Willy Brown (Vincent Gallo) právě po pěti letech opustil brány nápravného ústavu. Celou dobu však rodiče udržoval v omylu, že dělá přísně tajnou práci u CIA. Před sebou tak má tři úkoly. Nejprve musí najít vhodné místo, kde si může ulevit. Poté unese dívku Laylu (Christina Ricciová) a přiměje ji, aby před nic netušícími rodiči (Anjelica Hustonová a Ben Gazzara) sehrála jeho snoubenku. Nakonec si hodlá vyřídit účty s fotbalovým hráčem týmu Buffalo Bills, jehož špatný výkon dal do pohybu události vedoucí k někdejšímu Billyho zatčení. Výstřední černá komedie Osudová sázka skýtá zajímavý pohled na život jedné zkrachované existence. (Cinemax)

StanislachKo

Záverečná scéna za agresívnych zvukov kapely YES zachraňuje predchádzajúcu 90minútovku, v ktorej sa nič nedeje (s výnimkou spievajúceho Gazzara s pedofilnými sklonmi, ten bol tiež výborný). ()

Valdorffun

Malý nenápadný film, s velmi netypickým romantickým příběhem. Zapomeňte na nějakého Hugha Granta s jeho trhlým úsměvem, Vincent Gallo nic takového nepotřebuje. Jemu stačí nadávat, být necitlivý a násilný, a přesto je více uvěřitelný a zároveň i baví. Scény okolo bowlingu dokazují Gallův nepsorný režisérský talent, škoda jen, že netvoří více, měl by jistě co sdělit. ()

senor

Klasika amerického nezávislého filmu poslední doby. Film se zvláštní atmosférou a skvělými hereckými výkony skvělých herců. Gallo vidí Ameriku hodně ponuře, není to žádná prosluněná Florida či Kalifornie. Depresivní i zábavné zároveň. ()

Cushing

Jednoduše: nádhera. Pro mě jeden z nejlepších amerických filmů posledních deseti let. Smutný a vtipný zároveň, až divák žasne, jak se to Gallovi povedlo. Že by si tímto snímkem vyřizoval nějaké účty s rodiči? Ehm, kdo z nás by něco takového taky s chutí neudělal? Jeho postava je takový loser! Dojemný i dětinský ve své zavilé touze po pomstě, v nitru však neustále pochybující, stavící se do role drsňáka, která mu zatraceně nejde. Takový drsný klaun. A potká ho obrovské štěstí: dívka, která jeho vražednou (a zároveň sebevražednou) misi poněkud... zmodifikuje. Hle -- rázem je pro co žít. A pomsta už to není. ()

lennyd

Billy se po pěti letech vrací z vězení, kde byl nespravedlivě odsouzen. Celou dobu tvrdil svým impulsivním rodičům, že pracuje pro vládu, má manželku a dům. Proto po propuštění unese mladou Laylu (Christina Ricci), kterou přesvědčí, aby na návštěvě u rodičů hrála jeho milující manželku. Díky tomu, že jej Layla lépe pozná, a pozná prostředí, ve kterém musel vyrůstat (rodiče jsou závislí na sledování amerického fotbalu), zamiluje se do něj a chce s ním zůstat. Ale Billy má jiné plány - chce zabít chlápka, kvůli kterému se do vězení dostal ... Film jako takový je docela o ničem (stupidní a naivní příběh, kterému neuvěříte ani moment). Ale je naprosto brutálně skvěle natočený - a hlavně celá návštěva rodičů je naprosto úžasná (mít takové rodiče, tak si to du asi hodit). I když vůbec nemám rád filmy, ve kterých režisér obsazuje sám sebe do hlavní role, tady si asi nikoho jiného než Vincenta Galla představit nedokážu. Christina Ricci (tentokráte opět na blond) mu jen sekunduje - nicméně, všemu vévodí Anjelica Huston v roli Billyho matky (u scény "na hřbitově" jsem byl totálně na odpis). Když to všechno sečtu a odečtu (film o ničem, ale jinak naprosto skvělej), vycházejí mi průměrné 3*... ()

anusha

filmy s happyendom vacsinou nemam rada pretoze casto vyzeraju uplne nerealne tu ma vsak skutocne potesil + vincent gallo ma uplne super bundu ;-) a vtedy myslim 18-rocna blond Christina Ricci si ma uplne ziskala ()

zdenny

Jakoby zajímavý film o tom, kterak se únosce zamiluje do své oběti. Film s patrným nádechem amerického nezávislého léta s francouzsky vypadajícími herci. Jeden nervní, psychopatický sociopat a jedna macatá, naivní tanečnice. Je zajímavé sledovat jejich charaktery, dál nás ale film nepustí. Je to pořád o nervových výbuších toho vola a o snaze té hodné dívenky mu s jeho problémy pomoct. Film má i další děj, ale na ten si již příliš nevzpomínám, protože to pro mě k zapamatování asi moc nebylo. Atmosféra filmu je ale dobrá. ()

