Posádka podmorskej americkej výskumnej stanice nájde vo vraku ruskej lode Leviathan fľašku s alkoholom, jeden z jej členov sa z nej napije a začne sa geneticky meniť v slizkú príšeru. Popcornový, nízkorozpočtový klon Priepasti, Votrelca a Veci. (POMO)

GodComplex

Aaaa 80's zradlo - bckovy horor v hlubinach ala The Abyss, herci Peter "Robocop" Weller, Richard "Rambo" Crenna, hudba Jerry "Alien" Goldsmith, masky Stan "The Thing" Winston, vsude spousta predpotopnich pipajicich pocitacu, prvotridni zvuky, ktere samploval napr. i Trent Reznor pro sve kultovni NIN album The Downward Spiral. Lahudka. Skoda jen, ze to trpi neduhem vetsiny podobnych filmu, tedy cim blize ke konci, tim vetsi hysterie, tim slabsi atmosfera a tim vetsi otrava. 7/10 ()

golfoxovox1

Klasické béčko, které mixuje scény z kultovních filmů (především Vetřelce), Ti ignorující žraloci na závěr byli fakt zážitek, věřím, že tvůrci chtěli, aby se divák pobavil a těmi odkazy vlastně vzdávají hold kultovním snímkům... A divák se nad tím "promyšleným" scénářem skutečně baví. Zajímavá je účast spousta známých tváří... Po pravdě jsem chtěl původně hodnotit za tři, což by asi více odpovídalo, ale za nadhled Jerryho Goldsmithe přidávám jednu hvězdu a za nebývale chytlavý motiv k závěrečným titulkům (A lot better) tu druhou... Prostě ten člověk dělal pro každý film maximum bez ohledu na jeho hloubku... :-) ()

buldock

Jedna z VHS-kových béčkových sci-fi klasik let osmdesátých plná napětí s pěkně mutujícím vesmírným virem. Z nostalgie76% ()

Rakosnicek77

Celkem průměrný horor, který na dobu svého vzniku diváka nemohl urazit. V té době podobná dílka vznikala jak na běžícím páse, vezoucí se na popularitě slavnějšího Vetřelce. Přesto je tento film, společně s Hlubinou hvězdou 6 to zdařilejší dílko, kde o napětí nouze rozhodně není. Láhev vodky, tajně propašovaná na palubu podmořské těžební stanice z útrob úmyslně torpédy potopeného křižníku Leviathan, způsobí posádce základny hodně komplikací a začíná boj o přežití... ()

topi

To je opravdu mix Aliena a Věci, ovšem průměrně natočené. Herecké obsazení je v pohodě, stejně i hudba Jerryho Goldsmithe, i triková práce mistra Stana Winstona není špatná, ovšem se střihem to už bylo horší. Bylo to zbytečně moc ukvapené, některé scény měly ještě číhat na správnou atmosféru a ne být tak rychle hrrrr. Od G. P. Cosmatose si radši pustím Ramba 2 nebo Cobru. ()

AlistairMir

Wow tak to byla jízda !! Film se dá shrnout následovně : děj to má prvního Vetřelce a příšeru alá Věc, ale nebojte tohle není jen tak nějaká vykrádačka slavných filmů, která by jinak neměla co nabídnout. Ono je to totiž na hodně vysoký úrovni. Super herecké obsazení (Weller, Crenna, Stern, Pays atd. ) , na svou dobu hodně dobré masky, atmosféra hustější než u domácí krupicové kaše, interiéry podvodní stanice přímo lákají k tomu, aby za každým rohem číhala příšera a ona tam kolikrát opravdu čeká. Postavy začnou odpadávat jako na běžícím pásu a můžete se jen dohadovat kolik šťastlivců se dožije závěrečných titulků. Lituju, že jsem to neviděl podstatně dřív, ale naštěstí jsem to teď napravil. Kdo neviděl, ať fofrem napraví a jde se bát do hlubin. Hudba je pak pomyslná třešeň na hodně hutném ale skvělém dortu. ()

Derek

je strasna skoda ak dnes vznikne nejaky beckovy horor (co leviathan rozhodne je i napriek solidnym hercom a slusnemu rozpoctu) tak je hudba vacsinou led dizharmonicke kvilenie. jerry goldsmith bol vynikajuci skladatel ktory dokazal dodat sarm i mensim projektom... ()

vegetol.mp

Horší než Propast, ale zase lepší, než Deep Star Six. Solidní film s pěknou výpravou a skvělým obsazením. Trio Weller-Creena-Hudson potěšilo. ()

