Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

Rázlik

Originální a jedinečný film, s překrásnou atmosférou, kde některé scény jsou opravdu nezapomenutelné. Závěrečný EPILOG dopadl skvěle, přece by nebylo možné je od sebe odloučit, po tom všem co si mladý korejec vytrpěl :-). ()

Colleague

Sice mi film nerozbrečel, jak píší někteří ostatní, přesto jsem nadšen. Je pro mě až neuvěřitelné kolik úžasných filmů dokázala Jižní Korea za posledních 10 let vyprodukovat. Navíc pokaždé jiný režisér, jiní herci. Gratuluji, režisér s krásným jménem Kwak a další z filmu jsou kabrňáci. P.S. Ji-hyeon Jeon v obrázkách na googlu je nádherná. 92% ()

Five By Five

Asi som spravil chybu (i keď možno ani nie...), že som najprv videl americkú verziu, ktorá sa mi teda fakt páčila... Po zhliadnutí Kwakovej Cyborg Girl som však ostal zvedavý aj na toto... Lenže ak už viete o čom to je, odpadne tá dojemne romantická časť (ktorá mi tu ale aj tak neprišla tak silná ako v remakeu) a ostane iba veľmi bláznivá komédia v štýle osemdesiatych rokov... No bavil som sa a epilóg je pekný, takže 4* ()

fr3ak

Jak já romantický filmy nesnáším! Nevím proč tomu tak je, ale prostě sledování tohoto žánru mi přivádí velké zažívací problémy. Takže asi nemusím vysvětlovat, proč jsem se k tomuto filmu dostal tak pozdě. Už jen stopáž mi naháněla hrůzu (navíc jsem film sledoval v DC verzi - tj 137 minut). Film začne naštěstí tak, že i takového neznaboha (:D) jako jsem já určitě zaujme. Sledujeme jednoho týpka, kterej se ocitl ve špatnou chvíly na špatném místě (během filmu se mu tohle ještě párkrát "poštěstí") a potká ženskou verzi ničivého živlu, který se před ničím nezastaví (do doby než to přežene s alkoholem) a naprosto mu zpřehází život. Samozřejmě není všechno takové jak se na první pohled zdá. Dál bych nerad něco prozrazoval, protože by to za prvé byl spoiler a za druhé bych akorát ukazoval jak jsem z toho filmu byl na měkko. Fakt se mi to líbilo a i ta na první pohled přestřelená stopáž nebyla vůbec žádný problém. PS: Jeon je strašně moc moc moc pěkná holka :) ()

merigieren

tak sem se dostal k hodnocení, je to roztomilá romkom, hezká holka a kluk si hrají, pak se rozejdou a osud je zase svede po pár letech. Docela milý :-) ()

hosta

Ano, dílo netypické to je. A ano, zatím jsem dosud takovou romantickou komedii neviděl. Ale několikrát jsem se u filmu přistihl, že mě nebavil a čekal jsem něco co bude posouvat děj dál... Nakonec jsem si uvědomil, že jsem už vážně přesycený klasickými americkými romantikami. Ta drzá holka mi opravdu učarovala. Bohužel dlouhá doba celý děj hrozně utlumuje, a zbytečně tak přemýšlíte, co bude dál. Pobavili ksichty všech herců :) ()

MatesMS21

Nechtěl bych se opakovat, ale korejci jsou v tomhle prostě jedineční. Tisíckrát ohratý námět oni chytí naprosto čekaně, ale po korejsku. Film, u kterého víte, že spousta lidí před vámi..kdoví proč .. hodnotilo 5hvězdami... PO první půlhodince si řikáte... sakra co je na tom.. Párkrát vás něco vyvede z míry. Pak se místy celkem pobaveně pousmějete. Občas to hraničí s tvrdym kýčem..ale i ten vypadá jinak.. Pak vás to vcucne. Vyplivne. Vcucne.. Vyplivne.. a vcucne.. a už si myslíte, že to skonční tak jak si to přejete.. ale zas vás to vyplivne.. a pak, nějakým abrakadabra máte druhou šanci na spravný konec a ono to už skoro dopadne..ale nevyjde to o fous..a pak najednou to skončí.. A vy nevíte, co se vlastně přihodilo, protože ste zmordovaní z urputného sledování.. Jediné co víte je to, že nemůžete jinak než 5 hvězd... Když tohle neproběhne.. filmu ste neporozumněli a je to pro vás jako házení perel sviním s prominutim :) pro mě šestá hvězda za vtip a sedmá za hudbu.. která je fenomenální!!! ()

Doomedx

Ocekaval jsem asi az moc a na to jsem doplatil. Je to zbytecne dlouhe / natahovane, obcas trochu detinske a prvni polovina je z vetsi casti spis nudna. Na druhou stranu konec film cely jakoby uceluje v jeden zajimavy napad co najednou dava mnohem vetsi smysl, ale na jiho-korejskou tvorbu ne zase tak exkluzivni MUST WATCH movie, takze 70% ()

kubka4

Film, který od první vteřiny pouze stoupá na kvalitě, a to opravdu strmě... První část velice zábavná, ale něco tam přece jen chybělo (90%). Druhá část neduhy té první zdárně odstranila a přidala více romantiky (100%). A epilog... Tady kvalita letěla strmě nahoru. Jeden z nejpůsobivějších a nejkrásnějších konců filmu, které jsem kdy viděl (120%). "Víš, co je to osud? Stavba mostu příležitostí pro toho, koho miluješ." 100% ()

