Posádka podmorskej americkej výskumnej stanice nájde vo vraku ruskej lode Leviathan fľašku s alkoholom, jeden z jej členov sa z nej napije a začne sa geneticky meniť v slizkú príšeru. Popcornový, nízkorozpočtový klon Priepasti, Votrelca a Veci. (POMO)

Martrix

Že se autoři víc než inspirovali u Carpenterovi Věci a Vetřelců, by mi nevadilo. Leviathan je i přes tu hromadu klišé napínavý a postavy ujdou...věčně kafrající černoch, jedna moooc pěkná ženská, jedna nebohá ženská, nevyzpytatelný doktor, velitel s chladnou hlavou a pár dalších (jednohubek), o kterých víte, že to nedají. I proto je škoda opravdu mizerného konce, kde uvidíme příšeru v celé své "kráse", navíc i s několika trapnými momenty, které nejen že nedávají smysl, ale jsou tak zprofanované, že výraz klišé zní příliš mile. Nebýt toho konce, klidně bych dal o hvězdu víc. ()

Scratt

Při sledování je jasně patrně, že tvůrci hledali inspiraci u několika známějších filmů. Přesto že snímek ničím nepřekvapí, tak má své dobré momenty a snad s výjimkou závěrečného nechtěně směšného monstra je to docela příjemná zábava. Vzhledem k tomu, že mám jistou slabost pro "osmdesátkové" horory, tak se přikláním k vyššímu hodnocení. 70% ()

okkac

Klon The Abyss, Alien a The Thing s béčkovějším monstrem. Klasický průměr, který se fajn sleduje, ale nic dalšího nezanechá. ()

Deyw

indie vetrelec/vec..no bohuzel v dnesni dobe uz nekoukatelna vec..driv to bylo asi o trochu lepsi, ale stejne pruser na to ze tam hraje robocop,trautman z ramba a rejza ramba2 a navic zrudu delal stan..ocekavani velky ale je to fakt bida.. :-( ()

alchac

No to je taky nápad, chlastat pochybnou samohonku nalezenou na podezřelém ruském vraku. To se pak jeden nemůže divit, že mu jmenovaný likér nejen vytře zrak, ale taktéž si hravě zalaškuje s jeho DNA, pročež se konzument probudí jako Vetřelci podobná rybí Věc. Pokud navíc podmořské základně velí Robocop pod dohledem plk. Trautmana, je takto postaráno o hodinku a půl solidní zábavy. Takže sice jde o klasický případ výroby rybích prstů, do kterých výrobce semlel kdejakou žánrovou klišku, ale vzhledem k tomu, že použité suroviny byly kvalitní a jejich zpracování rovněž, mohu konzumaci vřele doporučit, neb chuťové pohárky uspokojí a trávicí trakt nerozbouří. ()

SeanLSD

Z tej hŕstky filmov, ktorých vznik podnietil ohlas Cameronovej PRIEPASTI už počas jej realizácie jediný, ktorý má dôstojný rozpočet na to, aby sa s ňou mohol aspoň ako-tak porovnávať. Lenže to by Cosmatos nesmel byť babrák a celkom schopní autori navyše tuším nestihli dopísať scenár. A tak vyšla celá tá pekná robustná výprava a príjemné herecké obsadenie vnivoč a v celom tom skvelom subžánri podmorského hororu tak bohužiaľ vlastne okrem pôvodcu ani nie je z čoho vyberať - lebo PRIEPASŤ je proti všetkým týmto v najlepšom prípade priemerným béčkam úplne iná liga nielen realizačne, ale už samotným scenárom. ()

miguel_111

Leviathan nizkorozpočtový snímok v štýle Votrelca či Veci, ale mne sa filmy s podobnou tematikou a zameraním strašne páčia a mám pre ne slabosť. Obsadenie nebolo najhoršie a strašne sa mi páčila herečka Amanda Pays, ktorá tomu filmu dodala určitú štipku sexepilu. Určite mal tento film strašne veľa chýb a mohlo to byť aj lepšie, ale to nechajme tak hlavne, že som sa bavil. Pre mňa 60% ()