blackJag

Z mého pohledu málo doceněné dílko, které mi svou náladou hodně připomíná filmy Wese Andersona ( Gallo ale není tak "srdečný" ) Výborně zahraný looser, posedlý absurdní pomstou a obklopený obskurními postavami, které mne svou interakcí neskutečně bavily. Ke konci navíc jedna z mých nejoblíbenějších scén vůbec - "zastavená" procházka záběry, jak to mohlo zkončit - opravdu vynikající. ()

zigíš

srdcová záležitosť, americký nezávislý a tak parádny film, výnimka potvrdzujúca pravidlo, tak by sa to robit malo ...tešilo ma, vincent gallo:) ()

KlonyIlony

Billy je looser, Billy je zakomplexovaný panic, Billy pořád potřebuje na záchod, Billyho rodiče jsou karikaturu šedi nižší střední třídy - skoro jako rodiče toho chlápka z Mechanického pomeranče -, Billy má problém, Billy nemá holku... Proč Billy nezmáčkne spoušť? ()

U.Tarare

To byla ale kravina. Marně hledám tu oceňovanou genialitu, vtipnost, dramatičnost, či herecké výkony, které tu jsou chváleny do nebes. Nic z toho jsem ve filmu neobjevil, neboť tyto prvky se v něm nevyskytují. Stominutovej blábol s absurdním příběhem, na který se nedá dívat. ()

vincent

Čím to je, že filmy, ktoré sa zvyknú nazývať nezávislými na mňa pôsobia ľudsky? Gallo u mňa zabodoval na 100%. Tento film som náhodou našiel na jednej slovenskej komerčnej stanici o jednej po polnoci. Už na prvý pohľad sa mi zdalo, že to môže byť zaujímavé, ale bolo toho oveľa viac. Gallo je sám o sebe zaujímavý týpek, ktorého výkony by som možno tak trochu mohol prirovnať k herectvu Toma Waitsa. Výborné bolo aj to, že sa mu podarilo zohnať do castingu aj ostatných výborných hercov. Zahrať priemerných, navonok ničím zaujímavých ľudí je omnoho ťažšie ako dopredu vyprofilované klasické filmové charaktery. Samotný príbeh na mňa pôsobí veľmi ľudsky. Balancuje na hranici komédie a drámy, avšak je plný aj psychológie vyjadrovanej bez slov. Postavy sa pohybujú vo svete, kde len predstierajú, že všetko je ako má byť. Či je to už klamanie o väzení, hranie sa rodičov na rodičov (vynikajúca Anjelica Huston) alebo lož o priateľke. Postavy sú osamotené i keď nežijú samy. Nie sú schopné vzájomnej komunikácie i keď sa medzi sebou rozprávajú. Ulice sú prázdne, slnko nesvieti a zlepšenie je v nedohľadne. Prvotný vplyv na zmenu správania a postojov hlavnej postavy nemajú priatelia ani rodina, ale reklamný bilboard. Do poslednej chvíle čakáme, ako sa samotný príbeh skončí i keď spôsob rozpávania je okrem flashbackov a záverečného "flashbacku" vlastne priamočiary. Zaujímavý sa mi zdal tiež spôsob snímania kamerou (hlavne "rozhovor" za stolom s rodičmi), ktorá sa pohybovala okolo diania v akýchsi 90 stupňových obratoch alebo vďaka jej statickosti sa stávalo to, že postava vystúpila zo záberu, či bola doň vsadená zvláštnym spôsobom (telefonické rozhovory Gallovej postavy s "Hňupom"). Dobrý bol aj výber hudby, exteriéry a interiéry alebo aj také maličkosti ako Gallova chôdza, či jeho červené topánky :). Filmu nozaj nie je čo vytknúť a patrí do skupiny filmov, ktoré vás prekvapia v čase, keď máte pocit, že už vás len málo čo môže nadchnúť. Neviem, či by som film zaradil medzi najlepšie, ktoré som kedy videl, určite však patrí medzi najzaujímavejšie. ()

lskala

Tenhle film mě naprosto dostal!!! Vincent Gallo předvádí neskutečnou hereckou jízdu. Ostatní se jen vezou s ním. Hlášky typu - "... obejmi mne, nesahej na mne!!! " "... nekoukej na mne, když čůrám... ", výborná režie a výše zmiňovaný výkon hlavního protagonisty, dávají dohromady jasný výsledek - 95% - 5***** ()