Posádka podmorskej americkej výskumnej stanice nájde vo vraku ruskej lode Leviathan fľašku s alkoholom, jeden z jej členov sa z nej napije a začne sa geneticky meniť v slizkú príšeru. Popcornový, nízkorozpočtový klon Priepasti, Votrelca a Veci. (POMO)

rollman1

POZOR, komentář může obsahovat nepatrné boilery. U tohoto filmu Vás napadnou dvě věci. Tou první je, že inspirace Vetřelcem je více než obrovská a všimnul by si jí i nevidomý. Podobná lokace, dokonce i nějaké scénky. Druhá věc je ta, že se ten film nebere moc vážně a je to hlavně pocítít na konci, kde mě neskutečně rozesmály dvě scény. Jedna s černochem a druhá na vrtné plošině. Jinak se ale jedná o průměrný, béčkový Sci-fi monster-movie, který utíká dobře, nenudí a je i zábavný s menší atmoškou. Příšerka taky nevypadá špatně a připomněla mi malinko Věc. Doporučit se to určitě dá, ale nečekejte spin-off Vetřelce. Ps. Mě osobně potěšila účast Marva ze Sám doma a každou chvíli jsem čekal, že na něho poletí nějaká ta cihla :D ()

anais

Příběhem někde mezi Vetřelcem, Věcí a Propastí. Atmosférou ale zdaleka svých vzorů nedosahující. Za pozornost rozhodně stojí propracované interiéry podmořské základny, které měl na svědomí slavný filmový výtvarník Ron Cobb, a z větší části také práce Stana Winstona. Hlavně první fáze obludy jsou patřičně hrůzostrašné. Finální monstrum ale nikdy nevidíme tak nějak v plné kráse, a z jednodlitývh bleskových záběrů se mi zdálo trochu moc komplikované a neohrabané. A pak je tu ještě ukázkové obsazení pojící v sobě to nejlepší z hvězd nižší svítivosti:) ()

SOLOM.

Jde o solidní skloubení několika známějších filmů, kdy si tenhle kousek vždy vypůjčil to nejlepší a dokázal z toho celkem hodně vytěžit. Začátek je sice trošku vlažnější a napětí se zde rozjíždí dost pomalým tempem, ale jinak nemám větších připomínek skoro k ničemu. Monstrum vypadá dobře (všechny jeho fáze přemeny), herecké výkony jsou na hodně slušné úrovni (vždyť se zde sešla spousta skvělých herců), kamera i zvuk taktéž. Jen mě trošku sral ten český dabing. 7/10 ()

eraserhead666

A ono to vykrádání jiných filmů nemusí vždy nutně znamenat, že se zlodějský film bude potácet po hranicí podprůměrna. Leviathanu se to docela povedlo. Nejvíce se mi líbil pozvolnější, atmosféričtější a mrazivější rozjezd, když už pak monstrum řádilo jak zběsilé, byla to trochu nuda (neb již viděna v mnoha jiných filmech) a samotný vzhled monstra mě trochu zklamal. Ale jinak povedená plejáda známějších herců (výborný Daniel Stern, skvělá amanda Pays - zrovna nedávno jsem si pouštěl díl Akt X, kde hrála, konečně Crenna jinak než Rambův nadřízený). Navíc mám rád filmy odehrávající se pod mořskou hladinou. Takže povedený béčkový osmdesátkový sci-fi horror, který mě bavil i více, než jeden z jeho předobrazů Vetřelec. 3,5*. ()

ARI50

I když vám začátek přijde jemně zdlouhavý stejně očekáváte co se stane nakonec se dočkáte super podívané v boji o přežití. Rozhodně bych někde na dně moře nedělal nic pro mě :) ()

JASON_X

Mám-li nechtě použít české názvy abych nevypadal jako pozér, nabízí se srovnání s Propastí, Vetřelcem a Věcí. A bohůmžel na každý z těchhle filmů Leviathan v něčem ztrácí: Horší herci, slabší postavy (ploché a většinou dost vypatlané), méně propracovaný příběh, fůra křečovitého "hláškování" a jalového plkání o blbostech minimálně celou první třetinu, chudší výprava a tím pádem levnější videofilmový look, a v neposlední řadě trochu podivný střih - v druhé půli jsem měl pocit, jako kdyby střihač pár scén někam zabordelil. A k tomu všemu hraje hudba děsivější a obludnější než všechna geneticky modifikovaná monstra dohromady - sterilní orchestrální humáč jak k nějakému mainstreamovému "velkofilmu" ze šedesátek (Goldsmith zjevně neměl své dny). Vím, že Abyss, Alien i Thing jsou prostě impozantní vrcholy žánru a nějaký jiný příbuzný film jim sotva může vážněji konkurovat. Ale tomuhle béčku prostě čtvrtou dát nemůžu a nemůžu, i když bych hrozně moc chtěl. ()

oLí

4.5/10 Nemůžu se ubránit pocitu, že to mohlo být mnohem lepší. Režisér Ramba 2 na stoličce, RoboCop Weller, Plukovník Trautman Richard Crenna a mokrej bandita Stern před kamerou, specialní efekty Stana Winstona, hudba Jerryho Goldsmitha - to je přeci parádní sestava a potenciál pro dobrý film. Vetřelec byl ve vesmíru, Věc na arktidě, Leviathan se odehrává pod vodou. Velkou chybou je příliš dlouhý a nudný začátek a když se konečně začalo něco dít, tak film prakticky končil. No když se údajně mrtvej Stern začal pod peřinou hýbat, napětí se dostavilo - s ním i očekávání. Mírné zklamání, fakt to mělo na víc. ()

Lacike

Technicka stranka je super. Rozpocet bol evidentne velky. Herecke obsadenie je tiez zaujimave. Ma to dokonca tu pôsobivu atmosferu aku mali sci-fi filmy v 80tych rokoch. Lenze od polovici filmu sa to neskutocne zhovadi pretoze postavy sa postupne spravaju stale imbecilnejsie a trapnejsie vdaka comu sa to da pozriet iba raz, pretoze znova by som tie nezmysli nerozchodil. Vzhladom na skvelu prvu polovicu ma to dost stve. Podobne dopadol napriklad nedavny Scottov Prometheus. Filmy s velkym potencialom ale imbecilnym vyustenim. ()

Listeroman

Blbost bez charakteru, kterou zachraňuje jen to, že trvá 98 minut. Nepříliš originální námět, který doprovází špatní herci a slabší scénář. Rozhodně bych to nepřirovnával k Vetřelcovi, protože Leviathan se mu snad v žádném ohledu nějak nepodobá. Ztráta času. ()

BoPo

Prvý film v živote, ktorý ma dokázal vystrašiť, a teda krásne spomienky na detstvo. Inak samozrejme neskrývaná kópia filmu Vetřelec, ktorá zápletku hodila na dno oceánu. Treba uznať, že Leviathan aj z dnešného pohľadu väčšinu času vyzerá slušne. Samozrejme na záver, kde je už treba ukázať monštrum v plnej kráse, tak je rok výroby poznať oveľa výraznejšie. Z hereckého a scenáristického hľadiska jasné béčko, ktoré by sa bez veľkej nostalgickej hodnoty pohybovalo v rozmedzí 2-3*. Hlavne veľká škoda, že si nedali viac práce s postavami, pretože je tam priveľa ľahostajnosti a primálo pudu sebazáchovy. ()

5150

I přes ten ryze béčkový závěr se jedná o velmi napínavý sci-fi film s parádním hereckým obsazením a v rámci subžánru "podmořské sci-fi" patří společně s tituly PROPAST nebo KOULE k absolutní špičce. ()

Terva

Příběh těžební podmořské základny Tri Oceanik, kde jednoho dne najdou vrak ruské lodi Leviathan. Pří průzkumu je z lodi vyzvednuto několik bezpečnostních schránek z osobníma věcma mrtvé posádky. Mezi věcmi je i lahev vodky a ta je hlavním impulsem pro tento příběh. Stane se prostě osudná pro celou posádku. CITÁT - Je to vodka......... Lehká podobnosti z filmy Vetřelec a Věc není na škodu. Naopak smíchání těchto dvou snímků vznikl jeden docela originální a pěkný film. Podobnosti jsou v malém prostoru, chováním vetřelce, poukazování na smlouvy (stejně jako černoch ve Vetřelci) a další věci i z filmu Věc jako třeba zkouška krve. CITÁT - Organizmus neznámého původu. Žádná sranda. Všichni jsme nahraditelní........ Je to napínavé, dobrodružné a ikdyž to hodně opisuje z již uvedených příběhů, je to povedené a koukatelné. Škoda je jen toho konce. Tvůrci se tam snaží dostat víc napětí, ale tím že je triková stránka filmu nízká, to spíš kazí než zlepšují. Myslím, že z klidem dám čtyři hvězdy a na film se později ještě podívám. CITÁT - Teď už se cítím mnohem líp........ ()

