Vítejte v Klubu odložených žen! Ve skvělé satiře bitev dvou pohlaví s chytlavými hláškami a geniální komikou tří hereckých hvězd ve špičkové formě. Bette Midler, Goldie Hawn a Diane Keaton hrají ženy z Manhattanu středního věku, které mají společné víc než jen dlouholeté přátelství. Po letech, kdy vše obětovaly svým manželům, byly vyměněny za mladší a krásnější ženy. Tato trojka je ale společně odhodlána proměnit svou bolest v zisk. Přijdou s důmyslně prohnaným plánem jak zasáhnout své bývalé tam, kde to opravdu bolí – v jejich peněženkách! Pohodlně se usaďte a sledujte, jak to vypadá, když se odložené ženy naštvou, vyrovnají se s realitou a pak získají daleko víc. (Magic Box)

Bozvav

Bezvadná, vtipná komedie, jenž se může pyšnit skvělým hereckým obsazením (zvláště hlavní hrdinky jsou velmi sympatické a výborné herečky), skvělou hudbou a vtipným pojetím. Nápad jak se pomstít bezohledným manželům a ještě z toho vytřískat něco pro ostatní se povedl v tomto případě zpracovat na jedničku. Viděno už po třetí a pořád baví. Za mne plný počet. ()

esterdemi

Presne také niečo jednoduché, s jednoduchým humorom, kde vyjde pomsta, priateľstvo zvíťazí, všetko je nakoniec jednoducho vyriešené, som dnes potrebovala. ()

kersten

Film ma sklamal. Čakala som príjemnú komédiu na piatkový večer. Ale na miesto toho som pozerala na večne škriekajúce ženské, až ma z toho hlava bolela. Dúfam že je to prvý a posledný krát, čo som sa k takémuto filmu dostala. Aj keď musím uznať že občas mal aj svetlé stránky. ()

chrispe

Přiznám se, že nebýt S. J. Parker, tak bych si tento film ani neoživovala v paměti. I když musím uznat, že své vtipné momenty to má. Nejedná se o nijak vyjímečný snímek, ale jako "pohodovka" o víkendu, nebo po práci to, myslím, uspěje. A... nejspíš je to spíše ženská záležitost. :-) ()

Hever

Jaký feminismus? Uvědomte si, že jde o pomstu manželek svým mužům, za to, že jim byli nevěrní. Jinak pohodová komedie, u které se pobavíte. ()

Trixi

Jsou to skvělé dámy, co? Moc se mi líbí..... s jak neuvěřitelným nadhledem a grácií ...... připravý svým nevěrným mužům " peklo na zemi " :-D. ()

Brinkley

Docela příjemná komedie. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že za účasti takových komiček jako Bette Midler a Goldie Hawn a především allenovské neurotičky Diane Keaton, se dalo zahrát větší, resp. mnohem vtipnější divadlo. V této podobě neurazí - nenadchne. ()

josieaddms

Až vyrostu, chci být Bette Midler, Diane Keaton a Goldie Hawn. Já mám filmy jako je First Wives Club ráda, protože v sobě nesou vtip a trošku toho feminismu. Tři bývalé spolužačky se rozhodly, že se pomstí svým bývalým manželům za to, že s nimi zacházely jako s odpadky. A to si myslím je fér, a v tomto případě dost na místě. Pak se ale dohodnou že pomsta k ničemu nevede, tak se alespoň pokusí využít jejich slabostí a špatných vlastností k tomu, aby ony mohly žít takový život, jaký jim muži slibovali. Nejsem si jistá jestli jsem dobře napsala všechna íčka ve všech slovech, ale myslím že je jasné o co mi šlo. Prostě mě to bavilo, jako taková nehloupá komedie, tak nějak oddechovka o ženách. Navíc filmy z devadesátých let měli takovou speciální atmosféru. Protože se tam ještě tenkrát neproháněly nevýrazné modelky s IQ pět, které se dneska nazývají herečkami. Mělo to aspoň trochu charisma a charakter. Navíc se ani jedna z hereček neberou vážně, a každá si z typu otravnosti svojí povahy nebo vzhledu během filmu dělala legraci. A já si říkám, proč by ne. ()

liberita

Goldie Hawn ani Diane Keaton mi nikdy neboli príliš sympatické, prvú som vždy považovala za priveľmi umelú a nezaujímavú a druhú za nudnú. Bette Midler je síce výraznejšia a zábavná, celý film ale na svojich pleciach neunesie. Počas celého deja sa neobjaví jediná naozaj vtipná scéna a nepreruší tak nudu, ktorá z neho sála či otravné jakoty a prekrikovanie sa odložených manželiek. Podobne obsahovo ladená Diablica s Roseanne Barr a Meryl Streep (1989) sa mi páčila podstatne viac. ()

tereza.s

nenudila jsem se, ale zároveň ani nebavila. Navíc nemám ráda Goldie Hawn a přijde mi, že to zbytečně stahuje ke špatnému průměru ()

Petule3

Goldie Hawn, Diane Keaton, Bette Midler....mohlo by s těmito herečkami vzniknout snad něco špatného? Komedie plná nadhledu a nadsázky, která dává ženám naději, že vše není a nemusí být tak černé, jak vypadá! ;) Musím ještě vyzdvihnout roli Maggie Smith, která je excelentní snad všude a role Sarah Jessicy Parker...opravdu? :D Když jsem film viděla poprvé, myslela jsem, že je to převlečený a nalíčený chlap! :D Ale to je jediné, co mě na filmu zarazilo. Dávám 5 hvězdiček. ()

Sarcasmgirl

Občas není nad klasiku v dnešním světě přehlceném teen age, a tohle je ku*va klasika! Midler, Hawn, Keaton sou svělej tandem. Pár kousavejch hlášek a poklidný tempo... Prostě taková odpočinková čtyř-hvězdičková klasa :D ()

gidzitka

Nejsem postarší žena ani zhrzená manželka, ale tady jsem se slušně bavila... Trio silikonová post Push-up Barbie, MDŽ (mile dementní Židovka) a Diane Keaton bez oranžového saka (hurá!), do toho fušuje vévodkyně z Kentu (Maggie Smith)... a děj pěkně odsýpá. Ani jedna herečka se zde nebere vážně a tak to má u takovéto komedie být! Neodpustím si feministickou poznámečku na závěr: Kdybychom milé dámy byly k sobě solidární, tak budeme někde jinde...:) Aneb zkusme při přistižení muže in flagranti s mladou naivkou neřvat: "Ty děvko!", ale "Ty hajzle!". Myslím, že to bude více fér:)... ()

Tominni

Povedená (lehce feministická) komedie o třech ženách, které mají po čtyřicítce, manželé se jim nepovedli  a tak se spojí do klubu odložených žen a pomsta bude sladká. Role všem třem hlavním představitelkám zcela sedla, proto i to nadprůměrné hodnocení, protože trošku chybí nějaké překvapení nebo neočekávaná zápletka, vše jde tak nějak automaticky, ale když to těm dámám prostě tak ladí….. ()

ostravak30

Klub odložených žen je lehce feministická komedie, kde se ženy mstí mužům. Snad se dámy nebudou inspirovat. Režisér Hugh Wilson se uvedl výbornou Policejní akademií, ale pravda, nic slavnějšího už natočit nedokázal. Tento film by tak mohl patřit na druhé místo mezi jeho známější počiny. Dohromady dal opravdu zajímavé herečky. Tak předně Bette Midler jsem vůbec neznal. O Goldie Hawn jsem zase netušil, že už měla v rukou Oskara. Jinak je to ale typicky komediální herečka. Diane Keaton není klasická představitelka srandy, ale v tomto filmu ukázala, že komedie zvládá taky dobře. Je s podivem, že zrovna muž si vzal na paškál muže, ale pravda je, že původní námět pochází od ženy. Manželé jsou zde zobrazeni jako nevěrníci, kteří své manželky s železnou pravidelností opouštějí v jejich zralém věku a nalézají si mladé, leckdy hodně mladé přítelkyně. Ne ovšem se zdaleka takovým intelektem, který však nahrazuje mládí a fyzická krása. A právě tomu se rozhodly ženy učinit přítrž. Neříkám, že to není úsměvná komedie, ale drobné chyby žen jsou tu prezentovány jako lehké nedokonalůstky, které rozumný muž překoná. Tedy na mužích vše špatně, na ženách to nevadí. Stejně tak asi bude běžnému divákovi trochu vzdálené prostředí. Všichni aktéři se sice pohybují v různých sférách, ale shodné mají bohatství a majetek a to se pak vše řeší snáz a jednodušeji. ()