Willy Brown (Vincent Gallo) právě po pěti letech opustil brány nápravného ústavu. Celou dobu však rodiče udržoval v omylu, že dělá přísně tajnou práci u CIA. Před sebou tak má tři úkoly. Nejprve musí najít vhodné místo, kde si může ulevit. Poté unese dívku Laylu (Christina Ricciová) a přiměje ji, aby před nic netušícími rodiči (Anjelica Hustonová a Ben Gazzara) sehrála jeho snoubenku. Nakonec si hodlá vyřídit účty s fotbalovým hráčem týmu Buffalo Bills, jehož špatný výkon dal do pohybu události vedoucí k někdejšímu Billyho zatčení. Výstřední černá komedie Osudová sázka skýtá zajímavý pohled na život jedné zkrachované existence. (Cinemax)

kobejn

Vincent Gallo je děsnej filmař - jednak ten film je dějově šíleně chudej a je to nehorázně natahovaný a celou dobu se to tváří děsně evropsky - rozuměj umělecky - ale přitom je to fakt k nevydržení jednak tím šíleně pomalým tempem ale kapitolou sama pro sebe je právě pan Gallo. On je hlavní postava celýho tohoto mimořádně prudivýho díla - Gallo je podle mě přesvědčen o své výjimečnosti a nejspíš i genialitě a proto nám to dává citelně pocítit - je to neuvěřitelně sebestředný a nesympatický chlap, alespoň teda ta postava, kterou hraje, ale podezřívám pana Galla, že to ani není herec, ale že hraje sám sebe. Když jsem před lety viděl jeho druhý režijní opus Brown Bunny, tak se jeho herecký projev mnoho nezměnil ani jeho režijní "metoda", která spočívá v tom, že předvádí, jak jeho postava (či on sám) neuvěřitelně trpí, a my máme dvě možnosti, buď s ním soucítit a nebo to s odporem sledovat a odsoudit jako protivnou exhibici a pózu - na mě to teda působilo právě jen jako nechutná exhibice Gallovy "geniality", jinými slovy jeho vlastního přesvědčení o své výjimečnosti. Filmařsky ale opravdu nic povznášejícího ani originálního - a sám Gallo je vrcholně nesympatický, a jeho postava, no prostě děs - byl to prostě tyran a pozér k nevydržení. Takže nikdy více tento majstrštyk nechci vidět. Fakt ne. Jediný, co se dá pochválit je výkon Christiny Ricci, která Galla s přehledem strčí jako herečka do kapsy, jedině díky ní se to jakž takž dalo přežít a potěšil i miniaturní výstup šíleného Mickeyho, kterému stačí jediná scéna, aby rozehrál svoji typickou charismatickou záležitost -nenucená mimika obličeje a utahaná kadence slov - a přesto zaujme daleko více než se to povedlo Gallovi na ploše celého filmu. ()

kaylin

Není to snímek, do kterého bych se mohl naplno zamilovat, ale rozhodně se jedná o snímek zajímavý, který stojí na zvláštních hereckých výkonech, kdy ani Ricci, ani Gallo nejsou výrazní emočně, ale přesto vás svým hraním dostanou. Tempo je hodně pomalé, jako kdyby se ani nikam nedošlo, ale stejně vás dovede snímek polapit a donutit jej sledovat. ()

Kaluž

Cristina Ricci a horká čokoláda. Smrtící kombinace. Vincent Gallo je přízrak, jehož herecký výkon je roztomile úchylný. Stejně jako celý tenhle filmový paskvil. ()

italka63

Nějak mě to nebralo.Určitě skvělí, trhlá Anjelica Huston a její muž,Vincent Gallo určitě, ale tím, jak byla tahle postava hrozně moc nevyzpytatelná a rozkolísaná, tím jsem asi chvílemi ztrácela pozornost.Zamilovaná Christina Ricci nevypadala špatně, ale kdo normální se zamiluje za jeden den do takhle nevyrovnanýho chlapa?Zkrátím to a dám rovnou za tři hvězdy, ani špatný, ani dobrý.-) ()

PogoJoe

Nejlepší na tomhle filmu je podle mě Christina Ricci - Billy Brown má fakt kliku, že tuhle Laylu potkal. Scény, kdy si před jeho rodiči vymýšlí, aby v jejich očích vypadal lépe, nebo focení či stepování v kuželkárně, jsem si fakt vychutnal. Billy se prostě narodil ve špatný den - matka kvůli porodu propásla zápas, kdy její oblíbený klub poprvé a naposledy vyhrál Superbowl, a celý život to Billymu vyčítá. A vypadá to, že on se s tím konečně vyrovnal. Zatím jsem to viděl dvakrát a dvakrát se skvěle bavil. Vincent Gallo je dobře ulítlej a s Christinou tvoří dobrou dvojku, jeho rodiče... to je taky páreček :-). Pak obtloustlej kámoš Guma a Billova školní láska... Tohle je výborný film! ()

decouble

"Bufallo '66" je výborně napsaný film, který má (navzdory stížnostem zdejších uživatelů na svou pomalost) poměrně dost hravou stylistickou stránku. Kromě dominantních statických frontálních záběrů je obohacen o kabaretně laděné výstupy, "zpomalovačky" či oříznutý obraz. Ve scéně rodinné večere dokonce série frontálních záběrů vytváří pocit dezorientace v prostoru (a času), přičemž je docela zábavné odhalit princip toho, jak to funguje...Nikterak hluboko pod tím vším pak tkví zamyšlení nad tím, jak moc nás ovlivňují osudové okamžiky a dny našich životů nebo spíš právě to, jak se k jejich výsledkům umíme postavit. A konec filmu je krásný a přesto nepůsobí otravně přesládle, i když v něm sladkost jako chuť hraje důležitou roli. ()

JohnMiller

Vincent Gallo ma touto snímkou ohúril. Je to romantická road-movie akú svet ešte nevidel. Keďže hlavná postava nedokáže šoférovať auto s manuálnou prevodovkou, je zvyknutý na luxusné autá. Christina Ricci, ako predstaviteľka nežného pohlavia tiež prekvapila. Bizarný dej, bizarné scénky a ešte bizarnejší strih ma ohurovali každou ďalšou scénkou. Láska + Stockholmský syndróm + nečakané správanie charakterov robí z tejto snímky jeden veľmi originálny film, ktorý si zamilujete alebo ho budete nenávidieť. ()

wipeout

Neočakávaná pod pásovka pre nič netušiaceho diváka, zvierajúceho sa od úvodu na zemi nekontrolovateľnými výbuchmi, často siahajúc až na dno vlastných možností, a to vše pýtajúc sa sám seba-má to vôbec byť tá primeraná reakcia? A práve v tom je čaro Buffalo 66-dokáže evokovať emócie s ľahkosťou, tými najzvláštnejšími spôsobmi. To, že cesta od nápadu scenáristu až k jeho prevedeniu na základe pokynov režiséra hercom je zhmotnená v jednej osobe prospieva najmä nezabudnuteľnému Vnicentovi Gallovi a jeho chronickej pohŕdačnej drzosti. Nie je to ale len humor, ktorý z vás urobí zase raz natešeného teenagera hltajúceho scénu za scénou, zabúdajúc na všetku vážnosť narcistického deda vševeda-filmového kritika. Očarí vás úprimná romantika, rodinná dráma, dokonca i pomstylačný "oldboy". Och a to romantika raziaca si vlastnú cestu k predčasne dospelým skamenelým srdciam s pôvabnou impulzívnou nevestou Christinou Riccci s imagom "práve zneužitej baletky". Väčšinou v tejto časti mojich komentárov začnem skladať kritické ódy na otrepaný záver-no v tomto prípade som si ho so všetkou radosťou nechal otrepať o hlavu a ešte sa z toho aj tešil. ()

Eldrick

Personifikace nervního losera v nezávislý podobě magora Vincenta Gallo. Tomu se nedá odolat. Řada neskutečně absurdně zábavných scének a k tomu štěk Mickey Rourka. Indie kult. ()

OG_Swifty

Priznam se, ze to je jeden z tech filmu, co vubec nemam poneti, jak jsem se k nim dostal.. Moc se tam toho nedeje, cely je to dost artovni, a presto me to ve finale docela bavilo. Vincent Gallo to tu v hlavni roli (a za kamerou) vsechno hejtuje, dobra tretina filmu jsou jeho monology, kde opakuje debilum desetkrat to samy, ale stejne je to docela prdel. Tlusta Ricci je zajimava postava bez jakyhokoliv pozadi a jeji jednani je ve finale dost nepochopitelny, ale kdo by se nakonec staral.. 65% ()

Diamant

Konečne sa našiel niekto, kto ho mal skutočne rád, kto k nemu citlivo a ohľaduplne pristupoval a kto ho vedel aj pochváliť... A láska robí zázraky... Film pre dospelých, v ktorom si nesmiete nechať ujsť záverečný VÝBUCH DOBRA! ()

kagemush

Vincenta Gallo jsem žral už v Arizona Dream,teď ho žeru několikanásobně,-jako herce i jako rejžu,jako autora námětu i scénáře.V tomhle filmu není ani slovo navíc. A i Christině protentokrát odpustím ten její studený čumák,za to její stepařský sólíčko na bowlingu.Škoda že se nenašlo víc jiných režisérů,kteří by ji ždímli tak,aby hrála takhle. ()

Martin741

Absurdita o jednom bezvyznamnom loserovi ...... A dlho som si myslel, ze to reziroval Jim Jarmusch a aha ho : Akysi Vincent Gallo. Gallo je blaznivy tvorca, a mne nevadi, ale chcelo by to trochu silnejsi material. Filmova nuda a priemer, akych su cele desattisice. 55 % ()

MartinNDL

Je to tak trochu veřejný přiznání své úchylnosti, ale je fér napsat, že jsem již po několikátý v životě a tentokrát obzvlášť cítil určitou míru souznění v Vincentem Gallem. Je téměř nepochybné, že jde o skvělého a invenčního filmaře a přirovnání k Jarmushovi není úplně mimo mísu. Osudová sázka může zprvu vypadat jako samoúčelná a nudná macho masturbace, ale při troše trpělivosti se prokoukáte k velmi křehké a citlivé zpovědi osamoceného dospívajícího muže. Oba dva (Vinc i Christí) hrají bezvadně, ve filmu se nikam nespěchá a spousta slov je nahrazena pohledy a doteky. Až se nebudete příště moci vychcat, zkuste zahodit přetvářku a dejte šanci životu. Postava otce a závěrečná scéna v klubu velmi skvělé. ()

honajz2

Nějak nevím. Snaží se to trochu o styl Jarmusche, ale funguje to v tom jen někdy, nějak bavit mě to začalo až po bowlingu, proč je to označené jako komedie jaksi nechápu, ale zase bych se vůbec nebránil sem přidat žánr psychologický, protože psychologie Willyho tu fungovala docela solidně a ačkoli mě dlouhou dobu byl spíš nesympatický, později jsem s ním dokázal nějak soucítit a pochopit jeho povahu... Holt z toho mám dost rozporuplné dojmy a stejně jako nedávno u Big Lebowského ani pořádně nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Po filmařské stránce mi to přišlo celkem slušně udělané a nejedna scéna je dost chytře vystavěná (Layla vyprávějící o tom, jak se "poznala" s Willym, focení v kabince, závěr), po herecké stránce to šlo jak kdy, ale Vincent Gallo tu svoji roli zahrál většinou dobře. Po té dějově stránce se to vyvíjí sice zajímavě, ale zbytečně (nebo tedy spíš ne moc funkčně) pomalu a ten důraz na psychiku hlavního hrdiny je fajn, ale o Layle se za celou dobu nic moc nedozvím a hlavně jsem vůbec nepochopil, co na něm vůbec viděla. Unesl ji jeden agresivní samotářský cholerik a ona se do něj jen tak, bez nějakého hlubšího důvodu proč, zamiluje. SPOILER A sice bylo příjemné vidět, že mu to duševně pomohlo a v závěru si ten svůj čin rozmyslel, protože konečně potkal někoho, kdo ho má skutečně rád, ale tomu příjemnému vyznění ubírá na uvěřitelnosti tenhle zásadní nedostatek... KONEC SPOILERU. Asi si to někdy, stejně jako Big Lebowského, budu muset pro ucelenější dojmy pustit znova, ale zatím zůstanu "jenom" u silných 3* ()

eurika

Lahôdka pre fanúšikov nezávislého filmu. Hlavnou hviezdou pred, aj za kamerou je Vincent Gallo. Ide o jeho celovečerný režisérsky debut, kde hlavnú postavu, takpovediac, ušil na mieru sám sebe, a navyše vytvoril aj zaujímavý soundtrack k filmu. ()

Aquarius

Krásny nezávislý malý film, ktorý zo mňa spravil fanúšika Vincenta Galla. Film plný nápaditej filmárčiny, absurdných dialógov a sympatického obsadenia. Napriek melancholicko-komediálnemu ladeniu je koniec nádherne idealistický a nabitý pozitívnou energiou. ()

Radiq

Na tento můví jsem se chtěl kouknout znovu, protože když ho dávali kdysi v TV, tak jsem u něho usnul. Tak jsem se na něho díval na PC a přibližně ve stejnou dobu jsem u něho usnul taky. To už nemůže být náhoda! Což ale neznamená, že se mi to nelíbilo. Zvláštností bylo to, že nevím, jestli to Vincent Gallo jenom hrál, nebo je takovej psycho normálně, ale pořád všechno opakoval a opakoval a pořád dokola (nedovedu si to představit dabovaný!). A ten jeho ksicht - ten by s ním mohl krájet maso na řízky nebo aspoň brambory na hranolky. Zpívání jeho otce, step-tanec té jeho holky, návštěva strip baru, povaha jeho rodičů, vztah mezi ním a tou unesenou holkou, vztah mezi ním a zpomaleným Goonem a to, jak se vlastně dostal do vězení - to všechno bylo tak prapodivný. Taky bylo dobrý, jak se vždy pomalu objevil obraz z minulosti uprostřed obrazovky. Co z toho všeho plyne? Je to zajímavej kousek, kterej ale není pro každýho. Láme se ve mě napůl divák nezávislýho filmovýho klubu ČT a napůl milovník podivnejch filmů. Nevím, co v tomhle převažuje víc. Asi posuďte sami... PS: líbí se mi komenřát Slarqueho: "Po seznámení s jeho rodiči začne vypadat jako docela normální člověk." ()