Posádka podmorskej americkej výskumnej stanice nájde vo vraku ruskej lode Leviathan fľašku s alkoholom, jeden z jej členov sa z nej napije a začne sa geneticky meniť v slizkú príšeru. Popcornový, nízkorozpočtový klon Priepasti, Votrelca a Veci. (POMO)

Paldiny

Americkí filmári to s tou averziou voči Sovietom mysleli vážne, chudákom červeným ešte aj národný nápoj odpálkovali čoby kontaminovaný výgrc, po ktorom vám najskôr začne byť zle, potom chladno (odkaz na studenú vojnu nesmie chýbať) a všetko to končí premenou v dačo chápadlové, slizké a najmä krvilačné. Ale netreba sa obávať, proti stojí celá plejáda známych tvárí, ktoré najskôr počítajú straty a divák čaká v napätí ako sa s problémom popasujú. No čo by to boli za Američania, keby nevedeli ako naložiť s nebezpečným parazitom. Veď kto iný má toľko medzigalaktických skúseností. Tak prečo nie tento raz s hláškou na perách a karbobrúskou v ruke. A čo na to Rusi? Tí odpočívajú na dne mora a Gorbačovovi nechýbajú. ()

Klay

Moc příjemné béčko, které za svou krátkou stopáž nestíhá nudit a pořád jsem se těšil, až uvidim tu výslednou zmutovanou kreaturu, na které pracoval Stan Winston. Finální vzhled je sice trochu zklamáním, ale dokud se ve filmu je mihnou chapadla a sliz má to i celkem slušnou atmosféru. Inspirace Vetřelcem je místy až moc viditelná, ale George P. Cosmatos (Rambo 2) není Ridley Scott a nezmůže se na jedinou výraznější zapamatování hodnou scénu. Dobrej malej sci-fi horor na jedno použití. ()

krvavamera

Zkombinujte Vetřelce, Propast, Noc oživlých mrtvol a Červeného trpaslíka a získáte tuhle béčkovou sci-fi. Sice se nebudete asi bát tolik jako s Rippleyovou (přeci jen když dva dělají totéž není to nikdy totéž), doporučuji ale obzvlášť už kvůli oživlé nožičce nebo jako odvykačku, pokud jste si v poslední době příliš oblíbili vodku. ()

thunnus

Film kombinující prvky Vetřelce, Věci a zde již zmíněné Propasti. Vůbec to není špatné, atmosféra je slušná, obsazení áčkové (hl. Crenna je dobrý), co filmu ale podkopává nohy je blbý a moc optimistický konec a také finální příšera, která není ani zdaleka tak strašidelná jako v prvních dvou zmíněných dílech (mimochodem, závěrečné zvolání hlavního hrdiny zas připomíná jednak terminátora a jednak čelisti, jo bejt originální je těžký). Jinak některé scény - třeba útěk před zavírajícími se dveřmi nebo vyhazování mrtvých těl se vyloženě povedly, škoda jen, že film nejde víc do hloubky (myšleno té psychologické a i morální), byl by o třídu lepší. ()

arcticsky

Napětí slušné, herci dobří a hudba od Goldsmitha se mi líbila od začátku. Nebýt různých přitažeností za vlasy (jedna z členek posádky provádí joggingový běh po lodi bez spojení atd.), mohlo být ještě lépe. Je to takový zajímavý pohled do konce 80. let a jak se to tenkrát točilo....spokojenost. ()

jacksax

Skvělé . Pokud si odmyslím nepřesvědčivý závěr, dostal jsem to, co jsem chtěl. Nevyřčené zde má stejnou váhu jako vše, co se divákovi háže do ksichtu lopatou. Lepší než Propast, téměř srovnatelné s Věcí. Za obsah, který napsal po flašce levné vodky slovutný POMO bych dával doživotní ban. Ten člověk je lúzr, který ví kulové. ()

Viperine

Béčkový popcorn s hodně mizerným scénářem - hlavně v poslední třetině; čím víc akce, tím víc stupidity. Příšera je navíc směšně gumová. Ocenit ale musím vcelku propracované interiéry podmořské stanice. ()

Tomihiro

To se tenkrát sešla dobrá parta herců (na béčkový film) a pod režijní taktovkou veterána Cosmatose vzniklo velice slušný sci-fi béčko. A já mohl po více jak dvaceti letech zavzpomínat na své mládí, kdy jsem tuhle pecku jako desetiletý sjížděl na VHSce. Speciální efekty v téhle "podmořské Věci" měla na starost legenda Stan Winston! ()

molcan2

V podstate ide o kombináciu Veci a Priepasti, do ktorej sa pre istotu primiešala zmes Votrelca. Nikdy sa z toho nestane niečo výnimočné, ale je to dostatočne dobre natočené a má to dostatočne slušné efekty, aby to stálo za pozretie. Dobrý béčkový film. ()

Hapretor

Nebýt toho stupidního konce, pochválím toto dílko mnohem více. Místy opravdu napínavé a povedené. Dobře zahrané. Hezky načrtnuté jednotlivé postavy. Ano - "Vetřelec" a "Věc" - dva geniální filmy svého žánru - jsou zde opravdu znát - je to zlodějina, ale alespoň jistí zloději využili svého lupu lépe, než jiní filmoví kleptomani. ()

fr3ak

Sympatický béčkový scífko o jehož existenci jsem neměl ani páru. Takovej mix Aliena a Thing v prostředí Abyss, prostě paráda. ()

MickeyStuma

Vezmeme-li námět ze snímku ´Věc´ a přeneseme ho několik kilometrů pod hladinu oceánu, dostaneme neméně dramatický příběh o útoku něčeho neznámého a děsivého. Je to tak, nic jiného v tom nehledejme. Neznamená to však, že by se mělo jednat o něco nepovedeně zkopírovaného. Naopak. Vyobrazuje se dějství sice velice známé a podobné i mnohým  snímkům odehrávajících se někde v hloubi vesmíru, ale po vypravěčské, dramatické a atmosferické stránce velmi povedené. Nikam se nespěchá a všemu se nechává zcela volný a přirozený vývoj. Takže žádná fofr akce, kdy by měla téct krev už po pár minutách. Diváci toto očekávající by se měli v takovém případě poohlédnout po něčem jiném. Snímek se honosí skvělými kulisami podmořského výzkumného střediska a výbornými efekty. Je znát, že se tady nešetřilo a že se tvůrci po vzoru snímku ´Vetřelec´ velice snažili navodit autenticitu prostředí. Objevují se tu i dnes už velice známí herci, což celý film ještě krapet více vyzdvihuje. Snímek se dnes stává poněkud pozapomenutým a je to škoda. Vesmír, Antarktida nebo dno oceánu, v podstatě je to jedno. Takový příběh se může stát kdekoliv a kdykoliv. A právě výše zmíněné filmy jako ´Vetřelec´, ´Věc´ a k nim se přidávající ´Leviathan´ jsou toho důkazem. ()

Raziel_cz

Podmořský horor ve stylu Vetřelce, mínus dobrý scénář. Tedy, částečně. Postavy prostě, aniž by monstrum pořádně viděli, vezmou na vědomí, že tam někde je a jdou ho ulovit. Tahle scenáristická zkratka docela zamrzí, protože do té doby film nejen atmosférou úspěšně imituje Crichtonovy romány. Postavy jsou sympaťáci a špičkují se jedna radost. Máme tu hláškujícího velitele Petera Wellera nebo nejednoznačného doktora Richarda Cennu, radost pohledět. Škoda, že potenciál především té druhé není pořádně vytěžen. A že jako první to odnese nejlepší charakter. Každopádně, i potom, co se posádka vybaví plamenomety, je to jízda. Jenom už to trochu ztratí kouzlo, a to i přes triky na úrovni Carpenterovy Věci a fakt luxusně vypadající homo aquaticus z dílny Stana Winstona. Nejvíc to ale sráží konec, který už je prostě jenom úsměvný. Ať už zbytečným smrťákem, "Say ah, motherfucker!" nebo pěsťovkou na plošině. Nebo rozjařenou hudbou. Jo, hlavně asi tou. ()

domirovec

Leviathan je skvělá, příjemně klaustrofobická podívaná z hlubin Atlantického oceánu, kde se shodou ne zrovna pěkných náhod skupinka vědců střetne nejdřív s potopenou (jako vždycky ruskou) lodí, následně flaškou chlastu, kvůli které následně i se slizkou, ne moc kamarádskou podmořskou potvůrkou.. Zábavný počin, který je sice rozpočtem na nižší úrovni než jiné, populárnější snímky, ale furt se skvěle drží ve výšinách, plných povedených snímků. Hodně jsem váhal mezi čtyřmi nebo pěti hvězdami, ale nakonec dám pět za skvělé efekty a pár fakt povedených scén na styl body horroru. 5/5 ()