Posádka podmorskej americkej výskumnej stanice nájde vo vraku ruskej lode Leviathan fľašku s alkoholom, jeden z jej členov sa z nej napije a začne sa geneticky meniť v slizkú príšeru. Popcornový, nízkorozpočtový klon Priepasti, Votrelca a Veci. (POMO)

Torgal

Prirovnaniam k Priepasti sa zdržím, lebo oba filmy sú z toho istého roka a tak sa nedá hovoriť vykrádaní tohto filmu, ale vo veľkom sa vykrádalo inde, hlavne z Votrelca a Veci. V rukách schopnejšieho režiséra by tento hybrid mohol byť veľmi výživným prírastkom do rodiny sci-fi horrorov, bohužiaľ Cosmatos nie je Cameron, Scott ani Carpenter a rozpočet očividne tiež nebol z najväčších. Herecké obsadenie je síce slušné, ale vybudovať poriadnu atmosféru sa nepodarilo a Winstonove príšery sa tentokrát tiež tak nepodarili. Je to síce relatívne pozerateľné béčko, ale s hromadou dier v logike aj fyzikálnych zákonoch. Záver na morskej hladine je už vyslovene fraška (ale K.O. tej ženskej na konci pobavili výborne). 5-/10 ()

Kingjiri

Nechal jsem se strhnout vesměs pozitivnim hodnocenim a dal tomuhle hororovýmu béčku šanci. Asi mi chybí větší nadhled, ale v duchu POMOva popisku bych snímek zhnodnotil jako hodně nepovedenej nízkorozpočtovej klon Propasti, Vetřelce a Věci. Vykrádání námětů mi nijak výrazně nevadí, jenomže spoustu potenciálu přišlo vniveč kvůli nudnýmu úvodu, silně béčkovejm dialogům a téměř céčkovýmu závěru - což je velká škoda, protože herecký obsazení, kulisy a nějaký triky nebyly uplně marný a dalo se na nich postavit solidní atmosferický hororový béčko. Za mě silně promarněná šance. ()

Al44...

Kříženec Propasti a Vetřelce - slabý příběh a nesympatické postavy - hraje zde D. Stern (Marv ze Sám doma) - podmořská příšera se vůbec nepovedla a vůbec se divím, že se ji tak bojí - téměř vše v tomto filmu jsme již viděli někde jinde. ()

nwx

Pro mě - áčková kvalita. Kulisy, triky - bezvadné. Weller v pohodě. Tenhle film jsem viděl na VHS kazetě v dávných dobách, s jednohlasým dabingem. Sehnal jsem jej nyní v DVD kvalitě a musím uznat, že i z dnešního pohledu nemá chybu, právě naopak. Teprve díky DVD si můžeme vychutnat všechny ty technické detaily, které dotvářejí podmořskou stanici, podmořskou atmosféru. Wellerovou životní rolí je pro mne Robocop, ale i tohle je super. ()

Zet

Úvodní titulky, při kterých kamera (jakože) padá na dno oceánu jsou společně s temnou hudbou Jerryho Goldsmitha nejlepší z celého filmu. Škoda, že i zbytek se tak nepovedl a film je od půlky poměrně nudný. ()

Demonic189

Obrovské sklamanie. Zostava snov v podobe hercov (Peter Weller, Richard Crenna, Daniel Stern, Ernie Hudson), scenaristov (David Webb Peoples, Jeb Stuart), skladatela (Jerry Goldsmith!!!), tvorcu vizualnych efektov (Stan Winston) a režiséra filmov Tombstone, Ramba 2, Cobry (George Cosmatos) si na tomto filme musela vybrať svoju (naj)slabšiu chvílku, lebo inak to ani nevidím, resp. nechcem vidiet. Herecké výkony vacsinou príšerné, scenar debilny, hudba nezaujímavá a efekty na úrovni F-kovej produkcie. Prvá polovica je nudná až beda, avšak oproti druhej nie tak banálne debilná. Logika si vybrala volno a človek si až po zhliadnutí tejto absolútnej kopírky Votrelca, Veci uvedomí, aké sú tie filmy ozaj kvalitné a skvostne! A za ten koniec by si zaslúžili tvorca 5 a 20 po zadnici. Obrovské sklamanie...(1* za nádherné telo zvodnej Amandy Pays) ()

carott

Nízkorozpočtový béčko z devadesátých let na způsob Vetřelce, jen zasazeno pod mořskou hladinu. Kdo má rád nostalgii 90. let, tak se u filmu i lehce pousměje, co valilo tehdy za speciální efekty. Pořádný macho konec si navíc vykoledoval o jednu hvězdičku navíc :) ()

Knor

Slabší napodobenina The Thing, pouze jiné prostředí. Pár scén byla dokonce úžasná parodie, ale čert to vem, protože jsem se královsky bavil. Skupinka lidí - obětí, místo ze ktrého není skoro útěku, příšerka neznámého původu....tohle se povedlo. ()

PRobin

Zajímavý filmový zážitel. Podařenné sci-fi, které nevypadá špatně i když mutace jsou jako vystřižené z Věci. ()

vozralec

Tady se zřejmě vynaložilo poněkud více peněz, než je obvyklé u tohoto typu filmů. Posádka měla celkem dobré složení. Příšerky v pohodě. Na konci ženu ani květinou neuhodíš. ()

MindTuber

Typický horor s monstrem z dob na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Máme tu tým s ostříleným hrdinou, kterého tu ztvárnil Peter Weller a pak nějakého toho tvora, který chce zredukovat počty osazenstva základny. Základnu v tomto případě tvoří podmořská těžební stanice. Kostička izolace nám tak doplňuje klasickou skládačku a nám už jen zbývá zjistit, jak to celé dopadne. Z popisu výše je jasné, že nás nečeká nic převratně originálního. Co se vám určitě dostane jsou skvělé papundeklové scifi kulisy zahrnující hlubinné skafandry, základnu plnou potrubních vedení a ocelových ramp. Za celkové zpracování a například závěrečnou implozi má u mě Leviathan bodíky navíc. Celkově jde ale o průměr a tak si v dnešní době film pustí nejspíš jen ti, kteří si chtějí zavzpomínat nebo doplnit chybějící samolepku ve svém hororovém albu. ()

prometheusXX

Toho času na videu to bola atmosfericka pecka, akože atmasfera a dej je super. len ta režia a tie efekty by mohli byt lepsie. vtedy to bola pecka .ale teraz sa na to clovek pozera inak.mohlo to mat o 20minut viac a viacej vymakanejsi konec. ten konec je dost uponahlany to ano. ale aj tak z nostalgie silne štyri hviezdičky. takychto podmorskych hororovych filmov je malo. to je na ňom vzacne tiež. za mňa 80% ()

ŠpetaMarek

3/4 sou dobre, v momente kdy se zacnou vic pouzivat specialni efekty to jde do kopru a dle velmi zvlastniho strihu si toho byli vedomi i tvurci. ()