poster

Kupec benátský

 • USA

  Merchant of Venice, The

 • Slovensko

  Kupec Benátský

Drama

USA / Itálie / Velká Británie / Lucembursko, 2004, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ork
  ****

  For ME 84%(5.8.2007)

 • xxmartinxx
  ****

  Hvězdné obsazení, které zaručuje jisté kvality. Nakonec je ale ta čtvrtá hvězda s odřenýma ušima. Přišlo mi to trochu moc divadelní... jako by se tvůrci báli do Shakespeara sáhnout a pořádně se ho ujmout. Víc filmový look by ale neuškodil.(20.4.2010)

 • genetique
  ****

  V knižných predlohách mám značné medzery. A to aj, bohužiaľ, čo sa týka takých klasikov ako Shakespeare. No myslím, že William by proti tomuto spracovaniu nenamietal. Jeho tradičné zámeny identít sa síce prejavia až na koci a so skvelou gradáciou, no aj dovtedy dej nenudí, strieda prvky drámy, romantiky a komédie, no niekedy v nevyváženom, nesúvislom pomere, čo je asi jediný a značný mínus. No a Al Pacino a Joseph Fiennes váľajú, najmä súdna scéna je herecky jedna z najfasfinujúcejších vôbec! 80%.(13.4.2007)

 • Superpero
  ****

  Vizuálně to vypadá jak bohatší televizní inscenace, ale herecky mě to strhlo. Hlavně scény s Al Pacinem mě naprosto dostávaly. Škoda pak poslední dvacetiminutovky, kde se řešej prstýnky a je to nuda. K otázce fandění přiznávám, že jsem přál Židovi.(15.4.2007)

 • novoten
  ****

  Ve chvíli, kdy u každé nové shakespearovské adaptace vyvstává otázka, zda bude natočena zmodernizovaně, muzikálově či převedena do teenagerské verze (všechny možnosti mi vyhovují), se Michael Radford odhodlal k odvážnému kroku - natočil film přesně podle předlohy. Proto mi chvíli trvalo, než jsem akceptoval vzletnost a mírnou rozvláčnost divadelních dialogů, ale jelikož Pacinovo božské herectví by mě dokázalo strhnout, i kdyby hrál v tom nejhloupějším filmu a stejně tak mi vyhovuje skromný výraz Fiennesův a smutný pohled Ironsův, zůstala po závěrečných titulcích vysoká spokojenost. V žádném případě se ale nejedná o film pro všechny, Shakespearova extrémní romantika je zde používána v hojné míře a kdo sentimentálním koncům nebo dialogům neholduje, mohl by film znechuceně vzdát snad ještě před jeho polovinou.(12.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace