Nová noční můra

• USA Wes Craven's New Nightmare (více)

Natáčení nového dílu Noční můry v Elm Street se odehrává v zákulisí filmu, ale i na place. Nechybí tu herečka Heather, která před lety vytvořila v prvním díle celé série hlavní roli dívky Nancy a později si zahrála i v třetím dílu odbornici na sny. Po skončení natáčení záběrů se nečekaně začne hýbat Freddyho rukavice, dva techniky zabije a Chase (manžela Nancy) řízne do ruky. Heather se náhle probudí a zjistí, že vše byl jen zlý sen, vydechne si, ale pak si všimne, že manžel má opravdu ruku pořezanou. Studio nabídne Heather roli v novém dílu Noční můry v Elm Street, ke kterému píše scénář Wes Craven, ale ona to odmítne! Dovídá se, že manžel na filmu už pracuje a telefonuje mu a prosí ho, aby se vrátil domů. Chase za volantem cestou domů usne, havaruje a náhodou ho zabije Freddyho rukavice. Syn Dylan se také chová podivně, nechce spát, protože se bojí „zlého pána“. Po dalších incidentech, které se svým způsobem týkají filmového přízraku, jede za Wesem Cravenem, aby se ho zeptala na scénář. Tvůrce však doposud neví jak příběh dopadne... Poslední souboj svede Nancy (Heather) v podzemním světě, kde objeví scénář k novému filmu z cyklu Noční můry v Elm Street a kde se setkává nejen se svým synem Dylanem, ale i s Freddy Kruegerem. (Rodriguez)

Petoss1

Oproti posledným dvom častiam je to trochu lepšie, hlavne zo začiatku keď príbeh ukazuje život hrdinky série mimo filmového plátna. Ale ako to už býva, toho dobrého je málo a tých sračiek je stále viac a viac. Táto séria sa stala pre mňa tabu a moja nočná mora konečne skončila. Hneď mi je lepšie. 30% ()

Mefistofelle

Páni, sama jsem nečekala, že po docela tragické šestce přijde něco, co vcelku důstojným způsobem ukončí sérii. Navíc to má docela dobrý nápad a částečně se to vrací ke kořenům. Freddy zde už není vysmátej hláškař, ale stejně jako v jedničce je pořádně démonický. Opravdu velká škoda je, že se na obrazovce objeví během filmu skutečně jenom zřídka. Děj je zaměřen na Heather Langenkamp, která zde hraje sama sebe, a jejího syna. Zatímco se chystá natáčení další Noční můry, ukazuje se, že Freddy je skutečný a snaží se skrze syna Heather dostat do reálného světa mimo filmové plátno. Nápad je to opravdu dobrý, bohužel však dost nevyužitý. Žádného extra zabíjení a psychedelických snů si zde moc neužijete a sledovat postupné "cvokatění" Heather i jejího syna mě přestalo dost záhy bavit. Na druhou stranu musím říct, že vidět známé tváře, kterak hrají samy sebe (včetně režiséra) je docela fajn. ()

Nach

Pro mě jedno z nejlepších zakončení jaké si Freddy Krueger vůbec mohl zasloužit. Inteligentní, temnější, zlejší. Méně černého humoru zde není vůbec na škodu, stejně jako pojetí konceptu film ve filmu. Vše zde hraje svou podstatnou roli a spolu s Noční můrou 1 a 3 tvoří Nová noční můra trilogii toho nejlepšího, co bylo o Freddym kdy natočeno. Bravo Roberte Englunde! ()

Nautila

Wesova onanie nad sebou samým, nic víc. Námět působí jak poslepovaný z několika jiných filmů, od všeho trochu nakousnuto, ale nedojedeno. Nový Freddie je maskérsky a kostýmově směšný panák v kožených gaťkách (a vůbec se mi zdá, že triky jsou v nových můrách umělohmotnější než ve starých). Jedinými světlými místy jsou vražda na stropě a 'reálný' Englund. ()

raptorrr

Takové malé cvičení na Vřískot. Nápad filmu ve filmu a fanouškovské posedlosti ještě hodně nedotažený. Navíc Freddy vypadá strašně (nemyslím strašidelně, myslím uměle). ()

Silverluv

Tady je vidět jak to dopadne, když se toho chopí člověk, který umí. Dokonce jsem se místy i příjemně bál, což se o předešlých dílech říct nedá. Výborné zakončení série. ()

-Bomba-

Wes Craven to vymyslel dobře, chtěl natočit další díl Noční můry ale byl si vědom toho, že další oživení by sérii jedině podkoplo. Tak tedy vše nechal ve stavu, kdy sledujeme pouze herce ve svých “obyčejných” životech a samotný Freddy vystupuje z imaginárnosti, aby dal o sobě vědět. Není tedy divu, že mnoho diváků si při sledování vzpomnělo na My name is Bruce (ti, kteří tenhle sedmý díl viděli později). Celkově jde z filmu příjemná atmosféra a Freddy se za tenhle díl nemusí vůbec stydět. ()

Alfréda

Rozhodně mi tenhle díl nepřipadá jako nejslabší článek série. Třeba ve čtyřce nebo pětce se nenajde tolik pěkných motivů, které všechny mají Cravenův rukopis. Čili všude tam, kde Cravena alespoň přizvali ke spolupráci, vidím úspěch. Ať už je nápad Freddyho vstupu do reálného světa sebepitomější, noční můry v tomhle díle jsou nesrovnatelné se čtvrtým, pátým i šestým dílem (o dvojce hanba mluvit). Třeba když Heather spí a zpod prostěradla se dere Freddyho rukavice, rozřezává prostěradlo na cáry a blíží se k jejímu obličeji. Nebo špičková noční můra na hřbitově, když Freddy stáhne malého Dillona do rakve a Heather mu jde na pomoc. A také se mi moc líbí ta popraskaná zeď v domě Porterových po zemětřesení- spáry připomínají řezné rány od Freddyho rukavice a neustále se zvětšují...zatímco některé díly mě skoro uspávají, na tenhle se klidně ráda podívám znovu. Stačilo aby se vrátil Freddyho otec Wes Craven a hned to jinak vypadá!!! ()

Juto

Výborné katarzné cvičenie v ilúzii a strachu. Wes Craven sa vracia na stoličku režiséra, a spravil výborný strašitelný film. 6/10 ()

emo

Trošku sklamanie a napad so situovanim do filmarskeho prostredia je zaujimavy... Freddy sa môže plne realizovať :))) ()

WolfR

Wes Craven se snažil natočit poslední Noční můru se ctí. Bohužel, nepovedlo se. Až na pár solidních chvilek a spousta odkazů, je to nestrašidelný a průhledný film, 2 hvězdy. ()

animaxis

Wes Craven je génius.On z mrtvého filmu udělá film,který se ještě odehrává v realitě a navíc je strašidelný.Tak tomuhle já říkám návrat! ()

Flyer

Série Nočních můr už se zdála být totálně pohřbena špatným 6. dílem a ejhle, Wes Craven se vrátil a se ctí napravil zkaženou reputaci. Nová noční můra je jakousi fiktivní reality show, ve které sledujeme osudy herců a natáčecího štábu Nočních můr. Robert Englund se nám tak představí nejen jako zlomyslný Freddy, ale i jako sympatický chlapík, potěší i role režiséra Wese Cravena. Hlavní úlohu zde má Heather Langenkamp (v prvním dílu hrála mladou dívku Nancy), a její synek, který má problémy s nočními můrami. Ač se tento díl tak trochu liší od konceptu série, napětí a hororová atmosféra mu rozhodně neschází. ()

SeanLSD

Craven sa vrátil k svojmu najslávnejšiemu dieťaťu a zase raz vytrel oči tým, čo si mysleli, že dobrodružstvá snového zabijaka sú už tisíckrát omleté a obohrané. Hranicu medzi snom a bdením preťal ďalšou medzi filmom a skutočnosťou a využil tak metódu, ktorú potom o pár rokov dôkladne poobracia na všetky strany scenárista jeho VRIESKACEJ série Kevin Williamson. Dej je viacmenej pokojný, spolieha sa na jemné náznaky a znepokojivé znamenia, tušenia, čo ho ešte viac približuje k realite, v ktorej „niečo nehrá“, pôsobivo buduje svet pocitov, kde niečo nie je s kostolným poriadkom. Tým, ktorým to príde na slávnu sériu dosť málo, to potom bohato vynahradí v rozbúrenom závere. ()

Radiq

Vaření z vody. Sekyrková polívka. Nemám rád horory, kdy se monstrum dostane jakoby do reálného světa. Taky nemám rád filmy, kde se točí filmy. V tomto filmu najdete obojí. Když k tomu ještě připočtete debilní scénář, tak vám vznikne ubohá pitomost, kterou nezachrání ani Freddy, kterej je děsivějsí, ale ne vtipnej - vzhledově u mě spadl o úroveň níž. A ta parafráze na Jeníčka a Mařenku a perníkovou chaloupku, to byl už otřes. Nevím čím, ale hrozně mi to připomnělo Vřískot (tou atmosférou nebo tím tématem film o filmu, nevím). Protože jsem jedničku viděl, dávám 1 hvězdičku, jinak by to byl odpad. A nechápu, proč každej vždycky tak uchcává z Wese Cravena... ()

3n3my

K siedmemu pokračovaniu asi len toľko: je vidieť, že sa vesla opäť chytil majster a dopravil poslednú (novú) nočnú moru tam kam patrí - na vrchol! A pripájam sa k tým, ktorí radia toto pokračovanie najvyššie zo všetkých predchádzajúcich častí. ()

cinemag

Pokračování, jež se odehrává jakoby ve skutečnosti a ve stylu slavné jedničky. Bohužel výsledek je o dost slabší...sem tam dobrá scéna, ale jinak se jedná o průměr. ()

Nivenx

Rozhodně velmi rozporuplný film a já pořád nevím co s tím. Craven si z nás vystřelil, protože film je dobrý horor, ale proč to hraní se žánrem. Měl klasicky natočit pokračování, ignorovat freddyho smrt a ne nám natočit takový blábol. Ale i přesto to dopadlo lépe, jak Freddyho smrt. Atmosféru to má příjemně hororovou a Freddy i když má pozměněný vzhled, tak děsivý je. Dokonce ani sranda s ním zde není, takže spíše jsem spokojený. 55% Pořadí od nejlepšího: F1, F4, F3, F5, F2, F7, F6 ()