Willy Brown (Vincent Gallo) právě po pěti letech opustil brány nápravného ústavu. Celou dobu však rodiče udržoval v omylu, že dělá přísně tajnou práci u CIA. Před sebou tak má tři úkoly. Nejprve musí najít vhodné místo, kde si může ulevit. Poté unese dívku Laylu (Christina Ricciová) a přiměje ji, aby před nic netušícími rodiči (Anjelica Hustonová a Ben Gazzara) sehrála jeho snoubenku. Nakonec si hodlá vyřídit účty s fotbalovým hráčem týmu Buffalo Bills, jehož špatný výkon dal do pohybu události vedoucí k někdejšímu Billyho zatčení. Výstřední černá komedie Osudová sázka skýtá zajímavý pohled na život jedné zkrachované existence. (Cinemax)

Fender

Velmi zajímavý a podmanivý snímek, Gallo opravdu tyto role umí hrát, věříte mu každé gesto. Film má dle mého velkou uměleckou hodnotu, působí značně artově, hlavně tím zpracováním a prvky. Příběh je možná lehce naivní, hlavně tedy z pohledu Layly, jejíž láska vůči Billymu je trošku z kontextu příběhu nepochopitelná, ale ani tak nemusí být vysvětlena, prostě to tak je a zároveň to i funguje (Stockholmský syndrom to alespoň logicky vysvětluje). Místy to může být lehce nudné, ale zároveň je to pěkný a citlivý snímek. ()

bvlrm

Som milo prekvapený. Podľa toho čo som videl na internete som očakával nejakú fantazmagóriu o drogách a sexe, dostal som však milú, slušnú, krásne srdečnú drámu s romantikou a humorom. Long live Vincent Gallo ! Songík ()

nudlis

Jak už psalo pár lidí přede mnou: ten film je divnej. Gallo je divnej. Ty jeho vyvalený voči jsou divný. Vydržel jsem to do půlky a pak jsem to trochu zrychlil a přetočil, ale posledních 10 minut, nebo spíš 5 minut, stálo za to. Je divnej :-) ()

lepinla792

je to specifickej film, dost ujetej a už od začátku mě to zase tak moc nesedlo. Jenže těch posledních 30, 40 minut mě to začalo oslovovat. Žádnej velkej odvaz, ale život těch dvou už dával nějakej smysl.Ty dva strádající a poblouznění lidi vzbuzovali i jistý sympatie. Konec bych zhodnotil jako velkou citovku z hlediska tvorby. Jen byl možná od tvůrce risk, vybalit to až v pokročilý fázi filmu, zřejmě ne každý se po začátku odhodlá dokoukat do konce. ()

JB001

Dostal jsem se k tomu víceméně náhodou při listování v nabídce filmů na HBO. Zaujal mne název i vysoké hodnocení a byl jsem mile překvapen. Nějak mi to celé sedlo včetně toho závěru... ()

RoyBatty444

Komorná jednoaktovka s klamármi, hulvátmi, sebcami zahraná presvedčivo. Prostredie je menej hnusné ako to býva v iných filmoch z rovnakého zapadákova. Občas moc tlačila na umeleckú nezávislú pílu (neherecké výkony sú slabé). Všetko do seba viac menej zapadá až na ten happy end. ()

J.o.h.n.ny

Hezký film o tom, že i jako rukojmí to může být (černá) sranda. Ale jo to vlastně závažný film s krásnými vsunutými momenty (zpěv a step) a hlubokým hledání opravdových hodnot. ()

limited

Scény kde se dva lidé dotýkají, nedokáže natočit nikdo tak lidsky jako Gallo, stejně jako všechny scény, které tu vlastně jsou. Jeden z nejlepších "indie" filmů minulé dekády. ()

bettega88 odpad!

Nic horsieho som nevidel, uz len ten zaciatok filmu ako sa 10min. potrebujem niekde vymocit mi pride uplne debilne. Fakt najhorsi film aky som kedy videl, nema obdobu. 0% ()

montevrab

Tento človek si naozaj vie poradiť so všetkým: napíše si scenár, celé si to zrežíruje, hlavnú rolu samozrejme nedá nikomu inému ako sebe a ešte si to všetko podloží vlastnými skladbami. Vincent Gallo pre mňa zostáva géniom. Jeho herecký prejav je jedinečný, nezameniteľný s ničím iným. Postava nepredvídateľného Billyho Browna si ma získala všetkými desiatimi. Soundtrack (ako som už spomínala) z pera samotného Vincenta Galla to už všetko iba zaklincoval. A ak mám reagovať na názory ostatných že je neznesiteľný, či protivný (či už ako herec, autor alebo postava samotná), mne tak vôbec nepripadá (asi v sebe skrývam tichého sadistu). Z pred kamery v podstate skoro nezmizne. Je to proste rodený exhibicionista (doslovne viď v Brown Bunny z roku 2003). Mojím jediným snom je stretnúť tohto človeka. Podľa mňa je to jeden z najoriginálnejších tvorcov súčasnosti. Vždy sa pobavím na tom, akú si drží Vincent Gallo moc nad divákmi a svojimi vyhláseniami dokáže mnohých poriadne naštvať ale zakaždým to má jeden kladný efekt – dokáže vždy na seba strhnúť obrovskú pozornosť, napríklad keď v roku 2010 vyhlásil že nechce aby boli ktorékoľvek jeho ďalšie filmy zverejnené. Fascinujúca postavička. Geniálny film. ()

charlotteros

Zklamala tě láska takovým způsobem, že se k jí už nikdy, ale nikdy nechceš dotknout? Nech se, obrátí ti svět naruby. Není to romantická slaďárna, není to ani typický romantický film. Není to drama,není to krimi, není to ani komedie. Je to film, jehož myšlenku si uvědomíte až na úplném konci. A že je to krásná myšlenka. ()

3logix

Uplny SHIT... ked chcete zabit 1.5h pozeranim sa na dementneho vincenta galla v cervenych cizmickach (v ktorych vyzera ako mrazik), zapnite si toto veldielo pre ludi s obsedatno kompulzivnou poruchou. ()

Sejkorka

Zpočátku jsem myslel, že to ani nedokoukám. Ale vydržel jsem a celkem to stálo za to. Jestli je v tomhle filmu někdo na zabití, pak Billyho rodiče. Většinu problémů, které Billy má, způsobili oni. Zvláště matka (Anjelica Huston) je prostě příšerná. Například ve scéně, kdy Billy chce nalít čistou vodu a následně mu donese čokoládová kolečka. Pochopitelně, že mě zaujalo, že Vincent Gallo (kterého dosud neznám z jediného filmu) složil hudbu, kromě scénáře, režie a hlavní role. Údajně je podobný týpek, jako Bill. Christinu Ricci jsem viděl také poprvé. Je jí 18 a je to fakt macatá šťabajzna. ()