JohnCZ

Nezáživná variace na The Thing, která se zbytečně dlouho rozjíždí, zbytečně se fixuje na nesympatické postavy, kterým do poslední chvíle ani pořádně nevadí, že je něco vraždí a konzumuje. Asi proto, že ani samotná potvora není zdaleka tak děsivá a nechutná, jako ta ze známějšího bratříčka. Závěrečná honička působí místy nechtěně směšně a korunu tomu dává dost nepovedený závěr s trapným KO. K dobru musím akorát přičíst poctivé kulisy a efekty a tradičně kvalitní hudbu Jerryho Goldsmithe, která se ale často k filmu moc nehodí - zejména ten přehnaně heroický závěr. ()

corpsy

Takmer totožný so svojim o trošku starším bračekom DEEPSTAR SIX. A určite mu to neuberá na mojom celkovom hodnotení. Je profesionálnejšie natočený, ako vyššie spomenutý film a má kopu dobrých momentov. Klasika podvodného sci-fi horroru. Aj napriek tomu sa však viac prikláňam ku DEEPSTAR. P. S. Jerry Goldsmith sa v záverečných titulkoch prekonáva ( podľa mňa jeden z jeho najlepších a najdokonalejších hrdinských motívov ). ()

sidzej

Zabavna vykradacka Votrelca, Veci a Priepasti ktora najviac doplaca na beckovy povod prejavujuci sa najma na kulisach a obsadeni. Kazdopadne pre fanusika scifi prijemne stravenych 98 minut. 70% ()

Ten Druhy

Samozrejme, že je tu množstvo odkazov a narážok na Votrelca, Deepstar aj ďalšie známe scifárne, ale neoriginálnosť mi v tomto prípade neprekážala. Leviathan funguje ako celok, má ústrednú os, rotáciu aj iskru. Obsahuje tiež niekoľko vtipných hlášok, má sympatický casting a záver je maximálne zdynamizovaný. Podmorské monštrum má vypracovanú určitú mytológiu, ale najmä ho skutočne vidíme v akcii, nielen v krátkych prestrihoch. ()

Astaroth12

Filmov ktoré by sa odohrávali pod morskou hladinou veľa nepoznám,tak som bol vo veľkom očakávaní či sa mi to bude páčiť.Podmorské dno,klaustrofóbické priestory lode a monštrum pred ktorým nemáte úniku.To malo veľkú šancu na úspech a dopadlo to nad moje očakávania.Silno depresívna snímka,lebo keď si predstavím tak hermetickom uzatvorenom priestore by som bol ja a začalo by tam zabíjať monštrum o ktorom nič neviem,tak to znie ponuro až atmosferický a to tieto ingrediencie tento film všetky obsahuje.To monštrum by som porovnal s Vecou lebo ona bola uzavretá v ľadovci a táto na morskom dne a obidve vedeli parádne mutácie a postrehol som zmienku na votrelca,keď sa to monštrum dostávalo s brucha a to tu bolo tiež.Malo to veľmi slušnú atmosféru aj napätie.To monštrum nebolo vidieť v plnej krase ale v takých malých priestoroch to je aj pochopiteľné.Je to vynikajúci film ale ako som už napísal nemalo to čisto svoju myšlienku.Lebo tam bolo okopírovaných viacero filmov ale aj tak paráda. ()

schizmo

Pro mě velké překvapení. Nakombinujte si Věc a Vetřelce, strčte je pod vodu a máte Leviathana! K tomu parádní soundtrack od Jerryho Goldsmitha! ()

zlabus

Krade se, kde se dá. Je v tom Vetřelec, Věc a samozřejmě i Propast (ačkoliv Leviathan šel do kin dříve, tak byl od počátku plánován jako parazit na Cameronově projektu). Škoda s tímhle tvůrčím týmem by se býval dal vytvořit podstatně lepší snímek. Takhle je to příjemně zábavné béčko se suprovým obsazením a jako ostatně vždy povedenou Cosmatovou režií. 65% ()

Korbitch

Ultramix Propasti, Věci a Vetřelce nedosahuje mrazivé atmosféry ani jednoho snímku, postrádá pořádný spád a herecké výkony taky nejsou nijak oslnivé, ale spadá přesně do žánru, který mi sedí nejvíce a ještě ke všemu jsou to má zlatá osmdesátá :-) ()