poster

Kupec benátský

 • USA

  Merchant of Venice, The

 • Slovensko

  Kupec Benátský

Drama

USA / Itálie / Velká Británie / Lucembursko, 2004, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ork
  ****

  For ME 84%(5.8.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Pro Shakespeara mám sice životní slabost, ale Kupce benátského považuji v jeho tvorbě spíše za průměr. Námět je bravurní (dá-li se vůbec o nějaké bravurnosti mluvit v případě sociální pohádky o zadluženém floutkovi, co u pomstychtivého žida zadluží i svého nejlepšího kamaráda xenofobního pokrytce, aby spolu ke štěstí došli a nezaplatili ze svého dluhu byť i jen symbolický dukát), ale to zpracování, které se povětšinou drží spíše ve stylu jeho záměnových zaláskovaných komedií tomu těžce nesvědčí. Není to tím pádem ani komedie a ostatně ani drama. Ale chtě nechtě musím přiznat, že si s tím Radford poradil vlastně ještě nadočekávání dobře. I když ona je to v tomhle případě zásluha spíše hereckého ansámblu.(7.7.2009)

 • Psema
  ****

  I přes silnou averzi, kterou vůči Shakesperovu dílu mám se mi to líbilo. Nemůžu spílat režiséru, který je zároveň scénáristou, že spolu s klady obšlehl i zápory. V rámci převedení je to vydařený kousek, který má vituální styl, nádherné dialogy a podmanivou hudbu. K tomu výborný AL PACINO a J. Fiennes. Jen škoda, že rozuzlení se mi nepozdává už v psané podobě a Ironsovo herectví je v tomto případě unylé a nudné.(22.11.2006)

 • xxmartinxx
  ****

  Hvězdné obsazení, které zaručuje jisté kvality. Nakonec je ale ta čtvrtá hvězda s odřenýma ušima. Přišlo mi to trochu moc divadelní... jako by se tvůrci báli do Shakespeara sáhnout a pořádně se ho ujmout. Víc filmový look by ale neuškodil.(20.4.2010)

 • Stegr
  ****

  80% - Moc hezky zpracované Shakespearovo dílo. Al Pacino zahrál parádně, ale chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, že je to on... :)(10.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace