poster

Kupec benátský

 • USA

  Merchant of Venice, The

 • Slovensko

  Kupec Benátský

Drama

USA / Itálie / Velká Británie / Lucembursko, 2004, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  ,,...na všechny urážky chci zapomenout. Nevzít ani halíř úroků. Tu laskavost Vám prokážu a rád. Nesplatíte li tehdy a tehdy dohodnutou sumu na dohodnutém místě, pokutou budiž, spíš jen tak pro zasmátí, jediná libra masa vyříznutá z té části vašeho tak bělostného těla, kterou si určím s dovolením já."..... Je to Shakespear, jen na něj nemusíte do divadla, ale vychutnáte si jej v klidu doma, třeba v DTS (pro mě překvapení). Kromě Al Pacina, kterému je jedno, jestli má být ďábel, mafián nebo Žid, bych pěl největší ódy právě na Williama, protože toto dílo stvořil již roku 1597. Názor na tento snímek ovlivní dvě věci. Jednak Al Pacino a hlavně to, že je to TEN Shakespear. Pokuď chcete vědět víc, vstupte.(14.3.2007)

 • Stegr
  ****

  80% - Moc hezky zpracované Shakespearovo dílo. Al Pacino zahrál parádně, ale chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, že je to on... :)(10.5.2007)

 • Satan
  ***

  Zfilmovat Shakespeara určitě není nic jednoduchého. Tento snímek drží nad vodou pouze herecké výkony (konkrétně trio Pacino, Irons, Fiennes) a poměrně zajímavá hudba. Dialogy a rozhovory obecně jsou neskutečně natahovány a ke konci to bylo téměř k uzoufání. Shrnul bych to asi následovně: nebýt Al Pacina (jeden z nejho nejlepších výkonů), byla by to asi další zpackaná knižní předloha.(2.4.2007)

 • HoneyBunny
  ***

  Proti téhle verzi nemůžu říct ani popel, problém je, že pár týdnů po zhlédnutí si z ní pamatuju, jen skvělý výkon Ala Pacina. Ale ten stojí za to! Způsob řeči, přízvuk, kolébavá chůze - stále je to Al Pacino, ale vy se můžete jen opájet tím, JAK neuvěřitelně dobře hraje. Jeho monolog "Když se Žid řízne, neteče mu krev?" vámi zacloumá a jeho zhroucení u soudu skoro opláčete. Přidejte k tomu sympatického Jeremyho Ironse, objekt jeho lásky - Josepha Fiennese, převleky dam za pány a scénu, ve které manželky vtipně "týrají" své manžely. 70 %.(10.12.2008)

 • xxmartinxx
  ****

  Hvězdné obsazení, které zaručuje jisté kvality. Nakonec je ale ta čtvrtá hvězda s odřenýma ušima. Přišlo mi to trochu moc divadelní... jako by se tvůrci báli do Shakespeara sáhnout a pořádně se ho ujmout. Víc filmový look by ale neuškodil.(20.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace