Willy Brown (Vincent Gallo) právě po pěti letech opustil brány nápravného ústavu. Celou dobu však rodiče udržoval v omylu, že dělá přísně tajnou práci u CIA. Před sebou tak má tři úkoly. Nejprve musí najít vhodné místo, kde si může ulevit. Poté unese dívku Laylu (Christina Ricciová) a přiměje ji, aby před nic netušícími rodiči (Anjelica Hustonová a Ben Gazzara) sehrála jeho snoubenku. Nakonec si hodlá vyřídit účty s fotbalovým hráčem týmu Buffalo Bills, jehož špatný výkon dal do pohybu události vedoucí k někdejšímu Billyho zatčení. Výstřední černá komedie Osudová sázka skýtá zajímavý pohled na život jedné zkrachované existence. (Cinemax)

klukluka

Nehodnotí se mi to snadno, protože jsem si na to nebyl stavu udělat jednoznačnej názor. Bylo to dobrý? Nebo to bylo špatný? Fakt celkem tápu. Ale přišlo mi to divný a nereálný, proto se přikláním ke 40ti procentům, a tedy k pouhým dvěma hvězdičkám. Kořínek vypadal jako světák, ale byl to totální mimoň a pobouchanec, což mu ale nezabránilo v tom, aby si obstaral na pomoc krásnou, mladou holku, kterou zaujal tím, že na ni byl hustej, a pak ji ještě dost brutálním způsobem unesl. Přesto mu holka udělala, co mu na očích uviděla..? Seznámila se s jeho ujetejma rodičema, přičemž kořínek byl pořád jak na cracku, holka se do něj ale totálně zcvokla. Jasně, každej to máme jinak, ale tohle jim nebaštím. Takhle to nefunguje. ()

wosho

Vyděl jsem toi,ale pamatuji si to velmi matně-tak bych řekl,že mému mozku se to asi nelíbilo a tak to vymazal z paměti.Což asi není dobřé.jak pro film,tak pro mě.Budu si to muset sehnat a podívat znovu ()

Ondis

Tak trochu jinej film. Já tyhle zláštní filmy, ve kterých nám chce mladý nezávislý režisér ukázat svoje tvůrčí schopnosti, moc nemusím. Snímek s jednoduchým, čudným dějem, ve kterém dominuje hlavně zoufalec Billy. Z Galla mám pocit, že je přesně takový psychouš, jakým je hlavní hrdina Billy, kterého si sám zahrál. 65% ()

unagi

Jedna s najlepších kamerových záberov....kamera nehľadá zábery, ale dej sa prispôsobuje kamere. Veľmi zaujímavý nápad! Film je vtipno dramaticko nesený tak som nevedel či sa mám smaiť, alebo kukať s otvoreními ústami. Taktiež perfektný štýl. Trošku nereálne a tu mi to chýbalo, preto len 4 hviezdy! Konečný názor na film je pozitívne výborný, však záver je dokonalý. ()

Ixbalanke odpad!

Sorry, ale dívat se na takovýho idiota hodinu padesát je na mě trochu moc. Zvládla sem to jen pár desítek minut. A může mi někdo vysvětlit proč se nevychcal někde před tím vězením? Nebo u jakékoliv zdi u toho autobusáku? ()

merit1

Ak sa obeť zamiluje do svojho únoscu, môže sa to zdať prinajmenšom nepochopiteľné. Tajomstvo príťažlivosti je však nevyspytateľné a prvotné zdesenie rukojemníčky sa mení na city opačného charakteru. Okolnosti dávajú páchateľovi napriek všetkému punc zraniteľnosti, čo zo sebou prináša zmenu úloh a vzájomnú potrebu blízkosti ( ukážkovo znázornenú v motelovej izbe ). Žánrovo ťažko zaraditeľný film disponuje skvelými hercami, zvláštnym napätím, správnou uletenosťou a suchým humorom. Kamera zaberá z netradičných uhlov a umiestnení, vzbudzuje dojem experimentálnosti a miestami u diváka navodzuje pocit priamej účasti. Vincent Gallo je úkaz a v podobnom duchu sa nesie aj jeho film. ()

Rozjimatel

2,5  Komédia? Vážne? A čo na tom bolo akože vtipné? Pri sledovaní tohto filmu som mal asi také nepríjemné pocity, ako keď na začiatku bolo hlavnému hrdinovi treba na WC. A ten únos, to je naozaj také jednoduché? Unesená baba sa správa takto ochotne? Tak to si asi tiež nejakú takú mladú a peknú pipku unesiem. Ale musí vyzerať ako Christina Ricci. Mimochodom vďaka za ňu, inak by bol tento film pre mňa nepozerateľný. Zo šedého priemeru vystupuje len pár krátkych scén, ako Christinin tanček na bowlingu a záverečná scéna s pištoľou. Vincent Gallo je vraj divný týpek a taký je aj tento jeho film. Zrejme vo filme ani nehraje, ale je len sám sebou. ()

Oralfabet

Filmy s neobvyklým hrdinou a dějem mám v oblibě stejně jako scény nabité nepříjemnou a trapnou atmosférou, takže si mě Buffalo 66 získalo opravdu lehce (celá ta část s rodičema byla fakt super). Oblíbená postava: Goon. Teda Rocky. 8/10 ()

Klajnik

Ač je zde na webu uvedeno, že je to krom jiného komedie, tak Buffalo 66 není komedie v běžném slova smyslu. Takové filmy většinou nebývají označovány jako komedie, protože humor je zde spíše v podtextu. Divák necítí, že by herci odříkávali repliky, o kterých se vypočítavě soudilo, že by mohli diváky rozesmívat. Přesto je šance, že divák bude dobře baven právě díky onomu humoru. Podobný take bych vznesl třeba na Lighthouse nebo Festen. Po většinu času sleduje labilního nabroušeného týpka, který se chová hrubě k holce, kterou unesl s úmyslem, že jí donutí sehrát roli manželky, aby se zavděčil rodičům, kteří ho emocionálně zkurvili. To je samo o sobě poněkud absurdní. Přidává tomu však to, že ji střetne při tom, co se prvních 10 minut filmu snaží najít záchod, protože hrozně potřebuje na malou a nakonec ji nemůže vykonat, protože se mu týpek z vedlejšího hajzlu podívá na ptáka. To ho rozčílí. Chvíli pak nadává do buzerantů, načež z chodby zavolá domů, kde mámě nakecá, že má ženu. Po skončení hovoru však právě chytne a unese tu typku, která má očividně slabost pro hraničáře. To činí celou jejich romanci atypickou, zvláštní. Jejich vzájemná interakce má jistou poetiku mezilidské interakce, protože ona se ho mnohdy odváží provokovat, ačkoliv jí furt vyhrožuje. On se k ní chová jako k hadru, ale ona to s ním stejně táhne. Může se to zdát nesmyslné, ale takovou vztahovou dynamiku můžeme vidět i kolem sebe. Ač ji můžeme označit za toxickou a iracionální, tak ve filmu obsahuje i něco humoru (obdobně jako v případě Kdo se bojí Virginie Woolfové?), což napomáhá tomu, aby si tato poetika diváka jaksi získala. Na ní to totiž hodně stojí. Je to sice skvěle zahrané (Jak Gallo tak Ricci hrají skvěle - ona je navíc krásná), dobře natočené a vystavěné, ač příběh považuji spíš za funkční než strhující, napínavý nebo obecně silný. Jak říkám: Hodně záleží na tom, na kolik divák propadne té poetice. ()

bolan

Osobní koncert Vincenta Gallo, který vytvořil postavu tak zvláštního a originálního kreténa, že jsem si ho skutečně oblíbil a Christina Ricci s kejtama krev a mlíko. Vynikající druh humoru, ale čím déle film trval, tím jsem se začal trochu nudit , škoda. Jinak skvěle originální. ()

sadlokan

Hele co předvádí u tej "večeře s rodiči" je mistrovství!!A něco ještě taky.Ale jinak je to soudce D.Lynch,nebo tak? ()

char_t

Krásně absurdní drama s parádně šíleným Gallem a pěknou Christinou Ricci. Polo-SPOILER: Mám rád pohádky s dobrým koncem! ()

merigieren

to by mě zajímalo jak chodil čůrat ve vězení :-) no jinak je to hodně divnej příběh, propuštěný vězeň unese polonahou krásku, dotáhne ji k divným rodičům, ta se do něho zamiluje a on si dík tomu nevystřelí mozek, I když se k ní chová celý film hodně ošklivě. Přiznám se že sem byl šťastněj když to ukončil a pak sem čekal, že ho aspoň srazí auto. Je to pěkná kravina... taky je otázkou kde pořád bere poslední peníze... ()

xmy

Hodně zvláštní film s opravdu podivínským hlavním hrdinou. Scénka s návštěvou Billyho a konec filmu jsou zvládnuty dobře, nicméně místy jsem se přeci jenom trochu nudil. 3*+ ()