Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

D3VIL

Director's cut 95% - Nebýt pár zbytečností, jako například scény s dezertérem v zábavním parku, která pro film podle mého neměla význam a zapříčinila chvilkovou ztrátu tempa, ani na vteřinu bych neváhal umístit tento snímek do své Top ten. Film je asi tím nejmilejším a nejupřímnějším, co jsem zatím viděl, a je kouzelný v každé své maličkosti - třeba zapisování prezence, kdy se Gyeon-woo i v poloprázdné třídě postará o to, že nikdo neabsentuje, nebo scéna se "hrou" ve vlaku, kdy dostane hlavní hrdina po průchodu několika vojáků šílenou nakládačku. O dokonalosti Ji-hyeon Jeon se asi nemusím rozepisovat. To, jak si (v době natáčení snímku dvacetiletá!) herečka roli užívá, se jen tak nevidí. Její sympaťačce se sklony k bití chlapů ("Chceš zemřít?") jsem věřil každou facku, každý půvabný úsměv a každé hrozbou zavánějící vypoulení očí. Těším se na kino verzi, v níž bylo možná upuštěno od některých zbytečnějších scén - pak by My sassy girl ve vstupu do mé desítky nebránilo vůbec nic. I director's cut je ale top class romantickou komedií, která u mě osobně poráží i Love actually. ()

Mikino00

Po stránce romantické i originální velmi zdařilé, moc mě ovšem neokouzlila humorná stránka, která mě občas dost vytáčela. Příběhem jsem bohužel nebyl tak okouzlen, protože jsem před dlouhou dobou viděl remake a ke svému překvapení jsem si děj dost detailně pamatoval. Srovnávat se mi tyto filmy nechce, každý má něco do sebe, tento byl ale první a nejen to z něj dělá kvalitnější podívanou. ()

Strike

Film, na který si divák musí postupně zvykat. Pokud se dostane přes první část, tak ho čeká odměna v podobě fantastického zážitku. ()

Kroupa

Já opravdu mám rád asijské filmy i romantiku. Jenže spojení těchle dvou elementů mi nějak nedělá dobře. To, co dělá tenhle film výjimečným v mých očích je několik dějových lapsů, celkově poněkud přehnané vyznění až k nesmyslnosti, kýčovité podání předvídatelných či nkrát recyklovaných scén. Vše dohromady dává vcelku okouzlující směsku, která mi brání tenhle film úplně sepsout, ale to nadšení, které zjevně vládne na csfd kolem tohoto a podobných filmů (viz můj komentář k A Moment To Remember) mě míji. Musím ale uznat, že natočit takový scénář snad kdokoli jiný než Korejci, tak je z toho přeslazená chlévská mrva (venkov mi snad rozumí :) ()

Phillo

Film, v priebehu ktorého je vám miestami až trápne a dokonalosťou sa vyznačuje len miestami a tým jeho úroveň klesá a stúpa neobvykle často. To by sa však nesmel odohrávať v tak príjemnom prostredí, mať takých skvelých hercov a HLAVNE mať taký úžasný záver, pri ktorom zaplače každá duša. Bez občas trápnych fórikov a bez cca 20 min dokonalosť. Ale za ten koniec tých 5* jednoducho MUSÍ byť. ()

rcorp

Abusive relationship at its best. Prostě mi vztah psychicky narušená holka+bezpáteřní loser, který se sebou nechá jednat jako s hadrem nepřipadá romantický. Fakt by mě zajímalo, jestli by se u toho všichni tak rozplývali kdyby ty role byly prohozené. Ať se snažim jak chci, tak tam prostě vidím analogii k "sice mě bije, ale já ho miluju a když s ním vydržím a budu se dost snažit, tak se určitě změní k lepšímu." Akorát tady na rozdíl od reality se (nejspíš) na konci filmu mávnutím kouzelného proutku opravdu změní. Nemyslim si, že by tohle bylo ideální poselství. Každopádně mi jsou obě ty postavy silně nesympatické (Dívka je pro mne asi po postavě Rachel Weisz v Podobě věcí/Sexuální rekonstrukci druhou nejnesympatičtější filmovou postavou). Nepřišlo mi to vtipné, místy jsem měl pocit, jako bych se koukal na korejskou, "romantickou" variaci Zahulíme, uvidíme, kde se ty jednotlivé složky navzájem beznadějně ubíjejí. Celkově na mě ten film působil dost nesoudržným dojmem a byl zbytečně dlouhý. Plus stejně jako v The Classic otravný soundtrack. A jako bonus kyblík patosu na závěr. 2/10 ()

jerenymo

Opět odpočinkový romantický filmeček s ujetou holčinou. Tohle prostě Jae-young Kwak jde jak po másle. Jern by to chtělo občas se vyhnout zdlouhavým pasážím a taky nějaký ten polibek nebo aspon letmou pusu (některé okamžiky si o to výslovně říkají). ()