loki5

Příjemná komedie od celkem nechutného úvodu o trochu podivném páru lidí. Ona je praštěná a on je ušlápnutý trouba. A celý film jsou prakticky jen kámoši a nějakým pro mě záhadným způsobem to funguje. Mimochodem když se Ji-hyeon Jeon zasměje asi bych jako hlavní hrdina přešel to, že mi před tím jednu vrazila :-D 75% ()

plagjoklas

Tak toto bolo moje prvé stretnutie z juhokorejskou kinematografiou. A musím povedať že to bolo príjemné stretnutie. Ale poďme k filmu. FIlm ako celok je rozdelení do troch častí: "prvá polvica", "druhá polovica" a "epilóg". Prvú polovicu by som ohodnotil tak na slabšie 3*. Je podla mňa dosť nevýrazná a herci v nej na niektorých miestach neskutočne prehrávajú. Druhá polovica má odo mňa 3.5* pretože herci sa už naučili hrať a obsahuje aj pár vážne silných scén (výročie 100 dní spolu), ale vrchol celého filmu nastáva pri Epilógu. To je tých najviac citmy naplnených 20 minút aké som kedy v svojom živote videl. Epilóg som sledoval s otvorenými ústami a s neskutočne krásnym pocitom. Film ako celok po ňom nadobudol celkom nový význam a zmysel. Musím povedať že je to skvelý film, ale určite nie dokonalý (čo má na svedomí hlavne rozpačitá prvá polovica). Dlho som zvažoval či dať 5 alebo 4*, ale nakoniec som sa rozhodol pre 4, lebo, po 1. čakal som niečo viac po tom aké chvály som na ten film počul, po 2. ako komédia to nie je nič moc a po 3. kôli už mnou viackrát spomínanej prvej polovici. PS: Nechal som si film rozlezat v hlave a konecne prisiel na to preco sa ustredna dvojica za cely film nepobozkala. Hlavny hrdina urcite stratil chut na bozkavanie hned na zaciatku ked videl hrdinku zvracat :) ()

GrgaPitic

Plné nápadů, zábavné, neotřelé a přece to pro mě nebylo 5* . Zkrátil bych film nejméně o půl hodiny a byl bych spokojený. Jinak konec se opravdu povedl ;-) ()

Filmárik

Kórejci vedia točiť nezabudnutelné filmy, to je všeobecne známe.No na druhej strane nie všetko čo sa bliští musí byť hňed Moment to remember.My sassy girl je úplne ale úplne obyčajná romantika pre nenáročných divákov.Má svoje svetlé stránky (grcajúca scénka v metre, vízie scenárov hlavnej hrdinky),no väčšina filmu odsýpa dosť pomaly bez väčších emocionálne poznačených scén. ()

TylerGage

Překrásný jiho-korejský film. Velmi dobrá komedie,kterou vyvažoval můj smutek poté co jse spolu mladí lidé rozešli.Po spadnutí několika mých slz , které jsem na konci filmu uronil jsem velice rád jak tento film zkončil. ()

Al44...

Velmi pěkný a zajímavý film. Pozor nejedná se o čistě romantický film - ve filmu nalezneme poměrně dost scén s diametrálně odlišných žánrů (akční film, samurajské drama, crazy komedie, sci-fi...). Míchání žánrů je pro asijskou filmovou produkci poměrně častým jevem a proto se není co divit, že některé scény mohou na někoho působit jako "pěst na oko". Jde však velmi často o nadsázku a domnívám se, že jako celek film působí kompaktním dojmem. Tam, kde je třeba, najednou film přejde na vážnější notu a konec filmu vše zasadí do širších souvislostí. Navíc umožní i po skončení filmu popřemýšlet nad tím jak dokáže jedna nenadálá životní událost ovlivnit charakter člověka. Moc pěkná scéna je "rozchod na vlakovém nádraží" - to je prostě síla okamžiku. Může nás jen mrzet, že se tento film nikdy nedostal do produkce našich kin (v té záplavě "kvalitních" a jednotvárných US filmů nebo remaků...). Podobné filmy - Windstruck (2004) , My Sassy Girl US (2008) ()

pkungfu

Film "my sassy girl" mě teda dostal. Ze začátku, když jsem viděl tu arogantní a panovačnou holku, jak s chudákem Gyeon-wooem "vymetá podlahu" a ani mu nepoděkuje za záchranu života, říkal jsem si, jak se jí může vůbec držet a skoro mi to otrávilo celej film. Postupem času se začalo ukazovat, že to stvoření snad má i něco jako duši a na konci filmu jsem, úplně rozloženej, doufal v pořádnej happy end, i když mozek říkal, že už chce nějakou tragédii. Posledních několik minut (resp. několik desítek minut) bylo opravdu úžasnejch, pořád se děj zmítal, jako na horský dráze - chvíli si člověk říká, to musí dopadnout dobře, hned na to si řekne, že je to jasná tragédie a čím víc se ty situace střídají, tím víc si člověk přeje, aby se nakonec sešli a když to nakonec dopadne tak, jak to dopadne, člověk i uroní nějakou tu slzičku. Je to film, který se postupně přetváří z možná trochu ztřeštěný komedie do intenzivního romantickýho dojáku (v žádnym případě výrazem doják nesrovnávam My sassy girl s těma céčkovýma parodiema na film, zmámýma pod souhrnným názvem červená knihovna a jim podobnými katastrofami!!). A taky je to jeden z těch několika filmů, pro který si šetřím pět hvezdiček, který si opravdu zaslouží :) ()