Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

PKD

Tak jsem nakonec podlehl místním odpadům apod. plivancům, abych opět zjistil, že co se líbí v 90% mě, nelíbí se většině. Co se týče hororů 21.st. obecně. A dobře jsem udělal. Nu, byl tu i vliv v podobě shlédnutí předchozí miloušké a totálně nehororové verze z r.1953. Ale srovnání se opravdu vyhnu, neb tyto 2 filmy jsou nesrovnatelně každý někde jinde. Byť všechny 3 verze jsou dle stejného zdrojového kódu od Karla S. Beldena. Já si tento film osobně překřtil na Texaský Massakr, ale z wosku.;-) Ten vliv řetězové frančízy mi nikdo nevymluví. Musím přesto souhlasiti v podstatě se všemi, co píší o 1.pol. ale aspoň na poprvé ji viděti musíte, to se holt nedá nic dělat. Abych netrhal partu (hahaha) tak též zmíním Paříž v Hiltonu, ale nevím, proč o ní tady všichni furt zavile píší? Já bych si ji v celkovém ději snad ani nevšiml. Ale má to holka v dnešní BLR Americe dost dobrý, páč se zde tahá s blakmenem (který zde ještě v té době mohl zakalit a taky to udělá) a to je dnes velmi chvályhodné, aaaano. Ovšem je prdel, že má stejně blbý výraz, ať s drsně probodnutou hlavou, nebo ne. Fascinujcí. Za to Eliška Cuthbertová mi zde opět připoměla, že jako filmová Kara Zor-El by byla před těmi 16 lety, dokonalá, samoz. až po odbarvení na blond:)  (ještě Katheryn Winnick i když ta zde nehraje) a já se tak přistihl, že většinu filmu jsem se na ni díval jako na Supergirl v utajení, checht. Jo už z toho blbnu. Dobře mi tak. Sam Winchester si zde ´´odskočil´´ od svého tv s., což ještě učinil o 4 roky později v Pátku 13th. A pak samoz. vícekráte. A to, co se mu v onom městečku na dlani (a to tedy má atmosféru a koncepci, včetně hl. herce což jest samotný Dům Woskových Figurín+děsivá stará žena, odhrnující záclonu, palce nahoru) pak stane....jo, nářez. To jsem sebou i několikráte cuknul, což je uprostřed dne, dosti výrazné u hororu. Jen škoda, těch prvních asi 45min.  což mi připomíná, že souhlasím i s tou přetáhlou délkou. Jako 90min. by to byl ještě hustější nářez, na který bychom pak nemuseli čekati skoro hodinu. Drsný brácha, co parádně zmasil toho falešně milého hajzla 1.třídy aka bratr no.1, byl ok. Zbytek, jen křoví. Klasika. Vyzdvihnu ještě to, jak vizuálně poeticky skončili oba bratři a vysvětlení, jak to, že si nikdo nevšiml, že je samotné Ambrose jaksi odříznuté od světa. Kterýžto podobný prvek mě iritoval už v Kukuřičných Dětech. A potutelné zjištění o SPOILER! dalším bratrovi, bylo vskutku velmi černohumorně podané. Jak bych to asi napsal i já.;-) A special quest star...hromada rozkládajících se lesních zvířat, což bylo zrovna před obědem, fakt eeeeeew! Silné 3.5  Co mě ale šokovalo možná více jak celý děj, byl fakt, že 1 z producentů jest Robert Zemeckis. To je síla. A to je vše. Čus. Jdu si uplácati něco z wosku. ()

jondzavid

No v podstate to splnilo moje očakávania. Pridlhý videoklip, ktorý sa nevie rozhodnúť či chce byť Texaským masakrom alebo jeho paródiou a zostane len niečím medzitým - zopár nápaditých scénok a slušné efekty ho držia nad vodou, takže počas filmu som sa nenudil a ako jednorazová chuťovka mi pri mojom hororovom absťáku padol vhod. ()

blackrain

Základní postup je zcela jasný. Vezmeme partičku mladých lidí, dáme jim auto. Pošleme je na cestu, odkud není samozřejmě návratu. Ještě nesmíme zapomenout na další ingredienci, a tou je nějaký vyšinutý zabiják s úchylnou zálibou, který začne mládež likvidovat rafinovaným způsobem. Nepotřebuje k to mu nutně nůž nebo motorovou pilu. Tady psychopata zastupují hned dvě osoby, dva bratři, kteří mají podivnou zálibu v hraní si s voskem. Nejde o nějaké šťourání sirkou do hořící svíčky, to je nuda. Do této změti přidáme nezvladatelnou hotelovou dědičku Paris Hilton a máme reklamu téměř zadarmo. Přiznejme si to, kdo by ji nechtěl vidět umírat, i když jenom na filmovém plátně. ()

kaylin

Ani těch pár světlých stránek mě ale nevede k tomu, abych z „domu voskových figurín“ skákal do stropu. Že je naprosto jiný než originál, to by mi ani tak moc nevadilo, ale že je to prostě jen další hillbilly horor, kde sledujete zdegenerované venkovany, jak jsou ještě dost málo šílení na to, aby udržovali město v chodu, ale dost šílení na to, aby všechno ostatní zabíjeli. Ne, ani po druhém zhlédnutí jsem se ty dvě hodiny prostě nebavil. ()

topi

Klasické teenagerovská masakrjízda. Scény s voskem v rozpadajícím se domě jsou perfektní, i některé vražedné úmrtí. Jako buranská vyvražďovačka určitě funguje dobře. ()