Petfruf

Leviathan aneb jak z dobře budované atmosféry mixu Vetřelece, Koule a Věci udělat v druhé polovině sračku... ()

StrYke

Takový Alien na mořském dnu. Film jel na plný počet hvězdiček, bohužel ke konci už mě to přestávalo bavit. A nebojte, žádný černoch to nepřežil... ()

Joe321

Na Wellera se dobře dívá, Amanda Pays je kočina a hudba od Goldsmitha dobrá. Něco jako další Wellerův film Screamers. Dojem z něho máte dobrý, i když víte, že je to vlastně ptákovina. Tři jsou málo a čtyři moc. Tyhle filmy si ale dokážu užít. -"Say 'Hi', motherfucker!" ()

Martin741

Reziser George P. Cosmatos uz mal nejake reziserske skusenosti s tocenim /Rambo 2/, takze sa rozhodol pozicat si nieco od Votrelca, nieco od The Abyss Johna Camerona a nieco od filmu Thing Johna Carpentera. Cuduj sa svete, ono to funguje! Scenar na urovni, masky a efekty robil Stan Winston /zasveteni vedia, o com pisem/ a aj strasidelna atmosfera sa najde. Spokojnost, ktora vsak nijako nenarusa hranice priemeru : 69 % ()

honajz2

První polovina je strašně nudná, nebo aspoň těch prvních 30 minut. Pak se to naštěstí rozjede a je to i celkem napínavé, akorát ve finále už to bylo zbytečně překombinované, SPOILER smrt černocha těsně před koncem mě naštvala, jelikož ze všech postav mě jako jediný dokázal nějak zaujmout KONEC SPOILERU a celkově to na mě působilo poněkud průměrně. Ono je to vlastně propojení několika filmů najednou, to je jasné už jenom z syžetu, ale dívá se na to (kromě první poloviny) celkem dobře, později to začne být napínavé, pár nápadů je zajímavých, ale celkově mi ten film spadá do kategorie "neurazí, nenadchne". Na víc to nemá. 3* ()

MrPierc

Měli jsme to na kazetě s rychlodabingem, ale mělo to skvělou atmosféru a bylo to na jiném principu než Vetřelec. Pro mne navždy hororová klasika brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. ()

bourec

Tenhle film patřil ve svý době k tomu lepšímu,co se na poli scifi horrorů vyskytovalo.Já mám ten film hodně rád a tak jsem sháněl originál ,ale marně.Na rozdíl od podobné Deep star six,tohle je takový temnější,tajemnější,a hlavně povedenější.Jen ty dvojitý konce byly v tý době až otravný.Jinak dobrý řemeslo.80%. ()

Jino

Leviathan je názornou ukázkou toho, že vykradením různých prvků ze slavnějších filmů (tady je to Propast, Věc a hlavně Vetřelec), lze vzniknout zdařilé béčko, i když mi po jeho zhlédnutí zůstala taková mírná pachuť v ústech, protože být tam, po vizuální a trikové stránce, propracovanější hlavní monstrum, asi bych chrotal daleko více blahem než teď. Ale nejvíc si paradoxně cením první půlky, kde o monstru není vidu ani slechu, potažmo prochází počátečním vývojem, a v níž je pro mě Leviathan nejzajímavější. Hereckému obsazení, s ohledem na standard těchto filmů, bych máloco vytknul... snad jedině to, že "hlavní dvě přednosti" Amandy Pays zůstanou bohužel zahaleny. Leviathan se nijak nesnaží vměstnat mezi nejlepší snímky (i když by kdekdo, díky jménům Winstona či Goldsmithe, mohl nabýt opačného dojmu), což je v konečném součtu jedině dobře. Béčkových 70% ()

Attta

Film má pocentiál, ale je to nemastné a neslané..Já osobně takové konce moc rád nemám. Kdybych to měl přirovnat tak je tohle vyslaďákovanej Vetřelec, bez "koulí". Napínavé scény tu jsou, a dokonce dobré, ale prostě spusta nedostatků. ()

C0r0ner

Lokalizace jako Propast, příšera jako Věc, obojí o stupeň horší než vzory tohoto filmu. Špatné to nebylo, jedná se o klasickou osmdesátkovou haluz se suprovými efekty, ale nějak už člověk všechno viděl někde jinde, takže moc není důvod vycházet v hodnocení z průměru. 65% ()