M.E.K.Y

Po shlédnutí i druhé korejské romance - My Sassy Girl můžu směle říct, že korejci jsou mistři v tomto žánru! Když dám dohromady Pouta války, Nezapomenutelný okamžik (NO) a My Sassy Girl, tak nenajdu lepší romance, nikde jinde, ani ve světě, ani v USA! Moje drzá holka se v mnoha ohledech podobá Nezapomenutelnému okamžiku! Příběh, herci, hudba... Hlavním rozdílem je, že tento film má v sobě spoustu komediálních prvků a také tři scény, které do toho vůbec nepatřily! Oba jsou ale přesto dost sympatičtí a po kostrbatém začátku, jejich kamarádství sílí a postupně se přeměňuje na lásku. Vzhledem k nepřirozeným (akčním) scénám se jen těžko do toho dokážete položit, protože ony tu romanci častokrát ruší! Vzhledem k tomu všemu, to vypadalo na kvalitní "osmdesátku", ale snímek si nechává to nejlepší nakonec! Zakončení je fakt báječné a romantické každým coulem... Když jsem psal, že u NO byla hudba nehorázně dobrá, tak bych nevěřil, že může být ještě lepší! Ale je to tak, tady jeden super song střídá druhý a tak není divu, že závěrečná, grandiózní melodie mě zcela uchvátila... ()

Atheas

Romantický film podaný tímto způsobem mě moc potěšil. Způsob komunikace obou hlavních postav je neuvěřitelně pěkně praštěný a co dodat, asi jsem se v průběhu filmu zamiloval do Ji-hyeon Jeon. A kdo by ne, opilá holka co mláti svého kamaráda hlava nehlava to je síla a nakonec se do něj zamiluje, ach ta krása. Pěkné scény mě v průběhu dost pobavili- scéna v metru, kdy hrajou hru krok přes čáru, a výročí 100 dnů bylo opravdu krásné. Myslím si, že Jížní Korea je v tomto období velmoc na točení romantických filmů a člověk co jich už pár viděl, se mnou určitě souhlasí. ()

Janko666

Ta holka je píča a ten kluk blbeček. Postavy by se mi spíš líbily, kdyby byly animované, jejich povahy by tak byly o něco více snesitelné (aspoň teda pro mně). V Anime se to takovými "charaktery" jenom hemží. A nechce se mi věřit, že ten konec je taky podle skutečnosti. Na druhou stranu byl Epilog docela fajn. ()

dosig

Škoda, že celý film neměl takový spád a nádech jako epilog. Celé je to zdlouhavé a hlavní hrdinka mi až do epilogu přijde jako silně duševně narušená. Možná je to způsobené slabšími hereckými výkony. ()

Pawlisman

Trošku bizárek, na pomezí absurdna, komedie a romantiky. Konec již přeslazeně romantický. Zvláštní koktejl, který ale je někdy trapný a pokud se vydám touto cestou, je třeba ji dovést do těch asijských krajností a ne pokulhávat na hraně všeho. Podivný romanťák, kde u skečových scén čekáte na závěrečný vtip, ale málokdy se dočkáte. 6,5/10 ()

Ulrich

Malokdy mohu o filmu rici, ze by me hluboce citove zasahnul. Ale u My Sassy Girl to klidne prohlasim a odprisahnu i pred soudem. Nadherne dojemny a lidsky pribeh, u ktereho si clovek preje aby nikdy neskoncil. A kdyz skonci, zazitek to jeste umocni, protoze takhle krasny happy end si vazne nepamatuju. Nadhera za 5* ()

Martyr

Nikdy by som si nepomyslel a ani som nechcel veriť, že dám plný počet * práve korejskej komédii. No bohužiaľ, je to tak. Skvelé načasovanie zlomov príbehu, keď prvá polovica bola očakávane vtipná a druhá nastavená tak, aby si človek na konci povedal "fakt to bolo kurnik super" :) Keby som bol pozornejší, tak koniec síce vytuším ale našťastie nemám vo zvyku úmyselne predvídať, pokiaľ mi to teda nie je položené priamo pod nos. Trošičku mi udierala do očí tá kórejská detinskosť a niekedy umelá sranda ale na svoj žáner to je jednoducho skvelá romantická komédia a už teraz sa bojím, keď viem, že sa točí americká verzia. S pánom bohom! 85% ()

KOZLIK

Dojemná záležitost. Viděl jsem ten snímek mnohokrát a pokaždé mě dostane. Kdyby bylo možno přidat ještě jednu hvězdičku. ()

RickyFitts

zajímavý zážitek, vtipné, nápadité, pohádkové, některé scény možná slabší, konec byl na mě už trochu moc velkolepý, ale celkově fajn, nejlepší byl squash, 4- ()

wellar

Zo zaciatku filmu som si vravel, ze s takymto dievcatom by som koli jej spravaniu nebol. Ale chlapec vo filme bol viac chapavy ako vyzeral. Ku koncu sa vsetko otocilo a tento pribeh ma dojal. Najviac sa mi pacili dve veci : 1. existencia osudu tu bola pekne krasne vyvratena. (nielen tou metaforou ku koncu ) 2. poucna vec pre mna : ake dolezite je byt obcas pokorny - vrati sa to ... ale stale rozmyslam kto tam dal tu zabu. :) ()