Hadža

Tak teda nevim,mě se tento horror libil docela dost!Zaběry krvavě kvalitni,a film nestratil celou dobu spad!Na rozdil od absolutni kraviny jakou je treba Klíč ,ktery ma až nezdravě vysoke hodnocení!!!Herecke vykony nejsou nijak na vyši,ale celkově je to snimek jako ze stare školy horroru,ktery nenapodobuje jako ostatni, současné japonské kraviny! ()

Damiel

18 % - Kdybych neznal originál z roku 1953 (byť i to už byl remake filmu ze 30. let), asi by se mi to líbilo o 5,78 % víc. Vesměs ale klasické hororové béčko, které se snaží sázet na atraktivní obal a zcela mu uniká, v čem tkví podstata dobrého hororu. Dementní příběh s tupými herci a Paris Hilton. Škoda, že tuhle fiflenku scenártista nezlikvidoval už po minutě filmu. ()

Toshiro

Hororový remake tentokráte americkej americkýho. Vcelku atmosférický a brutální, hlavně dobrej převzatej nápad který se točí kolem vosku :). Né že bych se bál, ale často sem byl zhnusen :). ()

Skip

Další z mnoha teenagerských vyvražďovaček. Ovšem stupidita té partičky je do nebe volající. Jediné, co za něco stojí, je závěrečná destrukce domu. ()

dee-key

Herecké výkony nejsou nic moc, ani ten úchylnej film není nic moc, ale zaujala mě scéna, kdy se voskový dům rozteče, to bylo fakt dobře udělané. A navíc konečně zabili Paris Hilton. ()

GILLWANDER

Horor? Skôr kŕčovitá uspávanka pre nefajnšmekrov. Scenár sa tvári blbo a popritom je ešte chabejší. Herecké zastúpenie včetne vždy nastyleovanej Paris Hilton údesne a nepresvedčivé. Tu sa nie je čoho báť, ak vám samozrejme nevadí tupá hovadina bez logiky z čoho nejeden stráca zdravý rozum...30% ()

maverick10

Jedina prava voskova figurina byla Paris Hilton. Jeji herecky vykon je strhujici plny mimiky, zkoordinovanych pohybu presne kopirujicich to prave presvedcive herectvi. Kdybych jeji roztancene herecke vykony mel k nekomu prirovnat, byla by to prave ona voskova figurina. A buh vi s kym se musela vyspat aby dostala i roli ve filmu, protoze pochybuju ze by tato herecka megastar prosla konkurzem. ()

Katarine

Jo, já vím...3*, pro některé jsem to trochu přehnala. Ale vážně si přiznejme, byla to taková blbost, jaké dneska vídáme na televizních obrazovkách? Já bych řekla, že ani ne. V té přehršli sračkoidních hororů je tohle ještě celkem skvost. I když popravdě to držela nad vodou v podstatě hlavně skvělá Elisha Cuthbert. Navíc tam byl i nějaký ten příběh. A ještě něco. Moc se mi líbila krásná smrt Paris Hilton:-) No, ale jinak...závěr (tedy to, kdo přežije až do konce) bylo zřejmé od začátku a úniky z jisté smrti v poslední vteřině jsou už tak ohrané a trapné. ()

Chen

V rámci žánru teenagerovských vyvražďovaček hodně slušný nadprůměr. Několikrát jsem se pořádně lekl, několikrát jsem byl znechucen a několikrát jsem se dokonce i bál. Obsazení je příjemné (nemluvím o Paris Hilton), i když tedy likvidace sympatických charakterů je proti mému gustu. A závěr? Rozhodně originální. ()

Morloth

U tohoto snímku se musel člověk prostě a jednoduše smát. Velkým pozitivem snímku je smrt Paris Hiltonové, jinak víc nenajdete. I ten strach, a to se u hororů bojím jako blázen, tu nějak chyběl. Jako nejkomičtější mi však přišel báječně nesmrtelný záporák. ()

(mOnkey)

Pokud to bylo myšleno vážně - nechápu. Jestli se tvůrci snažili vytvořit parodii na původní Dům voskových figurín - neúspěšně. Na tomhle "kousku" mě nejvíc vylekaly titulky, v nichž se jako jeden z producentů skví Robert Zemeckis. Robe, tvá záliba v Béčkových hororech může být jakkoli zvrácená, avšak doba se mění. A pokud si pan režisér myslí, že to, co fungovalo v padesátých letech, musí nutně fungovat i dnes, tak se šeredně plete. ()

Martin741

Celkom slusny horor, ktory ma aj scenky hixploitation. Rezia Collet Serru je na urovni, k tomu par efektivnych vyvrazdovaciek a miestami aj strasidelna atmosfera. Herecke duo : sexica Elisha Cuthbert a sympatak Padalecki sa snazia a dokonca aj vedia hrat. 69 % ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak