Willy Brown (Vincent Gallo) právě po pěti letech opustil brány nápravného ústavu. Celou dobu však rodiče udržoval v omylu, že dělá přísně tajnou práci u CIA. Před sebou tak má tři úkoly. Nejprve musí najít vhodné místo, kde si může ulevit. Poté unese dívku Laylu (Christina Ricciová) a přiměje ji, aby před nic netušícími rodiči (Anjelica Hustonová a Ben Gazzara) sehrála jeho snoubenku. Nakonec si hodlá vyřídit účty s fotbalovým hráčem týmu Buffalo Bills, jehož špatný výkon dal do pohybu události vedoucí k někdejšímu Billyho zatčení. Výstřední černá komedie Osudová sázka skýtá zajímavý pohled na život jedné zkrachované existence. (Cinemax)

Jordan

tak formálne ako aj obsahovo "iný", no iný v tom najlepšom možnom zmysle a význame toho pojmu... gallo vytrel hollywoodu oči a vytiera mu ich pravidelne, s drzosťou a uletenosťou jemu vlastnou... film, ktorý je nezaraditeľný, ktorý sa vymyká a keď si myslíte, že už ho máte, znova vám ujde - ale ak ste ako ja ten typ diváka, ktorý práve to má na filme rád, tú naháňačku, to naťahovanie, nebudete sklamaní - bavil som sa, smial, bol som dojatý, zmätený, v napätí, nechal som, nech so mnou gallo robí, čo sa mu zachce a všetko som mu "zbaštil" aj s navijákom. ()

Anderton

Typické americké nezávislé leto na čt2. Loser Vincent Gallo je tak nesympatický, ako je Christina Ricci sladká. Gallo si napísal sám hudbu k filmu a na natáčanie exteriérov použil dom svojich rodičov. Dokázal pre svoj úlet zohnať niekoľko známych hercov. Takže za snahu (jeho výzor dojmy ako inteligencia alebo ctižiadostivosť nevyvoláva) mu zvyšujem hodnotenie, intuitívne vo mne film vyvoláva viac číslovku tri. "Špinavý" nezávislý autorský film. ()

Slarque

Dobře napsané postavy, kdy hlavní hrdina vypadá jako nevyrovnaný magor. Po seznámení s jeho rodiči začne vypadat jako docela normální člověk. Vzhledem k rozpočtu dobře zrežírované a po celou dobu zajímavé. ()

Tomco

vincent gallo je jeden skvely nadany clovek. nielenze je perfektny pred kamerou, ide mu to aj za nou, nerobi mu problem vymysliet fakt dobry pribeh, naplnit ho skvelymi dialogmi, napadmi, pointami a k tomu vsetkemu si dokaze sam zlozit prijemnu hudbu. vynikajuci film. ()

Chrustyn

Atypická, nízkorozpočtová romance o podvodníkovi, který unese mladou dívku, aby jí mohl rodičům představit, jako svou ženu. Zvláštní a originální ale rozhodně ne pro každého. ()

MontyBrogan

Woody Allen meets Jim Jarmusch, s atmosférou ale bez humoru. Alebo teda s minimom humoru. Pretože hlavná postava, to nebol práve vtipálek, naopak, rozorvaný introvert, ktorého ak Gallo vytvoril podľa seba, asi to v živote nemá najľahšie. ()

rikitiki

Barokní andělíček v podání Christiny Ricci zachraňuje téměř zahozený život pichlavého Vincenta Galla. Ona je vážně: "Něžná i proradná, krutá i bezradná..."Jenom nechce mít jeho hlavu na míse, ale ve své posteli. Miluji způsob, jakým ho poddajně manipuluje tam, kde ho chce mít a on si to ani neuvědomuje. ()

Othello

To jsou věci. Buffalo '66 v lecčem naplňuje pejorativní obsah pojmu "filmový art", a to zejména tím, jak si podpírá příběh na základě naprosto nesmyslných, atypických a neuvěřitelných situací a motivací, jen aby byl. Nad vodou to ale drží hlavně kamera, jistá poťouchlost a naprosto bravurní, geniální konec, který mě pobavil, potěšil a stimuloval jak v poslední době máloco. Možná tomu i dopomáhá fakt, že Vincent Gallo hrál fakt sám sebe. No považte, po dokončení filmu řekl o kameramanovi Lance Acordovi, že jenom mačkal tlačítka, je to člověk bez nápadů, jakékoli estetické vize a v zásadě všechna uznání ke kameře by měla směřovat k režisérovi. Kameraman se ostatně měnil ještě předtím, za kameru se chtěl postavit sám Gallo, ale studio bylo proti. O Christině Ricci prohlásil, že je bezduchá loutka a hubu si otevřel i na Angelicu Huston, kterou vinil z neúspěchu filmu na Cannes. Zároveň během natáčení trval na využití 35 mm poloprůhledného filmu (jaké byly například diapozitivy), ačkoli si nezjistil, zdali ještě jsou někde schopný tento film vyvolat. V neposlední řadě využíval filmový rozpočet asi jako Tommy Wiseau - z 1,5 milionového celkového budgetu vyhodil 20 táců jen za paruku pro Angelicu Huston a 100 litrů musel přinést v hotovosti v papírovém sáčku Mickeymu Rourkovi (jež byl tehdy na naprostém dně) za jeho minutu a půl dlouhé posezení před kamerou. Gallovi se nakonec podařilo naplnit svou uměleckou míru svým dalším kusem Brown Bunny, kde přesvědčil svou tehdejší přítelkyni (a úžasnou herečku) Chloe Sevigny k nepředstírané on-shoot felaci, kterou zařadil do filmu a tím ji na dlouhá léta úplně odepsal z herecké asociace, což znamená téměř ze světa filmu. V jeho komplikované filmařské historii se tak alespoň ona stala jediným členem štábu, se kterým kdy byl spokojen. ()

JASON_X

Excelentní excentrický narcis Vincent Gallo v roli losera a outsidera, který jako by vypadl z nějakého Kaurismäkiho filmu. Možná o jednu hvězdu nadhodnocuju, ale tenhle skvostný minimalistický film mi skvěle sedl do nálady. Máte-li v oblibě svéráznou poetiku již zmíněného finského režiséra, tohle se vám zaručeně bude líbit! ()

ancientone

Na konci všetkej tej - miestami naozaj originálne skladanej - územčistej sychravosti má človek pocit ako keď sa po dlhej špinavej dobe dostane pod dlhú sprchu s výdatnou dávkou šampónu. ()

Kimon

Přivítal bych, kdyby pánové Malarkey a Enšpígl komentovali film a neventilovali zde své dojmy z telefonních kontaktů a SMS. K věci pánové, prosím pouze k věci. Takto se o filmu nic nedovíme. ()

Shaqualyck

Film plný čirého zoufalství a z něj pramenícího vzteku na všechny a na všechno. Jarmuschovsky loudavé tempo, depresivní kulisy šedivého Buffala a dokonalá Christina Ricci jako poslední (a jediný) maják, který ztrápenému ztroskotanci znenadání osvítí jeho tragikomickou cestu za štěstím. Výborní herci, hudba i práce s flashbacky. 4 a 1/2* ()

Khalesi

Tak trochu psycho. Billyho rodina je jasnou príčinou jeho divného správania a jeho neuróz. Matka, ktorá nejaví absolútny záujem, alebo sebemenší nežný cit k vlastnému synovi a otec, ktorý ho snáď až nenávidí, podceňuje a zosmiešňuje. Billy to nemal jednoduché, ale dokázal nájsť to čo ho na koniec urobilo šťastným. To bolo to podstatné, čo ho zmenilo a zrejme aj zachránilo. Každý človek počas svojho života stretáva iných ľudí, odlišných menej či viac. Jediné na čom záleží je rozpoznať toho, kto je ten pravý. Málokto to vie, ale ak už sa to podarí, musí sa ho držať a nepustiť. ()

BoPo

Zaradiť tento film do priemeru by bolo kruté, pretože vyčnieva. Vincent Gallo a Christina Ricci zrejme lepšie výkony už pred kamerou nepodajú. Z dôvodu prítomnosti scén, ktoré obyčajné veci ako je napríklad návšteva toalety, spoločný obed, kúpanie, dokázali povýšiť nad rámec rutiny, je dobré si tento film zohnať a nechať pôsobiť. ()

Johny_fork

Jak můžou rodiče zkurvit celý život? Vincent Gallo hraje velmi uvěřitelně chlapíka, jehož jediná hodnota je omezena na bowlingovou skříňku. Ironický a velmi bizardní snímek, který mě zprvu obtěžoval svými zbytečně dlouhými scénami a nulovou dynamikou. O postavě Christiny Ricci si těžko lze něco myslet, když se o ní až do konce filmu nic nedozvíme a důvody proč zůstává s hlavním hrdinou jsou rovněž dosti bizardní. Strach se mění v lítost a poté v lásku? Ale právě tápání po těchto motivech mi donutilo k takovému zamyšlení nad snímkem, které zřejmě Gallo chtěl. Pár scén je geniálních (bowling, "postelová" scéna v motelu a fantasie ve strip baru). ()

Blofeld

Seberte Allenovi inteligenci a humor nebo Altmanovi atmosféru a vznikne vám zhruba tohle: film, který je moc nudný na to, aby byl zábavný, a ne dost hluboký na to, aby byl umělecký. Díky bohu za Ricciovou a Hustonovou. ()