Willy Brown (Vincent Gallo) právě po pěti letech opustil brány nápravného ústavu. Celou dobu však rodiče udržoval v omylu, že dělá přísně tajnou práci u CIA. Před sebou tak má tři úkoly. Nejprve musí najít vhodné místo, kde si může ulevit. Poté unese dívku Laylu (Christina Ricciová) a přiměje ji, aby před nic netušícími rodiči (Anjelica Hustonová a Ben Gazzara) sehrála jeho snoubenku. Nakonec si hodlá vyřídit účty s fotbalovým hráčem týmu Buffalo Bills, jehož špatný výkon dal do pohybu události vedoucí k někdejšímu Billyho zatčení. Výstřední černá komedie Osudová sázka skýtá zajímavý pohled na život jedné zkrachované existence. (Cinemax)

siloalampa

Azda v lepšej nálade by som dal 3 za originalitu, ale keď to človek musí pozerať viac ako na 4 krát (spánok víťazí), ani tá originalita nepomáha. Tomu humoru som chápal dobre, ale napriek tomu som sa nesmial. V tomto prípade na mňa absurdita postavená na báze reality nezafungovala a ja dodnes nechápem, prečo sa ten film tak sproste volá, prečo má 81%, prečo sa písal ten scenár a prečo (a pre koho) sa to dokonca točilo... Nie, nie. Mám v srdci iných hrdinov... ()

Luisis

Koukal jsem ve společnosti přátel ale sám bych to asi po 10 minutách vypnul. Top scénka ve fotokabině - 20% ()

Razzor_82

"Opravdu mám holku!" Špinavě depresivní atmosféra byla pro mě vysloveně odpudivá. K tomu plazivé a nezáživné tempo. Gallo v roli despotického blbečka, kterému jsem nefandil. Má to pár citlivě uchopených silných momentů a dost origo kameru. 6/10 ()

Solly

Perfektně a nápaditě natočený film o naprostém pošukovi. Celkový efekt je ale dost nevyrovnaný stejně jako hlavní hrdina. ()

ecis

Vincent Gallo si splnil sen a natocil si svoj prvy celovecerny film. Sam seba obsadil do hlavnej ulohy a s Christinou vytvorili jeden z najzvlastnejsich romanc na filmovom platne. Vincent pouzil v celom filme zvlastny sposob rozpravania pribehu, kamery, strihu; dokonca snehovo biela a panenska Christina vyzera velmi nehodiaco sa ku cholerickemu az certovsky vyzerajucemu Vincentovi. Svoj divny styl zavrsil v zaujimavom ale zaroven neucelenom zavere. Je nakoniec ten happyend nevyhnutny a potrebny? Napriek vsetkemu je to film, ktory vdaka originalnemu pristupu prekvapi a prinesie nadstandardny zazitok. ()

Petulka88

Tohle se docela špatně hodnotí. Film je totiž rozdělen do dvou částí. Ta první je opravdu zábavná absurditka, u které se prostě musíte smát. V té druhé se přece jen začne hrát na podstatně vážnější notu a film se mění v drama (i když absurdní). Odděleně by to fungovalo, ale nemůžu si pomoct, jako celek mi to tak úplně nesedlo. Za tu první polovinu bych dal i o hvězdičku víc, kvůli vážnější druhé polovině ale dávám jen 3*. ()

lenzi

Štyri hviezdy za film (ja proste tieto nezávislé vleklé "jarmuschovky" môžem). Piata za to, že malá bucľatá Christina milo stepuje na King Crimson a strip tanečnice tancujú na Yes, obe moje obľúbené kapelky. ()

celticek

Komedie? Píčovina je to! Gallo mě tedy vůbec nebavil. Někdo to srovnával s Jarmuschem. Vůbec! Ani omylem. Každý je lepší než Gallo. Dokonce si to chlapec i zrežíroval. Kokotina vysmaženého mozku. Kdo stojí za zmínku je Christina Ricci, ta si film ukradla od prvního záběru houpajícího se poprsí. Dobrý byl i "otec" a jeho zpěv. ()

Pitryx odpad!

Nesympatický hlavní hrdina, přitroublá hlavní hrdinka (přece mohla hned na začátku utéci, ale asi se jí hrubé chování líbilo), absence dějové zápletky... K tomu všemu věčné hádky doma u rodičů... Tak tohle opravdu nemusím. Půl hodiny bylo tak akorát. Jediné co na filmu za něco stálo byla Christina Ricci. A tak mně ani nezajímalo, z čeho vznikl paskvilní překlad názvu. 2011061810244/10529 ()

iz67

Tak tohle je po dlouhy době absolutní pecka. První pulka by mela vejit síně slávy, jak naprosto prirozene popsal archetypy clenu zoufale rodiny a milujici partnerky. Uzasna prdel, uz jen ten zacatek foufalyho hledace hajzlu! ()

Diskantka

Hodně dlouhou dobu jsem nebyla schopná napsat smysluplnej komentář k tomuhle filmu. Do půlky filmu si chcete prakticky vystřelit mozek z hlavy, protože musíte poslouchat prasečí ženu jak se vtírá a nesnesitelný rodiče hlavního aktéra. Díky bohu za ten konec, protože ten je důvodem, proč nahazuju takovýhle palbičky. Cukroví ve tvaru srdce, skvělá kamera. Po tomhle se mi chce věřit, že když budete někoho dva dny hodně prudit, zamiluje se do vás. ()

Víteček

Co to jako bylo? Divný šílený chlap vyjde z vězení, násilím unese ženskou, donutí jí ji násilím navštívit jeho rodiče a předstírat vztah. Naštěstí žena je taky divná a rodiče jsou taky příšerně divní. Pak se s ní potlouká a čeká na chlapíka a asi se do sebe zamilují či co (juchů, únos jako romance), ale oba jsou pořád takoví divní. A pak to tak jako suprácky pozitivně skončí. To jako vážně? ()

DonBraso

Hodně "jiný" film.Ani jsem nevěděl,že Vincent Gallo si to natočil vlastně na míru.Musím říct,že moje premiéra vůbec co dočinění s tímto chlapem.Nemám rád filmy,kdy si pár postav odbyde cameo jako zde hlavně Mickey Rourke.Ale tam by mě ani nebolela noha.Ono je to od začátku fakt takové uhnilé.Film jsem si říkal,že i klidně oželím,protože tyhle novátorské střihy a něco navíc ve filmu mají přehlušit prázdnotu daného snímku mě osobně moc netáhnou.Ale Christina Ricci zde byla hot a Gallo byl zajímavý týpek.Vlastně herecky dobrý,ale to ostatní už jsem vlastně moc nežral.Myšlenka,že i chlap musí za každou cenu jít chcát je ovšem perla.Osobně jsem neviděl žádný film,který tomu dává takovou váhu jako zde.Ano v tomto je film jedinečný.Pouto a zajímavost hlavní postavy je super,ale ne v tomhle stylu.Je to někdy zbytečné plácání na šikmé ploše,která nemá důvod.Když na to kouknu s odstupem času jednoho dne,tak my zbyly jen kozy Ricci:) Ta umělecká část,která byla samoúčelná,jako scéna,kdy Vám najednou jak v nějakým levným filmovým editoru kolují fotky vážně nebaví.Věřím,že právě tím stylem to hodně diváků žralo.55% ()

Arigato

Panoptikum příšerných lidí a mezi nimi andílek Layla – Christina Ricci. Film neustále nutí klást si otázky ohledně motivace jednání hlavní postavy. Billyho nemusíte mít rádi, ale postupem času pro něj člověk dokáže najít pochopení. Abych se přiznal, těžko tento snímek nějak jednoznačně ohodnotit. Tempo je extrémně pomalé a celkově ujíždí v takové umělecké formě, ale popravdě to se k té povedené špinavé estetice velice hodí. ()

nash

Tenhle film mě přijde fakt skvělej. Pobavil mě i dojal zároveň, což je to co od filmu čekám. Navíc v jedné z hlavních rolí moje oblíbenkyně Christina Ricci. ()

whimsy

Film s atmosférou, ktorá vás vtiahne do deja – na strechách tu pristávajú holuby a hraje k tomu soundtrack s pesničkami od Yes a King Crimson. Film plný kontrastov: preháňanie (až karikatúra rodičov žijúcich vo vlastnej realite) sa tu strieda s útržkami civilnej každodennosti bežného správania; dospelosť a detstvo; ambivalencia, ktorá je v každom z nás; realita vs. obraz, ktorý o sebe vytvárame navonok pre ostatných; hystericky vyšinutá agresivita kompenzujúca vnútornú osamelosť; neistota vyvažovaná návratom k skúsenostiam prinášajúcim sebavedomie (bowling); ale aj samotný záver, ktorý by sa dal považovať za dve alternatívne zakončenia. Asi jediná výčitka by pre mňa bola, že je tu málo priestoru venovaného postave Layly - , čo ju vedie k tomu, že sa s Billym bezcieľne túla po noci? Mám rada tie extrémne zriedkavé skúsenosti, keď sa ľudia v reálnom živote začnú nevedome správať až s manickou zaujatosťou pre niečo (nerozmýšľajú o tom, čo si o nich myslí okolie, nekontrolujú tón svojho hlasu a vychádza to úprimne z ich absolútneho vnútra), čo ich radí k čaru okamihu existujúceho len v danom momente. A tento film takéto okamihy mal – záver s kupovaním pečiva, danie preč prehozu z postele, rozhovory v hotelovej izbe, scéna v kabínke. A po filme som mala pocit ako po veľkej šálke skutočne horúcej čokolády :-) ()

VeraF

Zcela určitě jeden z těch "rozdělujících" filmů – buď jste jím zcela uneseni, nebo Vám lezl na nervy a přišel Vám nudný. Jsem z té první skupiny a celý film mi přijde naprosto přesný, všechny scény skvěle načasované, nenudila jsem se ani vteřinu. Christina Ricci měkká, poddajná, i když hrdá. Láskyplná, přijímající. A docela určitě je velkým darem pro hlavního hrdinu - nějaká pindulína by totiž pod tu jeho skořápku neměla šanci proniknout. Vincent Gallo v roli zrazeného, kolem sebe kopajícího, nemilující matkou poznamenaného citlivého muže, který je roztomilý ve své snaze tu svou citlivost v sobě zabít a být drsňákem. Jeho lpění na detailech, předem promyšlených scénářích a rituálech dává znát neurotickou osobnost, ale na to, jakou má matku, by měl nárok na 10x více psychických zvláštností. A dodatek pro holky - je sladkej a přitom je to chlap. ()

qwertasip... odpad!

Hlavní je hrdina sebestředný asociál, co se neumí vyčůrat, když před sebou nemá mušli, a jeho jediní kamarádi jsou taky kreténi. Jednou vsadí peníze, které nemá, a když vyjde z lochu, zamiluje se do něj úplně blbá cizí holka, a společně jdou navštívit jeho dementní matku a cholerického otce. No a to je asi tak vše… Nemusíte mi děkovat, právě jsem vám ušetřil dvě hodiny života. Současně uděluji nominaci na Nejnudnější film všech dob. ()