem, prostě a jednoduše tenhle film u mě zahrál na všechny struny a to neskutečným způsobem. Protože na asijské filmy teprve začínám koukat a můj dosavadní nejvišší bod ledovce byl nezapomenutelný a Moment to Remember, myslel jsem že už na takovou hranici filmové dokonalosti nenarazím. Jsem moc rád že jsem se spletl, nedokážu sice posoudit jestli je tento film lepší než aMTR, ale určitě se mu dokáže v mnoha ohledech vyrovnat a stát mu slušným soupeřem. My sassy girl vypráví o Dětinském chlapci a dívce se zlomeným srdcem a o jejich společném přátelství. Film byl podat vtipnou formou a to se tvůrcům vydařilo zcela náramně, jestli vám něco mohu zaručit, tak je to mraky příjemné zábavy a neskonalé vtipné dvojce hl. hrdinů. Opravdu mě někdy až docházel dech jak sem se skvěle bavil. Jak sem pravil na začátku, film hrál na všechny struny, takže vtipné scény dorovnávají ty smutné až místy tragicky smolné a lítostivé, tech sem si hlavně v epilogu užil dostatečně. Jedná se o krásný příběh s eště krásnějším koncem. Jediné co mohu filmu vytknout je scéna s dezertérem(jak už zde bylo mockrát uvedeno). Jinak nemám výhrad a jen vřele doporučuji. Nesmím zapomenout pochválit oba hl. herce, kteří hráli celý film naprosto úžasně a zaslouží si moje uznání= klobouk dolů. Hodnocení: 10/10. ()

bo.rec

Naprostá bomba, která vás dostane. Od začátku až do konce se člověk nenudí. A hlavně, až do samotinkého konce nevíte, jak to dopadne... Mazec... Už dlouho jsem neviděl film, který by mně tak dostal... ()

boro123

Tento film šel naprosto mimo mě, podobně jako Mairiel nemůžu vystát postavy, které se absolutně podřizují někomu jinému a nechají se sebou dobrovolně zacházet jako s hadrem. Zážitek z filmu mi tím pádem kazilo, že jsem musela celou dobu myslet na to, jaký je Gyeon-woo neskutečný idiot a srab a ona sebestředná mrcha, která, jak se ukázalo, má sice nějaké hlubší pohnutky pro své jednání, to ale nic nemění na tom, že jsem měla chuť jí vrazit pár facek. Upřímně jsem tedy doufala, že nakonec pod ten vlak skočí. Ke konci se naštěstí změnila atmosféra filmu a z rádoby vtipných eskapád, neustálého zvracení a wtf scén s vojákem se film naladil na romantičtější notu, v této poloze už byly obě postavy snesitelnější. Konečná pointa sice celkový dojem trochu vylepšila, ale to utrpení předchozích dvou hodin nepřebila. ()

Hyb_rid

Ona to opravdu není zase taková bomba jak by se podle hodnocení mohlo zdát, ale po srovnání s žalostnou žánrovou konkurencí musím dát jednu * navíc. ()

peetriss

Zachráníte-li opilou dívku před kolizí se soupravou metra, může to pro vás mít nedozírné následky. Jihokorejský film, který je rozdělen na dvě půle (plus epilog) o tom osobitě vypráví. Půli první bych zařadil žánrově do škatulky romantické komedie, možná i trochu ujeté, ale nezastírám, že jsem se několikrát výborně zasmál. Skvěle je zde nastíněna jedna z tváří lásky, kdy víme, že ten druhý dokonale bourá celý náš dosavadní život, ale přesto bez něj nemůžeme být. Půle druhá se překlápí v kouzelné romantické drama, plné nádherných scén, které film bere zpočátku stále s nadhledem, aby v závěru i ten zmizel a příběh vyústil v překrásnou oslavu lásky, o následném epilogu ani nemluvě. Mé první koketování s jihokorejským filmem dalo termínu romantický film zcela nový rozměr. Tvůrci však mohli toto dílo trochu prostříhat, protože stopáž je poněkud táhlá (viděn director's cut) a obsahující několik zvlášť ulítlých a naprosto zbytečných scén (např. vojenský dezertér v zábavním parku). Zde se však projevuje zřejmě rozdíl kultur, protože jihokorejské mladé publikum, pro které je film určen především, si ujeté scény žádá. ()

lucijelucije

Já si nemůžu pomoct, ale Ji-hyeon Jeon byla naprosto kouzelná. Potkat během svého života někoho tak ztřeštěného a upřímného zároveň, musí být buď naprosto něco úžasného, nebo naprosto něco odrovnávajícího. A nutno podotknout, že Tae-hyeon Cha se s tím vyrovnal s grácií. Oba herci zde působí naprosto bezprostředně a Jae-Young Kwak to moc dobře věděl. Hezky se na tuhle dvojici dívá. Zpočátku vás během příběhu nic nepřekvapí, sledujete, jak vzniká bláznivý přátelský vztah, který má své tajemství. Avšak nakonec tenhle vztah graduje a získává tak mnohem větší hloubku, než se zprvu zdálo. On by ten film asi nebyl ničím tak zvláštní, kdyby ten závěr, nezpůsobil naprostý spád všeho. Byla jsem zaskočena, nadšená a příjemně překvapená. Souhra osudů možná působí bláhově, ale bez toho by tento snímek nedostál takových kvalit, jakých mu bezkonkurenčně a bezpodmínečně patří. Rozhodně Yeopgijeogin geunyeosvou svou elegancí dodává jiskru i ojedinělost a jestli se tady najde nějaký odvážlivec, který chce shlédnout americký remake, tak mu přeju upřímnou soustrast, protože takové úskalí vám jen zkazí náladu. ()

Rozjimatel

"Čo si želáte?" "Kolu, prosím." "Chceš zomrieť? Daj si kávu! Dve kávy, prosím."      Krásne šialený ľúbostný príbeh, ako to už len Kórejci vedia. Sympatický, trochu utiahnutý mladík Kyun-woo (Tae-hyeon Cha) si teda pekne zavaril, keď sa zaplietol s jednou krásnou, ale nesmierne živelnou drzaňou (Ji-hyeon Jeon). Vzťah je to veľmi netradičný, pre chlapca príťažlivý, rozhodne sa v ňom nemá čas nudiť, akurát mu, chudákovi, neustále hrozí, že poriadne schytá (tá fackovacio-frčkovacia hra v metre nemá chybu). Obaja hlavní hrdinovia sú pritom veľmi sympatickí a ich hereckí predstavitelia sú vo svojich rolách perfektní. Film je sprevádzaný veľmi svojským, bláznivým humorom, ktorý mi výborne sadol a očarený som bol i jeho krásnou obrazovou stránkou.     "Kto ti povedal, aby si ma objal? Somár. Máš sa uhnúť." ()

listr

Pamatuji jak jsme bezcílně bloumal po profilech na čsfd a najednou se to stalo... film s 96%. Zázrak a k tomu z Koreje. Moje první setkání s korejskou kinematografií, co víc dodávat, prostě srdcovka. ()

system

Napsat tady cokoliv objevneho nebo originalniho jednoduse nejde, protoze vse uz tady bylo receno. V podstate se muzu podepsat pod komentar Zputnika. Jde o opravdu krasny a roztomily film, ktere korejci umi ze vsech nejlepe, ale vznaset My Sassy Girl do hvezdnych vysin a povazovat ho za "film preplneni emocemi" je prinejmensim prehnane. ()

LuckyStar

Přefantastickej příběh! Je rozdělejen na tři části, kdyby snad někdo nevěděl... A ze začátku je to naprostá komedie! A jaká! Od srdce se zasmějete, od srdce se spojíte se s těma dvěma šílencema a od srdce se budete bavit a bavit a bavit... A pak přijde Epilog a všechno se najednou tak šíleně zklidní, srdce začne bušit od něčeho jiného než od smíchu a naráz nebudete vědět kam s emocemi. Budete brečet, budete se usmívat a proboha, o čem to vlastně celé je, budete si říkat? Yeopgijeogin geunyeo je zcela bezpochyby oslavou života. Doslovnou, vtipnout a dojemnou. Zkuste něco takového někdy natočit. A nebo, sakra, chovejte se přesně podle tohohle filmu! Nebo vás prostě... ;) ()

Klay

Dvě a čtvrt hodiny jsou na romkom, byť uznávam zdařilý, přespříliš, zvlášť když je tu hromada scén, které o vystřižení přímo prosí. Začátek se rozjede velmi zostra, postupem času tempo zvolní a vtipů ubude. Naprostá nuda se naštěstí nedostavuje z jednoho důvodu: nepředvídatelnost vývoje situací a v poslední třetině směřování celého děje. Je vidět, že kdyby se hollywoodští scénáristé snažili, mohla by být romantická komedie žánrem stravitelným pro podstatně širší publikum, protože My sassy girl úspěšně boří celou řadu klišé a hlavně se nedrží žádné zaběhnuté šablony...tedy myslím..s korejskými romancemi žádné zkušenosti nemám. Hádám, že po mírném prostřihání bych hvězdu přihodil. ()

Phorbo

Romantické komedie nemusim. Nelíbí se mi to nějak proto, že to jde mimo můj žánr. Ale todle má prostě něco do sebe. U první půlky málem nevíte o co v tomdle jde, druhá půlka vám zamotá hlavu úplně a epilog naštěstí vše vyřeší. "Stavba mostu z náhod pro toho, koho miluješ." ()

joshuatree

Mám s toho filmu rozporuplné pocity, vcelku tuctové dve tretiny v ktorých som to mal chuť dropnúť a potom veľmi dobrý záver. Hlavný hrdina mi väčšinu času strašne liezol na nervy.:) Hlavne za záver silné 3* ()