Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

hackstolle

Neni to nijak genialni, ale mne se to taky velmi pacilo. Nekdy mi dokonce i zamrazilo. Celkem hezky obsazene, ikdyz k Paris je nutno mit vyhrady. No a jelikoz nemusim horory, tak ty hezke na druhou stranu rad ocenim. *** ()

Averelli

bohužel mám v živé paměti původní dům voskových figurín a tomuhle se nedá říct než parodie.. jedna hvězdička za to že zabili Paris :D ()

nula87

Co jsem čekal, to přesně jsem dostal. Spoustu klišé, logických nesmyslů, neschopnosti vytvořit atmosféru strachu (což je trochu u hororu problém) a Paris, o které se raději nezmiňovat. Poslední půlhodina relativně vtipná a scéna s prstíkem nápaditá... 35% ()

ondey

Béčko jako sviň, ovšem závěrečná scéna roztékajícího se domu z vosku byla výborná. Paris celé to Béčko sice tak dvakrát podtrhne :DD , ale asi souhlasím s panem režisérem, v té roli si také nedokážu představit nikoho jiného :D Typická večerní popcornová zábava :) ()

Asdas odpad!

Necítil som sa dobre pri sledovaní tohoto filmu ,nudil som sa a hovoril si prečo Hiltonku trepali pred kameru. ()

Romeroo

Hodně dlouho jsem přemýšlel za co dám jednu hvězdičku, poněvadž jsem nechtěl toto "veledílo" ohodnotit slůvkem odpad...takže jedna hvězdička za sexyy Elishu Cuthbert a debilní Paris Hilton...a za celkovou debilitu a demenci tohoto, úžásně stupidního snímku...21% ()

bonduelle

Je to béčko, to bezpochyby, ale pokud máte rádi horory, u kterých si člověk oddechne, dobrá volba. Pár zajímavých scén se rozhodně najde, třeba závěrečná se spoustou tekutého vosku :-). ()

Týnidlo odpad!

Z tohohle filmu, viděného asi před 5-6 lety, si pamatuji pouze zabitou Hiltonku a strašně komicky, roztékající se dům, z kterého přeživší úspěšně vyskočili. Ale ne oknem, nýbrž proraženou voskovou zdí..:D Už tehdá jsem tušila, že tohle nebude můj šálek kávy.. ()

Kajislav89

Nic složitého ani originálního v příběhu. Snímek ničím nevyčnívá z ostatní tvorby svého žánru, ale jsou tam docela dobrá místa. Dvě ze tří hvězd za závěrečnou scénu, která prostě nemá chybu. ()

Sarcasmgirl

Pořád to samý dokola - divný, odlehlý město, kde se děje něco hrozně zlýho a odpornýho - nuda. Hvězda za to, když Paris projedete hlavou trubka :D ()

Renie42

Viděla jsem to celé, čekala jsem, až tam začne dělat z člověka voskovou figurínu, odlupující tvářička, pak probodnutá hlava Paříž Hiltonů, se mi zdála nějaká divná tam. Nic extra, zařazuji tento film do škatulky jednou a dost. ()

Brano

Typický béčkový horor z americkej produkcie, ktorých je v dnešnej dobe kopa. Najviac na filme zaujalo veľmi zaujímavé spracované mŕtve mesto a zo začiatku celkom strašidelná atmosféra, ktorá sa bohužiaľ už po pár minútach vytratila. Záver prehnaný, akoby autorom už došli nápady. /50%/ ()

marek29

Klasický horor s poněkud creepy tématem baráku, kterej někdo udělal z vosku :) už si nepamatuju jestli ten prst prostrčenej kanálem ustřihl zahradníma nůžkama vrah tady, nebo v jiným filmu. Co si ale jasně pamatuju je fajn svižnej začátek tohoto filmu, kterej potopila závěrečná sekvence rozpouštějícího se domu z vosku v důsledku požáru. Představa tolika svíček, který "musely padnout" na toto veledílo mi přišla až příliš nenormální a horory by měly být podle mě reálné.. ;) ()

Stejšn

Náhodou to vůbec nebyl takový průser jak tady někteří líčí a ani ta Paris v tom vůbec nevadila. Slušné tři hvězdičky. ()

Pitryx

Co je platný profi snímek, když se první polovinu šíleně nudíte, a ve druhé se to, na co čekáte, tedy GORE, objeví jen párkrát. První část sestříhat o půl hodiny a šel bych s hodnocením výše. Takto jsem se nudil a nudil. Proč tak hloupý název filmu, který už byl použit, měli to nazvat vesnice nebo městečko voskových figurín, však nebyly jen v domě. Pro mne zklamání, nečekal jsem takovou nudu. Dávám dvacet za těch pár uslintaných efektíků a to je vše. ()

Hyperbolic

Vždy jsem o tomhle filmu slýchal, mainstream hloupý horor s Paris Hilton. Jo, dialogy a některé scény semtam nedávaly úplně smysl, ale přehlížím to. Tenhle film v sobě nese ten pocit 2000s, nedokážu to úplně správně popsat, ale je to hrozně zvláštní, se na něj dívat teď, po takové době a přitom znovu vidět trendy té doby. Takže jen tak rychle, napětí parádní, chvílemi jsem musel film stopnout a trošku se hodit do klidu, gore mega, však to je taky hrdý kamarád Hostelů, Texaských masakrů a Saw. Nějaký vývoj postav jsem nečekal, ale tyjo. Vztah ústředních sourozenců (ne nemyslím vrahy, plottwist u nich však byl taky drsný) šel z 0 na 100 plynule a chytře, že se to často nevidí. Postavy nebyly dvojrozměrné, jejich činy dávaly smysl a dostaly pozadí. Zajímavý motiv sourozenců kde je jeden grázl a druhý hodný, který je zde dvakrát. Určitě to tvůrci tak neplánovali, ale podobně jako vše ve voskovém muzeu zakonzervovalo svou dobu, i tenhle film je takovým voskovým muzeem doby svého vzniku, a je fajn se do té doby vrátit. Scéna jak jede Paris v autě se svým přítelem a borec je natočí na kameru musí být pomrknutí na jeden z jejich mnoha skandálů. To, že se jedná spíše o město voskových figurín (masky, praktické efekty i všechno vybavení naprosto úžasné) než o dům, filmu jen prospívá. Horor na 4 hvězdy. V poslední řadě bych rád zmínil soundtrack, jen písně, které mám ve svém playlistu a když jsem je slyšel, tak to byla euforie, nevěděl jsem, že takový blast v hororu někdy uslyším. Ale jak už jsem psal, tento film svou dobu konzervuje, a to i písně. Po úvodu z minulosti, pozadí dětství záporáků a titulku filmu, začnou Deftones - Minerva, výborné, americké pocity. Cesta v lese a táboření a Interpol - Roland, smutné a šťastné zároveň, jako většina Interpolu. Uvěznění hlavní hrdinky na benzince a zesílení, ať ji nejde slyšet a Marilyn Manson - Dried Up, Tied and Dead to the World, těžký industriální a disturbing. Dále je ve filmu výborný score, který zní skutečně zlověstně. Po veškerém utrpení film končí, černá obrazovka a s první kredity přichází My Chemical Romance - Helena, bravo. Za písně 5. hvězda. 2000s, what a time to be alive. ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak