Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

napomelon

Začala jsem se dívat s tím, že se jedná o horor Dům voskových figurín, po pár minutách jsem pochopila, že jsem si špatně přečetla název a jedná se o Dům silikonové figuríny, načež by se tedy děj měl přesunout do prostor hotelu Hilton. No nakonec jsem se s velkým zklamáním podívala do opuštěného města s domem z vosku a mrtvými obyvateli obalenými jak jinak než voskem a vraždícími šílenými bratry. Jste-li megalomani, rádi ničíte věci, zapalujete svíčky a přitom si hrajete s voskem, pak si nenechte ujít závěr, ten jediný snad stojí za zhlédnutí. ()

Livto

Film mi sám o sebe prišiel zo začiatku "strašidelný". Chvíľami tam boli desivé scény, ako to zaliatie horúcim voskom za živa, to bolo celkom "husté". Postupom času sa z toho však stáva normálna vyvražďovačka, miestami aj prehnaná. Pochybujem, že by sa na to mesto len tak zabudlo. Už len to, že im tam išla elektrina bolo dosť nepravdepodobné . Nehovoriac o množstve toho vosku, čo bol potrebný na všetky tie veci, čo tí bratia urobili a stvorili. Naviac prehnaný bol ten dom, čo na konci "horel". Kto film videl, chápe, čo myslím. ()

Onanista

Je to něco jiného. Super atmosfera a myslenka, ze nekdo hoooodně pomalu umíra uvězněn ve vosku je podle mýho hodně děsivá. Vosk jako takový a voskové figurýny mi přijdou samy o sobě dost děsivý. dal bych spíš 3,5, ale 4 už ne. ()

Sylviiik

Upřímně...tenhle horor je uplně něco jiného než ty klasické vyvražďovačky. Má příběh...a příběh zaujme tak, že se do filmu skutečně vžijete. Žádný šlachovitý maniak s pilou nebo sekerou, nenadálé zvraty a zajímavá konečná scéna. A jako bonus jsem konečně viděla Paris Hilton umřít :D Dobrá práce. :) ()

evelouch

Paris Hilton NENÍ špatná herečka! Hraje náhodou dobře!Film je pecka...remake hororu z roku 1953. Horor se povedl, vosk vypadal FAKT jako vosk a ne jak želatína z roku 1953. Smrtící honička kamarádů a odporných bratrů-vrahů posedlých výrobou figurín z lidí a vosku je ...super! Můj oblíbený horor. Konec pěkný, nejvíc se mi líbilo,jak nebohá Paige utíkala černočernou nocí, aby si zachránila život.....napřed sprint lesem,poté vlezla do prvního domu, kterého si všimla.....ale chybička se vloudila....nevšimla si,že právě tento dům je skladištěm soukromých věcí obětí muzea....Bohužel i ona skončila jako obět děsivého vraha Boo, nebo jak se to jmenoval. Teen vyvraždovačka plná sexy holek, ještě více sexy kluků, zlověstných vrahů,vosku, tajemství,strachu, hrůzy ale také lásky,přátelství a naděje.... Konec pěkný, vydařený,lehce usměvný. Na filmu se mi nelíbila akorát useknutá špička prstu Carly(FUJ). Takže pokud se rádi bojíte,přemýšlíte a koukáte na vzhled herců či originalitu příběhu a prostředí,je tento film pro vás jasnou volbou:).(stejně jako pro mě). ()

C.A.T.

Čekala jsem totální průser, ale ten se nekonal. Paris ráda nemám a ráda mít nebudu, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že všichni tento film zkrouhli jen proto, že tam hraje ona. Koukatelné to bylo, místy i napínavé a zajímavé. Ode mě si to 3* určitě zaslouží. ()

Filip1999

Nápad dobrý - zpracování nedostatečné! Ani jsem nevěděl, co mám od tohoto filmu čekat. Začátek byl nudný, zdlouhavý a nezajímavý. Napětí mizerné. Žádné dlouhé "zdrhačky" před "vrahem". Nedá se říct, že by mě film nějak extra zaujal. Lekačky velice předvídatelné a postavy? Kromě hlavní ženské postavy, byli všichni témeř umělí a předvídatelní. Znova si rozhodně film nepustím, už jenom z toho důvodu, že bych u něj usnul nudou. ()

milous11

Mě se tento film popravdě moc líbil, jak nevinně se to ze začátku rozjelo, tak to celkově dospělo do skvělého finále, kde se barák rozpouští. Parádní podívaná, sice jsem tento film viděl před pár lety, ale včera jsem se na něj rád podíval znovu a je pravda že jsem se i trochu zase bál, dobře udělaný a o nečekané zvraty není nouze, a to vše s okouzlující s krásnou Paris Hilton, sice popravdě z ní nebude nikdy tak dobrá herečka, ale myslím si že v tomhle filmu excelovala ve své roli. U mě jednoznačně ocenění pěti hvězdičkami. ()

Martin29

Když jsem na tom byl tehdy v kině líbilo se mě to hodně. S odstupem času už to tak dobré není (přece jen rok 2005), ale i tak je to lepší průměr.Pobavila smrt Paris Hilton :-). P.s. původní film jsem neviděl ()

tXtX

Veľmi dobre zvládnutý remake vychádzajúci z klasiky starej cez 50 rokov, ktorú ale aj tak nikto nepozná a nikto ju nikdy nevidel... Ja mám tento film skutočne rád a z vysoka seriem na všetok hejt naokolo. Baví ma tu všetko. Má to skvelú atmosféru, super hudbu, fajn hercov (nie, tu blondínu nemyslím) a naozaj vymakané praktické efekty, obzvlášť na konci. Kto toto neocení, nech ide do.. vosku. S úsmevom 80%:) fck u. ()

Nikol45

Po dlouhé době jsem si opět pustila Dům voskových figurín. Pro mě docela slušná vyvražďovačka. I když některé scény mi přišli dost divné až možná i vtipné. ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak