Kupec benátský

• USA The Merchant of Venice (více)

Benátky, rok 1596. Melancholický Antonio má rád svého mladého přítele Bassania, který jej požádá o zapůjčení 3000 dukátů. Antonio souhlasí, aniž by tušil, že se Bassanio s danou částkou chce ucházet o ruku Porcie. Jelikož je ale Antoniův kapitál vázaný v obchodních lodích, které jsou právě na moři, musí jít Antonio za židovským lichvářem Shylockem. Nevraživý Shylock souhlasí, a dokonce mu nabídne tříměsíční půjčku bez úroku. Pokud ji však Antonio nesplatí včas, bude mu kupec dlužit libru masa. Shylockova dcera mezitím uteče s křesťanem, což podnítí Židovu nenávist. Bassanio odjel za Porcií, Antoniovy lodě ztroskotaly a Shylock se dožaduje své libry masa. Je sestaven soud a má být vykonán rozsudek, když se do záležitosti vloží Porcie snažící se zachránit život Bassaniova přítele. (Filmbox)

Louie

Vše stojí na textu mistra Shakespeara, zbytek je zbytečná nuda, do které se Radford ve vidině uměleckého kousku zamotal.... ()

haWranka

Zvláštní film. Vlastně se mi dost líbil, herecký výkony byly odbivudohodný. Al Pacino a Jeremy Irons jsou mistři svého řemesla:) Možná mi vadila mírná ukecanost a rozvleklost dialogů, ale to už je prostě Shakespeare, s tím nic nenadělám, že jeho styl nemusim:) Film je každopádně velká velká kvalita:) ()

Perr

Al Pacino hraje úplně fantasticky, výprava je dobrá, ale bohužel ty veršované dialogy mně příliš nesedly. ()

bakeero

Pěkná ukázka dobové mluvy, atmosféry a v neposlední řadě rasových předsudků. Ale jako historické drama taky docela nudné :-/ ()

Acrobat

absolutne najlepsie spracovanie shakespeara. Nenudil som sa. Pravo je uzasne a diabolske. Kupca mi vsak bolo luto. Prilis boli vsetci proti nemu. Preco? bol az taky zly?? Pozrime sa na seba! ()

Shaleman

Dobře napsané, zahrané, obsazené i vypadající. Všechno funguje hezky jak má, ale prostě něco mi chybí. Nedokážu říci s jistotou co, ale jako by mačkali co mohli a tu nejchutnější buď nevymáčkly, nebo mačkali ze staršího ovoce. Každopádně však určitě nejde o nic špatného či nezdařeného. Nádherný lehký nadprůměr, co neurazí, ale ani nenadchne. ()

Withree

Velmi dobré přefilmování shakespearova dramatu. Pacino i Irons své role výborně ovládají, zejména z Pacina jde cítit až démonská vůně své postavy. Zhlédnuto v hodině angličtiny s českým dabingem :D ()

Dartdevil

Zdařilá adaptace Shakespeara s tradičně výborným Al Pacinem. Uvidíme co další hra - Král Lear - v podání dua Radford - Pacino. ()

Black-star

SIlné a působivé zpracování klasického díla s vynikajícími hereckými výkony. Nezapomenu na poslední scény od soudu, kdy Shylock tvrdě a nekompromisně vyžaduje svou libru masa a svými argumenty postupně sám na sebe plete bič. A stejně tak nezapomenu na výraz kupce Antonia, když se blížila ona chvíle. Podle mého byl Shakespear génius a stejně tak byl génius i ten co to překládal. Tento film mě opravdu mile překvapil a herecké výkony mě přesvědčili, zbytek dokonaly verše velkého pana Williama Shakespeara! 80% ()

Blacki

Shakespeara miluju ve všech možných formách - od klasické divadelní hry, po zpracování formou japonské mangy. Tento film mě opravdu uchvátil. Největší zásluhu na tom má Al Pacino, který si bravůrně zahrál lichváře Shylocka. Bez něj by film neměl takové grády. Hraje to tak přesvědčivě, že jsem čekala, kdy se na Antonia doopravdy vrhne a vyřízne si tu libru masa. ()

Argondia

Vedle Zkrocení zlé ženy moje nejoblíbenější Shakespearova hra, jejíž filmové ztvárnění mě velmi potěšilo. Al Pacino byl v roli Shyloka naprosto dokonalý, z jeho výkonu mi běhal mráz po zádech a nevzpomínám si, že by ve mě při čtení vzbuzoval takový soucit, jako zde. Ostatním hercům jejich role také skvěle sedly, snad jen Fiennes se mi jako Bassanio příliš nelíbil. Jemná, pohádková hudba, krásné kostýmy, vtipný a chytrý příběh. Kochala jsem se od začátku do konce a ani nepostřehla, že to celé trvalo přes 2 hodiny. ()

josieaddms

Moje oblíbená hra, se skvělým Alem Pacinem, uvěřitelným Jeremy Ironsem, dobře koukatelným Josephem Finnesem a hlavně s úžasným námětem a povedeným scénářem. Zábavné, poučné. Přála bych si víc morálního rozhledu štábu a méně americkosti. S rezervami, ale určitě zajímavé. ()

Al Pacino a Jessica Chastain v adaptaci Shakespeara

Al Pacino a Jessica Chastain v adaptaci Shakespeara