Queen v Budapešti

(koncert)
  • Česko Queen: Magic Tour v Budapešti (více)
Hudební / Dokumentární
Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min (Alternativní 59 min)

Nezapomenutelný koncert rockové kapely Queen na budapešťském Népstationu v červenci 1986. Byl to jeden z prvních velkých koncertů západní kapely v tehdejším východním bloku. Do jeho rozkladu ještě zbývaly tři roky, ale mezi 80 000 diváky už bylo i několik fanoušků z tehdejšího Československa. Ti si tak mohli užít hity jako Radio Ga Ga, We Will Rock You nebo Bohemian Rhapsody na vlastní oči a uši. Tyto a další písně rozhodně nemůžou chybět v hodinovém sestřihu z tohoto koncertu. Navíc málokdo asi tušil, že se jedná o jedno z posledních živých vystoupení zpěváka kapely Freddieho Mercuryho s kapelou. Po skončení The Magic Tour už s kapelou nikdy nevystoupil. (Česká televize)

Rozjimatel

Vynikajúci koncert mojej srdcovej kapely, ktorý je výnimočný hneď v dvoch ohľadoch: bol to prvý rockový koncert "západnej" kapely za železnou oponou a zároveň to bolo posledné koncertné turné Queenu s Freddiem. Na začiatku sledujeme zaujímavý zrýchlený zostrih stavania scény ešte za svetla a potom si už naplno vychutnávame skvelé vystúpenie legendárnej kapely, ktoré už prebieha za úplnej tmy na pôsobivo nasvietenom pódiu. Pochváliť musím aj výborný strih, ktorý celkový dojem ešte umocňuje, no a k samotnej hudbe Queen a k výberu piesní sa už snáď ani vyjadrovať nemusím. Neodpustím si ale jednu poznámku k hodinovému zostrihu, z ktorého bola z môjho pohľadu úplne nepochopiteľne vynechaná skladba "Friends will be friends", čo je hádam jediná väčšia škvrna na inak výbornom zostrihu. ()

mira007

Zfilmovaný legendární koncert kapely Queen, která jako jedna z mála západních kapel na vrcholu jela za železnou oponu konkrétně do Maďarska, které uvolňovalo šrouby trochu rychleji než zaprdění komunisti v Československu. ()

JohnFarst

Čo dodať... Queen sa ´odvážili´ prekročiť hranicu opony a ukázať komunistickému svetu čo sa vo svete najviac počúva a hraje. Znovu zahrali svoje najväčšie hitovky, ktoré vždy dokážu ľudí rozpáliť na najvyšší stupeň ale isto nečakali, že maďarské publikum ich bude poznať a že celý koncert odspievajú s nimi. Bol to aj pre nich určite (ako sami povedali) nezabudnuteľný zážitok a som rád, že som tento legendárny koncert mohol konečne vidieť. Neľutujem ani jednu minútu tohto koncertu, pretože vždy keď vidím Mercuryho poskakovať a kričať WE WILL ROCK YOU, uvedomím si aký význam majú tie slová. Skutočne nezabudnuteľný zážitok. ()

Chundys

Co říct? Pustit si mimo pohádek během vánočních časů něco jiného jako fenomenální a nejlepší a jedinečnou rockovou kapelu Queen!!! It's a kind of Magic!!! ()

lsd

Koncert je to výborný, ale moc mi nesedla jeho atmosféra a taky výkon Mercuryho, který není zrovna vrcholný. ()

vojo

Vďaka tomuto mám Queen rád. A tiež si už od detstva pamätám, že Freddie "chcel" kúpiť maďarský parlament. ()

BOURQUE

Fantastický koncert od fantastickej skupiny Queen! Z polovičky dokument, z polovičky energický koncert s jedným obrovským gestom od neprekonateľného F. Mercuy – „Tavaszi szél vizet áraszt...“ Osobné hodnotenie: 95% (*****) ()

Ozzy2

Pro mě daleko větší srdcovka, než přechválená Bohemian Rhapsody.Protože tohle byli Queen z masa a kostí.Nikdy nepřestanu litovat, že jsem nemohl do Budapešti jet, nikdy. ()

Taškář

Hrozná kapela ...  Ale vzhledem k tomu že mají jednu celkem slušnou věc, která se jmenuje Brighton Rock, musím dát jednu hvězdu. ()

kluzo

Téměř zázrak v tehdejším východním bloku. O kvalitě hudby Queen nemá smysl psát, bylo by to nošení sov do Atén. Navíc tady na vrcholu. Co vím tak to bylo 2. vystoupení britských hudebníků ve východním bloku po Eltonovi Johnovi, který vystoupil 24. dubna 1984 v Havířově na zimním stadionu, na což rovněž vzpomínám se slzou v oku. ()

chlebos

Bohuzel queen nikdy neuvidim na zivo v puvodni sestave. Tohle byl tusim prvni koncert podobneho razeni za zeleznou oponou a queen v cele s frontmanem Freddiem Mercurym byli na vrcholu. Skoda ze tak hodne kalil a dneska uz nam nic nepredvede... ()

marusaj

Dokonalost sama. Shlédnuto v kině s prostorovým zvukem ohuleným naplno. Totální forma kapely, filmové nasnímání (tuším 26 kamer?) a nastříhání. Do toho atmosféra něčeho naprosto výjimečného pro zemi za železnou oponou.. ()

bearmeedek

Kdysi jsem viděl tento film v kině. A určitě jsem byl uchvácen. Proto nyní zklamání z obrazové kvality na DVD, kde každý menší pohyb vyvolává na obrazovce rušivé pruhy. ()

mira.l

Absolut Queen. Ono se k tomu asi nic moc dodávat nemusí. Freddie i kapela v nejlepších letech, i po obrazové stránce se dá říct, že to asi bylo to nejlepší, co se tehdy v zemi východního bloku dalo pořídit. ()