Queen ve Wembley

(koncert)
  • Velká Británie Queen Live at Wembley '86 (více)
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 1986, 300 (60) min (Director's Cut: 80 min)

Britská rocková superskupina v plném obsazení a v plné síle v roce 1986. Pojďte se s námi přesvědčit o tom, že v roce 1986 britská skupina Queen v čele s Freddiem Mercurym byla ve vynikající formě. Záznam koncertu z londýnského stadionu Wembley je skvěle natočen sestřihem záběrů čtrnácti kamer. O tom, že má AIDS, se zpěvák Freddie Mercury dozvěděl pět let před tím, než 24. listopadu 1991 zemřel. Obavy z nemoci měl už dávno. Uvědomoval si, že jeho divoký životní styl přesahoval běžné excesy rockových hvězd. „Měl jsem víc milenců než Elizabeth Taylorová," chlubíval se Mercury přátelům. Svěřil se pouze své přítelkyni Mary Austinové a manažerovi skupiny Queen Jimu Beachovi. Dohodli se, že zatím o všem pomlčí i před Mercuryho queenovskými kolegy, kytaristou Brianem Mayem, bubeníkem Rogerem Taylorem a baskytaristou Johnem Deaconem. „Kdyby to věděli, týmový organismus by se rozložil. To nechci. Jejich muzikantské kvality potřebuji víc než jejich soucit," argumentoval Mercury. (Česká televize)

Richie666

Nejsem z těch, kteří na nich vyrůstali nebo je poslouchali; upřímně řečeno jsem celkovou tvorbu Queen nikdy příliš rád neměl. To ovšem ještě neznamená, že si tohle představení nezaslouží plné hodnocení. Pokud se nemýlím, Freddie byl touto dobou již nemocen a určitě i proto pojal koncert natolik nekompromisně. ()

Johny_fork

Queeny miluju, je to nejlepší hudební skvost co kdy byl a tehle koncert je nejlepší, který tahle galaxie kdy viděla. Chci stroj času a být tam! ()

murakamigirl

Mať len jednu jedinú príležitosť vstúpiť do vôd minulosti, bol by to 11. alebo 12. júl 1986 a QUEEN vo Wembley, čo by som si zvolila. Bez rozmýšľania. Ale v tom čase som ja bola tak akurát plánovaná... ((( Zaujímavé komentáre: Lubek, woody, Boss321 ()

F.man

Viděl jsem hodně koncertů a splnil si většinu hudebních přání. Bohužel ten nejlepší koncert ze všech jsem viděl jen digitálně v pohodlí sedačky. Ale viděl! ()

Laxik

Po Woodstocku a Rock in Rio můj třetí vysněný koncert. Ale tenhle záznam, no nevím, úplně mě do dění nevcucnul. ()

gogos

Jeden z nejvelkolepějších koncertů co jsem kdy viděl. Přesto Queen podali určitě ještě dva rovnocenné kousky, a to v Budapešti a v Riu... ()

jurama525

Tento Koncert by si určitě zasloužil 100 . Kapela je zde v tom nejlepším . Brian na tu kytaru sakra válel . Freddie zpíval tak , že jsem mněl při některých momentech mrazení v zádech . Kapela zcela a zaslouženě ovládla celé Wembley . Mercury zpívá sebejistě jednu pecku za druhou . On Ovládal dav . Celá kapela toho dne musela ovládnout celou Anglii. ()

KoRniky

Jsem v euofórii pokaždé, když si tenhle úžasný koncert pustím. Miluju Queen, miluju Freddieho, on je prostě Love of my life. I když mám hodně ráda filmy, pořád je u mě hudba na prvním místě. Tenhle záznam jejich koncertu ve Wembley je prostě to nejdokonalejší na co se člověk může podívat a poslechnout si. A znova a znova a pořád dokola. Vždycky mě fascinovalo, jaké měli Queen úžasné fanoušky a tady jich je 75 tisíc a všichni si společně užívají jeden z těch nezapomenutelných zážitků, o kterém budou vyprávět ještě i svým vnoučatům a ta jim to budou závidět. Queen jsou jedna z těch mála kapel, která tu prostě bude pořád. Dala bych všechno co mám za to abych tam tenkrát mohla být, ta atmosféra musela být proště bombastická. Hrozně mě mrzí, že už s náma Freddie není, ale rozhodně po sobě zanechal něco obrovského, takže nesmutněme, protože jednoduše Show must go on! ()

MarekT

Já vím, bizarnost - hodnotit koncerty na filmové databázi. Ale v případě mé hudební jedničky "Královny" jsem se rozhodl udělat výjimku, a to hned třikrát (známkováním byli poctěni i Budapešť a Live Aid). Sledovat totiž tento famózní záznam je ve svém slova smyslu zážitek, ač nejde o filmy jako takové. I tak skupina i v tomto formátu ukazuje, že nebyla jen interpretem hudby, ale skutečnými umělci. Freddie, Briane, Rogere, Johne - smekám klobouk. mrksik: Ber to tak, že scénář a herecké výkony tu máme, ale jen v trochu jiném významu jako při opravdových filmech. ;-) 100% ()

messiah

Tenhle koncert se ke mě dostal náhodou...a náhodou jsem měl čas si ho i pustit. Nedlouho po začátku mě to posadilo na prdel a musel jsem to mít! ()