Doudis19

70%. Nebýt nelogicky uhozeného konce s neskutečně hloupou účastí párečku žraloků, pak bych ani tolik neváhal s přikloněním se k vyššímu hodnocení. Do té doby se totiž jedná o výrazně povedenou kopii Vetřelce, s atmosférou, vynikajících prostředím, sympatickou posádkou i moc pěknými hračičkami Stana Winstona. Nepopularitu tohohle filmu moc nechápu, rozhodně se totiž nejedná o ztrátu času a stejně tak pochybuju, že by za to mohla jen občas trošku nepatřičná hudba Jerryho Goldsmitha. ()

Mr.Ripley

Vetřelcovské téma zkombinované s Carpenterovou Věcí, citacemi Cameronovo Propasti působí sympaticky a mohlo se jednat o plný béčkový zásah nebýt zbytečně ultrahloupé závěrečné desetiminutovky. ()

Mr.Bulanek

Podle složení posádky neměla příšera šanci. RoboCop, Krotitel duchů, Rambův velitel, a spousta dalších. A já si říkal proč všechny tváře znám. ()

Honzíno

Ani obstojné obsazení a maestro Goldsmith za klavírem nezachrání tenhle film před upadnutím do břečky v druhé půlce. Při pokusech o přidávání tempa a gradaci napětí se Leviathan rozplizne na spoustu zbytečných záběrů (a chaoticky stříhaných), začnou se kupit totální hlouposti (vynoření) a všechno zabije závěrečný basketbal a úder do ksichtu. Až tomu ve výsledku nemohu odpustit tak okaté vysávání Vetřelce a Věci. ()

hanagi

Takový návrat do sci-fi osmdesátek jsem přesně potřebovala. Všechno bylo tak důvěrně známé - herci, triky i dějové zvraty. Dokonce k mé velké radosti i na plamenomety došlo! Samozřejmě, že přežili jen ti, které jsem si na začátku vytipovala a tak i závěr splnil má očekávání. ()

noriaki

Tak trochu Věc, tak trochu Vetřelec a tak trochu blbost. Leviathan se na fikční časové ose zařadil mezi dva zmíněné filmy. Odehrává se v blízké budoucnosti na podmořské těžební základně. Ta plní požadavek izolace od okolního světa stejně spolehlivě, jak polární základna v přítomnosti, nebo nákladní loď v hlubokém vesmíru ve vzdálené budoucnosti. Bohužel na rozdíl od svých mnohem lepších předchůdců je představovací první polovina snímku daleko zajímavější, než akční druhá polovina. Jako horor Leviathan totiž moc nefunguje, protože po hutné atmosféře není ani stopy. Čvachtací nechutné scény dojem moc nevylepšily, i když je vidět, že na maskách se někdo s hodně ujetým vkusem dost vyřádil. ()

drackula

Príbehy odohrávajúce sa pod vodou, či už v ponorkách alebo v rôznych podmorských základniach mám naozaj rád. Najmä tento fakt prispel k tomu, že som si túto malú vykrádačku naozaj užil. Alien a The Thing svojou kombináciou dodali stiesnené prostredie, neznáme zlo neznámeho tvaru a samozrejme nutnú nemožnosť úniku. Vďaka béčkovému spracovaniu to na veľké prekvapenie ako celok funguje. Niektoré pasáže sú síce zbytočne rozťahané a v niektorých momentoch sa vyskytujú malé logické diery, ale nejde o nič zásadné, čo by mi film nejako výraznejšie znechutilo. 65 % ()

ghatos

Roztomilá osmdesátková variace na jiné známější pecky té doby. Ve druhé polovině je to taková legrační zběsilost :) . 60%. ()